Tribunova protiradarová show – happy end?

Radar monitor (36/2009)

Monitoring zpráv o plánované americké radarové stanici v Brdech, zbrojení, chřestění zbraněmi a eskalaci napětí za týden od 31. srpna do 6. září 2009. Vzhledem k radikální změně situace a tomu, že radar je již pasé, o něco stručnější, nicméně stále potřebný, neboť pasé je radar, nikoliv myšlení, které jej zplodilo a nebezpečí recidivy není zanedbatelné.

 

Z domova


Srpen v regionech: Až 3 000 nových podpisů pod peticí za referendum o plánované americké radarové základně.


Program TOP 09: Američanům radar a katolické církvi miliardy. Tuto bandu recyklátů skutečně neradno podceňovat. V TOP09 se sešli největší zchytralci a vyžírkové, co jich česká politika nabízí.

 

Ze světa


Čína představí novou jadernou raketu. Severní Korea hrozí dalšími jadernými zbraněmi, obohacování uranu je ve finále.


Novým íránským ministrem obrany je terorista stíhaný Interpolem. Jaderná hrozba Íránu je proti faktům, řekl Baradej.


Nová japonská vláda pošle část amerických vojáků pryč.


Boeing suggests ‘Russia-friendly‘ missile shield for Europe. US reassures Poland on missile defense plans.

 

Analýzy a komentáře


BISka vypráví pohádku: „Dodnes se podobné pohádky často využívají v politice. BIS právě zopakovala jejich variantu módní dnes u nás: o zlém ruském medvědovi a jeho naivních nevědomých pomahačích. (…)V jakém světě to BIS žije? V hluboké minulosti. Existuje přece internet a na něm stovky, ba tisíce zdrojů informujících o problematice amerického protiraketového (a protidružicového) radaru v ČR a o pochybnosti tohoto projektu."


Ohnivá bouře přichází: „Na Středním východě se připravuje ohnivá bouře, na níž není připravena vláda USA ani americká veřejnost. Lidé si zřejmě neuvědomují, jak blízko je už na obzoru a jak bude zuřivá. Vláda USA ( a tudíž skoro nutně i veřejnost) si dělá velké iluze o své schopnosti zvládnout situaci a dosáhnout přitom cíle, které si vytyčila. Bouře potáhne z Iráku přes Afghánistán a Pákistán až do Izraele/Palestiny a bude se šířit jako příslovečná lavina."

 

Radar monitor (37/2009)


Přestože je radar pasé, myšlení, které jej zplodilo a lidé, kteří v něm vidí svůj svatý grál, jsou stále zde. Nebezpečí recidivy je tudíž více než reálné a proto pokračuje i pravidelný monitoring zpráv o možné americké vojenské přítomnosti v Čechách, zbrojení, chřestění zbraněmi a eskalaci napětí. Tentokrát  za týden od 7. do 13. Září 2009.

Z domova


Uskutečnil se protest před zářijovou schůzí sněmovny, které měla být poslední.


Vyhoštěným Rusům nešlo o radar, ale o jádro. Omluví se masmédia Iniciativě? Uvědomělé tlampače (čti média) totiž neváhaly vyhoštěné Rusy halasně spojovat a radarem a  iniciativou NE základnám a použít jejich vyhoštění k diskreditaci iniciativy a protiradarového hnutí. Zprávě, že Rusům nešlo o radar, ale o jádro, již samozřejmě nikdo skoro žádnou pozornost nevěnoval.


Iniciativa NE základnám rovněž podala podněty Etické komisi Syndikátu novinářů ČR: „Iniciativa se tak brání proti tendenčním i vyloženě pomlouvačným článkům a reportážím uveřejněným zejména v posledních několika týdnech."

Ze světa


Netanjahu byl tajně v Moskvě. Kvůli útoku na Írán? Čeští vojáci dostanou izraelský výcvik, dohodl Barták s Barakem.  Náhoda, nebo spolu tyto dvě zprávy nějak souvisí? Abychom se nedočkali toho, že Češi budou „osvobozovat" Írán. Servilní jsou na to dost. Tedy přesněji řečeno česká vláda.


Obchodu se zbraněmi kralují USA. Zvyšují náskok. Výrobu strategických raket v Rusku provázejí zpronevěry.


Firma Raytheon zavádí nové gallium-nitridové technologie pro radary.


Bílý dům odmítl íránské odpovědi: „Spojené státy odmítly poslední sérii íránských diplomatických návrhů jako „nevstřícnou" a několik vrcholných zákonodárců už prohlásilo, že se nemohou dočkat, aby zpřísnili sankce proti Íránu za jeho jaderný program."


Japan Should Cut ‘Useless‘ Missile Defense, DPJ Official Says. Iran ‚closer to nuclear weapon‘.


Radar končí


[Zvláštní vydání] Obama volal Fischerovi: Radar v Česku nebude: Před jednou hodinou ranní pražského času o tom americký prezident Barack Obama informoval telefonicky premiéra Jana Fischera (…) Místo obrany proti mezikontinentálním střelám s dlouhou dráhou letu, kam patřil projekt polského pozemního sila a českého radaru v Brdech, chce [americká vláda] rozvíjet obranu proti raketám středního a krátkého doletu."


Tak to bychom měli. Hurá, sláva, nazdar!  A proradaroví hysterici ať třeba puknou vzteky, nebo obžalují Obamu z velezrady. Ale radši ať puknout, alespoň nebudou nadále škodit.


Ach ovšem, může to být jen kachna a nakonec se ukáže, že platí Bondovské nikdy neříkej nikdy, stejně jako odříkaného chleba největší krajíc, a radar (či jeho variace) stejně bude, ale prozatím se zdá, že jeden velký požár byl uhašen již v zárodku, dříve, než jej nadržení pyromani stačili pořádně rozfoukat.


Ostatně, v podobném duchu informuje například i BBC ve zprávě US ‚to cut missile defence plan‘: „The US will abandon its plan to develop a missile defence system in Poland and the Czech Republic, according to the Wall Street Journal. The newspaper said the controversial plan would be dropped because Iran’s long-range missile programme was less advanced than predicted."


I když, jak znám české vlezdoprdelkovské služebníčky, budou se chtít uplatnit (budou nás všechny chtít uplatnit!) určitě i v revidované verzi. Logistická základna, sklady, kuchyně, vězení, rekreační zařízení, cokoliv, co budou moci apoštolové svodody, demokracie a humanity využít pro své válečné eskapády.


Ke klinické smrti radaru


Uznávám, je to ostuda, když po všem tom úsilí, které jsem sledování dění kolem radaru a psaní o něm (přesněji  proti němu), nemám teď, když dojde k zásadnímu obratu, připravený solidní komentář. Ale je to tak – nemám. Proto, než jej napíši, což beru jako víceméně svoji dobrovolnou povinnost, nabízím alespoň své komentáře recyklované zpod blogů Patočky a Klvani na Aktuálně.


Pod blogem Jakuba Patočky Radar je i vítězstvím české občanské společnosti:


Užitečný idiot a multimilionář (tak dobře neexitující KGB platí) se raduje a otvírá šampaňské. Jenom se trochu bojí, že nedojde domů pro ten smrad, který se bude linout s proradarových hysteriků puknuvších vzteky.


Pane Patočko, mluvíte mi z duše, nemám, co bych dodal. Díky. Hlavně za odvahu postavit se těm uvědomělým křiklounům, co se tu už začaly rojit.


Největší sranda ovšem je, jak nejhorlivější proradaroví aktivisté jako Schwarzenberg či Klvaňa, kteří vyhrožovali koncem civilizace, jestli zde radar nebude, od něj najednou dávají ruce pryč a tvrdí, že na něm nezáleží a nikdy nezáleželo. Vskutku šmírácké divadlo.


P.S. A chudák Vondra bude mít hubu ještě křivější, pokud je to tedy vůbec možné.

 

Pod blogem Tomáše Klvani Radar: Mohli jsme hrát o ligu výš:


Musím se přiznat, že jsem se od rána obával o zdraví vaše i vašich soudruhů z bratrstva americké pracky. Jak vidím zbytečně. Absolutní neschopnost reflexe a sebereflexe vás spolehlivě ochránila.


Jako vždy, hledáte chybu u druhých, a ne u sebe. Plány s radarem byly dokonalé a geniální a zkazili to nějací blbci, co je nepochopili. Máte to ale s těmi tupými Čechy potíž, že? Takové krásné pohádky jste jim připravili a oni se vám na ně… však vy víte co. Jak už naznačil některý s předřečníků, je to i vaše selhání, protože jste nedokázal lhát dost přesvědčivě.


Musím se přiznat i k tomu, že svým burcováním na stráž proti agresivní a neoimperialistické politice Ruska jste mne dojal takřka k slzám. Ten vznešený boj dobra se zlem! Nechápu, proč vám na Rusku vadí právě to, co u USA tak obdivujete, čemu jste chtěl tak oddaně sloužit a co podle vás bylo právě zrazeno.


Vůbec mám z vaší filipiky pocit, že jediný způsob komunikace s Ruskem, který uznáváte, je válka. Proč neřeknete přímo a na rovinu to, co z vás postupně ukapává jako otrávený sliz? Totiž že podle vás je dobrý Rus jedině mrtvý Rus?

Jsem rád, že to dopadlo, jak to dopadlo. Řeknu vám, že dnes ráno jsem se po dlouhé době opět svobodně nadechl. Vím, že to nebylo na dlouho, na to jste vy i vaši kumpáni příliš všeteční, nenechaví a neodbytní, ale stálo to za to.


Ke Klvaňovu blogu ještě několik slov bokem. Klvaňa dostal pod svým blogem těžkou sodu. To je v naprostém pořádku. Co v pořádku není, že ji dostal až teď, když je (prozatím?) po všem, a ne dříve, když byl radar aktuální a Klvaňa pro něj intrikoval. Jistě, i předním si lidé nebrali servítky, ale tak jednoznačnou převahu odpůrců radaru jsem v komentářích dříve neviděl. Podle slovní zásoby a artikulace se totiž tentokrát přidali i lidé vzdělaní a inteligentní, kteří dříve mlčeli (samozřejmě ne všichni), zřejmě ze strachu, aby se nezadali a nebyli onálepkováni za komunisty a hlupáky. Teď, když už se to může, tak se ozvou. Přitom tu nálepku vyfasují stejně, vždyť ji vyfasoval už i Obama, ze kterého modrověrní udělali rázem „černého Paroubka."


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments