Tomu se říká zapřít nos mezi očima…

Schwarzenberg podle komentátora Martina Hekrdly začal okamžitě vařit knížecí polévku pro chudé. Zastane se prý lidí postižených, starých a znevýhodněných. Nikdo se nesmál, ale prý měl. "Když totiž krátce po posledních sněmovních volbách zvažoval populární aristokrat svého nástupce v čele TOP 09, řekl: Je tam několik nadaných lidí… Jaromír Drábek, ten je vynikající. Ale uvidíme. Možná to bude taky Kalousek," citoval slova Karla Schwarzenberga Hekrdla.


"Jak se chce brát za znevýhodněné a postižené, jimž jeho ‚nadaní a vynikající‘ spolustraníci připravili a připravují čím dál těžší život?" ptá se Hekrdla dále.


"Tomu se říká zapřít nos mezi očima a Krista Pána na kříži. Zase jde o podvod. I proto je tento ‚svátek demokracie‘ Pyrrhovým vítězstvím celé české politiky, všech občanů," uzavírá komentář pro časopis Týden Martin Hekrdla.


Vidím, že nejsem sám, kdo si schizofrenního projevu knížetepána všiml. To tak touží po moci, že je ochoten zapřít svoji nedávnou minulost i svoje předsednictví nejpravicovější strany, jaká je u nás u vlády? Strany, ochotné šetřit na těch nejnuznějších, kteří se nedovedou a nemohou bránit? Knížepán se jich nyní bude zastávat, když mu před týdnem byli ještě úplně lhostejní. Nabízí se otázka, zda dovede tak hbitě otočit kabát, nebo dosud sloužil pánům Kalouskovi a Drábkovi jako bílý kůň, jenom jako ikona jejich strany. Když se nad tím zamyslíte, zjistíte, že je to docela pravděpodobné.


Stanův komentář: Přesně tímto stylem se povede volební kampaň z obou stran. Miloš Zeman se bude snažit ji udělat jako nekompromisní souboj levice a pravice a prezentovat svého soka jako reprezentanta té nejasociálnější pravice, Karel Schwarzenberg se bude snažit toto pravolevé rozdělení rozmlžit a prezentovat se jako vzor sice konzervativního, ale soucitného aristokrata s vysoce vyvinutým sociálním cítěním. A rámovat to budou uplacená média, která už dnes vykreslují Zemana jako zlosyna a knížete jako vzor všech ctností.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments