A je to venku. ČT prý lže na příkaz EU!

Před časem jsem na internetu zveřejnil článek Kdo je ten člověk?, v němž jsem vyjádřil domněnku, že nikoliv kolektiv, ale jediný člověk musí stát za všemi lžemi, kterými nás zpravodajství naší veřejnoprávní a ze zákona nestranná a objektivní ČT oblažuje. Soudil jsem tak z faktu, že všechny ty lži tvoří tak jednolitý a mezi sebou navzájem logicky propojený a svázaný celek, jaký mohl vzniknout jedině z jedné hlavy, a nikoliv z hlav několika. Samozřejmě, první byl tzv. na pácu ředitel zpravodajství ČT Zdeněk Šámal a méně už ředitel celé ČT Petr Dvořák. To proto, že zpravodajská redakce lhala i za předcházejícího ředitele, kdežto Šámal zahřívá ředitelskou židli zpravodajství snad už od sametu, ne-li ještě od ranějších dob. Takže prst ukazoval na něj.

Ale hle: VŠECHNO JE PRÝ JINAK. ČT prý vůbec nelže ze své vlastní vůle, ale lhát má nařízeno. A to dokonce z dnes snad vůbec nejvyššího místa , který bdí nad námi všemi – totiž z EU, protože ze světové OSN si dnes všichni spíš dělají šoufky. Vyjádřeno přesněji, lhát České televizi nařídila Evropská komise, skládající se z 28 komisařů (každou zemi EU zastupuje jeden komisař – za ČR je to t.č.Věra Jourová). A vyjádřeno ještě přesněji, nebylo té naší ČT nařízeno přímo lhát, ale má na věci a události, které se kolem nás dějí, právě tou Evropskou komisí určen ÚHEL POHLEDU. Což je totéž jako mít určeno lhát, ale zní to líp.

A odkud že se tahle špinavá, smrdutá a goebbelsovská voda vyvalila?

Stalo se tak ve středu 4. února tohoto roku na společném zasedání vedení ČT a Rady ČT, které projednávaly zprávu o činnosti zahraničních zpravodajů ČT za rok 2014. Samozřejmě v úvodním referátu místopředseda rady Jan Bednář zapěl na nestrannost a objektivitu zpravodajců ódy, ale atmosféru zchladila vzápětí členka rady Ivana Levá, když prozradila, že dle zjištění společnosti SANEP hledá většina domácí populace nestranné informace nikoliv na oficiálních médiích, jako je ČT, ale na internetových zpravodajských serverech. V očekávaném zamlžovacím duchu na to reagoval zpravodajský ředitel Šámal, když se snažil objektivnost či nestrannost svého svěřeného úseku, (konkrétně ve sporu Rusko-Ukrajina), bránit tím, že mu prý jedna polovice diváků nadává za postoj příliš protiruský, a zhruba stejně početná polovice diváků zase za postoj příliš proruský. Tady bych si ovšem dovolil poznámku, že ona druhá polovinu diváků, nadávajích mu za postoj příliš proruský, je absurdita tak obludného druhu, že určitě nepochází z reálity tohoto světa. Protože jak je možné nadávat někomu za něco, co neexistuje ani v nejnepatrnějším náznaku? A pokud pan ředitel navzdory tomu tvrdí, že za tento absolutně neexistující jev mu někdo skutečně nadává, měl by to nejspíš i doložit. Jinak nelze tenhle nesmysl považovat za nic než smyšlenku, kterou by neměla vyslovit snad ani paní, co ve vchodu do ČT umývá schody.

To všechno ale byl jen vánek ve větvoví, předcházející úderu hromu. To když povstal člen rady Michal Jankovec a takto promluvil: „Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků nebo z daní pouze za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu a tradic evropského humanizmu a kritického myšlení. Česká televize se na to (myšleno dění na Ukrajině), nemůže dívat tak, jako kdyby byla součástí současného Ruska, které nikdy žádné humanistické tradice v evropském slova smyslu nemělo. To bychom museli vystoupit z Evropské unie.“

Tak hleďme. Rusko podle pana Jankovce nikdy nemělo žádné humanistické tradice v evropském slova smyslu. Neslyšeli jsme už tenhle šílený žvást někdy? Nevtloukal nám jej do hlav Hitler, Goebbels, Moravec, Frank a všichni jim podobní, co chtěli, abychom zapomněli, že Rusko kdy mělo Tolstého, Čechova, Gogola, Puškina, Dostojevského, Gončarova, Čajkovského, Musorského, Rimského-Korsakova, Šostakoviče, Chačaturjana, Repina, Ejzenštejna, Šaljapina, Pavlovovou a stovky a možná i tisíce dalších osobností, které ovlivňovaly lidské vnímání dobra a krásy ve světě možná víc, než umělecké osobnosti jakékoli jiné země? Kdo se to snaží takto barbarsky Rusko a jeho nesmrtelné umění a tedy i humanistické tradice z Evropy vystrkovat? Ano, dychtí po tom američtí neokonzervatisté a třeba i pan Schwarzenberg, to už víme, ale neměli jsme zatím tušení, že by po tomtéž prahla také Evropa. Až teď se cosi takového z povídání pana Jankovice dovídáme a je nám k tomu nabídnut i exkluzivní výběr: Buď budeme sdílet jím podaný (a zřejmě tedy i nový evropský) pohled na Rusko jako zemi hodnou zbombardování až do uhlíků, protože je to země bez humanistických tradic, což je milionkrát větší lež, než snůška oněch lži, nad kterými se vedení ČT a Rada ČT měly onoho 4. února zamýšlet, anebo nás čeká vyhazov z EU.

Nuže, je-li nám dáván tak velkorysý výběr, jsem s výskokem a všemi čtyřmi pro ten vyhazov anebo odchod, to už je jedno, jak to nazveme. Protože jinou možnost jako národ vzešlý z humanistických tradic Jana Husa a Tomáše G. Masaryka ani nemáme. Pokud ovšem nejsme ochotni si zakalkulovat, že zatím bereme z EU víc, než do ní dáváme, takže co je nám po Husovi, Masarykovi, po cti a po páteři.

Ale pozor! Co když je všechno jinak a co když nám pan Jankovec a jeho ústy zřejmě takticky upozaděná zpravodajská redakce ČT předložili více či méně falešný obraz? Co když ve snaze ochránit její lživé zpravodajství nám o Evropské komisi a jejích požadavcích vyprávěl pan radní příběh v zásadě sice možná i pravdivý, ale možná též notně přibarvený? Protože kde je písemný záznam těch požadavků? To z nich pan Jankovec na zasedání předčítal? Anebo říkal to, co si z nich z dřívější jejich četby pamatoval? Anebo je to v EU zařízeno jak v třetí Říši? Že ty nejchoulostivější informace se sdělují jen ústně? Anebo skutečně platí ona už shora zmíněná eventualita, že pan radní Jankovec údajnými požadavky Evropské komise ať už celkově či částečně blufoval, aby tak už konečně utnul stesky veřejnosti na to, že televize, která má být ze zákona objektivní a nestranná, je neobjektivní a jednostranná, až se i kavky na Kavčí hoře červenají?

Tohle je třeba vědět. A podle toho jednat. A je-li informace pana Jankovce pravdivá, co nejdříve pryč z toho spolku!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
8. 2. 2015 9:18

http://politikus.ru/events/42635-evropeyskie-dvornyazhki-pytalis-razozlit-ministra-lavrova-v-myunhene.html – docela pekny verbalni utok na Lavrova ( bylo hezky videt, jak se evropska mocenska svoloc boji) – proste hneda pro emericka EU vrchnost chce valku, doufam, ze u ni budou nejvice chcipat prave oni – to jsou ty dusledky tolerance, vytesnovani a ignorace zla, ktere kdysi slo zastavit pouhym slovem – dnes pro pouhou korekci hnede pandemie budou zase umirat miliony. ..

Tribun
Admin
8. 2. 2015 14:32

Kdo platí, ten poroučí! Není snad právě tohle úhelným kamenem neoliberální etiky? Přičemž neplatí ten, kdo peníze odevzdává, ale ten, kdo je rozděluje. Takže svět je vlastně svým pseudoliberálně perverzním způsobem v pořádku.

mirror
mirror
8. 2. 2015 19:15

Tribun napsal
Kdo platí, ten poroučí!

Je jedno, kdo a kolik utrácí. Globální predátor určuje, kolik vyděláme vcelku a jaké budou ceny. Z toho už vyjde, kolik si v průměru čeho koupíme. Někdo si koupí dvě kuřata a jiný žádné. V průměru máme po kuřeti.

Prý to řekl Stalin. Nezáleží na tom, kdo a jak ve volbách hlasuje, ale rozhodující je, kdo sčítá hlasy. Chybně sčítat hlasy dnes už asi nepůjde. Odradit 40% voličů od účasti ve volbách jde celkem snadno.

radyss
radyss
9. 2. 2015 1:43

Prosím vás, humanismus rozhodně nespočívá v umělecké tvorbě a obohacování lidského ducha uměním, humanismus je pohled na člověka jako na nejvyšší měřítko všeho. Na rozdíl od středověkého deismu, kdy cílem všeho byl Bůh, cílem veškerého snažení humanismu je člověk. Je krutou ironií dneška, že čím více se uplatňuje tzv. humanismus v praxi, tím více zla, neštěstí a zkázy to lidstvu přináší. V tomto kontextu tedy opravdu Rusko nemělo ani z polovinu tak dlouhou tradici humanismu, jako západní Evropa, a to už jen např. díky tomu, že Francouzská revoluce a její humanitární následky v podobě dvou milionů mrtvol ho díky Bohu… Číst vice »

Aleš
Aleš
9. 2. 2015 7:30

Otázkou zůstává, jestli lze odlišit Evropskou komisi a její zájmy a Evropskou unii a její zájmy v kontextu jejich prosazování. Pokud ne (jestli není politická vůle v EU), pak je to na okamžité vystoupení. Buď se musí omezit pravomoci EK nebo musíme EU opustit. Dost možná je úvaha pana Mana trefná a také možná realita i předčí jeho nejhorší obavy. Tady by možná se chtělo zeptat našich europoslanců Konečné, Kellera, Poce, Sehnalové, jak to vypadá, zda je nějaká šance změny nebo je to marnost nad marnost. Kdo máte na ně kontakt, zkuste se nějak nenápadně otázat. Jinak je to zralé… Číst vice »

cnemo
10. 2. 2015 14:49

Jedna z nejsilnějších událostí poslední doby. Příslušné články o evropském „úhlu pohledu“ jsem si zaarchivoval, kdyby se náhodou „ztratily“:)

peter.
10. 2. 2015 15:23

Prednáška o moci.Patológia moci,kto má vo svete a u nás v rukách moc,o oligarchoch svetových,ruských aj tých našich ….. to všetko je v tejto prednáške :
https://www.youtube.com/watch?v=WLFGCQN9B_k#t=349