Ukrajina: Videopřehled z 8. 5. 2014

V noci zaútočilo asi 1000 příslušníků banderovské Národní gardy na Mariupol. Podařilo se jim dostat do centra města a obsadit sídlo „vzbouřenců“ v bývalé policejní budově. K ránu do města nevstoupila armáda, ale další příslušnici banderovské Národní gardy, kteří stříleli pod nohy občanům nebo je strhávali na zem a mlátili holemi. Odpoledne občané, kteří se shromáždili u své „vzbouřenecké“ budovy, ji převzali znovu do své moci. V této potyčce zahynuli čtyři lidé a několik se přiotrávilo neznámou látkou, kterou banderovci při svém odchodu rozprášili uvnitř budovy. Během dopoledních přestřelek ve městě armáda dokončila obklíčení města. Příslušnici banderovské Národní gardy na blokpostu do města zničili dodávku s léky pro Mariupol a doktory zmlátili.Po ulici jdou ozbrojenci. Obyčejní lidé jim nadávají. A křičí: „Proč střílíte? Co to děláte? My jsme tady všichni neozbrojení!!! Všichni jsme neozbrojení, co to děláte? Nestřílejte!Na konci videa důležitá informace!
Od 2:00 min. Točíš? Točím. Mr. Jaceňuk… Velice Vám děkuji za výplatu 1 300 hřiven za dva měsíce. Přeji Vám všechno to, o čem jsem slyšel od svých bratrů a sester, kteří se z Kyjeva přesunuli sem a ti odsud zase tam. Věřte mi.

Já se stydím! Slyšíte mě? Zamyslete se dobře, protože mi můžeme naši kolonu otočit směrem k Vám! Amen. Mariupol 7. května. Adios.


Občan vypráví o chrabrosti banderovských gard u Slavjanska. Zabili neozbrojeného muže a zranili jednoho chlapce.Přijely obrněné vozy a začaly střílet po všem. Já jsem byl tam na poli. Tam jsem utíkal a přede mnou se objevily dvě ženy, jeden postarší muž a malý chlapec. Chtěli se podívat na tu střelbu. A z jedné strany snajpr nebo kdo začal střílet. Muže složil a zabil hned a chlapci prostřelil nohu – do kolena. Všichni jsme padli na zem a já jsem ležel, dokud ta střelba neutichla. Rozhovor občana s novináři z Kanady.Tak to jsou USA, kdo chce převzít Ukrajinu. Pozítří nebo 12., 15. tady už bude americká armáda. V Doněcku budou a v Luhansku, americké. Posrala se ta Amerika…. Teď je v …150 lidí, vámi najatých Američanů. Takže se tady budou roztahovat … celý rok tam budou? Na je nám to zapotřebí.

Jak se jmenujete? Moje příjmení? Ano. Sjerin A kde pracujete? Já jsem v penzi. 45 let jsem pracoval v továrně, teď jsem doma. A jsem rozhořčen tím, co se tady teď děje na Ukrajině. To jsou nacisté. Nacisté! Vy jste nám sem nasadili nacisty. Amerika nám se nasadila nacisty. Nacisté řídí stát. Vy si myslíte, ž Amerika podporuje tyto ukrajinské vojáky? Ano. Protože. Napřed vám řeknu. Deset let, kdo to tehdy byl Nalivajčenko. Pište si Nalivajčenko. Byl první. Deset let. Jarema, Krutov, Jaceňuk… Turčinov. Všichni se učili v Americe v CIA…

A můžete něco vzkázat Obamovi? Pozdravujte ho. Velmi ho pozdravujte, a ať začne přemýšlet hlavou. Proti komu vyvolal válku. Chápu. A ať on sám přijede a projde se po té zkrvavené zemi, kde byla prolita slovanská krev. Ať jen přijede. Děkuji.

Tak jako to udělali v Jugoslávii. Oni jsou ti jednostranní páni. Co oni řeknou, to my máme dělat. A co mě pořád budou vykládat o Rusku. To Rusko…, a co Rusko? Podívejte 9. května budou natáčet…. a frontoví veteráni nepůjdou. Ti, kteří válčili, krev prolévali. Nepůjdou ti, co budou ověšeni medailemi a Svatojiřskými stuhami. A co to bude? Kdyby Julia Vladimirovna Timošenko řekla.

2. května… 2. května když přijela do Oděsy, tam kde byli ti upálení lidé. Kdyby alespoň… řekla. Vůbec nic neřekla. Řekněte, že Ukrajinu převzala junta, všichni tam, Kličko…


Jaceňuk předává nové BTR 4 banderovské Národní gardě.Prý ti, kdo jsou ozbrojeni, mají odevzdat zbraně a být potrestáni, a prý ti, co to udělají dobrovolně a nedopustili se těžkých zločinů, budou amnestováni… – (Překl: tak to aby tu svoji gardu rovnou strčil celou do báně, krucinál! Prý, že většina lidí ze Slavjansku nepodporuje teroristy, chápej domobranu). Prý většina lidí touží po zákonné vládě, která bude bojovat s korupcí (no tak to bude určitě zrovna ta jeho nezákonná). Dále ho nehodlám poslouchat.


Příznivci Majdanu dělají sbírku základních potřeb pro Národní gardu. Vedení pučistů se asi dobře o svoje banderovce stará.


Slavjansk, 7. 5. 2014: Paul Gubarev, Igor Perepechayenko byly vyměněni na kontrolním stanovišti u Slavjanska za tři zajaté důstojníky "Alpha".


Oděská oblastní státní správa. Dobrý den. V rámci hodin …. Tady v Oděse? … Je zapotřebí, aby zaútočili na veterány a ostatní oslavující … (Video zde)

Překlad: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments