Trest pro rouhače Stworu

Květen 05, 2011


http://svornost.org/wp-content/uploads/2009/12/1260440783_200912100128_DDD_1.jpgNejznámější český popírač holokaustu Vladimír Stwora, jehož případ sledujeme, byl dnes Okresním soudem pro Prahu-západ nepravomocně odsouzen k šestiměsíční podmínce s dvouletým odkladem. K rouhání mělo dojít zveřejněním tohoto článku na Stworově serveru Zvědavec.


Připomeňme, že trestného činu podle § 261a TrZ/1961 se dopustí ten, kdo veřejně popírá, zpochybňuje, schvaluje nebo se snaží ospravedlnit
nacistické nebo komunistické genocidium nebo jiné zločiny nacistů nebo komunistů proti lidskosti. To v žádném případě neznamená, že by – jak se jeví domnívat odvolací soud – byla vyloučena veřejná debata o těchto thematech.


Článek D. Cassidyho je běžným antisemitským textem, jakých jsou na Internetu stovky, a nenacházím v něm nic, co by bylo možno pod některý ze čtyř alternativních zákonných znaků tohoto trestného činu podřadit: autor holokaust ani nepopírá, ani nezpochybňuje, ani neschvaluje, ani se jej nesnaží ospravedlnit, pouze polemisuje o jeho rozsahu a způsobu provedení.

Stworova třetí obhajovací řeč. Ovšem pro hluché uši.

 

Převzato z blogu Paragraphos


Foto: zdroj

 

Stanův komentář: Teď nevím, jestli jsem se společně s Tomášem Pecinou nedopustil stejného zločinu jako pan Stwora tím, že jsem zveřejnil odkaz na inkriminovaný článek. Kdyby to však udělala většina nezávislých serverů na českém internetu (a teď nemyslím jen odkaz, ale celý článek), možná by to soudcům trochu zkomplikovalo práci.  Nebo ne?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments