O setkání Bilderbergské skupiny ve Svatém Mořici

Červenec 18, 2011

http://www.bartonmalow.com/sites/default/files/235_594_1.jpgHlas Ameriky nedávno oznámil, že ministerstvo energetiky USA vyčlenilo "Severstal North America", dceři ruské společnosti "Severstal", úvěr 730 milionů dolarů na modernizaci ocelárny v Dearbornu ve státě Michigan.

Je to podivné. Michigan je ohniskem "rezavého pásu" Ameriky, odkud dávno utekl veškerý velký americký byznys, v jehož hlavním městě Detroitu zůstávají trvale uzavřené celé čtvrti, kde jsou slepá okna vilek a domů opuštěných obyvateli kvůli nezaměstnanosti, což je dokladem krachu "amerického snu". V tomto hospodářsky nejzdegenerovanějším státě USA našla najednou ruská "Severstal" prospěch z investování peněz. Peněz nemalých: "Rouge Steel" byla společnost náležející "Fordu", která zde ve dvacátých letech vyráběla vývalky pro nejstarší automobily Ford a zbankrotovala v roce 2003. "Severstal" ji získal v roce 2004 k už vlastněnému zbankrotovanému závodu ve městě Columbus ve státě Missouri, v témže "rezavém pásu" USA. S připočtením ještě tří zařízení, koupených v roce 2008 v USA, nalil "Severstal" do amerického průmyslu 2,2 miliardy dolarů. Všechny americké dcery ruské společnosti "Severstal" se však ukázaly natolik nerentabilní, že majitel a šéf "Severstalu" Alexej Mordašov, když se je v témže roce rozhodl prodat, získal za ně devětkrát méně, než za ně zaplatil. "Před časem oznámil Kommersant, že to bylo 225 milionů dolarů.

K do té doby schopnému vložení ruských aktiv na březích Velkých jezer v USA dodám, že hlavní majitel a generální ředitel "Severstalu" Mordašov řídí Čerepovecký metalurgický kombinát, dva kombináty na zracování rud a desítky s nimi svázaných zařízení přes řídící společnost – kyperskou offshore firmu "Frontdeal Ltd." a jak je obvyklé, vyhýbá se úspěšně zdanění zisku v Rusku.

Rusové, kteří mohou, ale nehodlají dávat velké peníze do Ruska, jsou nyní mimořádně žádaní Západem. Přesněji: ne Západem, ale skupinou "vyvolených", která se potajmu schází jednou za rok pod značkou "Bilderberg".

Tuto stať by bylo možno změnit na mnohostránkovou esej, esej na knihu, knihu na knihovnu. To pokud se budeme snažit shrnout všechny existující verze rozluštění cílů a úkolů této společnosti, která se poprvé sešla v květnu 1954 v holandském Osterbeku v hotelu Bilderberg. Cíl – ovládnutí světa hrstkou nejbohatších, kteří mávají světovou ekonomikou v zájmu nadnárodních společností.

http://weblogs.baltimoresun.com/entertainment/books/blog/bilderberg%20group.jpg

Jak oznámila tato po všech stránkách zvláštní organizace na svém webu, probírala schůzka Bilderbergu ve Svatém Mořici většinou "výzvy k růstu" – zabývala se inovacemi a rozpočtovou disciplínou, eurem a apely na EU, úlohou rozvíjejících se ekonomik, bezpečností sociálních sítí, novými výzvami Blízkému východu, zónami konfliktů, Čínou.

Jakékoliv z těchto témat je hodné pozornosti politiků a ekonomů. Proč by přitom měli skrývat tváře, pevně zavírat dveře, zakrývat okna a po obvodu stavět ochranu – jako to obvykle činí spiklenci? Na konci stati zveřejněný soupis účastníků každoročního pravidelného bilderbergského hodokvasu přesvědčuje o tom, že mezi pozvanými je velké množství dobře známých lidí s manýry aristokratů, s možnostmi neomezenými peněženkou a se záměry označovanými zcela neškodně.

Přes veškeré úsilí Bilderbergu je známo, že se Spojené státy, vykrmené na dodávkách za II. světové války, rozhodly, že přišla jejich „hvězdná chvíle“, kdy uchvátí zchátralou stařenku Evropu s nedostatkem peněz a zboží. Už počátkem čtyřicátých let se pro upevnění americké kontroly evropských elit objevily v CIA organizace jako "Evropské hnutí", "Americký výbor pro sjednocení Evropy", "Evropská mládež" a další, které připravovaly cestu americkému vlivu.

Přirozeně, že přímé americké vměšování vyvolávalo v Evropě, která právě zvítězila nad fašismem, odpor. Tehdy se věci ujaly nadnárodní společnosti, které vytvořily jakousi "Alianci" a ta později dostala název "Bilderbergská skupina". Byla plánována jako "klub úvah" pro představitele vládnoucích kruhů a velkých korporací členských zemí NATO. Ve skutečnosti se stala hlavním nástrojem prosazování zájmů USA v Evropě. Velmi brzo překonala myšlenku zakladatelů a změnila se v "nástroj na utváření vlád a politiky" evropských států podřízených nikoliv zájmům USA jakožto státu, ale úzkému kruhu rodin.

Předsedou Bilderbergského klubu se v počátku stal princ Bernhard Holandský, který ještě předtím působil ve vojsku SS a který byl tehdy hlavním akcionářem ropné společnosti Rotschildů "Royal Dutch Shell".

Z osmdesáti lidí, zakladatelů Bilderbergského klubu, hrál hlavní roli D. Rockefeller, šéf Rockefellerova fondu H. Heinz a prezident Fondu Carnegie D. Johnson. Je známo, že účastníky pravidelných zasedání vybírali baron Edmund Rotschild a Lawrence Rockefeller. Už tehdy se jako hlavní cíl ukazovalo vytvoření jednotného evropského státu s vlastní centrální bankou a jednotnou měnou, to vše pod kontrolou USA, a rovněž vytvoření nadnárodní vlády.

Může někdo říci, že k dnešnímu dni nebyly tyto cíle naplněny ?

Britské noviny Guardian o posledním zasedání píší, že "Bilderberg" byl v letošním roce rozsáhlejší než kdykoliv dříve. Větší shromáždění, více jmen, více reportérů. Zmínily se i o Mordašovovi, jeho ochrance a kufrech, nepodléhajících celní kontrole. Připomenuly, že to není první ruský oligarcha na "bilderbergském práhu". Byl tam pozván i Oleg Děripaska. Britské vydání upřesňuje, že rozšíření okruhu přítomných svědčí o tom, že se rozšiřuje okruh zájmů podílníků "hodokvasu".

Je známo, že bilderbergký klub je vybudován na principu zednářské lóže, jeho struktura má 3 okruhy. Vnější okruh je dosti široký a jeho členové znají reálnou strategii a opravdové cíle jen zčásti. Druhý okruh – Řídící výbor (Steering Committee) má kolem třiceti pěti lidí, ti znají úkoly skupiny asi z 90 procent. Nejužší okruh – Konzultativní výbor (Advisory Committee) má průměrně deset lidí, ti znají dokonale dlouhodobé cíle a strategii organizace a mají v období mezi každoročními sezeními veškeré pravomoci skupiny.

Je vhodné poznamenat, že zasedání Bilderbergského klubu v letošním květnu ve Svatém Mořici proběhlo pod patronací jediného člena Konzultativního výboru – Davida Rockefellera. Dalšími členy tohoto výboru jsou či byli Edmund Rotschild, Zbigniew Brzeziński, Paul Wolfowitz, Henry Kissinger, zesnulý Richard Holbrook, Etienne Davignon, Henry Heinz a Romano Prodi. Žurnalisté napočetli, že se do aktivu klubu řadí 383 lidí, třetina z toho jsou Američané – představitelé prezidentova aparátu, amerického ministerstva zahraničí, velkých korporací, bank a obchodních kruhů. Celá tato garda je zaměřena na udržení a upevnění "světového pořádku podle svých bilderbergských představ".

Guardian poznamenal, ne bez humoru, s použitím citátu Thomase Jeffersona, autora Deklarace nezávislosti USA: "Vždycky když jsou lidé dobře informovaní, mohou důvěřovat svojí vládě. Když se (lidé) stanou lhostejní ke společným záležitostem, vy i já i Kongres i shromáždění, soudci i guvernéři, všichni se mohou stát vlky." S tímto vědomím nemůže nevyvolávat sklíčenost rozsáhlá ochrana před veřejností pomocí ostřelovačů a vrtulníků. „Bilderberg je krokem zpět falešným směrem. "Otevřenost vlády" je naším cílem.“ – poznamenává Guardian.

Nyní novináři jako o závod nabízejí různá čtení bilderbergských protokolů z roku 2011, které se samozřejmě nedělaly a nebyly napsané. Má se zato, že k detailní analýze tíhla Čína, jejíž představitel byl ve Svatém Mořici přítomen. Byla to Ying Fu, náměstkyně ministra zahraničí Číny. Kdo vyvrátí, že Čína je dnes tou zemí, která šlape Americe na paty?

Dá se předpokládat, s odkazem na Jima Tuckera, který dlouhá léta shromažďoval bilderbergskou dokumentaci, že na shromáždění "vyvolených" byla velká debata o rozvíjení kompletních vojenských akcí na Blízkém východě a v severní Africe. O tom, že se obyvatelstvo planety velmi pomalu redukuje, k čemuž vidí Bilderberg alternativu ve světové válce. O podpoře eura (Řecko a další krizové země zóny nechť platí ostrovy, nebo čímkoliv). O prodloužení okupace Iráku. O zosnování řady krizí v Rusku a Číně s cílem podkopat jejich finanční systém. O tom, že s alternativními médii a svobodným internetem je třeba "něco udělat".

Můžete vzít tuto informaci s obezřetností, ale nezačala jsem se "Severstalem" a s jeho současným majitelem, který cpe miliardy dolarů do USA, zbytečně. Ministr energetiky USA řekl o získání půjčky "Severstalem" v rámci programu jeho ministerstva na podporu výroby aut nové generace, že 730 milionů dolarů je největší úvěr v tomto programu za poslední dva roky. To, že peníze šly společnosti s ruským kapitálem, je neslýchané. Má se zato, že zásluhou úvěru může "Severstal" vytvořit v americkém Dearbornu, který prožívá těžké doby, 260 stálých pracovních míst, 2,5 tisíce dočasných a ještě zachránit 1400 existujících. Tvorba nových pracovních míst je prioritou prezidenta Obamy.

V souvislosti s tím je zajímavé, že návrh na úvěr americkému "Chryslerovi" na podporu výroby aut nové generace nebyl schválen. Jistě proto, ža majitel firmy "Chrysler" nebyl po čtyři dny v červnu na shromáždění ve Svatém Mořici.


St. Moritz, Switzerland 9-12 June 2011


Final List of Participants


Chairman


BEL – Davignon, Etienne – Minister of State

DEU – Ackermann, Josef – Chairman of the Management Board and the Group Executive Committee, Deutsche Bank AG

GBR – Agius, Marcus – Chairman, Barclays PLC

USA – Alexander, Keith B. – Commander, USCYBERCOM; Director, National Security Agency

INT – Almunia, Joaquín – Vice President, European Commission; Commissioner for Competition

USA – Altman, Roger C. – Chairman, Evercore Partners Inc.

FIN – Apunen, Matti – Director, Finnish Business and Policy Forum EVA

PRT – Balsemao, Francisco Pinto – Chairman and CEO, IMPRESA, S.G.P.S.; Former Prime Minister

FRA – Baverez, Nicolas – Partner, Gibson, Dunn & Crutcher LLP

FRA – Bazire, Nicolas – Managing Director, Groupe Arnault /LVMH

ITA – Bernabe, Franco – CEO, Telecom Italia SpA

USA – Bezos, Jeff – Founder and CEO, Amazon.com

SWE – Bildt, Carl – Minister of Foreign Affairs

SWE – Björling, Ewa – Minister for Trade

NLD – Bolland, Marc J. – Chief Executive, Marks and Spencer Group plc

CHE – Brabeck-Letmathe, Peter – Chairman, Nestlé S.A.

AUT – Bronner, Oscar – CEO and Publisher, Standard Medien AG

CAN – Carney, Mark J. – Governor, Bank of Canada

FRA – Castries, Henri de – Chairman and CEO, AXA

ESP – Cebrián, Juan Luis – CEO, PRISA

NLD – Chavannes, Marc E. – Political Columnist, NRC Handelsblad; Professor of Journalism, University of Groningen

TUR – Ciliv, Süreyya – CEO, Turkcell Iletisim Hizmetleri A.S.

CAN – Clark, Edmund – President and CEO, TD Bank Financial Group

BEL – Coene, Luc – Governor, National Bank of Belgium

USA – Collins, Timothy C. – CEO, Ripplewood Holdings, LLC

ESP – Cospedal, María Dolores de – Secretary General, Partido Popular

INT – Daele, Frans van – Chief of Staff to the President of the European Council

GRC – David, George A. – Chairman, Coca-Cola H.B.C. S.A.

DNK – Eldrup, Anders – CEO, DONG Energy

ITA – Elkann, John – Chairman, Fiat S.p.A.

DEU – Enders, Thomas – CEO, Airbus SAS

AUT – Faymann, Werner – Federal Chancellor

DNK – Federspiel, Ulrik – Vice President, Global Affairs, Haldor Topsoe A/S

USA – Feldstein, Martin S. – George F. Baker Professor of Economics, Harvard University

PRT – Ferreira Alves, Clara – CEO, Claref LDA; writer

GBR – Flint, Douglas J. – Group Chairman, HSBC Holdings plc

CHN – Fu, Ying – Vice Minister of Foreign Affairs

IRL – Gallagher, Paul – Senior Counsel; Former Attorney General

CHE – Groth, Hans – Senior Director, Healthcare Policy & Market Access, Oncology Business Unit, Pfizer Europe

TUR – Gülek Domac, Tayyibe – Former Minister of State

NLD – Halberstadt, Victor – Professor of Economics, Leiden University; Former Honorary Secretary General of Bilderberg Meetings

GRC – Hardouvelis, Gikas A. – Chief Economist and Head of Research, Eurobank EFG

USA – Hoffman, Reid – Co-founder and Executive Chairman, LinkedIn

CHN – Huang, Yiping – Professor of Economics, China Center for Economic Research, Peking University

USA – Hughes, Chris R. – Co-founder, Facebook

USA – Jacobs, Kenneth M. – Chairman & CEO, Lazard

CHE – Janom Steiner, Barbara – Head of the Department of Justice, Security and Health, Canton Grisons

FIN – Johansson, Ole – Chairman, Confederation of the Finnish Industries EK

USA – Johnson, James A. – Vice Chairman, Perseus, LLC

USA – Jordan, Jr., Vernon E. – Senior Managing Director, Lazard Freres & Co. LLC

USA – Keane, John M. – Senior Partner, SCP Partners; General, US Army, Retired

GBR – Kerr, John – Member, House of Lords; Deputy Chairman, Royal Dutch Shell plc

USA – Kissinger, Henry A. – Chairman, Kissinger Associates, Inc.

USA – Kleinfeld, Klaus – Chairman and CEO, Alcoa

TUR – Koç, Mustafa V. – Chairman, Koç Holding A.S.

USA – Kravis, Henry R. – Co-Chairman and co-CEO, Kohlberg Kravis Roberts & Co.

USA – Kravis, Marie-Josée – Senior Fellow, Hudson Institute, Inc.

INT – Kroes, Neelie – Vice President, European Commission; Commissioner for Digital Agenda

CHE – Kudelski, André – Chairman and CEO, Kudelski Group SA

GBR – Lambert, Richard – Independent Non-Executive Director, Ernst & Young

INT – Lamy, Pascal – Director General, World Trade Organization

ESP – León Gross, Bernardino – Secretary General of the Spanish Presidency

CHE – Leuthard, Doris – Federal Councillor

FRA – Lévy, Maurice – Chairman and CEO, Publicis Groupe S.A.

BEL – Leysen, Thomas – Chairman, Umicore

USA – Li, Cheng – – Senior Fellow and Director of Research, John L. Thornton China Center, Brookings Institution

DEU – Löscher, Peter – President and CEO, Siemens AG

GBR – Mandelson, Peter – Member, House of Lords; Chairman, Global Counsel

IRL – McDowell, Michael – Senior Counsel, Law Library; Former Deputy Prime Minister

CAN – McKenna, Frank – Deputy Chair, TD Bank Financial Group

GBR – Micklethwait, John – Editor-in-Chief, The Economist

FRA – Montbrial, Thierry de – President, French Institute for International Relations

ITA – Monti, Mario – – President, Universita Commerciale Luigi Bocconi

RUS – Mordashov, Alexey A. – CEO, Severstal

USA – Mundie, Craig J. – Chief Research and Strategy Officer, Microsoft Corporation

NOR – Myklebust, Egil – Former Chairman of the Board of Directors SAS, Norsk Hydro ASA

DEU – Nass, Matthias – Chief International Correspondent, Die Zeit

NLD – Netherlands, H.M. the Queen of the –

ESP – Nin Génova, Juan María – President and CEO, La Caixa

PRT – Nogueira Leite, António – Member of the Board, José de Mello Investimentos, SGPS, SA

NOR – Norway, H.R.H. Crown Prince Haakon of –

FIN – Ollila, Jorma – Chairman, Royal Dutch Shell plc

CAN – Orbinksi, James – Professor of Medicine and Political Science, University of Toronto

USA – Orszag, Peter R. – Vice Chairman, Citigroup Global Markets, Inc.

GBR – Osborne, George – Chancellor of the Exchequer

NOR – Ottersen, Ole Petter – Rector, University of Oslo

GRC – Papaconstantinou, George – Minister of Finance

TUR – Pekin, Şefika – Founding Partner, Pekin & Bayar Law Firm

FIN – Pentikäinen, Mikael – Publisher and Senior Editor-in-Chief, Helsingin Sanomat

USA – Perle, Richard N. – Resident Fellow, American Enterprise Institute for Public Policy Research

CAN – Prichard, J. Robert S. – Chair, Torys LLP

CAN – Reisman, Heather – Chair and CEO, Indigo Books & Music Inc.

USA – Rockefeller, David – Former Chairman, Chase Manhattan Bank

INT – Rompuy, Herman van – President, European Council

USA – Rose, Charlie – Executive Editor and Anchor, Charlie Rose

NLD – Rosenthal, Uri – Minister of Foreign Affairs

AUT – Rothensteiner, Walter Chairman of the Board, Raiffeisen Zentralbank Österreich AG

FRA – Roy, Olivier – Professor of Social and Political Theory, European University Institute

USA – Rubin, Robert E. – Co-Chairman, Council on Foreign Relations; Former Secretary of the Treasury

ITA – Scaroni, Paolo – CEO, Eni S.p.A.

CHE – Schmid, Martin – President, Government of the Canton Grisons

USA – Schmidt, Eric – Executive Chairman, Google Inc.

AUT – Scholten, Rudolf – Member of the Board of Executive Directors, Oesterreichische Kontrollbank AG

DNK – Schütze, Peter – Member of the Executive Management, Nordea Bank AB

CHE – Schweiger, Rolf – Member of the Swiss Council of States

INT – Sheeran, Josette – Executive Director, United Nations World Food Programme

CHE – Soiron, Rolf – Chairman of the Board, Holcim Ltd., Lonza Ltd.

INT – Solana Madariaga, Javier – President, ESADEgeo Center for Global Economy and Geopolitics

NOR – Solberg, Erna – Leader of the Conservative Party

ESP – Spain, H.M. the Queen of –

USA – Steinberg, James B. – Deputy Secretary of State

DEU – Steinbrück, Peer – Member of the Bundestag; Former Minister of Finance

GBR – Stewart, Rory – Member of Parliament

IRL – Sutherland, Peter D. – Chairman, Goldman Sachs International

GBR – Taylor, J. Martin – Chairman, Syngenta International AG

USA – Thiel, Peter A. – President, Clarium Capital Management, LLC

ITA – Tremonti, Giulio – Minister of Economy and Finance

INT – Trichet, Jean-Claude – President, European Central Bank

GRC – Tsoukalis, Loukas – President, ELIAMEP

USA – Varney, Christine A. – Assistant Attorney General for Antitrust

CHE – Vasella, Daniel L. – Chairman, Novartis AG

USA – Vaupel, James W. – Founding Director, Max Planck Institute for Demographic Research

SWE – Wallenberg, Jacob – Chairman, Investor AB

USA – Warsh, Kevin – Former Governor, Federal Reserve Board

NLD – Winter, Jaap W. – Partner, De Brauw Blackstone Westbroek

CHE – Witmer, Jürg – Chairman, Givaudan SA and Clariant AG

USA – Wolfensohn, James D. – Chairman, Wolfensohn & Company, LLC

INT – Zoellick, Robert B. – President, The World Bank Group


Rapporteurs


GBR – Bredow, Vendeline von – Business Correspondent, The Economist

GBR – Wooldridge, Adrian D. – Foreign Correspondent, The Economist

Zdroj


Převzato z Fondsk.ru


Překlad: zajoch

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments