Podvod zvaný inflace

Inflace je ekonomy definována jako celkový nárůst cenové hladiny zboží a služeb, kterou provází razantní pokles hodnoty peněz. Pojďme si krok za krokem rozklíčovat tento podvodný korupční mechanizmus, který nás připravuje o náš majetek.

Inflace je přímým důsledkem narůstajícího nekrytého objemu peněžních zásob oproti celkové materiální produkci. Otázka zní, kde se v ekonomice najednou vezme tolik nekrytého platidla? Vyvážené rozumné lidské jednání v oblasti výdajů a příjmů říká, že nelze utratit více peněz, než si člověk vydělá. Pokud se jednotlivec, rodina, nebo firma neřídí těmito zodpovědnými pravidly, většinou skončí v exekuci. Ta je ve své podstatě brzdícím mechanizmem a nástrojem k znovunastolení rovnováhy. Problém je ale v tom, že stát vůči sobě samému žádné brzdící mechanizmy v Ústavě zakotvené nemá. 

Státní deficit

Jediní, kdo můžou nežádoucí inflaci rozpoutat, jsou ti, kdo na trh vpustí více peněz, než je společnost schopna výrobními prostředky vyprodukovat. Stát a jeho politická reprezentace napříč politickými stranami již celá desetiletí nepřetržitě navyšuje státní dluh, který na konci září 2022 činil neuvěřitelných 2 890,4 miliard Kč. Jen v letošním roce se současné vládě podařil dluh zvýšit o 424,6 miliard. V následujícím roce hodlá vláda utratit dalších téměř 300 miliard, které si musí opět na úkor státu, tedy nás, občanů, půjčit. To ale bude náš stát již dlužit téměř 3,2 biliónu Kč. Všechny tyto půjčené finanční prostředky pustili politici do oběhu, aniž by je byli schopni vybrat na daních, a to formou rozdávání úplatků převážně těm, od kterých očekávají, že je budou volit. Především se politici zaměřují na oblast státní správy, na kterou mají přímý politický vliv. Zde již výše platů přesáhla výši ve výrobní sféře a ve službách. To je nevídaný jev, který nutí soukromou sféru (aby jim zaměstnanci neutekli do státních kanceláří) dorovnávat mzdu do úrovně státních platů, která ale čerpá z daní vytvořených soukromou sférou. Aby výroba a služby razantní a neustávající nárůst mezd ustály, musí logicky zvedat ceny svých produktů a služeb. Nic navíc se nevyrobilo, ale peněz v oběhu razantně přibylo a ty tlačí ceny všeho stejným tempem rostoucího dluhu nahoru. A to je inflace.

Stejným způsobem se stát chová i v oblasti minimálních mezd, které nařizuje firmám zvedat, bez ohledu na reálnou produkci, hlavně proto, aby zakryl propast mezi platy státních zaměstnanců a výrobou, kterou sám způsobil. Výsledkem tohoto tlaku je další nárust cen všeho. Stejný vliv na zvyšování cen má i navyšování důchodů, který kopíruje inflaci vyrobenou podvodem. Dále sociální dávky a všechny další podpory co nejširšímu spektru voličstva, kterými si politici voliče kupují. Jádro pudla je v tom, že si na vše politický establishment půjčí od bank a ty jim to ochotně za mrzké úroky, které jsou mimo jiné také nekrytou měnou, půjčí. Banky si půjčí od centrálních bank a ty, aby pokryly zvýšenou poptávku, si je po miliardách bez uzardění jednoduše natisknou. Kruh se uzavřel. Přetlak nekrytých peněz ve společnosti zvyšuje poptávku, a ta automaticky svojí podstatou podněcuje razantní zvyšování cen všeho, co společnost ke svému životu potřebuje. 

A když celá tato tragikomedie vyšroubuje ceny všeho do závratných výšin, politici sami sebe pasují do role zachránců národa a začnou rozdávat další a další záchranné (půjčené) milodary národu, který sami politickou dluhovou korupcí předtím zbídačili. Žádná z vlád doposud neusilovala o snížení veřejných výdajů, všichni dělali přesný opak. Babišova vláda navýšila státní aparát o více než 45 tisíc nových úředníků. Inkluze prosazená ČSSD, která skončila v politickém propadlišti dějin, nám po sobě zanechala cca 21 000 nových školních asistentů. A stále slyšíme, že nemáme naplněné stavy úředníků, soudců, policistů, vojáků, hasičů, zdravotního personálu a učitelů. Vše se přesouvá do procesu vládního přerozdělování, tedy k socialistickému principů hospodaření, kterému jsme v osmdesátém devátém odzvonili. V současnosti dosahuje velikost státního sektoru v EU 53%. Veřejné výdaje na HDP v ČR narostly na 47,2 %, ještě kousek a budeme moci odzvonit, pro změnu, zase kapitalizmu. Průměrná mzda se ve třetím čtvrtletí z důvodů inflace propadla nejvíce v historii ČR, a to o 9,8 %. Naši zákonodárci táhnou naši ekonomiku svojí přerozdělovací socialistickou podstatou a dluhem doleva, tedy dolů a to jenom proto, abyste je zase zvolili.

Mějte na paměti, že vše, co stát rozdá na dluh, se přímo úměrně projeví na růstu cen všeho a znehodnotí vaše příjmy a úspory se stejnou razancí, jakou se stát zadlužuje. Tak, jak vše na tomto světě má začátek a konec, i tento inflační podvod, ze kterého mají prospěch jen politici, dospěje jednou ke svému konci. Pokud se ohlédneme do minulosti, končí tyto dluhové vládní hazardy válkou, hyperinflací, státním bankrotem, nebo měnovou reformou. 

Přeji vám všem, kdo čtete tyto řádky a celému našemu národu, aby se stal zázrak a  nic z mého prognostického závěru se nenaplnilo.

Zdroj: Blog autora na iDnes.cz

4.3 11 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
17. 12. 2022 18:54

Kdo si přes energetickou, inflační a dluhovou krizi udrží skutečné prostředky – tak bude mít při tom přesunu majetků levné nákupování.

Honza999
Honza999
Reply to  Gatta
20. 12. 2022 0:31

A co si představujete pod tím pojmem „skutečné prostředky“?

Last edited 3 měsíců před by Honza999
Gatta
Gatta
Reply to  Honza999
21. 12. 2022 10:17

Vím nejednoznačně jsem se, trochu vyhnul definování.

Tedy zkusím – obecně jednak to, co bude potřebné, nebo to, co bude považováno za uznávané platidlo, či nějaký uchovatel hodnot..

Tedy třeba skladové zásoby potravin, dále měna vítězné strany konfliktu … no a kovy.

PPK
PPK
18. 12. 2022 8:54

Hodnoty vznikají jen prací a peníze jsou její symbol. A ano, nelze utratit víc, než si kdo vydělá. Kolik? Tolik, jak je Systémem řízení státu práce oceňována. Jak? Tak, že co a kolik si člověk může koupit a kolik dá za náklady na rodinu, jídlo, bydlení, zdraví a služby. Když vše řídí stát, zodpovídá za to stát. Když do řízení zasahuje i soukromý sektor a stát ho nereguluje, tak nezodpovídá nikdo. Co vytváří inflaci? Vždy jen lidé, řídící finance státu. Jak? „Vyráběním“ peněz „ze vzduchu“ = tiskem dalších peněz a půjčováním na úrok. Co s tím? Ústavou znárodnit banky a… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  PPK
18. 12. 2022 9:24

Zdravím, jen krátce.

Prázdné peníze uz vyrobíte vydanou půjčkou v bankou, či vydáním dluhopisu … no a samozřejmě bezpočtem finančních kouzel.

A potom když si za ty vykouzlené nepodložené peníze koupíte (třeba) pěknou nemovitost – tak hotovo.

fajt
fajt
18. 12. 2022 9:19

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-ocima-byznysu-cash-only-konfiskace-uspor-je-pro-cesko-nejprijatelnejsim-resenim-221532#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=GLUqw0cB0f4-202212180911&dop_id=221532&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz 😄 zdejší otroci jsou už na forever odsouzení k údělu stále dohánět západ – no a cílem zdejších nejlepších kapitalistů na širém světě je chudoba plebsu, která nebude mít hranic – takže česko bude dokonalý sanitární lágr globalistů, který nakonec v bídě překoná i samotnou banderovskou ukrajinu. ..)

orinoko
orinoko
Reply to  fajt
18. 12. 2022 9:52

Tobě funguje Seznam? Prý má potíže. A jak lidi nadavaji, že přišli o emaily… Pro mě je Seznam stejný eklhaft jako Alzak. Ale jinak je to jako s covid boostry. – Většina už zahackovanych připomíná toxický plebs, jemuž pomoci nelze. A proč také?

fajt
fajt
Reply to  orinoko
18. 12. 2022 11:46

máš recht, seznam je parodie na informace, jedou tam čistou propagandu – tenhle článek psavého pošuka jsem vyvěsil pro stav, ve kterém dnešní český mediální prostor přežívá, klidně si napíše o nutnosti středověké chudoby českých lůzrů a kyperský šmejd mu to prdne do svého hnědého plátku jako biblický fakt, o kterém se už nebude pochybovat – na druhé straně se dobře bavím, že česká informační realita v tuto chvíli vypadá jako ve slavném filmu Brazil, no a bude hůř. ..)

fajt
fajt
Reply to  fajt
18. 12. 2022 14:07

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-o-vanocich-bude-v-hospodach-plno-40417757#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=EklTJObU1kI-202212180942&dop_id=40417757&source=hp&seq_no=5&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz – a pojďme další hovinky.cz, knajpy budou na hod boží plné ovcí, už maj předplaceno a potřebují radostně uvalit inflační škváru, která by stejně zahořela banderovskou potřebou … taky si pořídím otřesně plesnivý sýr a přestárlé kvašené bobule kajsi od žebráků z nějaké francie, za ty pokakané desetitisíce … nekupte to, že. ..)

JK
JK
18. 12. 2022 16:00

Koukám do státních rozpočtů za socialismu a vidím příjmové a výdajové stránky do koruny vyrovnané, v některých letech dokonce přebytkové. Koukám na státní dluh ČSSR a jeho strukturu a vyvolává to ve mně úsměv. Usmívám se i nad tehdejší inflací. Koukám na počet státních zaměstnanců(veřejná správa a obrana) a musím se posadit, bylo jich 3,4x méně. Jen s papírem, tužkou, kalkulačkou a šanony, výpočetní technika velmi ojediněle. S ohledem na dnešní kriteria posuzování kapitalismu a socialismu, levicovosti a pravicovosti, vychází mi z toho, že do roku 1989 jsme tu museli mít kapitalismus nejzatvrzelejších pravičáků a od roku 1990 máme socialismus… Číst vice »

Last edited 3 měsíců před by JK