Bašta na Hrad!

Z kandidátů, kteří splnili podmínky prezidentské volby, je Jaroslav Bašta jediným, kdo má nezpochybnitelnou minulost při obhajobě občanských svobod a našich národních zájmů. Během svého života prokázal, že je ochoten o těchto hodnotách nejen mluvit, ale když je třeba, tak jako za minulého režimu, i trpět. V roce 1970 byl vyhozen ze studia na vysoké škole a v roce 1971 v politickém procesu odsouzen na dva a půl roku nepodmíněně za podvracení republiky. Od roku 1972 působil aktivně v disentu a patřil k prvním signatářům Charty 77.

I jeho polistopadové postoje a politické zkušenosti nám dávají jistotu, že prezidentský úřad bude v jeho případě v dobrých rukou. Jako jediný z kandidátů má nejen poslaneckou a ministerskou zkušenost, ale i bohaté diplomatické zkušenosti ze svého působení na postu velvyslance v Rusku, a později na Ukrajině, což je v dnešní turbulentní době obzvlášť cenné.

Prezident je vrchním velitelem ozbrojených sil, a proto je v současné době nebezpečných mezinárodních tlaků na zavlečení naší země do války pro budoucnost našich dětí nadmíru důležité, kdo se tohoto úřadu ujme. Jaroslav Bašta je tou nejspolehlivější zárukou, že naše země nebude do zbytečného válečného konfliktu zatažena.

Z těchto důvodů jsme dospěli k jednoznačnému závěru, že Jaroslav Bašta je tím nejlepším kandidátem na prezidenta České republiky.

Proto mu veřejně vyhlašujeme naši plnou podporu.

Mgr. Petr Bahník – předseda Akce D.O.S.T.
Mgr. Jiří Kobza – poslanec SPD
Zuzana Majerová – předsedkyně Trikolora
Václav Hrabák – publicista
Ladislav Jakl – mediální analytik
Petr Hájek – šéfredaktor magazínu Protiproud
Mgr. Stanislav Novotný – předseda Asociace nezávislých médií
doc. JUDr. Zdeněk Koudelka, Ph.D. – ústavní právník
MUDr. Marek Obrtel – velitel Národní domobrany
Mgr. Michal Semín – publicista
David Tesař – předseda strany Manifest
PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D. – předsedkyně Aliance národních sil
Antonín Baudyš – Inciativa Říp
Rostislav Kubíček – hnutí Občan v odporu
Lenka Tarabová – iniciativa Občanská neposlušnost
Aleš Stebel – nadační fond Platonův štít
Radim Pech – publicista, Kulový blesk
Petr Štěpánek – 1. místopředseda Trikolora
Mgr. Josef Nerušil – předseda SPD Praha
Pepa Nos – písničkář
Roman Horký – zpěvák a kytarista skupiny Kamelot
Jiří Fuchs – filosof
RNDr. Otto Jarolímek, CSc. – vysokoškolský pedagog, podnikatel
František Červenka – publicista
Petr Marvan – učitel, Manifest
Tomáš Čada – Iniciativa ŘÍP
Jan Betko – publicista
Radana Trčová – hnutí Občan v odporu
David Hibsch – grafik
5 10 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
17. 12. 2022 14:03

S peticemi se roztrhl PPPS plus G, neboli Plný pytel problémů Šimka a Grossmana. No já nevím. Emero kriplum stačí do jurského krtince houknout, že pytlákova schovanka z Brna to vyhraje a proto netřeba se vzrušovat. V Praze kdysi vyhrávala Klausova tenisová raketa, proč by dneska nemohl vyhrát Nerudové brčál, totiž toxický ALZAK. Ať národ dovrší svůj vesmírný kretenismus. Bašta to zkouší i poté, co to vzdal jiný člověk s rovnou páteří. Mediálně je Bašta ve značné nevýhodě, jeho projev postrádá klasické prvky bidetismu, jimiž ovšem oplývají prakticky všichni ostatní. Těm je úplně jedno, co jim leze z mordy. A… Číst vice »

kolokol
kolokol
Reply to  orinoko
18. 12. 2022 10:00

Ten pesimistický tón není na místě. Vlastně může i odrazovat některé, kteří o odevzdání hlasu pro pana Baštu uvažují. Proč tohle dělat? Zvláště pak pod článkem, který by měl povzbuzovat a dodávat optismu, že se konečně opozice napříč spektrem začíná sjednocovat (zatím aspoň na podpoře pana Bašty)!

orinoko
Reply to  kolokol
18. 12. 2022 11:14

Já osobně se teprve budu rozhodovat. Kromě vnějšího způsobu řeči proti Bastovi vlastně nic nemám, ale hodlám kakat na větší hromádku. Fragmentaci hlasů jsme zažili nedávno. Skoro jeden meloun hlasů těch, co to mysleli dobře vylétl oknem.

zart
zart
17. 12. 2022 18:21

Sázky na blbost vždy vítězí!

Gatta
Gatta
17. 12. 2022 18:36

Podpisů sice hodně – je ale otázka kolik každý ten podpis přiláká a přesvědčí v reálu hlasů ?

No, k prezidentským volbám bez komentáře …
https://www.youtube.com/watch?v=Ku2s3XmcUsA

orinoko
Reply to  Gatta
17. 12. 2022 21:49

Trochu jsem si prošel jiné adresy a mám pocit, že nějak narůstá tzv. revoluční nálada. Jak by napsal Lešek Kolakowski – Schizma nebyla dovršena. Svoje dostávají bývalí rudí a svůj díl dostávají také havloidi, jejichž neschopnost postavit se čelem ke svému zásadnímu životnímu omylu, připomíná chování takových českých zrůd, jakými jsou debil Pavel, stranický inkvizitor Halík, nakopnuté Gule od Mamule Tupolef /ten dostal do držky nějakým mufinem na pražském Dlabačově/ a stovky dalších pazdratu. Možná ještě není úplně pozdě…

fajt
18. 12. 2022 9:24

dnešní světové dění na hraně světové války a globálního marasmu mi jenom potvrzuje pravidlo, že jediný dobrý a potřebný demokratický i nedemokratický politik, je mrtvý politik, a je úplně jedno, jak se mu to stane. .. .)

PPK
PPK
18. 12. 2022 13:34

„Bašta podporuje odchod z EU, Unie podle něj představuje hrozbu „pro naši svobodu, odebírá nám práva a zatahuje nás do války“, uvedl ve videoprojevu. Od začátku českého členství se podle něj Unie změnila. „Byla to EU, která neprosazovala Green Deal a nepřivedla Evropu na kraj třetí světové války,“ řekl v rozhovoru pro iDnes.cz. Green Deal je podle něj hrozbou pro evropský průmysl i občany. Ke členství v Severoatlantické alianci pak v rozhovoru pro iDnes.cz řekl: „NATO se má vrátit ke svým kořenům a my tam pak zůstaneme.“ Jako jediný poslanec SPD hlasoval pro rozšíření NATO o Finsko i Švédsko.“ Konec citátu Proč hlasoval pro rozšíření NATO… Číst vice »