USA: Kdo platí opozici proti zdravotnické reformě
Srpen 26, 2009


Více než sedmdesát procent americké veřejnosti souhlasí s tím, že veřejná zdravotní péče je dobrá myšlenka. Tato skutečnost naplňuje hrůzou zdravotní pojišťovny, které si po celá desetiletí cpaly kapsy miliardami dolarů z nefunkčního systému zdravotní péče. Obavy pojišťovací branže jsou tak velké, že vytvořili falešné protestní skupiny, jež se hlasitě projevují na veřejných schůzích ke zdravotnické reformě, aby zakryly skutečnost, že 70 procent Američanů chce mít volbu mezi soukromým a veřejným zdravotním pojištěním.

 

Jednou z těchto uměle vytvořených klientských skupin, jež vytvářejí chaos při schůzích, jsou Konzervativci pro práva pacientů (CPR) Zakladatelem CPR je Rick Scott, jenž byl šéfem Columbia Hospital Corporation of America (největší privátní poskytovatel zdravotní péče na světě) v době, kdy tato společnost byla americkou vládou potrestána pokutou 1,7 miliard dolarů za podvody. Podstatou oněch podvodů, jež se udály za přihlížení pana Scotta, nebylo pouze prosté okrádání pacientů, doktorů a vlády, ale také úplatky zdravotnickým zařízením.

 

Dnes je Scott zpátky se svými podvodnými hrami, když se pokouší přesvědčit média ve stavu klinické smrti, že magoři hulákající a vřeštící na schůzích reprezentují většinu Američanů. A média už natolik zhloupla, že nejsou schopna si položit základní otázku: Odkud pocházejí peníze pro tyhle placené demonstranty?

 

Takže něco, co „demonstranti“ pana Scotta možná nevědí: V posledním desetiletí zvýšily soukromé zdravotní pojišťovny své zisky o 450 procent. Pokud se opravdu zdaří plány Ricka Scotta na ukončení reforem, zisky vypaseného pojišťovnictví se ještě dále zvýší.

 

Prognózy totiž ukazují, že do roku 2016 se zvýší pojistné pro zaměstnance o 85 procent. Konečným efektem bude, že zaměstnavatelé skončí s placením zdravotního pojištění svým zaměstnancům. A pokud je i tak budou chtít zachovat, zaměstnanci se záznamy o nemocech budou jako první vyhozeni z práce, protože jejich špatný zdravotní stav bude zvyšovat pojistné, placené jeho zaměstnavatelem. Zaměstnavatelé se budou snažit při přijímacích řízeních rafinovaně dotazovat na zdravotní stav uchazečů. Tyto nové otázky se budou týkat předchozích zdravotních problémů, kouření, změn hmotnosti a rodinné anamnézy. Kritérii pro přijetí už nadále nebudou jen schopnosti a kvalifikace. Chorobopis zaměstnance a jeho rodiny bude stejně tak důležitý. Pokud by tedy placení Scottovi demonstranti měli o něčem řvát, měli by ječet z plných plic o tom, že americké zdravotní pojišťovny by neměly mít zvláštní výjimku, jež toto odvětví vylučuje z antimonopolních zákonů. Společně s profesionálním baseballem jsou tak jedinými, jež nepodléhají vládní kontrole, která dohlíží, aby se nepodvádělo s cenami. S touto zvláštní výjimkou pak mohou používat své miliardy zisků na to, aby platily falešné protestní skupiny, jež vytvářejí iluzi, že mínění sedmdesáti procent Američanů není ve skutečnosti relevantní.

 

Rick Scott a jeho banda kompliců jsou vyděšení. Umějí si představit, co by jim způsobilo zavedení veřejného zdravotního pojištění. Jejich schopnost odmítat pojistit již existující nemoci by mohla být ohrožena. Jejich zvyk odmítat léčbu bez vysvětlení by se mohla stát mnohem složitější. Jejich neurvalost, s níž zvyšují pojistné, by mohla být zkrocena a společnostem, jako je Scottova Columbia HCA, by se mohly nastat mnohem horší časy pro provádění podvodů se zdravotní péčí za 1,7 miliardy dolarů.   

 

Převzato z Huffington Post

 

Překlad: Stan

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments