Ruští“ Bondové“ opět na scéně!

…a tentokrát v Srbsku!

Srbsko se přestalo vnucovat EU a zintenzivnilo spolupráci s Ruskem – včetně vojenské oblasti.

Podle informace na webu ministerstva obrany Ruské federace zahájí na podzim v Srbsku protiteroristické cvičení jednotek speciálních operací Srbska a Ruska. Během cvičení se plánuje nácvik přistání kontingentu s využitím padáků systému „Arbalet“ (kuše), přesunu k objektu nezákonné ozbrojené formace, jeho blokace a likvidace. Z ruské strany se cvičení zúčastní ke 200 vojáků a 11 kusů techniky speciálních jednotek Západního vojenského okruhu.

Jak známo, loňského společného vojenského cvičení s Běloruskem a Ruskem se Srbsko nezúčastnilo kvůli „nátlaku zvenčí“.

Tehdejší srbský ministr obrany Vulin, nyní ve funkci ministra vnitra, však jednal v polovině května v Moskvě se šéfy téměř všech „silových“ institucí RF – jmenovitě s tajemníkem Rady bezpečnosti RF, pověřeným ministrem vnitra, ministrem pro mimořádné situace a velitelem Ruské národní gardy. Právě z těchto jednání vyplynula dohoda o přípravě podzimního společného cvičení. Dohodnut byl i další rozvoj společného humanitárního centra v jihosrbské Niši.

Ve čtvrtek 20. května oznámil ministr pro inovace a technologie Popovič v srbské televizi, že Srbsko za 14 dnů v bělehradském Ústavu virologie a vakcín jako první v Evropě zahájí výrobu vakcíny „Sputnik-V“.

To vše se, samozřejmě neobejde bez nátlaku na Srbsko. Na světlo boží byli opět vytaženi ruští agenti Petrov a Boširov, které šéf opoziční liberálně-demokratické strany Jovanovič obvinil z pokusu o trávení své dcery v roce 2019, kdy „traviči“ údajně nasypali v McDonalds jeho dceři do džusu neznámý prášek a přinutili ji nápoj vypít. Jovanovič dále prohlásil, že jeho dcera nebyla jediným dítětem, jež se Rusové pokusili v Srbsku zneužít k potrestání rodičů… Jovanovič se dále pochlubil tím, že sám odhalil plán Moskvy na rozvrácení Bosny a Hercegoviny i plány na změnu vlády v Černohorsku a Severní Makedonii.

Mohu-li se dopustit soukromého názoru, tak výše uvedený srbský opozičník je zralý na „Chocholouška…“…

Jinou otázkou je, zda Srbsko – na rozdíl od loňska – odolá nátlaků západních „přátel“.

Zdroj: Pravda. ru

st.hroch 20210523

4.8 24 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Botičky od Diora
Botičky od Diora
25. 5. 2021 8:00

Ruští“ Bondové“ opět na scéně!
…a tentokrát v Minsku! :-)))
comment image

orinoko
orinoko
25. 5. 2021 17:10

Zajímalo by mě, jak vlastně dopadla celá ta šaráda, kterou zrežíroval scout TÉÉÉ v Bílé zemljance. Je pryč, tak už nikdo v emerice po Srbsku nebude vyžadovat přemístění srbského vyslanectví do Jeruzaléma? Zatím se zdráhám věřit v návrat ztraceného syna. To by bylo moc jednoduché. Nevyšla Halič, nevyšlo Bělorusko před tím, kam člověk koukne, tak neúspěchy – kromě Moldavska – celý záchud dost pronásledují. Na konci tohoto týdne by měla první větev SP 2 dorazit k německé souši. Veškeré práce jsou pod ochranou ruských lodí stejně jako veškeré tankery vezoucí ropu? benzín? do Sýrie. V Sýrii přistály dva ruské taktické?… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
25. 5. 2021 17:55

Když v roce 2013 přinutili přistát letadlo s Evo Molesem ve Vídni a AMIdemokrati mu prohledali letadlo, tak bylo vše v pořádku. Jak by taky ne, vždyť tehdy to udělali „demokrati“. Já si vždy myslel, že prezidentské letadlo je výsostným uzemím, na které nemůže vlézt kdejaký americký hejhula kdykoliv se mu zlíbí, ale asi myslím blbě.

Bety
Bety
25. 5. 2021 19:57

Odvážet z Česka ruského občana do USA bylo také v pořádku, stejně jako uzavření ruského vyslanectví a jeho vyplundrování též v USA. Jen tak namátkou – přepadení Grenady, Panamy, bombardování Srbska… to vše bylo vysoce demokratické, protože
to a mnoho jiného provedla země, jež se sama jmenovala ochráncem demokracie, ne?

idiotronic
Reply to  Bety
25. 5. 2021 21:06

Česká strana už vyplatila Nikulinovi čtvrt milionu korun za způsobenou nemajetkovou újmu.

g.hrosik
g.hrosik
Reply to  idiotronic
26. 5. 2021 16:52

A neměl by to dostat k úhradě tehdejší pan ministr?:-)

Botičky od Diora
Botičky od Diora
27. 5. 2021 10:53

Петров и Боширов :-)))
https://www.youtube.com/watch?v=ici25YuQpIk&t=19s

orinoko
orinoko
27. 5. 2021 14:52

Této věci se říká solidarita a partnerství. A slavný záchud může létat do Indie jako Kolumbus – přes emeriku.

Rusko zakázalo přílet letadlům, která se vyhýbají Bělorusku

Botičky od Diora
Botičky od Diora
27. 5. 2021 14:55

Před 79 lety byl Janem Kubišem a Josefem Gabčíkem proveden atentát na Reinharda Heydricha. Tohle nejsou „Čeští “Bondové“ na scéně!“, tohle jsou skuteční HRDINOVÉ!!
„Hele, Honzo, myslíš, že ještě přijede? Dneska mu to nějak trvá, vždycky jezdí už kolem deváté.“

„Ještě bych počkal, Josífku, lepší šance už nebude.“

A pak v 10:35 přišlo těch dvacet vteřin, co změnily všechno.

79 let od hvězdné chvíle Jana Kubiše a Josefa Gabčíka…

„Dalším pokusem, jak přimět parašutisty k zajetí, byla snaha kryptu vyplavit vodou. Zde sehráli tragickou úlohu čeští hasiči, kteří se iniciativně a s vervou do tohoto úkolu zapojili.“

Last edited 1 rok před by Botičky od Diora
Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Irena
27. 5. 2021 20:51

Tohle:

https://www.9111.ru/questions/7777777771333979/

je na Svět ruskýma očima :-)

Last edited 1 rok před by Botičky od Diora
orinoko
orinoko
28. 5. 2021 11:57

Tak jsem zase na cestách. V širší debatě Na Piketě jsme se dostali až na armády tohoto světa. Když jsem chlapům sdělil, že emerika má opravdu šílený problém se svými letadly, a to proto, že když do stíhačky nalezou dvě 150kilové krevní tučnice coby piloti, tak technický personál musí z letadla odmontovat bomby, aby letadlo mohlo vůbec vzlétnout … tak jsem netušil jaká bomba dopadne do našeho středu. Nad jídlem měli problémy i mladí. Všichni měli pocit, že běží nějaká estráda. Vůbec jsem netušil, že takováto ptákovina má na lidskou psychiku takový ozdravný účinek. A když jsem zcela vážně řekl,… Číst vice »

P2b.jpg
orinoko
orinoko
29. 5. 2021 7:56

Spekulace o novém Suchojí, který by měl nahradit jednu řadu současných stíhaček. Úplně na konci má možný drak letadla motory „na zádech“. Je to podobné řešení, jaké by se mohlo objevit u fungl nového Migu.

https://www.youtube.com/watch?v=Rtx9GKjXMqc

g.hrosik
g.hrosik
Reply to  orinoko
30. 5. 2021 7:36

Ty spekulace se v ruských zdrojích objevují už nějakou dobu, protože stávající jednomotorový bitevník Su-25 je, po několika modernizacích, ve službě už přes 40 let. Na projektu pracují jak v konstrukční kanceláři „Suchoj“, tak i u „Mikojanů“. Zatím ale, údajně, narážejí na nezájem ministerstva obrany, které údajně preferuje letouny dvoumotorové…