Bruselští byrokrati dostali od Britů kopačky

 

Důvodů k CZEXITU existuje celá řada, ty ale drží český i evropský establishment tradičně pod pokličkou a přes média tlačí lidem do hlav jen to, co se jim hodí do krámu.

Když po internetu kolovala celá řada nekompromisních kritických vystoupení Nigela Farage (zde) o zkostnatělé, nefunkční, nedemokratické a neperspektivní Evropské unii, byl považován za rebelujícího extrémistu a dokonce i blázna. A ejhle, dnes, po několikaletém vytrvalém boji proti „bruselizaci“, Británie z EU na přání voličů vystupuje a on se pravděpodobně stane budoucím britským premiérem. To je pro evropské papaláše, kteří se mu smáli a cítili se na svých dobře placených postech z daní Evropanů neotřesitelní, pořádně ledová sprcha.

Lákadla nesplněných slibů

Ze strany bruselských byrokratů bylo jedním z hlavních lákadel vstupu do EU slib postupného smazání ekonomických rozdílů mezi silnými ekonomikami Západu a slabšími ekonomikami Východu. To se ale ani po 13 letech bratrského semknutí, při kterém čeští mocipáni skláněli svoje hlavy před bruselskou šlechtou až ke kolenům, ani v nejmenším nenaplnilo a z dosavadního celospolečensko-ekonomického vývoje je tak patrno, že se tento falešný slib ve skutečnosti nikdy ani naplnit neměl.

Důvody ekonomické stagnace

Hlavním nositelem prosperity jednotlivce, firmy a potažmo státu je tvorba, výše přidané hodnoty. Tu lze získat jen za předpokladu, že dané subjekty disponují úspěšným vývojem a progresivními, výrobou podpořenými výkonnými technologiemi, nikoli dohledem a kontrolou, rozbujelou byrokracií. Značná část stěžejních vývojových oblastí ale z ČR odfrčela (prodejem nebo privatizací mnoha českých firem) do zahraničí, a to nás na oplátku obohatilo montovnami, supermarkety a skladovými hangáry internetových obchodů s prací ve mzdě, kde minimální přidanou hodnotu schlamstnou zahraniční vlastníci a nenažrané banky.

A jak roky společné bratrské cesty Evropou plynou, tak se rozplývají sny o německých platech a naopak přibývá skepse a zklamání z prapodivných nařízení všemocné EU. Pokud tomuto EU říká rovnocenné partnerství, tak já tomu říkám vztah podřízené a nadřízené země. Silné Německo a celý Západ využívá evropského jednotného trhu k profitu z levné pracovní síly Východu a nikdy nedopustí, aby to bylo jinak. Ve své podstatě pracujeme za východní mzdy a platíme západní ceny. Toto je, vážení, pravá tvář EU, která uvalila sankce na Rusko, aby zabránila posilujícímu odbytu do ekonomicky sílícího Ruska. EU nás potřebuje jako svoje námezdní dělníky a my tuto roli celá ta léta, jako hlupáci, hrajeme. Naše suverenita se rozplynula a nastoupilo patolízalství prostřednictvím úschovny odložených druhořadých politiků v byrokratické evropské struktuře.

article_photo

Od čeho se Britové chtějí oprostit a proč BREXITU říkají nezávislost?

Nikde se občan nedozví skutečný počet bruselských darmožroutů. A tak si skupina studentů z Open Europe vzala veřejné informace jednotlivých institucí EU a dala si práci se sčítáním aktivních kmenových zaměstnanců. A toto je výsledek:

Organizační jednotka EU počet zaměstnanců

Komise 34 335

Parlament 8 190

Soud 1 995

Evropská Rada 3 803

Mezisoučet 48 323

Auditoři, Ombudsman, Centrální banka atp. 5 100

Další agentury (ENISA, CdT,ERA, EMEA ..) 5 156

Common Foreign & Security Policy Agencies 173

Police & Judicial Politika 745

Výkonné agentury 1 256

Experti ve skupinách 44 650

Členové permanent repres. 2 584

Výbory pro „komitologii“ 7 904

Výbory pro přípravu jednání Rady 6 888

Mezisoučet 122 779

Mise (Kosovo, Palestina, Irák, Afg..) 10 553

Lidé placení z EU v národních byrokraciích 36 200

===================================================

Součet 169 532

Zdroj: http://knapp.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=57579

To ale není všechno. Na každém ministerstvu je odbor pro EU. Na každém krajském úřadě je odbor pro EU. Pokračuje to dalšími státními úřady, o jejichž existenci většina lidí ani neví.

Poťouchlé zákazy a příkazy bruselských hlavounů

 • Pomazánkové máslo se nesmí nazývat „máslo“.
 • Nelíbily se jim naše domácí zabíjačky.
 • Zakřivení banánů má mít speciální EU parametry, nejlépe žádné.
 • RUM jsme museli přejmenovat na Tuzemák.
 • Jsme omezováni ve výsadbě vinné révy a dalších zemědělských komodit.
 • EU zakázala používání levných žárovek, jakoby občan byl osel, který nemá vlastní rozum.
 • Zakazuje výrobu a prodej výkonných vysavačů.
 • Chystá se odebrat lidem legálně držené zbraně.
 • Nedávná novinka, ve které EU navrhuje, aby se za roboty odvádělo sociální pojištění, nasvědčuje totální ztrátě reálné míře soudnosti.

Destruktivní chování bruselských hlavounů

 • EU vymyslela jiná pravidla pro EIA a znemožnila miliardové investice do připravených projektů v infrastruktuře a dopravě.
 • EU cíleně financovala demolici cukrovaru např. v Hrochově Týnci, čímž naši zemi téměř vyřadila z výroby této strategické suroviny.
 • EU zachraňuje zkrachovalé Řecko, které podvedlo celou EU lhaním o stavu své ekonomiky a doslova parazituje na poctivosti ostatních států.
 • EU pod hrozbou krácení dotací zavedlo kvóty na rozdělování imigrantů, které do naší země nikdo nezval.
 • EU zcela selhalo při ochraně Schengenského prostoru před ilegálními migranty, a tím odhalilo pravou podstatu neschopnosti státní byrokracie EU.
 • EU opakovaně zamítá uvolnit prostředky do oblasti seniorského bydlení, a to i přes skutečnost, že neřešení této oblasti už teď přináší obrovské celoevropské společenské a sociální problémy.
 • Nový francouzský zákon o minimální mzdě, takzvaný Loi Macron, míří přímo proti jednomu z pilířů evropské integrace – jednotnému trhu. Po zavedení minimální mzdy v Německu a jejím uplatnění na přeshraniční dopravu do Německa v loňském roce, je to již druhý podobný krok ze strany úřadů členských států Evropské unie. Hospodářská komora proti tomuto hlasitě vystupuje.

Švýcaři už o členství v EU nestojí, chystají se stáhnout svoji žádost, kterou podali před 24 lety, ale nikdy se do bloku nezapojili. Rozhodla tak Stavovská rada, která zastupuje jednotlivé švýcarské kantony.

Naskýtá se otázka: Co na to naše politická reprezentace?

Pokud se vrátíme na počátky vyjednávání našeho vstupu do EU, asi si vzpomenete, že první pokus s Evropskou ústavou nevyšel, a tak přišla na řadu Lisabonská smlouva, doprovázená masivní mediální masáží a lidé uvěřili. Po 15 letech jsou dvě třetiny obyvatelstva ČR zhnuseny nenaplněnými sliby, a to i přes skutečnost, že se média snaží křivit skutečnou realitu, jak to jen jde. Odchod Britů je vyděsil tak, že ve svých lžích panikaří a jedním dechem odsuzují Británii a současně volají po nutnosti rekonstrukce EU a zapomínají na to, že po změně, na rozdíl od nás, Britové volají už řadu let a nic se nedělo. Proto po 43 letech z EU odešli.

Výše platů a náhrad europoslanců

Zajímá vás na kolik si příjde europoslanec měsíčně? Zde je přehled:

Příjmy poslanců EP EUR (měsíčně) Kč (měsíčně)
Plat 7.957 (cca 6.200 po odvodech) 218.000 (170.000)?
Důchod cca 1.392 (za 5 let v EP, od 63 let) 38.000?
Příspěvky
– Na všeobecné výdaje (náklady na řízení kanceláře v členském státě) 4.299 118.000?
– Na cestovní výdaje (účast na oficiálních schůzích orgánů EP) dle skutečných nákladů
– Roční příspěvek na cestovní výdaje (mimo účast na oficiálních schůzích orgánů EP) 4.243 116.000?
– Na asistenty (čtvrtinu těchto prostředků lze využít na služby, např. odborné studie, posudky, právní poradenství, správa webu, atp.) 21.209 581.000?
– Denní příspěvek (diety)(schůze v út, st, čt, pá) 304/den na schůzi orgánu EP 8.300?/den

?Přepočteno kurzem ze dne 31. 3. 2014 ve výši 27,40 CZK/EUR. Částky jsou zaokrouhleny na celé.

Za neúspěch a prohru se v politice platí, nikoli však v EU

Cameron uznal svoji prohru (podpora setrvání v EU) a oznámil rezignaci. Těmi, kdo ale rovněž prohráli, a to na plné čáře, jsou především hlavní představitelé EU. Očekával jsem, že se stejně zachová samozvaný president Jean Claude Juncker (plat 715 000,- Kč měsíčně) a světe, div se, ono nic. Naopak se zarputile pustil do Britů, co si to dovolili, a naznačil tvrdá odvetná opatření. Pokud se tak stane, ukáže se pravá tvář nedemokracie EU a spustí se řetězová reakce znechucených členských států, které pochopí, že sebereflexe a nutná reforma diktátorské a totalitní instituce EU zcela jistě nehrozí. Pokud se tato úvaha naplní a další země se rozhodnou uštědřit byrokratickým parazitům z EU kopačky, tak, jak to učinili Britové, nestane se nic závratného, jen přijde 170 tisíc úředníků o velmi dobře placenou práci a budou se muset začít živit něčím užitečnějším.

Zdroj: http://havlicekpetr.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=532924

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
73 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
1. 7. 2016 10:14

No, pokud je produktivita v dolarech, mnohé se vysvětluje. Před Singerovým oslabením koruny bylo € za 25 Kč, teď 27 Kč. Už to znamená pokles produktivity o 7,5% a to ze dne na den. Dolar byl méně než 17 Kč, teď je 25 a to odpovídá poklesu o celých 18%. A to bez jakýchkoli změn v produktivní ekonomice. Slovensko je na €, podobné machinace tam nepřicházejí v úvahu.

Sio
Sio
1. 7. 2016 10:15

Asi překlep :
Sio • 1. červnaec 2016

Amenre
Amenre
1. 7. 2016 10:21

Farage pod dojmem z papírového vítězství pouze požaduje, aby příští premiér byl nakloněn Brexitu. Doslova řekl : “It is inconceivable that the next Prime Minister… could be someone who only days ago was insisting we remain in.“ Vlastní kandidaturu zatím odmítl.

hudryper
hudryper
1. 7. 2016 10:55

A JE TO TADY !! v RAKOUSKU SE BUDOU OPAKOVAT VOLBY PREZIDENTA !

hudryper
hudryper
1. 7. 2016 10:58

Ten systém diskusních příspěvků stále blbne. nechtěl by se na to podívat některý z IT čtenářů ?
Opakuji : V RAKOUSKU SE BUDOU OPAKOVAT VOLBY PREZIDENTA – DALŠÍ RÁNA VÁLEČNÝM ŠTVÁČŮM !

Irena
1. 7. 2016 11:06

На головы латвийцев посыпались их собственные «демократические права» по отношению к другим: «наша страна», расизм, ксенофобия и вражда!

Источник: http://politikus.ru/events/79752-latyshey-vygonyat-iz-britanii.html
Politikus.ru

Amenre
Amenre
1. 7. 2016 11:13

hudryper napsal
Ten systém diskusních příspěvků stále blbne

Mě pomáhá být přihlášen, tj. nečíst OM anonymně.

petr
petr
1. 7. 2016 11:22

Prof. Anthony C. Sutton a jeho umlčený historický výzkum. Kdo chce něco vědět o podstatě řízení světa z pohledu historika USA, měl by se s ním seznámit.
4 velmi zajímavé  videopřednášky. Nastav si české titulky.
http://www.quintus-sertorius.net/news/prof-antony-c-sutton-a-jeho-umlceny-historicky-vyzkum-kdo-chce-neco-vedet-o-podstate-rizeni-sveta-mel-by-se-s-nim-seznamit/

Irena
1. 7. 2016 11:29

Sio napsal
Miloš nezklamal.

Vzhledem k tomu, kam to spěje v Evropě by nebylo špatné, kdyby nám vzhledem k naší velikosti přisoudili nějakou spešl roli, kvůli které by nás od té Evropy nějakým způsobem vyčlenili jako jakýsi ostrůvek dočasného klidu. Takže bych se nedivila, kdyby to nakonec od Miloška nebylo žádné plácnutí do vody.

Sio
Sio
1. 7. 2016 12:34

Irena napsal
Vzhledem k tomu, kam to spěje v Evropě by nebylo špatné, kdyby nám vzhledem k naší velikosti přisoudili nějakou spešl roli, kvůli které by nás od té Evropy nějakým způsobem vyčlenili jako jakýsi ostrůvek dočasného klidu. Takže bych se nedivila, kdyby to nakonec od Miloška nebylo žádné plácnutí do vody.

No, spousta lidí Czexit chce, tak je asi demokratické poskytnout jim referendum. Navíc Miloš je v tom naprosto konzistentní, přímá demokracie je v jeho programu.

peter.
1. 7. 2016 12:42

hudryper napsal
Opakuji : V RAKOUSKU SE BUDOU OPAKOVAT VOLBY PREZIDENTA – DALŠÍ RÁNA VÁLEČNÝM ŠTVÁČŮM !

https://www.youtube.com/watch?v=vQhqikWnQCU

peter.
1. 7. 2016 13:01

Nové,tvrdé boje pod Debaľcevom
http://rusnext.ru/news/1467376817

hudryper
hudryper
1. 7. 2016 13:31

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/8292-rotschild-obcane-eu-britanie
Že bude ale na Brity naléhat sám lord Rotschild – to překvapuje. Zřejmě se mu něco z jeho plánů
ve prospěch NWO schrulo ! Nejspíš se nebude stěhovat do Číny , jak na to ukazoval humbuk při
návštěvě čínského prezidenta v Londýně.

peter.
1. 7. 2016 13:37

hudryper napsal

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/8292-rotschild-obcane-eu-britanie
Že bude ale na Brity naléhat sám lord Rotschild – to překvapuje. Zřejmě se mu něco z jeho plánů
ve prospěch NWO schrulo ! Nejspíš se nebude stěhovat do Číny , jak na to ukazoval humbuk při
návštěvě čínského prezidenta v Londýně.

Niekde som prečítal,že na to aby na svete zavládol mier a pokoj stačí odchytiť a izolovať od sveta 50 najväčších bankárov.

Sio
Sio
1. 7. 2016 13:42

peter. napsal
Niekde som prečítal,že na to aby na svete zavládol mier a pokoj stačí odchytiť a izolovať od sveta 50 najväčších bankárov.

Omotat je izolačkou. Tlustou vrstvou. Od hlavy až k patě.

Irena
1. 7. 2016 13:43

Sio napsal
přímá demokracie je v jeho programu.

Všichni mají něco v programu, jinou věcí je realita. Pokud to, co mají na programu právě nemají v programu, tak vždy najdou milión ale, proč to nejde.

xerox
xerox
1. 7. 2016 15:52

ireno dotaz , budete ještě překládat pjakina ?

Sio
Sio
1. 7. 2016 16:23

Irena napsal
Všichni mají něco v programu, jinou věcí je realita. Pokud to, co mají na programu právě nemají v programu, tak vždy najdou milión ale, proč to nejde.

Souhlasím, proto si o to více toho prohlášení vážím.

Irena
1. 7. 2016 17:01

Sio napsal
Souhlasím, proto si o to více toho prohlášení vážím.

Prohlášení ho nic nestojí. Hraje roli kontroverzního politika, tak to má v popisu práce.

Xerox: Jo, ale bude to chvíli trvat, byla jsem chvíli mimo výdobytky civilizace a nahromadilo se to.

Sio
Sio
1. 7. 2016 18:10

Irena napsal
Prohlášení ho nic nestojí. Hraje roli kontroverzního politika, tak to má v popisu práce.

Xerox: Jo, ale bude to chvíli trvat, byla jsem chvíli mimo výdobytky civilizace a nahromadilo se to.

Od koho má popis práce?

fajt
fajt
1. 7. 2016 18:44

http://www.rbc.ru/business/01/07/2016/5776ab119a7947391968f1d2 – a je po ruském embargu na turecké lázně a jejich bazar šunty, žiť prostě nada. ..)

xerox
xerox
1. 7. 2016 19:22

ireno … díky a hodně štěstí …

Irena
1. 7. 2016 19:30

Sio napsal
Od koho má popis práce?

Od těch, co i ostatní.

Sio
Sio
1. 7. 2016 19:40

Irena napsal
Od těch, co i ostatní.

To víte nebo tomu jen věříte?

Alena
Alena
1. 7. 2016 20:13

Sio napsal No, pokud je produktivita v dolarech, mnohé se vysvětluje. Před Singerovým oslabením koruny bylo € za 25 Kč, teď 27 Kč. Už to znamená pokles produktivity o 7,5% a to ze dne na den. Dolar byl méně než 17 Kč, teď je 25 a to odpovídá poklesu o celých 18%. A to bez jakýchkoli změn v produktivní ekonomice. Slovensko je na €, podobné machinace tam nepřicházejí v úvahu. produktivita práce přímo nesouvisí s oslabováním koruny. Výpočet v klasickém výrobním podniku je jednoduchý( poměr vyrobené produkce v ks, a množství času, spotřebované na výrobu v hodinách). Pokud by se… Číst vice »

Sio
Sio
1. 7. 2016 21:28

Alena napsal produktivita práce přímo nesouvisí s oslabováním koruny. Výpočet v klasickém výrobním podniku je jednoduchý( poměr vyrobené produkce v ks,a množství času, spotřebované na výrobu v hodinách). Pokud by se produktivita počítala takto, jsme srovnatelní s Evropou.Ovšem pro celý stát je výpočet v Kč, a to je důvod totálního propadáku. Jsme kolonie , kde ceny výrobků jsou určovány kolonizátory ve výrobních cenách, zhodnocení výrobků se odehrává až při vývozu do jejich mateřských zemí. Druhým faktorem je produkce výrobků s nízkou přidanou hodnotou všeobecně, jako např. vývoz nezpracovaného dřeva. Prostě- jsme KOLONIE Když budu přesnější, tak ten graf ukazuje kolik… Číst vice »

fra
fra
2. 7. 2016 6:01

Tak nevím zda je to způsobeno tím vedrem, nebo genialitou evropských úředníků ale údajně češtinu čekají velké změny. Jedno z méně obvyklých písmen bude vyškrtnuto z abecedy. EU chce zrušit písmeno Ř! A to nemá být všechno, ale jen začátek. Celkem vzato kde není národ, není potřeba ani abeceda. Zkrátka Bohu (angličtině) blíž. Zda je ta zpráva seriózní nevím ale je to velmi pěkná poťouchlost.
http://www.lajkit.cz/zpravy/item/565-eu-zrusit-pismeno

Irena
2. 7. 2016 6:58

Sio napsal To víte nebo tomu jen věříte? Vám snad připadá, že ty revoluce ve všech socialistických státech proběhly spontánně? A on byl vždy jedním z příslušného kádrového základu. Nebo si snad myslíte, že se do politiky a na ta nejvyšší místa dokáže dostat někdo, koho si tam nepřejí, koho předtím pečlivě neodfiltrují? V tomto konkrétním „demokratickém“ systému? Který je navíc propracovaný tak, že si do příslušných rolí vybírají lidi s příslušným přesvědčením, aby to na veřejnost působilo důvěryhodně. To ale neznamená, že v konečném výsledku jenom neplní danou roli. V knize Sad roste sám, je pěkně popsaný systém vytváření… Číst vice »

Sio
Sio
2. 7. 2016 9:31

Jste příliš velký pesimista. Kdo podle vás vybírá ty lidi? GP nebo snad VP USA? Pokud vím jedou proti sobě. Řízení probíhá bezstrukturně, tudíž ne všechno, co elity chtějí, se taky hned splní. Zeman nebyl v plánu. Stejně tak, jako nebyl v plánu zásah Rusů v Syrii, to jste si mohla vyslechnout i u Pjakina. Nebo je Pjakin a celé KSB také v plánu elit? Co Putin, byl podle vás v plánu? Lenin, Stalin byli také v plánu? SSSR byl v plánu? A co výsledek 2. světové? Přeceňujete moc elit, není absolutní. Z druhé strany, když se podíváte do parlamentu,… Číst vice »

Irena
2. 7. 2016 9:45

Kde jste slyšel, že Zeman nebyl v plánu? Švarcík byl asi přijatelnější varianta, ale to neznamená, že Zeman nebyl druhá nabídnutá možnost. Aby dav byl uspokojen, že o něčem rozhoduje. Vždyť to bylo vidět už z toho „výběru“ kandidátů, proboha. Jen si klidně dál malujte Zemanovu charakterní velikost, já vám to neberu. Co se týče KSB občas mi připadá, že čteme různé věci. Ale to nic. Co člověk, to vlastní hlava. Tak to v podstatě je vždy.

Bety
Bety
2. 7. 2016 19:17

fra napsal

Tak nevím zda je to způsobeno tím vedrem, nebo genialitou evropských úředníků ale údajně češtinu čekají velké změny. Jedno z méně obvyklých písmen bude vyškrtnuto z abecedy. EU chce zrušit písmeno Ř! A to nemá být všechno, ale jen začátek. Celkem vzato kde nenínárod, není potřeba ani abeceda. Zkrátka Bohu (angličtině) blíž. Zda je ta zpráva seriózní nevím ale je to velmi pěkná poťouchlost.
http://www.lajkit.cz/zpravy/item/565-eu-zrusit-pismeno

To snad nemůže být seriózní zpráva. Z Jiřího by se stal Jirí? To musí být pitomost.

xerox
xerox
2. 7. 2016 20:36

Sio … ,, KSB je plná balastu, nepodložených hypotéz ,,

mohl by jste zmínit nějakou společenskou nauku , filosofii zkrátka cokoliv co dle vás neobsahuje balast a nepodložené hypotézy ?

Sio
Sio
3. 7. 2016 0:29

Irena napsal Kde jste slyšel, že Zeman nebyl v plánu? Švarcík byl asi přijatelnější varianta, ale to neznamená, že Zeman nebyl druhá nabídnutá možnost. Aby dav byl uspokojen, že o něčem rozhoduje. Vždyť to bylo vidět už z toho „výběru“ kandidátů, proboha. Jen si klidně dál malujte Zemanovu charakterní velikost, já vám to neberu. Co se týče KSB občas mi připadá, že čteme různé věci. Ale to nic. Co člověk, to vlastní hlava. Tak to v podstatě je vždy. Nikde jsem neslyšel, že v plánu byl. Máte nějakou prokazatelnou informaci, že je to tak? KSB – to je věc každého,… Číst vice »

Sio
Sio
3. 7. 2016 0:32

xerox napsal

Sio … ,, KSB je plná balastu, nepodložených hypotéz ,,

mohl by jste zmínit nějakou společenskou nauku , filosofii zkrátka cokoliv co dle vás neobsahuje balast a nepodložené hypotézy ?

Marxismus je vedle KSB suchá věda založená na faktech. KSB je plná šťavnatých hloupostí. Trochu mi začíná připomínat sektu Svědků Jehovových.

Sio
Sio
3. 7. 2016 0:50

Legrace je, že z racionálního kritika marxismu jsem se, po seznámení s možnými alternativami, stal znovu jeho obhájce. Došlo mi, že solidní alternativu nemá, potřebuje jen aktualizovat. Ale ne tak, jak to dělají ti, co si říkají neomarxisté. GP, 1%, superelity, nebo jak je všelijak nazýváme, musí ržát smíchy, protože na 1. prioritě se jim podařilo zařídit totální zmatek, odchod od vědeckých metod k magickým, relativizaci a popletení pojmů. Bohužel, až na části, které jsou spojeny s DVTŘ tomu KSB velmi pomáhá a tím i Pjakin. Ať si její příznivci tvrdí co chtějí, KSB zjevně slouží strukturám, které mají lepší… Číst vice »

xerox
xerox
3. 7. 2016 1:49

Sio … ,, Marxismus je vedle KSB suchá věda založená na faktech ,, … :-) jako aby bylo jasno , nejsem nějakej obhájce jakékoliv nauky , konkrétně u pjakina jde o intuitivnost podloženou zkušeností … a nedovedu si představit , že někdo chápe cokoliv jinak než intuitivně a zkušenostně což znamená , že má vztah k něčemu a někomu jinému , ono to ani jinak nejde … s dalšími věcmi co píšete nejsme ve sporu , ale když už jste ho zmínil ten marxismus , kterej dle vás není obalen balastem a nepodloženými hypotézami … :-) nedá mi to abych… Číst vice »

Irena
3. 7. 2016 6:42

Sio napsal
většina z nich asi moc nerozumí DVTŘ, přinejmenším ji nijak viditelně nepoužívají

Protože ji vymysleli, že?

Sio
Sio
3. 7. 2016 9:35

xerox napsal Sio … ,, Marxismus je vedle KSB suchá věda založená na faktech ,, … jako aby bylo jasno , nejsem nějakej obhájce jakékoliv nauky , konkrétně u pjakina jde o intuitivnost podloženou zkušeností … a nedovedu si představit , že někdo chápe cokoliv jinak než intuitivně a zkušenostně což znamená , že má vztah k něčemu a někomu jinému , ono to ani jinak nejde … s dalšími věcmi co píšete nejsme ve sporu , ale když už jste ho zmínil ten marxismus , kterej dle vás není obalen balastem a nepodloženými hypotézami … nedá mi to abych… Číst vice »

Sio
Sio
3. 7. 2016 9:41

Irena napsal Protože ji vymysleli, že? A to je zrovna velmi podobné tomu, co se dělo s marxismem. Rozumělo mu jen malé procento lidí, ač jsme se to učili skoro všichni. Příčinou bylo špatné pochopení a podání samotných školitelů, až na vyjímky. A také neochota učit se něčemu, co nelze hned uplatnit v praxi. Tady nešlo o znalosti, které měly vydělávat peníze. Mimochodem, KSB je v tomto ohledu na tom ještě hůř, jak vidno ze spůsobu její propagace. Lidem je košile blíž, než kabát a očekávat, že budou masově „číst tlusté knihy“ je čistá naivita. Když navíc obsahují dost ptákovin… Číst vice »

Irena
3. 7. 2016 9:57

Obávám se, že vaše logika zde pokulhává, protože KSB není součástí DVTŘ, ale naopak DVTŘ je součástí KSB. Tj. jsou pro autorský kolektiv (který je autorem DVTŘ!!!) neodmyslitelně spjaty. Ale chápu tedy správně, že DVTŘ rozumíte asi více, než ti, co ji vymysleli. Závidím vám vaše sebevědomí.

Sio
Sio
3. 7. 2016 11:14

Irena napsal Obávám se, že vaše logika zde pokulhává, protože KSB není součástí DVTŘ, ale naopak DVTŘ je součástí KSB. Tj. jsou pro autorský kolektiv (který je autorem DVTŘ!!!) neodmyslitelně spjaty. Ale chápu tedy správně, že DVTŘ rozumíte asi více, než ti, co ji vymysleli. Závidím vám vaše sebevědomí. Že je DVTŘ součástí KSB, to samozřejmě vím. Je to velmi dobrý nástroj. Autory DVTŘ je zcela jistě jen menší autorského kolektivu, možna jednotlivec, taková věc se nedá vymyslet kolektivně. Nejsem si jist, nakolik na leva-net reflektují myšlenky VP SSSR, ale zabývají se tam z velké části ptákovinami, jak jsem už… Číst vice »

Irena
3. 7. 2016 11:34

Sio napsal
Pro mě je naprosto nepřijatelné příjímat cokoli jako dogma.

Zato je pro vás typické vše neargumentovaně odsuzovat. Zajímala by mě například vaše reakce, pokud by vám v roce 89 oznámili, že FED je soukromý podnik a dolar vlastně měna, kterou ovládá pár zasvěcených. Také byste zcela určitě vyjel, že je to blbost, úplně to vidím.

xerox
xerox
3. 7. 2016 13:04

Sio … ,, Největší byla v třicátých letech, další probíhá právě teď ,,

proč by bedna s jakýmkoliv množstvím daného výrobku měla zapříčinit jakousi krizi a máte nějaké fotky nebo alespoň názvy těch výrobků , kterých bylo ve 30-tých letech nebo teď tolik , že nejdou otevřít dveře od kvartýru , třeba ručníků nebo léků ?

Sio
Sio
3. 7. 2016 13:37

Irena napsal
Zato je pro vás typické vše neargumentovaně odsuzovat. Zajímala by mě například vaše reakce, pokud by vám v roce 89 oznámili, že FED je soukromý podnik a dolar vlastně měna, kterou ovládá pár zasvěcených. Také byste zcela určitě vyjel, že je to blbost, úplně to vidím.

Co vám mám na to říct …

Sio
Sio
3. 7. 2016 13:42

xerox napsal Sio … ,, Největší byla v třicátých letech, další probíhá právě teď ,, proč by bedna s jakýmkoliv množstvím daného výrobku měla zapříčinit jakousi krizia máte nějaké fotky nebo alespoň názvy těch výrobků , kterých bylo ve 30-tých letech nebo teď tolik , že nejdou otevřít dveře od kvartýru , třeba ručníků nebo léků? Krize z nadvýroby není o žádné bedně, je to o spoustách komodit , které zůstávají na skladech a nikdo je nekupuje. Firmy omezují výrobu, koupěschopnost obyvatel i dalších firem klesá, takže další firmy omezují výrobu … takže nakonec i výrobky, kterých nadbytek není, se… Číst vice »

Irena
3. 7. 2016 13:44

Sio napsal možna jednotlivec, taková věc se nedá vymyslet kolektivně. Kdybyste opravdu četl tlusté knihy, tak byste věděl, že při psaní svých materiálů používají polytandemový režim, tj. je velmi málo pravděpodobné, že by nějaký materiál tvořil jeden člověk, obzvláště, pokud jde o jeden ze základních kamenů jejich koncepce. A také je velmi málo pravděpodobné, že by autor DVTŘ, pokud by byl jeden, či malý kolektiv, posvětil knihu Mrtvá voda, pod kterou jak víte je podepsán celý autorský kolektiv VP SSSR, pokud by s něčím v ní nesouhlasil. Takže tu vámi obdivovanou DVTŘ museli vymyslet stejní „blbci“, co píšou i ty… Číst vice »

Sio
Sio
3. 7. 2016 13:46

Irena napsal Zato je pro vás typické vše neargumentovaně odsuzovat. Zajímala by mě například vaše reakce, pokud by vám v roce 89 oznámili, že FED je soukromý podnik a dolar vlastně měna, kterou ovládá pár zasvěcených. Také byste zcela určitě vyjel, že je to blbost, úplně to vidím. Jak vše? Například samotnou DVTŘ velmi cením. Jak neargumentovaně? Tady je pár mých argumentů: Příznivci KSB jsou: – odpůrci darwinismu – odpůrci marxismu – odpůrci materialismu – odpůrci teorie relativity – příznivci teorií hodně přitažených za vlasy – příznivci numerologie a magie – Příznivci Stalina, ale na základě hodně chabé argumentace tvrdí,… Číst vice »