BBC o „vlnících se oblacích“

BBC přináší v článku „Nad Austrálií byla vyfotografována efektní oblaka “ snímek, který nad Austrálií pořídil Ilya Katsman, dvaadvacetiletý pasažér dopravního letadla.  A doplňuje ho komentářem odborníka z Australského meteorologického ústavu. „Je to jako když hodíte kámen do jezera. Vzduch vystoupá nahoru a padá dolů ve vlnění,“ řekl pan Bennet BBC.

Námět: Gotty

Stanův komentář: Mám na to trochu jiné vysvětlení, nejsme přece nějaké laciné „Fake News“ jako BBC: Je přece už odedávno známo, že Bůh, když bude chtít, může vytvořit mraky v rovnoběžných liniích. A tohle je přesně ten případ:)

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
14. 1. 2017 10:35

Nesmysl,samozřejmě. Jde totiž o chemtrails,ovšem prováděné s německou systematičností a technickou precizností. Žádné „křížem krážem“,jak to odbývají letci zezzeně hvězd s pluhůůů…

hudryper
hudryper
14. 1. 2017 10:37

oprava ze země hvězd a pruhů, maně mi naskočil text jednoho ze skvělých songů

fajt
14. 1. 2017 11:03

comment image

peter.
14. 1. 2017 11:12

hudryper napsal Nesmysl,samozřejmě. Jde totiž o chemtrails,ovšem prováděné s německou systematičností a technickou precizností. Žádné „křížem krážem“,jak to odbývají letci zezzeně hvězd s pluhůůů… hudryper: Vyzerá to ako „chemtrails“a preto som sa okamžite po zhliadnutí tej fotky spojil so samotným Mgr.Jurajom Smatanom z „Konšpirátori.sk“a požiadal som ho o jeho názor na uvedený jav na nebi nad Austráliou. Vysvetlil mi,že sa jedná o kondenzačné čiary za US stíhačkami F-35,ktoré sa premiestňujú do Japonska na ochranu pred čínskou a ruskou agresiou.A dodal,že pozorne sleduje OM a v prípade,že sa v diskusii na ňom niekto opováži poukázať na „chemtrails“tak okamžite zvýši rating OM… Číst vice »

zedd
zedd
14. 1. 2017 13:01

Říká se tomu orografická oblačnost a v takhle čiré podobě to lze spatřit jen zřídka. Austrálie je k tomu zvlášť vhodná. Přirovnávat to šutru hozenému do vody je blbost, protože ten, jak dobře víme z Návštěvníků, dělá kruhy, i kdyby byl bota. Teze vyřčená géniem, který opravil ještě neexistující CML za hluboké normalizace, je nevyvratitelná. Spíš jde o jev, kdy proud vzduchu narazí na nějakou překážku. Typicky horské pásmo. Vzduch s rozdílnou teloptou a vlhkostí pak může udělat vlnku ve vrstvě, která je zrovna nad hřebenem. Často to lze pozorovat na oblačnosti za Krušnými horami. Ty jsou právě napříč nejvýraznějšímu… Číst vice »

zedd
zedd
14. 1. 2017 13:06

Ostatně jsem přesvědčen, že za termodynamiku vděčíme tabáku. Pozorovat kouř v dobře prosluněné místnosti je prostě fascinující i dnes.