Armáda „botů“ útočí na Rusko

Poslední dobou se vzedmula další vlna aktivizace majdanových „botů“…

V souvislosti s voláním české „pražské kavárny“ a dalších podařených výlupků po tvrdém postupu vůči šiřitelům „nepravdy“ ve službách Putina, zařazuji pohled z druhé strany… (Pozn. překl.)

Stačí, když někdo na sociálních sítích napíše „Krásné je žít!“, tak po něm okamžitě vyjedou „boti“ *) s výkřiky „Ty putinovskej trole! Tam lidi připravili o penzi, a tobě je tu krásně?“Jaké krásně? Rostou daně!Už rozkradli všecko, co se dalo, to není k žití, atd.

Inu, člověk nemá nárok radovat se. Přinejmenším, podle názoru pánů těchto boto-farem.

Manipulovat lze prostřednictvím negativních emocí – nenávist, hněv, strach. Radostným člověkem se manipulovat v podstatě nedá. Proto je potřeba všechny zahnat do deprese a vzteku, dnem i nocí jim vyprávět, jak je „v této zemi špatně, hrozně, nemožně“.

A pro kontrast: „Zatímco na blahoslaveném Západě…“ Ovšem, na blahoslaveném Západě v Los Angeles je epidemie tyfu, která zasáhla dokonce i řadu vysokých municipálních úředníků. Epidemii přitom roznášejí blechy, žijící na krysách v obrovských hromadách odpadků uprostřed města. Tři v jednom.

Ale i na tuto zprávu se bezpečně seběhnou „boti“ s výkřiky „Ale u nás je to samé, a ještě horší! Povězte nám o zdejších hrůzách!“.

Přitom armáda „botů“ rozesílá komentáře na téma „jak je hrozný život v Rusku“ pod JAKÝMIKOLI zprávami. Počínaje zprávami z vědy a delfíny a lachtany konče. Mohl bych v podstatě předložit celý soubor screenů z komentářů pod mými články – podstatná část komentářů nemá k publikovaným tématům žádný vztah a abstraktně tvrdí, že… „v Rusku je všechno špatně, a vy pořád jen lžete“.

Tady se v těchto dnech objevila informace o tom, že v kybernetických vojscích Pentagonu slouží přibližně 6,5 tisíce kádrových „dcer důstojníků“ **) pracujících na ruském auditoriu. A v nedaleké době plánují jejich počet zdvojnásobit. Každý z nich má ale desítky účtů – takže si umíte představit rozsah informační agrese vůči Rusku.

A těmto tisícům (myšleno na Ukrajině) důstojníků US Army ukradli penzi, zvýšili daně, zdražili benzín – chudoba a rozval všude kolem. Obecně vzato, jsme už pochopili, že oni popisují svoji smutnou americkou realitu a vydávají ji za ruskou.

Kromě amerických kybervojsk sedí v sociálních sítích velké množství rozezlených polohladových Ukrajinců, kteří všechnu svoji bezmocnou zlost ze sebe vyvalují v komentářích v masce obyvatel Moskvy, Pitěru, Rostova, Novgorodu a dokonce i obyvatel Vladivostoku.

Ona totiž, díky tomu, že na Ukrajině je velké množství nezaměstnaných lidí, kteří se hrdě nazývají „ajťáky“, se cena placeného komentáře v sociálních sítích propadla na směšné kopjejky.

Kolegové provedli průzkum, který ukázal, že objednávka komentářů na dané téma (a dokonce v konkrétním místě) stojí od 4 do 7 rublů za kus. Takže za tisíc rublů lze kteréhokoli nepohodlného novináře, bloggera, experta nebo politika zavalit negativními reakcemi – v osobním blogu nebo na youtube kanále.

Na mně takto několikrát zaútočili „na objednávku“ ze štábu Grudinina/Boldyreva během prezidentské volební kampaně, a nedávno také jeden televizní kazatel. Přitom na upřesňující otázky „A s čím jste vlastně nespokojen? S čím konkrétně nesouhlasíte?“ většina odpovědět nemohla.

A podobně naopak, za tutéž tisícovku, nebo dvě (rublů – nikoli dolarů) je možné koupit hromadu jednotvárných pochvalných reakcí typu? „Kandidát lidu“ nebo „Opravdový marxista!“.

Takhle nedávno novináři nachytali „velkého historika“ a pěvce Ponasenkova, že si na veřejných platformách objednává pochvalné ohlasy na sebe a svoji knihu.

To, mimo jiné, vede k inflaci, znehodnocování jakýchkoli komentářů v sociálních sítích. Oceňuje se mínění jenom těch, které osobně znáte, nebo těch, kteří mohou potvrdit svoji osobnost.

Všech ostatních si přestáváte všímat, protože jsou to všichni jeden jako druhý lachtani, Bredové Pittové, Alenky z Vasněcovova filmu, anebo vůbec jepice, vytvořené výhradně kvůli pár komentářům.

Kdepak, děcka, nikdo se nic „botům“ z Ukrajiny nebo z kybervojsk USA dokazovat nechystá – protože ti nepřichází do komentářů kvůli odhalení pravdy. Oni si přichází odpracovat povinný program.

Tahle finta je pro frajery, chlapče, a já jsem ji viděl stokrát“

Je to nuda, že jo, holky…

Zdroj: Žurnalistskaja pravda

Překlad: st.hroch 190213


*) „boti“ (zkráceno z „roboti“) – označení pro automatické internetové programy zajišťující např. rozesílání hromadných komentářů, atd.

**) „dcera důstojníka“ – „mem“ populární z dob krymské krize, kdy se ukrajinští „boti“ pod své komentáře takto podepisovali, termín se natolik vžil, že je v sítích používán v nejrůznějších modifikacích…

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Aleš
Aleš
13. 2. 2019 21:12

Jestli boti nebude zkratka slova loboti.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
18. 2. 2019 12:51

Rudolf_K a LGBT-„dana“ … nepřichází do komentářů kvůli odhalení pravdy. Oni si přichází odpracovat povinný program.
Je to nuda, že jo, holky… :-)