Byl jsem u toho, když se psaly dějiny

Co se reálně stane je věc jedna, jak se na to vzpomíná, jak se o tom učí a jak se kolem toho staví politické mýty je věc druhá, odlišná a často zcela nezávislá. Reálné dějiny se dějí, ty ideální se píší. Píši a přepisují. Je stará pravda, že dějiny píší vítězové. Ne vždy je ale píší vítězové na polích válečných, často je i se značným odstupem času píší a přepisují vítězově válek kulturních a politických. Příkladem budiž dějiny 2. světové války, které teď, po 75 letech, začínají vypadat hodně jinak, bez ohledu na to, že válka dávno skončila a co se stalo, nedá se odestát. Začínají vypadat jinak, protože je přepisují vítězové kulturní války o geopolitickou orientaci našeho národa. A protože na východě, od kterého se odvracíme – od kterého nás chtějí i násilím odvrátit! – je Rusko, mění se dějiny 2. světové války tak, aby z nich už Rusko nevycházelo jako hrdina a osvoboditel, ale jako barbarský dobyvatel.

Dobře je to vidět třeba na tom, jak se nově interpretují nezměrné lidské oběti, které Rusko – tehdy ještě jako Sovětský svaz, což je zcela zásadní rozdíl, o němž ještě bude řeč – přineslo na oltář vítězství. Zatímco ještě před pár lety byly důvodem respektu a důkazem zásadního podílu Ruska na porážce nacismu (proti komu se ve válce bojovalo, je další podstatný, ale opomíjený detail, o kterém rovněž bude ještě řeč), dnes se z nich stává důvod posměchu pro neschopnost ruského velení a důkaz toho, jak málo si v Rusku váží lidského života. Úplně se při tom zapomíná, že osud, který Němci východní Evropě chystali a který jí dali ochutnat v Leningradu či Babím Jaru, byl tisíckrát horší a že ruské vedení mělo na výběr jen mezi zemřou mnozí a zemřou všichni.

Přepisuje se i příběh toho, jak válka začala. Faktory jako obsazení Porúří či Mnichovská dohoda jsou upozaďovány a místo toho je zdůrazňován pakt Ribbentrop-Molotov a na jeho základě pak Sovětský svaz nově, avšak o to intenzivněji, označován za spoluviníka vypuknutí války a dokonce spojence Třetí říše. Jako kdyby pro rozšíření války na celý kontinent nebyla invaze Německa do Belgie a Francie vůbec podstatná a Británie válčila s Říší už od německé invaze do Polska. Jako kdyby západní země s nacistickým Německem nikdy nevyjednávaly a nikdy s ním neobchodovaly. Obzvláště pikantní je pak označování Sovětského svazu za spojence Třetí říše v bývalém Československu, když skutečným spojencem Německa, který aktivně bojoval po jeho boku, bylo, na rozdíl od SSSR, Slovensko. O tom se ale cudně mlčí, stejně jako o Rumunsku, Maďarsku či Itálii. Proč? Odpověď je nabíledni: Není politický zájem na tom tyto země diskreditovat. Zato je ale eminentní zájem na diskreditaci Ruska.

Poslední smutnou, ale poučnou kapitolou inovace dějin (dosavadní výklad je totiž údajně zastaralý a tendenční) je konec války a porážka nacismu. Už neslavíme osvobození, protože jsme prý nebyli osvobozeni, ale obsazeni. Alespoň z té větší části, ze které vyhnal Němce Sovětský svaz. Pomníky rudoarmějcům bouráme, nebo alespoň zanedbáváme, a když už nějaké Rusy oslavujeme, tak Vlasovce, tedy spojence Němců, kteří zradili nejprve SSSR a pak na poslední chvíli i ty Němce. Pokud už si připomínáme osvobození, tak jenom po demarkační čáru, kam došli Američané. Děláme při tom ale, jako kdyby osvobodili Československo celé. Zásluhy Rusů bagatelizujeme, jako kdyby jejich válečné úsilí nemělo na porážku Třetí říše žádný vliv a třeba Praha se mohla osvobodit sama kdykoliv mezi roky 1939-1945 a to, že se tak stalo až na konci války, byl rozmar odboje, a ne důsledek tlaku, který na Třetí říši Sovětský svaz vyvíjel.

Takhle my teď přepisujeme dějiny. Přepisujeme je, protože ty staré, kde svoboda přišla z východu, se nám dnes, kdy má být se svobodou spojován výhradně Západ, už nehodí. Přepisujeme je, protože je dnes žádoucí vnímat Sovětský svaz potažmo Rusko výhradně negativně. Přepisujeme je, abychom se Rusku pomstili za invazi v roce 1968. Abychom se mu pomstili za něco, co ale udělal Sovětský svaz. Jenže my neumíme a nechceme rozlišovat mezi Ruskem a Sovětským svazem, či mezi Ruskem a komunismem. Přepisujeme je, aby platila rovnice východ = zlo. Přepisujeme je, aby západ nezůstával poskvrněn nacismem. Přepisujeme je my všichni, někdo tím, že to dělá, a jiný tím, že mu to toleruje.

A při tom, jak je přepisujeme, tak chtě nechtě nacismus rehabilitujeme. Čím více problematizujeme Sovětský svaz, tím se Třetí říše stává měně problematickou a ukradené hodinky jsou dnes považovány pomalu za větší zločin, než vyhlazené vesnice. Je to možná nezamýšlený, ale logický a pro mnohé přijatelný důsledek antikomunismem motivované démonizace Ruska za každou cenu. Pokud už Rusko nesmí být ani historicky náš přítel, pak se logicky musí stát naším přítelem jeho nepřítel. Zmínka o antikomunismu přitom není náhodná. Hlavním důvodem, proč musí být zničeny veškeré pozitivní obrazy Ruska, je jednoduše ten, že se jedná o nástupnický stát Sovětského svazu a Sovětský svaz byl motorem komunismu. A to je něco, co antikomunisté, kteří dnes ovládají veřejný diskurs, nedokáží odpustit. Komunismus nesmí uspět. Nikdy a v ničem, ani kdyby to měla být porážka nacismu.

A já už nemám ani sílu, abych se kvůli tomu vztekal, já to už jen smutně pozoruji a pomalu se smiřuji s tím, že kruh se uzavírá a Hitler se opět stává docela šikovným spojencem v boji proti komunismu. Staří umírají, mladí válku nezažili a nedostatek osobní zkušenosti jim neumožňuje správně rozlišovat mezi hrůzou fronty na banány a hrůzou fronty na kulku do hlavy. Mění se zkušenost a s ní se mění i dějiny. To mě nepřekvapuje. Co mě překvapuje je rychlost a snadnost, s jakou se dají změnit. Jediné, co s tím mohu udělat, je pamatovat si, že to kdysi bylo jinak a kdo, kdy, proč a jak je změnil. A až budu umírat, mohu si pyšně říct: Byl jsem u toho, když se psaly dějiny. Tedy spíš přepisovaly, než psaly, protože napsány již byly dávno a na tom, že Německo válku začalo a prohrálo a na tom, kdo ho porazil, se nic změnit nedá. Jen zapomenout a lhát.

Převzato z blogu Tribun

5 1 hlas
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
51 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
25. 5. 2020 14:26

Já byl u toho , když se psalo HOV.NO.
Je daleko min kompliKOVANE než současné interpretace V SAMETU.
Je jen jedna závazná otázka současnosti – jak ZTOHOVEN?
A z jejich pruhovanych boxerek . Hnědých , jako když ho fasovaly v Kurskem oblouku.

Gatta
Gatta
25. 5. 2020 15:38

Vše se děje, protože důvody a možnosti jsou větší a silnější, než důvody a možnosti aby se dělo něco jiného. Ano vítězové píší dějiny – protože jsou silnější, ne proto, že jsou vítězové. Stejně s přepisováním dějin. Protiruské síly jsou prostě silnější, minimálně v té soft síle. Jak by mohli jinak vyřazovat ruské sportovce z pochybných či smyšlených důvodů, uvalovat sankce a nóty za potlačení kdejakého i na západě netolerovaného excesu … Uvalovat embarga a sankce za vzájemné obchodování úplně jiných zemí … … Stejně tak můžou přepisovat dějiny. A prochází jim to. Takže můžou – a také konají. Třeba… Číst vice »

orinoko
Reply to  Gatta
25. 5. 2020 15:55

Tuhle jsem se nějak zamotal. Kouknu vzhuru, a zjistil jsem , že chciju na Curcila.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
25. 5. 2020 15:54

Sami jsme si o to řekli tím, že necháváme pravdoláskaři vtáhnout nás do mega-bryndy. Pro ty, co umějí rusky:

В России нужно создать Музей европейского коллаборационизма: https://regnum.ru/news/polit/2960124.html

О чем следует напомнить пражским вандалам и всему миру: https://regnum.ru/news/polit/2960503.html

Кто такие «белочехи» и как они оказались в Сибири? https://zen.yandex.ru/media/sibgazeta/chto-delali-belochehi-v-sibiri-5ebd4df7e49ceb1a8333d027

„Češi si zaslouží naši úctu kvůli svým mistrovským dovednostem, tvrdé práci, snaživosti, lásce ke své rodné zemi a k národním tradicím a zvyklostem.“ Řečeno A.H. v dubnu 1939. A naše předky jeli jako fretky. Až do 15.05.1945 když jim došlo, že za pilně vyrobené zbraně už nedostanou reichsmarky.
Pandořiná skříňka je otevřená.

Patrik
Patrik
25. 5. 2020 19:12

http://www.irucz.ru/cz/zpravy/1-/102000000000-ceska-republika/000-/102000008000-moravskoslezsky-kraj/406-kultura/36937-jaromir-nohavica–pravidelne-nocni/

A ze stejného zdroje ještě o tom, jak Česko válí a jak se drží pořád stejných „spojenců“:
„Na setkání někteří západní představitelé, zejména stálí zástupci Německa, Francie a České republiky, znovu obvinili Rusko z anexe Krymu.“
http://www.irucz.ru/cz/zpravy/1-/114000000000-ruska-federace/114003000000-jizni-fo/114003003000-republika-krym/410-regionalni-spoluprace/36954-kyjev-odmitl-zucastnit-se-zasedani/

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
26. 5. 2020 0:05

A aby nebylo málo, tak ještě družba Francie, Británie a ÍRÁNU https://www.youtube.com/watch?v=-uSDAKtKSx8 A tohle je úplná paráda, Rusko z toho musí přímo jásat https://www.youtube.com/watch?v=eztG2FQ4k2s Přeloženo – britští a francouzští Rothschildové jedou tak, že kde nevyjde plán A, tam je použitý plán B: „Plán A“, to je aliance Rockefellerů s britskými Rothschildy (mezi nimiž existuje vlastní rozvrh, který pro jednoduchost vynechám). To vše za zdánlivé „opozice“ francouzských Rothschildů. Na imitaci „boje“ tento klan naskočil už na počátku XIX. století, kdy zlatem v těch samých „dvou rukách“ úspěšně „doběhli“ naivního Napoleona. „Plán B“ je aliance všech tří klanů vytvořená pod vedoucí rolí… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
26. 5. 2020 0:49

Musím zde pro pochopení připomenout svůj komentář, jak se to Íránu vyskakuje, když má za zády Británii https://outsidermedia.cz/svet-ruskyma-ocima-560/#comment-97624 A že plány „A“ a „B“ a s nimi imitace boje na způsob nanajských chlapečků jsou o tom, že když se Británie tzv. opozičně stáhne (brexit), tak to pouze proto, že její zájmy mají zastoupit Francie a Německo. Ale to – cyklicky vzato -není nic nového pod sluncem: Napoleon nebo Hitler, pořád šlo o totéž. A jak víme – a cyklicky vzato – historie se opakuje a byť na jiném levelu, účel je v tomto případě pořád stejný (a to dokonce už… Číst vice »

racek
racek
25. 5. 2020 20:22

No, moc nerozumím, proč autor, při vší úctě k němu, hovoří jako že to všechno děláme MY. Já to tedy určitě nedělám a myslím, že ani velká většina našich občanů. Výjimkou je mládež. Tam slaví přepisování dějin určitou vrstvou obyvatel (samozřejmě nedotknutelné a nekritizovatelné) bohužel téměř plný úspěch.

Tribun
Admin
Reply to  racek
26. 5. 2020 7:35

Protože následky poneseme všichni a všichni k tomu přispíváme, i kdyby jen tím, že s tím nechceme/neumíme/nedokážeme nic udělat.

Gatta
Gatta
Reply to  Tribun
26. 5. 2020 8:03

A to se dostáváme o level výš. Jaké jsou názory lidí a pročjsou právě takové. A potom – jaké máme možnosti něco změnit. Můžeme volit – menší zlo a pak držet i když se změní ve zlo mnohem horší. Můžeme přesvědčovat nepoučené o své pravdě – což může skončit i izolací, nebo jen ztrátou jinak dobrých přátel. Obdobně to platí v rodině a s dětmi. Lidě neradi mění své názory. Můžeme psát do diskuzí – zde je výhoda, že nedochaází k osobním konfrontacím a je čas o napsaném přemýšlet a šíŕit tak myšlenky k zamyšlení. Ale také to může být… Číst vice »

Patrik
Patrik
26. 5. 2020 14:26

„Vnimanie, vnimanie, gavarit Moskva“. Mimo jiné bylo součástí mého článku k 9. květnu v Moskvě, který zde ale neprošel (a místo toho tady k 9. květnu cca 24 hodiny byl článek o mimozemšťanech, viz zde https://outsidermedia.cz/2020/05/08/ a až 9. května večer se objevil článek alespoň o vlasovcích ), i toto video
https://www.youtube.com/watch?v=dPlTE5B4ujE

Tak jej aktuálně (a opětovně, tzn. v návaznosti na svůj komentář zde
https://outsidermedia.cz/podepisuji/#comment-97369 )
vkládám alespoň do diskuse.

A to v souvislosti s touto aktuální zprávou:
„Přehlídka vítězství proběhne v Moskvě 24. června“
https://cz.sputniknews.com/svet/2020052611992600-prehlidka-vitezstvi-probehne-v-moskve-24-cervna/
Uráá!!!

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
26. 5. 2020 14:44

V tom nepublikovaném článku byl i můj pohled, proč je dalším případným vhodným datem i 7. listopad (souvislost se 7. listopadem 1941
https://www.youtube.com/watch?v=6kkIJ9DuCE4 )
ale proč je naprosto nevhodné datum 3. září. Takže ještě jednou „Urrá“

PS: A jestli by někdo chtěl namítat, že můj pohled vycházel z Pjakina, tak můj článek byl napsaný a odeslaný 7. května a až 11. května řekl Pjakin v podstatě totéž. Což pro mě je vždy to nejvíc tím, že můj pohled není osamocený.

zart
zart
26. 5. 2020 15:03

Ten autor Tribun tomu špatně rozumí. Celých 30 let nás západní spojenci a jejich tuzemští poskoci prakticky přesvědčují, že historická pravda je na straně SSSR, že komunizmus zvítězil, a pouze my, jeho bývalí nepřátelé,jsme se od něj odrodili, odumřeli a žijeme v záhrobí, zatímco komunizmus či království (pro nás nebeské) existuje někde jinde dál. Nikdo lépe hříšníky o nebi nepřesvědčí než samo peklo. A jako ateista říkám: „Bůh s námi.“

zart
zart
26. 5. 2020 15:06

Tohle stojí za přečtení. Skvělé počteníčko. Nějak nám o tom oporunističní soudruzi zapomněli říci, a kapitalisté drží taktně hubu: IBM a holokaust – Edwin Black (149 Kč) https://www.levneknihy.cz/edwin-black/ibm-a-holokaust/175841 Publikace o dlouhodobém spojenectví mezi nacistickou vládou a největší americkou korporací odhaluje překvapivá fakta o aktivní účasti IBM na provádění holokaustu. Zakladatel společnosti IBM Herman Hollerith byl koncem 19. st. úředníkem federálního úřadu pro sčítání lidu. Jeho původním záměrem bylo vytvořit stroj, který by tuto namáhavou práci usnadnil. Tak se zrodil elektro-mechanický třídič děrovacích štítků. To umožnilo nejen rychle provést sčítání lidu, ale také snadno získat a uchovávat nejrůznější informace o jednotlivcích.… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
26. 5. 2020 18:25

V Čechách není neofašismus, fakt ne:
Kalendář s nacisty je skandální, říká Hamáček
Nakladatelství NAŠE vojsko, kritizované za prodej předmětů s nacistickou symbolikou, dostalo výpověď z prostor, kde mělo sklady i svou jedinou kamennou prodejnu. Sklad patří ministerstvu vnitra, prodejna magistrátu. Podle šéfa resortu Jana Hamáčka byl poslední kapkou kalendář s představiteli třetí říše, který nakladatelství vydalo. Firma už čelí trestnímu oznámení.
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/kalendar-s-nacisty-je-skandalni-rika-hamacek/r~d26664689f5011ea9d74ac1f6b220ee8/?utm_source=volnyHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=default&utm_term=position-1&utm_campaign=Aktualne

Patrik
Patrik
Reply to  Botičky od Diora
27. 5. 2020 9:45

Odstranění sochy Koněva v Praze! (Praha a Vídeň dvě centra globalistů) je součástí jednoho procesu opakování historie: obnovy fašismu a obnovy antisemitismu (Koněv osvobodil Osvětim, takže to je symbolika proti Rusku nadruhou). A zatímco proti obnově fašismu národy vystupují, obnově antisemitismu tleskají. Čím jiným totiž je oslava Íránu (a Palestiny), který je hlavním představitelem likvidace Izraele, jak to i nedávno předvedl íránský prezident, když prohlásil, že „vřed sionismu musí být odstraněn“? https://eurozpravy.cz/zahranicni/blizky-vychod/chamenei-izrael-je-nador-a-je-treba-proti-nemu-bojovat.1767b2e3/ Tak se znova ptám: Viděl někdo Johnsona (britští rothschildové) a Macrona (francouzští rothschildové) plus Merkelová (Německo jako opětovná loutka „nanajských chlapečků“) ve stejně družném rozhovoru i s Putinem… Číst vice »

orinoko
Reply to  Patrik
27. 5. 2020 11:05

Aby nedocházelo k demagogickému míchání pojmů. Semita není jen Žid. Pořád dokola si hrají na vyvolené. I další obřežou svůj nástroj.

Patrik
Patrik
Reply to  orinoko
27. 5. 2020 11:54

https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/nabozenska-obrizka-bude-v-nemecku-legalni-odklepli-poslanci_255175.html?showTab=nejctenejsi-24 Obřezaný jako obřezaný. Ještě jinak: Izrael nebo Judea, pořád Jerusalem – Ursalém, kde je „rozdíl pouze mezi šalóm a salám (alejkum). A ještě jinak: Nejde o Izrael, jde o Jeruzalém, tzn. o Sion a tzn. pořád o babylonského Abraháma z města UR. Ale protože kdysi ten perský Kyros zachránil pouze Judejce, zatímco Izraelity nechal na pospas „osudu“, tak pořád je vítězem Kyros (islám a Persie), protože Judea už je dávno tomu přes Šalamouna a Etiopii a královnu ze Sáby islámská https://cs.wikipedia.org/wiki/Kr%C3%A1lovna_ze_S%C3%A1by A stačí porovnat minulost a současnost: To, co v době slavného izraelského království spadalo pod Judeu , dnes… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
27. 5. 2020 12:26

Po 1. WW, kterou mimo jiných (carské Rusko) byla zlikvidována i Osmanská říše, nastalo překreslování hranic napříč VÝCHODNÍ Evropou (západní se to samozřejmě netýkalo) a Blízkého východu. A do té doby osmanské území „Palestina“ si rothischldové rozdělili tak, že Libanon a Sýrie (hlavní to dnešní spojenci Íránu) připadla pod vliv francouzských rothischildů. A současnost je ve velkém o sbírání plodů toho procesu, a to přes Írán a přes francouzské rothschildy – viz mapa o rozdělení mandátů nad Palestinou a Blízkém východě v roce 1920:

https://www.jewishpress.com/news/global/europe/eu/eu-said-to-debate-punishing-israeli-over-annexation-plans/2020/05/10/

Ještě malé doplnění: Historie Judska a Izraele
http://www.myty.info/view.php?cisloclanku=2007010001

orinoko
Reply to  Patrik
27. 5. 2020 15:28

Dějinné serepeticky. V dobe , kdy Jeruzalém matl Metuzalem /a naopak/ , tak v tady u nás běhal Kopčem a Mamutik
Vyberovi Češi ze všech končin Protektorátu o spoustu staletí poté ustrelili koule RH, načež se germanovi ztoporila zla hodina. Dneska to tam u nich vzala do rukou baba.
A nacek sílí a stoupa. Přičemž zad svoji hrdosti nastavuje svým vyvoleným , kteří dorazili od Mediny.

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
28. 5. 2020 10:02

Doplňuji k citaci této části svého komentáře výše: „Tak se znova ptám: Viděl někdo Johnsona (britští rothschildové) a Macrona (francouzští rothschildové) plus Merkelová (Německo jako opětovná loutka „nanajských chlapečků“) ve stejně družném rozhovoru i s Putinem tak, jak se tomu děje s íránským prezidentem Ruhaním?“ A doplňuji tuto aktualitu o Macronovi a Merkelové http://www.novarepublika.cz/2020/05/3-podminky-bez-jejichz-splneni-nelze.html A za sebe doplňuji ještě dovětek: Rozpočet EU je vytvářen vždy na šest let. Únorové jednání EU o rozpočtu na 2021-2027 skončilo tak, že žádný rozpočet se nekonal https://www.euroskop.cz/9047/34902/clanek/jak-to-bude-s-financovanim-eu-po-roce-2020/ Hned na to „náhodou“ přišel koronavirus a to „náhodou“ hned poté, co 31. ledna 2020 Británie dokončila… Číst vice »

Bety
Bety
26. 5. 2020 19:36

Tak máme na rok 2021 Kalendář osobností Třetí říše. !!! OSOBNOSTÍ!!! Vydavatel Naše vojsko.

Gatta
Gatta
Reply to  Bety
26. 5. 2020 20:26

To není reklama, ale výstraha. Výstraha před některými lidmi – konkrétními lidmi žijícími mezi námi.
comment image

zart
zart
Reply to  Bety
27. 5. 2020 12:37

Kdyby měli ti pohlaváři v tom kalendáři odhalená přirození, tak by si nikdo nestěžoval. Předpoklad, že pohled na ksicht takového nějakého pohlavára dělá fašistu a že tím vzniká nějaké (státem neplacené) fašistické hnutí, schopné vyvolat světovou válku a holocaust, je opravdu dosti naivní…

Bety
Bety
Reply to  zart
27. 5. 2020 21:10

Už jste někdy viděl kalendář s nepříjemnými motivy, nebo přímo s odpuzujícími motivy?? Přesto zřejmě nakladatelství předpokládá, že zde na něj existuje dostatečný odbyt, aby se jim to vyplatilo a navíc se neobává postihu, ačkoli propagace fašismu je u nás ještě stále zakázaná. Dokonce i Němcům se to zdá být přes čáru a vás to neznepokojuje? Až na místě Koněva bude stát pomník Heydrichovi tak vás to možná znepokojovat začne, ale to už bude pozdě. Mám takový dojem, že žába už je skoro uvařená. Omluvou sudeťákům se pod ní zatopilo, přepisování dějin postupně nabíralo na síle, náš národní charakter byl… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
Reply to  Bety
28. 5. 2020 14:00

Problém je poněkud složitější. O německý nacismus projevují velký zájem hlavně mlaďoši s minimálním rozhledem a poměrně mdlého rozumu, kterých je všude neúrekom. Pikantní na tom ovšem je, že oni mlaďoši tímto způsobem vlastně demonstrují odpor vůči establishmentu a stávajícímu režimu, protože vědí, že podpora fašismu a nacismu je u nás oficiálně zakázaná. Vůbec jim ale nedochází, že stávající režim sice explicitně fašismus a nacismus zakazují, ale implicitně jeho projevy podporují a těší se z toho, že takovýmto rafinovaně podlým způsobem získávají mezi mladými hlupáky jeho stoupence.

zart
zart
Reply to  Bety
28. 5. 2020 16:40

To je velmi dobrý nápad, tam dát sochu Heydricha. Možná někde jenom zpátky. Všechny odstraněné nápisy a sochy bych dal zpět. Bylo by zajímavé publikovat kolik náměstí v protektorátu Čechy a Morava se nazývalo jmény nacistických pohlavárů, kolik jich bylo pojmenováno po Heydrichovi, Hitlerovi atd.?Je to přece také kus naší historie, za kterou bychom se neměli stydět, ne? Za to jací jsme skvělí mohou mohou přece komunisté, nacisté, demokraté atd., vždy ti druzí, neboť jsme jejich pouhými mrtvými odrazy, odrazy objektivní reality. Proto bych se na nás nezlobil, že jsme tací jaksi na H., vždyť za to nemůžeme. Může za… Číst vice »

racek
racek
Reply to  zart
28. 5. 2020 0:00

Zarte, znepokujme se spíš tím, že to vůbec někdo žádá. Problém toho kalendáře je totiž to, že je to vlastně symbol. Symbol přesvědčení. Takže přesvědčených je zřejmě dost. O čemž svědčí poslední výklady druhé světové války. Ten kalendář je jen jeden z mnoha projevů.
Zrovna dnes jsem ve dvou časopisech zaznamenal také velice svéráznou úpravu dějin. U jednoho je to snad úlet, to se stane. U druhého, dříve asi nejlepšího týdeníku u nás, je to už dost viditelná tendence, takže už ho číst nikdy nebudu. Konec konců, za poslední rok, pod dohledem p. Soukupa, strašně upadl.

Gatta
Gatta
26. 5. 2020 20:53

Něco pěkného na noc. Teda až na ty fousy … :-)
https://m.youtube.com/watch?v=cWXZTx1tm4k

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Gatta
28. 5. 2020 17:03

Nachytal jste mě, podíval jsem se. Přesně tak si představuji tu místní trollující „obyčejnou americkou ženu“.Chce to frťana. Spoustu frťanů :-)
Pak jsem si pustil От героев былых времён
https://www.youtube.com/watch?v=KlXpnxPcIY4
a porovnal na sebe účinek. „В чем сила, брат?“
Když dojde na lámání chleba – a on se láme možná právě teď, kvůli coroně, Hongkongu a včera zabitému černochovi v Minesotě – chci mít vedle sebe ruského soldata, nikoliv sv. Petra Pavla či jiného anglosaského transgendera.

Gatta
Gatta
Reply to  Botičky od Diora
29. 5. 2020 6:30

Uz pří první vlně migrace a nečinnosti NATO jsem říkal, že jednou budeme platit, aby hranice hlídali Rusové.
Dnes je situace trochu horší Rusové by toho sice byli schopni, ale je pokud by šlo o jejich zájem.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Gatta
29. 5. 2020 9:13

Já Vám nevím, 15.03.1939 jsme se nedokázali postavit skopčákům, i když jsme měli silnější armádu.
Jen tak na okraj – včera byl v Rusku Den pohraničníka :-)

orinoko
Reply to  Botičky od Diora
29. 5. 2020 14:10

Tu jsme tedy nemeli. Svoje chtěl Bolek a Lolek, cobolove se trhali, Rakousko bylo obsazené Hitlerem , a armáda by mela v zádech 3 melouny chvilek rajtkovych Nemcu. Bylo to absolutně beznadejne. I bratr Žižka u Kutné Hory měl před sebou rysavou lišku a v zádech německý dobytek, který pustil do města různou křížovou zver. Tak raději ustopil na blízký Kank. Celá obrana počítala s francouzskou angazovanosti. Té nebylo a Rus s námi tehdy neměl hranice. Pokud někomu chybí český boj a mrtvoly, které by byly realitou, tak může přemýšlet o operaci Antropoid. A to nepočítám materiální skody. Patrně bychom… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
30. 5. 2020 10:43

Ale uvažoval, Ori. Zbytek jsou výmluvy. A nejen uvažoval, ale i konal, a jak – Srbové. Opravdu velice statečně bojovali s přesilou a prohráli. Pak silné partyzánské hnutí. Mít koule a umět „стоять насмерть“ je boží dar a zárukou mezinárodní úcty a suverenity. V této době, půl roku předtím, někdo jiný ve Stř. Evropě měl stejný počet (a lépe vyzbrojených) divizí jako Wehrmacht ale … My chceme klid na práci… Právě díky srbským partyzánům se Drang nach Osten zpozdil o 2-2,5 měsíců, jinak by se skopčáci dostali k Moskvě už na podzim, nikoliv v zimě. Výsledek v 12.1941 je známý,… Číst vice »

orinoko
Reply to  Botičky od Diora
30. 5. 2020 14:25

Trumpolína zvažuje vyhlášení Třetí světově. Nacvičovat to budou na vlastním obyvatelstvu. Běda, kdyby tohle udělal Rus v Moskvě. A to ten debil hodlá „chránit“ Hong Kong před tím, co sám doma v zastoupení provádí. Měl by tam vyrazit ordner Novotný, to je jeho parketa.

https://www.latimes.com/california/story/2020-05-29/protesters-outraged-over-george-floyd-death-shut-down-101-freeway-in-san-jose

orinoko
Reply to  Botičky od Diora
29. 5. 2020 14:18

Bojovat znamená vědět , oč běží . Jinak jsou blbci schopni proti tankum jezdit na koni. U nás se tomu říká – hlavou proti zdi.
My máme jinou naturu: Hlavou zeď neprorazis, ale můžeš ji pomalu podechcat. Tento vtip jsem vykládal prokuratorovi pri vyslechu.

orinoko
Reply to  Botičky od Diora
29. 5. 2020 14:35

Ještě mě něco napadlo: Proč nebuje ted Rusko, Putin? Mají NATO. Protože klackem mává jen idiot, primitiv. Důležité je byt pripraven. Tady krusnout do kotniku, tady nastavit nohu, jinde zasmrdet, hledat spojence, protože čas je vytvari, kopnout do kouli, hodit Leyno na zadní dvorek … předsunuta gerilova akce.
Takhle se dneska jede proti světovému hlinakovi.
Nám nebylo dáno nic. Jen kapitulace zasraneho zapadu, dneska oslavovana jako výhra cunase.

Bety
Bety
Reply to  orinoko
27. 5. 2020 21:19

Z té diskuze je vidět, že ten kalendář tady své kupce opravdu najde, bohužel.

dixi
Reply to  Bety
28. 5. 2020 11:54

Ano, také dodávám bohužel. Z té diskuze místama přímo vyskakuje jak zmasirovani jsou. Rozklikla jsem i článek o široké ruské duši, tam je debata ještě horší, zdravý názor tam taky zní, sem tam ale hned jej prekrici.

orinoko
Reply to  dixi
28. 5. 2020 12:37

Zaregistroval jsem se do tamni diskuse. Celá věc se zasekla v momentu, kdy jsem si jako „nicka“ zvolil „ruce vzhuru“. Takový banánový balik jste ještě nevideli.

Gatta
Gatta
Reply to  Bety
28. 5. 2020 15:53

Narazil jsem na už opravenou verzi toho kalendáře (od 18):
comment image

orinoko
Reply to  Gatta
29. 5. 2020 8:24

To je drsný , obzvlášt když jeden odklepne cosi jako zoom. Heil, Novotný.

Patrik
Patrik
27. 5. 2020 20:51

Dnes máme výročí atentátu na Heydricha a např. nad tímto článkem L. Procházkové
http://www.novarepublika.cz/2020/05/odpoved-z-krypty.html
u mě vítězí rozpaky. Je totiž vůbec možné oslavovat něco, co bylo v režii Británie, resp. české exilové vlády v Británii? A tedy to, co Británie řídila poté, co Československo vydala Hitlerovi, ale pak se polekala, že Hitler by opravdu mohl Prahu ovládnout místo britských rothschildů a amerických rockefelerů?

S 27. květnem totiž stojí za pozornost i operace „Bitva o Francii“
https://cs.wikipedia.org/wiki/Bitva_u_Dunkerque
a operace Dynamo
https://cs.wikipedia.org/wiki/Operace_Dynamo

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
27. 5. 2020 21:16
Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
27. 5. 2020 21:51

Úplně jinam teď přejdu v čase před půlnocí, a to na „Nejlepší bude jít spát“
https://www.youtube.com/watch?v=UKWZxBWRPgA

Ale k tomu ještě předtím přepnu na „Bloudíme, bloudíme“ a tedy na „Jéňo, hrej“
https://www.youtube.com/watch?v=4BE02Mh5IjU

idiotronic
28. 5. 2020 3:36

Dějiny si musí interpretovat každý národ sám. Pokud je bude přepisovat každou chvíli, potvrzuje tím, že dějiny mají jen velké národy, ty malé pak mají sbírky anekdot. České veřejnosti unikl jeden rozdíl. Jestli existoval názor sovětských generálů, že nelze připustit přiblížení vojsk NATO od Chebu k Užhorodu a že je potřeba rozmístit sovětská vojska v Československu, aby tato cesta nebyla nejslabším článkem obrany , bylo potom úkolem KSČ vysvětlit veřejnosti tuto okolnost. Tohle dopadlo špatně a politicky nezvládnuté dočasné umístění vojsk poškodilo socialisty v celé Evropě. 60. léta jsou také jen úsek minulých dějin a československé argumenty roku ´68 jsou… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
28. 5. 2020 16:05

Už je to tady :-)
Chemici zasahují u starosty Novotného, přišla mu podezřelá obálka. Na místě je protichemická jednotka. Celkem je na místě asi deset hasičů a policistů, dorazil i policejní pyrotechnik. „Otevírali jsme obálky, v jedné z nich byl alobal a vysypal se z ní nějaký prášek,” řekl Novinkám starosta Novotný.
Jen aby to nebyla nepovedená zásilka dvorního drogového dealera – pan Novotný se totiž kokainu nikdy neštítil :-)))
V jakém to světě žijeme, jací pošuci nám vládnou, velebnosti…

orinoko
29. 5. 2020 14:51

Měl jsem sen . Byl Top. Na Havlové lavičce klecel topKalousek a ze zadu mu na doraz sázel islamista jednu suru za druhou. Pracoval jak kalasnikov. Tatatatata… Prostě , co se do něj vejde. A svítil jim k tomu Novotný z Rep.

Mimochodem údajně rusky uzus – já jim u toho nesvítil – je genialni.