ProAlt: Pozvánka na happeningy

Vážené příznivkyně a příznivci iniciativy ProAlt,


dovolujeme si vás tímto e-mailem pozvat na dva happeningy, které v Praze pořádá Iniciativa pro kritiku reforem a na podporu alternativ ProAlt.


1. Happening za zdanění finančních operací – čtvrtek 16. 12. od 12 hodin

 


Ve čtvrtek 16. prosince uspořádá zahraniční pracovní skupina ProAltu happening k tzv. Tobinově dani.


Již v roce 1972 ekonom JamesTobin navrhl zdanění mezinárodních měnových transakcí malou daní, která znevýhodní krátkodobé spekulativní měnové obchody, při kterých jde o velké částky přesunované kvůli minimálním cenovým rozdílům. Takto získané prostředky by šly využít pro širší financování rozvojové spolupráce. Odmítáme proto přístup Nečasovy vlády, která (na rozdíl i od představitelů řady jiných států EU) proti Tobinově dani vystupuje.


Happening ProAltu proběhne od 12 hodin před Petschkovým palácem v ulici Politických vězňů číslo 20 (sídlí zde Ministerstvo průmyslu a obchodu). Během happeningu ulice Politických vězňů dočasně změní své jméno na ulici Politických vězňů a ekonomických otroků. Přijďte dát i vy najevo nesouhlas s postupem vlády a seznámit se blíže s argumenty, které zahraniční pracovní skupina ProAltu k tomuto tématu připravila.


2. Happening „Minuta hluku“ – středa 22. 12. od 16 hodin

 


Ve středu 22. prosince pořádá ekologická pracovní skupina ProAltu happening proti zvyšování hlukových limitů. Akce proběhne od 16 hodin před budovou Ministerstva zdravotnictví, kde dojde k předání petice za odhlučnění okruhu kolem Prahy a proti zvyšování hlukových limitů. Petici předají starostové menších obcí, kterých by se připravované změny dotkly nejvíce. ProAlt proto před ministerstvem na Palackého náměstí uspořádá minutu hluku. Přijďte i vy a přineste libovolné hlukotvorné nástroje (píšťalky, poklice, trubky – vynalézavosti se meze nekladou).


Oba happeningy se konají v Praze, ale v poslední době organizuje čím dál tím víc akcí i mimo Prahu, v čemž plánujeme pokračovat i v novém roce. Pokud máte nápad na happening, diskusi či jinou veřejnou akci ve vašem městě, kterou by ProAlt mohl zaštítit, dejte nám prosím vědět.


S přáním příjemného dne


Roman Petrenko


ProAlt: Iniciativa pro kritiku reforem a na podporu alternativ


www.proalt.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments