Bidermanova tabulka donucování, aby se lidé stali poslušnými, ztratili vlastní názor i chápání sebe sama

 
Psycholog Albert Biderman vyvinul již v r. 1956 návod, jak vymámit lživé přiznání od válečných zajatců. Dnes se tomuto návodu říká „Bidermanova tabulka donucování.“ Je to metoda, která dokáže člověka zlomit, vzít mu veškeré sebevědomí a odstranit jakýkoliv odpor.

Celý článek najdete na webu Čítárny.cz


Stanův komentář: Horkou aktualitu k tématu najdete ZDE

2.8 9 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PPK
PPK
25. 5. 2021 17:31

Aha, tak věta z odkazovaného webu  https://www.citarny.cz/knihy-lide/vzdelavani-a-souvislosti/souvislosti/bidermanova-tabulka-donucovani ve znění (cituji) „Communist attempts to elicit false confessions from Air Force prisoners of war. Bulletin of the New York Academy of Medicine“ (v překladu „Komunistické pokusy vyvolat falešné přiznání z válečných vězňů letectva. Bulletin New York Academy of Medicine“) …  nás má přesvědčit, že zákazové a cenzurní chucpe zvané kovid vymysleli vlastně už komunisti v 50.letech minulého století a nikoliv naši politici v roce 2019-21, kteří v tom všem jen komunisticky pokračují, protože jde přece o zdraví obyvatel? Je to tedy jen zajímavé matení pojmů, anebo nás to má přesvědčit, že když… Číst vice »

Vaska
Vaska
26. 5. 2021 4:18

na tenhle příspěvem jsem padnul v jedné diskuzi – myslím, že je to velice výživné: Peníze od českého velvyslanectví měly jít vloni oficiálně jako na humanitární a protestní akce běloruské opozice, na nákupy transparentů, na tisknutí letáků a na podporu protestů proti Lukašenkovi na internetu. Jak zjistila běloruská KGB, peníze šly proto do řeckých Atén na provoz webů spravovaných právě Pratasevičem, ovšem KGB zjistila, že po přijetí peněz na účet vedený u řecké banky Piraeus se tyto peníze přesunuly a přelily přes 4 další společnosti a skončily hádejte, kde? Ano, na Ukrajině. A to u firmy, která velmi čile obchoduje… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Vaska
26. 5. 2021 7:28

Teprve tohle – tisková konference běloruské opozice v Polsku na téma „Zadržení vzácné fašistické svině Protaseviče“ – je vskutku výživné:“Змагарка свергает Лукашенко“ – volume na doraz doprava :-))))
https://www.youtube.com/watch?v=_aKNS3gwAtg

Pustil jsem si to zatím 11x. Přesně takhle si představuji reakce von der Lej.., EU, NATO a představitelů aktuálně vládnoucího režimu v ČR :-))

orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
26. 5. 2021 9:55

Běloruský prasáček byl členem haličského spolku Azov. Veliký dobros@r vyznávající „duhovou“ demokraturu.
Na Slovensku Habera vzkázal tamním polithajzlům, že si nepřeje, aby na jeho koncerty chodila politická prasata.
Vznikl Dunajský blacklist. Na něj se zapisují různá jména. Především covidově zparchantělá. Vypadá to na dlouhý Seznam.

orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
26. 5. 2021 11:34

I Česko už má svého Billa Pytlíka. „Šup , šup, je tady tvůj prezident,“ volával údajně emi prezidentista Johnson. A obnaživ svůj klackovitý argument mířil k ženě v Bílé zemljance.
Česko je konečně světové! Black Metr Ferrid Corona se měl ptákovitě k světu. Česká cocotlina se tumluje… Ministr průs@rů zahraničních prohlásil, že by byl velmi nerad, kdyby jeho dcera někde na mýdlu vulgo párty narazila na toto mambo hué !!

,,O tobě taky koluje ledacos.“ Po kauze Feri už leze ven všechno

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
27. 5. 2021 14:40

„Gypsy Black Metr Ferrid Corona se měl ptákovitě k světu.“ “ …kdyby jeho dcera někde na mýdlu vulgo párty narazila na toto mambo hué !!“ Orinó, tohle běžný lidský mozek nedá :-))) Už 10 min toho nemůžu nechat a střídám druhej kapesník, tolik jsem se letos ještě nesmál :-))))) „I Česko už má svého Billa Pytlíka.“  P.S. „Ale pár zastánců Dominik Feri má, například starostu Řeporyjí Novotného: @DominikFerije kamarád, snad to tak mohu říci. Zažil jsem jeho narozeninový mejdan. Dvacet koček z práv. Kalilo se, ale úroveň, Dominik galantní, vždy a všude, když jsem měl tu čest. @enkocz mám… Číst vice »

Last edited 1 rok před by Botičky od Diora
Bety
Bety
Reply to  Botičky od Diora
28. 5. 2021 13:16

Podle toho, jak se oba chovali na veřejnosti bych usuzovala, že jsou to dva brouci z jednoho pytlíku.

orinoko
orinoko
Reply to  Bety
28. 5. 2021 14:13

Bety, já bych to ještě rozŠÍŘIL. Jsou to potomci šlichty Sleeping Bag. Já osobně jsem ten poslední, kdo by chtěl kázat morálku v oblasti sexu. Párkrát jsem dostal i facku, ale nikoli za ochmatyku a ty horší věci, ale třeba za dotaz – jsi panna? Přiznám se, že jsem velmi rád štípal holky do zadku, a dělal , že já nic. Ale nikdy bych žádnou nenásilnil. Sado-maso, dominace, substituce, podřízenost apod. jdou zcela mimo mě. Zato silon, šňůrky – provokace, to mě silně bralo. To je AFROdisiakum. Sud Novotný, ten to ryje, Ferrid Corona, ten jen blije, Sleeping Bag Khárl… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
28. 5. 2021 18:01

Režisérka Olga Sommerová, jedna to z nejurputnějších bitkařek pražské kavárny, v nejbližších dnech zasedne totiž do poslanecké lavice na místo, které kvůli sexuální aféře opouští poslanec za TOP 09 mambo hué.

Aleš
Aleš
Reply to  orinoko
28. 5. 2021 22:01

Prostata věci. To je přímo ženiální/genitální.

g.hrosik
g.hrosik
27. 5. 2021 11:34

Celá ta mezinárodní kauza kolem „hrdinného ukrajinského novináře“ začíná autory těch nejprudších komentářů a výzev k potrestání Běloruska a Ruska docela nepříjemně pálit. Ukázalo se totiž mj., že přijmout letadlo v nouzi odmítl jak Vilnius (vzdálený pouhých 70km), tak i Varšava, Lvov nebo Kyjev. Nikdo v těchto zemích nechtěl převzít odpovědnost za osud pasažérů letadla na jehož palubě teoreticky mohla být bomba…Vnucuje se otázka: – pročpak asi?

orinoko
orinoko
Reply to  g.hrosik
27. 5. 2021 12:59

Další Vrbětice už dost hlasitě bouchají. Ten Nexta blbeček by možná mohl začít zpívat ve svém vlastním zájmu. Možná, že mu dochází, že ho celý slavný záchud hodil přes palubu, aby míček byl na straně východu. Navalenej, Protasevič, vitta, covidcobliha, hamaforáž, Ferrid Corona, Prymoula, Flígr, Smejkal, Kubek … kolik to ještě bude dělat trubek? Ruský Kornet v Gaze, hořící plynová věž s pejzy, 3 TU bombardéry na Středním východě, první větev SP 2 je už možná na německé souši, dánský Maersk přesouvá některé svoje zásilky do Asie na ruskou železnici, Litva jako správný idiot připravila svojí Klajpedu o poslední zbytky… Číst vice »

map_yamal_europe.jpg
Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
27. 5. 2021 20:44

Dá se to shrnout takhle:
comment image

A nebudit-nedráždit jak to dnes udělala ta vymaštěná pšonka Dudka :-)

Last edited 1 rok před by Botičky od Diora
Aleš
Aleš
Reply to  orinoko
28. 5. 2021 21:57

Mentální klystýr, duševní potrat, morální kocovina a myšlenkový průjem záchodu.
STS Chvojkovice-Brod, asi slušnej oddíl. Galaktická liga v rouškované.
Už jen chybí reklama na Tycho. Moje rouška dusí mě, tvoje rouška dusí tebe.
Máša a Medveděv na pokračování. Na vlky železa a na upíry česnek. A na covid? Anticovidovku. A na teroristy? Botičky….

Irena
27. 5. 2021 13:03

Washington University of Medicine: Aj pri miernej infekcii COVID-19 sa vyvíja ochrana protilátok, ktorá by mohla trvať celý život Mesiace po zotavení z miernych prípadov COVID-19 majú ľudia stále v tele imunitné bunky, ktoré vytvárajú protilátky proti vírusu, ktorý spôsobuje COVID-19, podľa štúdie vedcov z Washington University School of Medicine v St. Louis. Takéto bunky môžu pretrvávať celý život a neustále tvoriť protilátky. Zistenia zverejnené 24. mája v časopise Nature naznačujú, že mierne prípady COVID-19 nechávajú infikovaných s trvalou ochranou protilátkami a že opakované záchvaty chorôb budú pravdepodobne neobvyklé. „Minulú jeseň sa objavili správy o tom, že protilátky rýchlo ubúdajú… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Irena
27. 5. 2021 13:40

Jak jsem psal, že jsem minulou neděli potkal kamaráda /s nadváhou/, a on ani já jsme covida zatím u sebe nezaregistrovali, tak jsme zjistili, že máme jedno společné, totiž vysokou konzumaci česneku. Já když potřebuji zlikvidovat rychle starý chleba, tak si dělám falešné topinky. – Chleba nakrájím a osmahnu v toustovači. Až do spálených okrajů. Pak ho oboustranně silně protřu čerstvým česnekem a jeho zbytek nacpu do chleba. NATO pak máslo a navrch ještě Nivu nebo hořčici. To samé dělám rovněž, když se chci rychle najíst. To celé se děje vcelku pravidelně. Kamarád česnek dokonce ukusuje třeba k polévce. Každý… Číst vice »

0cede07d14d482e5d3f717cf5e7ed380.jpg
Irena
Reply to  orinoko
27. 5. 2021 14:16

Česnek, to schvaluji :-) Jo v tom přiloženém rozsudku… Kdyby raději neslovíčkařili, a zaměřili se na podstatu, zda tu vůbec nějaká pandemie byla. Jak v jenom videu uváděla ta bývalá hygienička, tak nebyly naplněny podmínky ani pro vyhlášení epidemie, natož pandemie. Dělají z nás pitomce. Tady názorně vidíte, co to je držet v rukou hlavní mediální proud a finanční zdroje. Taková akademie věd není nic jiného než spolek řízených rádoby vědců, kteří si ani nejsou schopni přiznat, že jsou řízeni – penězi, nastavenými tendencemi a tím, co je vyhlášeno za e e Dneska se někteří z nich nestačí divit, včetně… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Irena
27. 5. 2021 14:37

Landa se nechal slyšet, že za současných požadavků covid mafie nehodlá organizovat nějaká svoje veřejná vystoupení a doufá, že podobně se zachovají další z jeho branže. Doslova řekl: Nehodlám poskytovat výpalné šejdířům. Já sám se nějaké akce za takovýchto okolností nezúčastním ani náhodou. Včera byla poblíž Thomayerovky v Praze rozložena malá Matějská. Zcela zastínila covid stan, kde se tentokrát nikdo netísnil. Ani nevím, tam můžou obludé bez špejle a podobných výdobytků? Počasí něčemu takovému nepřeje, ale pokud ano, tak tam bude hlava na hlavě a vstup free. Tam se nic uhlídat nedá. Ale je to v Praze, ta má covidové… Číst vice »

Irena
27. 5. 2021 16:18

Laboratóriá v USA nedokázali nájsť Covid-19 ani v jednom z 1500 pozitívnych prípadov CDC bolo žalované za masívne podvody: Testy na 7 univerzitách VŠETKÝCH 1500 vyšetrovaných ľudí ukázali, že nemali Covid, ale iba chrípku A alebo B – štatistika EÚ: „Corona“ prakticky zmizla, dokonca aj úmrtnosťou. Klinický vedec a imunológ-virológ v laboratóriu v južnej Kalifornii tvrdí, že spolu s kolegami zo 7 univerzít žalujú CDC za masívne podvody. Dôvod: Koronavírus, spôsobujúci Covid-19 nemohli nájsť ani v jednej z 1 500 vzoriek ľudí s pozitívnym testom. Zistilo sa, že VŠETCI ľudia mali chrípku A a v menšej miere chrípku B. To… Číst vice »

PPK
PPK
Reply to  Irena
28. 5. 2021 6:03

Ono je to vlastně chytře vymyšleno: Nejprve se všechno zakáže a potom něco z toho milostivě dovolí za podmínek, jejichž splnění si každý bude muset zaplatit. Příklad: Občan chce na pivo nebo na dovolenou? Tak nejen, že se povinně preventivně s celou rodinou naočkuje a pojistí včetně kontrolních pasů a čipů všem, ale též se i s celou rodinou pravidelně odtestuje a po návratu znovu přeočkuje. A pozor: Všechno si rád zaplatí!

Irena
28. 5. 2021 8:04

https://echo24.cz/a/SLzss/kauza-semilske-skoly-a-respiratoru-hrozi-poctivym-reditelum-zaloby-ci-trestni-stihani

Současně může vést k vlně žalob a trestních oznámení proti školám, které nošení respirátorů vynucují. Zejména po 20. dubnu 2021, kdy byl zveřejněn první rozsáhlý metodický přehled odborných studií, z něhož vyplývá, že nošení respirátorů může mít pro dospělé i děti řadu nežádoucích účinků. Analýza výslovně uvádí: „Náš přehled literatury ukazuje, že u zdravých i nemocných lidí může dojít k syndromu vyčerpání vyvolaného maskou (MIES) s typickými změnami a příznaky, které jsou často pozorovány ve vzájemné kombinaci, jako je … zvýšení oxidu uhličitého v krvi, snížení saturace krve kyslíkem, zvýšení srdeční frekvence, zvýšení krevního tlaku, snížení kardiopulmonální kapacity, dušnost a potíže s dýcháním, bolesti hlavy, závratě, snížená schopnost soustředit se, kožní léze a podráždění, celková vnímaná únava a vyčerpání.“

Alva
Alva
Reply to  Irena
29. 5. 2021 9:11

S celou slavnou pandemií je to asi takhle: „Až do roku 2009 žádná z chřipkových vln od 30. let minulého století nesplnila pandemická kritéria. Zásah Světové zdravotnické organizace ale kritéria pro vyhlášení tohoto výjimečného stavu změnil a „zařídil“, aby mohla být pandemie vyhlášena od té doby prakticky kdykoli. Když z kritérií vyřadíte vysokou nakažlivost a smrtnost, zůstane tam prakticky pouze šíření virů mezi kontinenty. A to se děje u virů způsobujících respirační onemocnění prakticky neustále. A tak záleží jen na libovůli WHO, kdy se rozhodne vyhlásit pandemii. Tak jako v případě prasečí chřipky před deseti lety, a stejně jako v případě letošního koronaviru.… Číst vice »