Tisíce lidí v Praze upozornily na zabíjení nevinných

Praha – V sobotu 29. března 2014 prošel centrem hlavního města již 14. ročník celostátního Pochodu pro život. Očekávaná účast několika tisíc lidí z celé republiky byla naplněna. Každý z účastníků tak vyjádřil jasné ne umělým potratům. Pochod pro život získal záštitu téměř 20 osobností politického, náboženského i veřejného života a více než čtyř desítek českých a zahraničních organizací.


Hlavním cílem pochodu je upozornit na skutečnost, že i v minulém roce bylo denně usmrceno na 63 nevinných a bezbranných dětí denně, celkem téměř 23 000 ročně.


Pochod pro život začal krátce po druhé hodině odpolední na Mariánském náměstí u pražského Magistrátu. Po vystoupení řady osobností a partnerů Pochodu pro život z řad kulturního, neziskového a politického sektoru, vyšel průvod s vlajkami a transparenty trasou přes Smetanovo nábřeží kolem Národního divadla a dále na Můstek, odkud zamířil směrem k soše sv. Václava na Václavském náměstí. Zde byla akce oficiálně zhruba v 16. ukončena.


„Být kreativní znamená být pro život, protože právě díky kreativnímu hledání řešení umíme nabídnout pomoc všem ženám, které se cítí donuceny k potratu,“ řekla viceprezidentka organizátora pochodu, kterým je Hnutí Pro život ČR (HPŽ ČR), Zdeňka Rybová. Letošní Pochod pro život přinesl také možnost seznámit se s nejnovějším projektem HPŽ ČR nazvaným „Nesoudíme. Pomáháme.“ Projekt zaměřený na konkrétní pomoc ženám si získal velkou popularitu a těší se záštitě umělců (např. Martin Dejdar, Jan Mrzena, Petra Černocká ad.), lékařů a vědců (prof. Lubomír Mlčoch, dr. Marek Orko Vácha, prof. Jan Sokol ad.), primátorů a starostů českých a moravských měst, zástupců občanského sektoru a mediální podpoře českých rádií.


Akci podpořily mimo jiné mnohé politické osobnosti (Jitka Chalánková, poslankyně za TOP 09, Anna Záborská, slovenská europoslankyně, předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, Marta Bayerová, senátorka za KSČM, Ladislav Velebný, poslanec strany ČSSD nebo Jana Fischerová, poslankyně ODS) a také představitelé náboženského života.


Více informací i program sobotní akce lze najít na http://pochodprozivot.cz.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments