Výzva politickým stranám: Navrhněte, jak řešit problémy vodárenství!
Květen 4, 2010

Investice 100 miliard Kč a veřejný sektor nemá peníze. Navrhněte řešení problémů vodárenského odvětví.

„Zaplatí občané ČR 100 miliard Kč do obnovy vodárenské infrastruktury a k tomu každoročně stovky miliónů korun v ziscích soukromým firmám, anebo zaplatí pouze 40 miliard Kč a 60 miliard Kč přijde z fondů EU a každoroční zisky z provozování budou použity pro obnovu vodárenské infrastruktury a neodtečou do soukromých firem mimo odvětví?“


Výzva politickým stranám!

 

Vážení zástupci politických stran,

v říjnu 2009 jsme se obrátili na Vaši politickou stranu s informací o vodárenském portálu http://www.vodarenstvi.com, který se 3. rokem věnuje vodárenskému odvětví v České republice. Informovali jsme Vás o problematice tohoto odvětví, o finančních závazcích ČR vůči EU, i o zdokumentování kauz, při nichž byly privatizovány zisky. Současně jsme vysvětlili, proč se vodárenství týká každého občana, zastupitelů, poslanců, senátorů a také rozpočtu ČR, všech ministerstev, krajů a obcí.

Spolu s informací o existenci portálu, jsme Vás požádali, aby Vaše politická strana veřejně vyjádřila svůj názor na problémy v odvětvích a navrhla jejich řešení. Žádali jsme, abyste se vyjádřili k těmto problémům:

1)REGULACE CENY VODY A REGULACE ZISKŮ VODÁREN

2)PODMÍNKY A ZPŮSOBY PRIVATIZACE VODÁREN

3)FINANCOVÁNÍ INVESTIC VODÁRENSTVÍ

4)NEVÝHODNÉ PROVOZNÍ SMLUVY A MODEL PRO VEŘEJNÝ SEKTOR VÝHODNÉ SPOLUPRÁCE

5)PODMÍNKY ZAČLEŇOVÁNÍ NOVÉHO INFRASTURKTURNÍHO MAJETKU OBCÍ DO SOUKROMÝCH VODÁREN, RESP. PRONÁJEM TOHOTO MAJETKU ZA SYMBOLICKÉ CENY

6)PARTICIPACE VEŘEJNÉHO SEKTORU NA ZISCÍCH Z PRODEJE VODY A PARTICIPACE SOUKROMÉHO SEKTORU NA INVESTICÍCH DO ODVĚTVÍ

Informovali jsme Vás, že na portálu www.vodarenstvi.com jsou zdokumentovány procesy privatizací vodáren a jsou zde doloženy jejich negativní důsledky. Jedná se o:

– Pražské vodovody a kanalizace, a.s.

– Vodovody a kanalizace Hradec Králové, a.s.

– Severomoravské vodovody a kanalizace, a.s.

– Vodovody a kanalizace Kroměříž, a.s.

– Vodovody a kanalizace Zlín, a.s.

Svůj názor vyjádřila pouze KSČM, a to v obecné rovině. Volby se blíží, všichni tvrdíte, že chcete a umíte zemi vést, a právě Vaše strana je pro voliče ta pravá. Volební hesla, plakáty, inzeráty, výměny politiků ve vedení a programy jsou proklamace a hesla, která, jak dvacetiletá historie demokracie v ČR ukazuje, vezmou ihned po volbách za své.

V odvětví vodárenství nastal „řecký paradox“. Veřejný sektor, který nemá peníze, financuje investice soukromým firmám.

Většina čelních politiků (krajští zastupitelé, poslanci a senátoři) všech politických stran ví, že do odvětví má být investováno prostřednictvím veřejných rozpočtů a peněz spotřebitelů 100 miliard Kč, a to do dvou let. Z výsledovek vodáren plyne, že díky „privatizacím“ mnoho peněz z odvětví každoročně odčerpávají soukromé společnosti, které současně svou pozicí blokují možnost získání dotací z fondů EU a samy přitom nic neinvestují.

Vyjádřete se proto, jak chce řešit Vaše politická strana problémy vodárenského odvětví a s nimi související problémy zadluženosti měst, obcí, státu a občanů řešit. Rádi bychom, aby veřejnost před volbami znala jasná stanoviska a návrhy, jak bude Vaše politická strana problémy odvětví vodárenství řešit.

Voliči díky tomu budou mít možnost si následně ověřit, jak problematiku skutečně řešíte, a že to, co tvrdíte, následně realizujete.

Získáte důvěru a lepší reklama než důvěra neexistuje.

Samozřejmě i to, že se nevyjádříte, hodně voličům napoví.

Vyzýváme tímto politické strany ČR usilující o hlasy voličů, „zveřejněte Vaše konkrétní návrhy řešení problémů tohoto odvětví“ mimo jiné na diskusním vodárenském fóru http://diskuze.vodarenstvi.com.

S přáním úspěchu nejen ve volbách

Břetislav Svoboda a spolupracovníci

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments