Tajemník a levice

Je osvěžující ve Světě plném racionálního myšlení, nejistot a snahy o přesné analýzy narazit na člověka, který vše potřebné věděl již při svém narození. Tajemník prezidenta republiky Ladislav Jakl, jen vinou administrativni chyby oddělen po porodu od svých dvou sourozenců Václava a Petra, počkal až doba uzraje, a na předvánoční trh vrhl knihu srovnatelnou svým budoucím významem snad jen s Marxovým Kapitálem. Rocker na hradě se bude číst a překládat, to je jisté již teď. Přináší totiž naprosto nový, neotřelý filosofický pohled na Svět, který by se dal shrnout do věty – Vše je levice. Reklamní texty by pak mohli obsahovat mírně poupravenou legendární Bondyho báseň:

levice

vláda levice
demokracie a levice
svoboda levice
skvělá hospodářská prosperita národa levice
mír a levice
práce levice
sranda bez legrace levice
krása levice
umění levice
peníze bez reformy či s ní levice
láska levice
rodina levice
domovy jimž kouká hypotéka z komína . . .

Proč takový úspěch předvídám knize, kterou jsem zatím ani nečetl? Protože jsem četl alespoň tohle

Tajemník Jakl je moudrý muž (poznáte to podle toho, že nosí oblek) a jistě by nemluvil nesmysly. Nacházíme se tedy v naprosto nové dějinné situaci a ano, pokud jste to nevědeli, ODS je levice. "ODS ale podle mne opravdu už pravicová není," říká pan tajemník a já musím jen uznale kývat. Dosud jsem se naivně domníval, že ODS je jedna z nejpravicovějších stran v Evropě, ale rád se nechám opravit někým, kdo se v současnosti orientuje lépe. To, že širý rozhled tajemníka Jakla je nekonečný, poznáte i na jeho briskním odhadu odkazu Václava Havla – Václav Havel totiž, ano, Václav Havel "nesnáší kapitalismus." A je to. Nahlédli jsme za oponu. Václav Havel se může zdát jako podporovatel těch nejhloupějších kapitalistických dogmat, ale ve skrytu duše je to jen malý anarchista s malou vilkou, snící své sny o bombardování Washingtonu. To jsou užitečné věci a je dobré je vědět. Bylo třeba, aby se někdo jako Jakl konečně vyslovil, jinak bychom všichni žili v takovém omylu … Třeba já jsem si konečně uvědomil, že kapitalismus je "produktem svobodně myslících lidí." No řekněte, tušili jste to? Nebo to že za Havlem sice stojí "silné, bohaté a vlivné zájmové skupiny, které měly obrovský vliv na směřování České republiky," ale za Klausem nestojí nikdo. On je totiž naprosto samostatný, na všechno, co ví, přišel sám a nikdy, opakuji nikdy, se nic nového od nikoho neučil.

Takže pokud jen samotný tento rozhovor obsahuje tolik moudrosti, říkám si s rozechvělým očekáváním, kolik ho asi obsahuje celá kniha? Dozvíte se vše o tom rebelantském rockerovi, který sice hraje středoproudý big beat, ale právě to prý nějak znamená, že je v srdci rebel. Už teď znáte nové pojetí levice. Levice, (vyslovuje se dle Jakla jako kýbl plný sajrajtu) je totiž vše a všude. Nedává vám to, přátelé či soudruzi levičáci, pocit, že jste pány Světa?

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments