Zisky zdravotního pojištění prudce stoupají, Demokraté volají po slevách pojistného
Listopad 10, 2010

 

http://images.politico.com/global/news/090608_stark_ap_163.jpg[WASHINGTON]– Zisky zdravotního pojištění v roce 2010 ve srovnání s loňskými výnosy prudce stoupají, a odcházející předseda podvýboru Kongresu, který dohlíží na tyto společnosti, je vyzývá, aby tyto zisky vrátily spotřebitelům v podobě snížení pojistného.

„Pouhých deset  firem vykázalo za první tři čtvrtletí roku 2010 přes 9,3 miliard amerických dolarů  zisku,“ píše demokratický kongresman z Kalifornie Pete Stark, předseda – a na jeden den i předseda – podvýboru pro zdraví. A dodává: „Vaše zisky stouply v průměru oproti loňskému roku o 41 procent.“

Robert Zirkelbach, mluvčí America’s Health Insurance Plans, hlavní lobby zdravotních pojišťoven, řekl, že Demokraté by se neměli zaměřovat na zisky společností , ale spíše na celkové náklady na zdravotní péči.

„Z těchto dat je zřejmé, že základní léčebné náklady se přibližují nákladům na pokrytí zdravotní péče. Na každý dolar vynaložený na zdravotní péči v Americe, jde méně než jeden cent na plánované zdravotní zisky, a to je čas, aby Washington řešil dalších 99 centů," řekl Huffington Postu. Dodal, že zisky zdravotních pojišťoven jsou nižší než výnosy v jiných odvětvích zdravotnictví.

V lednu Stark ztratí kontrolu nad podvýborem v důsledku posledních voleb v úterý.

Dopis poslal ve středu a je určen vedení zdravotních pojišťoven UnitedHealthcare, WellPoint, Aetna, Human, Coventry, AmeriGroup, HealthSpring, HealthNet, Centene a Molina.

Převzato z Huffington Post

Překlad: Aram

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments