Řetězová radarová hladovka dnes končí

Tři sta lidí se od loňského 13. června zapojilo do symbolické jednodenní hladovky za přerušení jednání o zřízení americké vojenské základny na území České republiky. Podle organizátorů řetězového protestu není nadále k hladovce důvod.

„Jelikož vláda vzala zpět obě radarové smlouvy z projednávání v parlamentu a především protože vláda minulý týden padla, jsme se rozhodli řetězovou hladovku po 300 dnech ukončit,“ uvedl k ukončení hladovky mluvčí hnutí Nenásilí Jan Tamáš. „Děkujeme všem, kdo se do ní během uplynulých deseti měsíců zapojili a dali tak jasně najevo, že osud naší země jim není lhostejný.“

Mezi účastníky hladovky jsou zástupci nejrůznějších oblastí společenského života, od herců Anny Geislerové či Luďka Soboty, přes předsedu školských odborů Františka Dobšíka, bývalého mluvčího Charty 77 Petra Uhla, až po výzkumníka Akademie věd Petra Pokorného.

Řetězová hladovka vznikla jako pokračování hladovky Jana Tamáše a Jana Bednáře, kteří během loňského května a června drželi jednadvacetidenní hladovku proti radaru.

Kontakt:
Jan Bednář, tel. 608 731 162, email: jan.bednar@nenasili.cz

 

Zdroj: tisková zpráva hnutí Nenásilí.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments