České politické sekty

Tímhle textem inspirovaným bohatou diskusí pod tímto článkem o škodlivosti náboženství hodlám naštvat úplně všechny. Berte ho, prosím, s nadhledem, jako součást mé terapie. A vězte, že pod ním nehodlám diskutovat, ale pouze se bavit reakcemi potrefených hus.

Liberální levice

Neschopná naslouchat jiným argumentům a vnímat realitu. Každý, kdo nesdílí jejich „multikulti“ přesvědčení, je autoritář a zrádce levicových myšlenek. Tímhle sektářským myšlením se nejvíce podobají náckům, se kterými strkají své levicové oponenty do stejného pytle. Přitom jim samotným se levicové smýšlení smrsklo na gender a internacionalismus zbavený slova proletářský. Přitom lidé, kteří sem přicházejí z rozvojových zemí a které oni tak vítají, jsou všechno jiné, jen ne liberálové. Potomci dnešních imigrantů budou jednou ti, kteří je přes všechny papírové integrační programy budou společně s nácky nejprve politicky a poté fyzicky likvidovat.

Liberální pravice

Ti, co spolu mluví. Mají peníze, vliv a konexe. Ovládají veřejnoprávní média. Všichni ostatní jsou lůza vedená opilcem Zemanem, placená Putinem a zaprodávající tuto zemi čínským komunistům. Proameričtí, pronatovští, probruselští. Jejich liberalismus je úzce ohraničen, jsou totiž tolerantní jen ke svým vlastním názorům. Svlékněte jim modrý oblek a najdete pod ním hnědé podvlíkačky. Kdyby však šílená Merkelová navrhla, že mají do Erdoganova harému poslat své partnerky či partnery, pošlou tam nádavkem i své dcery.

Konzervativní levice

To, že obdivují Stalina a snaží se ho rehabilitovat, by nemuselo nikoho překvapovat. To, že adorují neoliberála Putina, jehož nejbojovnější opozicí jsou ruští komunisté, je na pováženou. Protiameričtí, protibruselští a verbálně protikapitalističtí, ale bruselské dotace jim zpravidla nevadí a občas píchnout kapitalistům v nouzi taky ne. Nácky sice příliš nemilují, ale společné hlídky při ochraně našich hranic proti „proletářům všech zemí“ tyhle hrany jistě otupí.

Konzervativní pravice

Bůh, vlast, národ, šibenice pro zrádce. Nemají problém obdivovat Putina jako ochránce křesťanů i McCaina jako bojovníka proti komunismu. Obdivují muslimy, protože neztratili víru, a současně bubnují do války proti nim. Volají do boje za evropské „židokřesťanské“ a euroatlantické hodnoty a současně označují centrum euroatlantismu a „evropských hodnot“ Brusel za sídlo sionistů a Evropskou unii za neomarxistický projekt, který hrozí zardousit jejich svobodu… neplatit daně.

Tak co, už jste si našli svoji sektu?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
36 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
18. 4. 2016 17:06

Stane, rozdělil jste to šalamounsky tak, že se v tom nenajde asi nikdo.
Ale pokud je to součást vaší terapie, tak vám ze srdce přeji, aby to účinkovalo.
Pevné zdraví (a nervy) přeje Bety.

peter.
18. 4. 2016 17:25

Nenaštval ste ma.Myslím,že mi nesedí ani jedna z vami vymenovaných siekt.Nie som multikulturalista,ani pravdoláskaský antizemanovec.Konzervatívne sekty sú už zaujímavejšie,lebo som typ dosť konzervatívneho zamerania,nemám totiž rád akékoľvek zmeny zásadného významu vo svojom živote.Podľa mojej ženy sa tento môj konzervativizmus zhoršuje úmerne s pribúdajúcim vekom. O Stalinovi si myslím,že si zaslúži uznanie za to,čo dokázal urobiť z rozlohou obrovského polofeudálneho štátu za cca 30 rokov,čo bol pri moci.Počas tohoto obdobia sa musel vysporiadať s následkami I.svetovej vojny,občianskej vojny a vyhrať II.svetovú vojnu.Celkom obdivuhodný výkon nie?Čo sa Putina týka,tak neviem či je neoliberál,chcem veriť,že nie.Ale diskutéri na tomto webe môžu potvrdiť,že jeho… Číst vice »

peter.
18. 4. 2016 17:34

peter. napsal
najmä po tom,čo som prvý aprílový týždeň strávil v Izraeli)

pokr.
ale ani nebubnujem do vojny proti nim.Skôr by som bol za vyhlásenie vojny proti tým,ktorí túto migrantskú pohromu spôsobili.Nevolám do boja za nejaké židokresťanské alebo euroatlantické hodnoty.Chcem len,aby si Slovensko zachovalo dedičsvo po našich predkoch.No a o Bruseli EÚ a ja dodám aj NATO si naozaj nemyslím nič dobré.EU je neomarxistický projekt,Brusel je ani nie tak sídlom sionistov(aj keď aj to) ako sídlom „satanistov“ a ožranov typu p.Junckera.
Tak do ktorej z horeuvedených siekt patrím?Boh súď.

Dolmen
Dolmen
18. 4. 2016 18:09

Ty sekty jsou definovány docela vtipně, problém je jenom v tom, že jejich vyznavači je jen velice malý segment české populace. A co ten zbytek? Ten nemá žádné definované nádraží?

cnemo
18. 4. 2016 19:33

Nedokážu to ohodnotit, zda existují lidé, kteří by se dali do nějaké z kategorií zařadit. Řekl bych, že ne. Myslím, že jste nepochopil, že v dnes nejzásadnější otázce migrace panuje nevídaná celonárodní shoda, blízká snad jen názoru na komunisty v roce 89. U lidí, kteří nejsou za „lásku“ k migrantům, či její předstírání, placeni, je shoda skoro absolutní bez ohledu na politickou orientaci. Ve skutečnosti základní dichotomií politiky je odpověď na otázku: má rozhodovat většina, či má rozhodovat (nějaká) elita? Příznivce prvního názoru může nazvat demokraticky smyšlejícími, ty druhé za totalitně smyšlející. A jaké prosazují typy diktatury je pak už… Číst vice »

K. J.
K. J.
18. 4. 2016 21:29

Stane díky za hezké čtení a přeji příjemnou zábavu při čtení vezdejším. Myslím, že ta terapie je správná.
PS: Asi bude problém zařadit ty kterým je jedno, že je jim to jedno. A je jim jedno, že jim je jedno, že je jim to je jedno… S každým volebním obdobím přibude jedno jedno…

to je jedno
to je jedno
18. 4. 2016 21:34

hezké počtení :-)))
Jasně ukazuje zvláštní potřebu lidí cokoli někam zaškatulkovat, nějak onálepkovat. Jde to dělat vůbec jinak?

Nerevar
Nerevar
19. 4. 2016 3:02

Ze seznamu autorovi nějak vypadla radikální levice. A mnoho dalších.

Béda
19. 4. 2016 3:28

Jenom drobná výhrada: „…Nácky sice příliš nemilují, ale společné hlídky při ochraně našich hranic proti „proletářům všech zemí“ tyhle hrany jistě otupí….“ Odkud autor bere přesvědčení, že jde o migrující proletáře? (co když jde o dílem podnikatele a soudě podle obnosů v jejich peněženkách, oblečení a vybavení o migrující střední kapitálové vrstvy? Co když skuteční proletáři zůstávají s rodinami doma, vystaveni imperiálním válkám Západu nesoucím „svobodu a demokracii“? A co když jde o cílený proces, organizovaný Sorosem a jemu podřízenými pátými neZISKOVÝMI kolonami , aby bylo potenciální sjednocování západního proletariátu uměle vyvolaným problémem zabráněno a proletariát Západu vržen proti migrantům?… Číst vice »

Béda
19. 4. 2016 3:44

Peter, „EU je neomarxistický projekt“… nesmysl- 1/ protože NEOmarxismus je nesmyslný konstrukt ze své podstaty – nemá s Marxem nic společného – Marxovým cílem nebyl boj za práva LGBT komunit, ozeleňování, boj za legalizaci drog, multikulturalizaci – míchání náboženství a pod.. Jsem přesvědčený o tom, že to nemá s podstatou Marxova díla nic moc společného. 2/ Západní země nešéfují žádní marxisté, kteří chtějí odstranit kapitalismus a vybudovat ráj na zemi pro proletáře. Šéfují ho naopak největší kapitalisté, kteří se snaží z proletariátu udělat bezprávní závislé otroky (likvidace pracovních práv a sociálního státu je jejich cílem) 3/ způsob jakým je multikulturalizace… Číst vice »

Béda
19. 4. 2016 4:30

4/ za zrodem EU pro´jektu nestáli žádní marxisté ale zájmy nadnárodního kapitálu (viz evropští ocelářští a uhelní magnáti u jeho zrodu, kteří chtěli maximálně zvětšit odbytiště pro své zboží a maximálně zvýšit mobilitu a „konkurenceschopnost“ pracovní síly, což by jim umožnilo snížit náklady a zvýšit zisky, případně v době stávek vykrýt výpadek pracovní síly stávkokazy z jiných státu Evropy.

Aleš
Aleš
19. 4. 2016 4:55

komunistický ekoterorista, proputinovský sluníčkář, hudrující smíšek, romanticko-melancholický cholerik, potrefená skála, racionálně-matematicko-idealistický šachista, proruský kritik 68, zcela mimo jakékoliv škatulky liberálnosti/konzervativnosti, levičák chápající nutnost motivace, individualista chápající sílu kolektivu, soudržnosti, ve sportu silně kolektivní pojetí ovlivněné myšlením přesahujícím chápání jedinců kolektivu, v práci kritizující systém spojující to nejhorší z dob reálného socialismu a neoliberálního kapitalismu. Existuje sekta pro takové?
Stan se stal terapeutem…

Béda
19. 4. 2016 4:58

http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/sloupky/pozor-opet-nam-pritvrdi-zakon-potirajici-pravo-na-svobodu-slova/ „…V současné době dochází k další tzv. harmonizaci unijního práva a rozšíření trestnosti veřejně vyřčených slov a projevů. … Aktuálně budou rozšířeny trestné činy podle § 355 a 356, tedy hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob, resp. podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod, o „sexuální orientaci“, „pohlavní identitu“ a „třídu“. Vynechám vše ostatní a tu „třídu“ si vychutnám. V novodobém pojetí totiž nejde o třídy dělnickou a buržoazní, ale (podle důvodové zprávy Ministerstva spravedlnosti ČR k novele zákona) o skupiny osob podle obdobné sociální pozice, životního stylu, obecné prestiže, práva,… Číst vice »

peter.
19. 4. 2016 5:30

Béda napsal
„EU je neomarxistický projekt“… nesmysl- 1/

Béda:
Ďakujem za poučenie.Milé od vás.
Neomarxismus má spoločné s marxizmom minimálne to,že slovo marxizmus tvorí slovný základ slova neomarxizmus.O tom,že neomarxizmus je nezmysel,by ste mali napísať všetkým tým politológom a filozofom,ktorí tento výraz akceptujú,definujú ho vo svojich prácach a pracujú s ním.

Aleš
Aleš
19. 4. 2016 6:19

http://www.novinky.cz/domaci/400763-otrocici-pracanti-se-uz-ozyvaji.html Klasický mediální bullshit měnící se v menší bullshit. Otroctví bylo znovuzavedeno plíživými kroky po roce 1990, vůbec se netýkalo jen nějakých migrantů. Roky jsem s Čechy, Slováky a Ukrajinci na stavbách pracoval. Volba mezi nezaměstnaností a buzerací pracovnic úřadu práce vůči jedněm a pěstování si zneužívačů dávek na straně druhé a otroctvím nebyla volba… Vstanou nové sekty a sektáři. http://www.novinky.cz/domaci/400870-byvaly-mistopredseda-top-09-zalozil-novou-stranu.html Vilém Tell(e) z Čeladné. Dva Kalousci na jednom hnojišti se vzájemně nesnesou. Raději založí Špatnou volbu (překlad z orwelovštiny). Tribun (l)židů by měl ze mne radost. Tzv. rozpočtová zodpovědnost je obzvlášť toxická a smrtelná nezávisle na nositeli, je to… Číst vice »

fajt
19. 4. 2016 6:25

a nejhorší v dnešní kolomajzně jsou servisní idioti ( jsou kompatibilní na každý řídící program ) a ti jsou všude jak chovní králíci, panstvo si je vyrábí jak erotickej průmysl gumové panny. ..)

lomikel
lomikel
19. 4. 2016 7:48

ftipne, kde jste Stane Vy ? Mimo kategorie ;)

jaroslav tichy
jaroslav tichy
19. 4. 2016 8:41

Současný svět kolem nás je komplikovaný, často záměrně jsou přiřazována k jednotlivým zažitým pojmům zcela jiná znaménka či významy. Je třeba o něm především přemýšlet a pak teprve vytvářet nějaké kategorie. Tak např. není jasné, proč by Rockefellerové či Rotschildové, příp. Soros a další měli být neomarxisty a chtít dobrovolně si zkusit žít jako běžní pracující. Jejich záměry jsou nepochybně jiné, byť k tomu zneužívají (a úkolují) zřejmě bývalé neomarxisty jako je Merkelová, Barroso a někteří další z vedení EU. Ti ale slouží pouze jako nástroj v jejich rukách. Celkové „hřiště“ světové politiky a jeho hlavních hráčů je tedy nejprve… Číst vice »

Tribun
Admin
19. 4. 2016 9:08

Jedním ze základních poznávacích znaků sekty je neschopnost chápat ironii a braní všeho smrtelně vážně. Můžeme tedy směle považovat zdejší sektářství za prokázané.

lomikel
lomikel
19. 4. 2016 11:37

:o)

fajt
19. 4. 2016 18:25
Béda
19. 4. 2016 18:33

kolego fajte,

nevíte proč se Slávkovi přitom tolik blýská prodloužené čelo? Nejsou to stopy Indulony?

asym
asym
19. 4. 2016 18:44

Spolu s Peterom sa pýtam. Prečo si Stan zaškatulkoval Putina k neoliberálom?

fajt
19. 4. 2016 18:57

Béda napsal

kolego fajte,

nevíte proč se Slávkovi přitomtolik blýská prodloužené čelo? Nejsou to stopy Indulony?

asi to moc nepomohlo, stejně je na sto honů cítit smrad spálené gumohlavy, jak se Slávek dral do přízně neocona. ..)

orinoko
19. 4. 2016 20:40

Nejsem clenem zadne sekty!
Neb jsem vyznavac sektu!
Ruskeho obzvlaste!

orinoko
19. 4. 2016 20:46

Ted jsem narazil na zvlastni prednaskovou sektu – Tereza Spencerova a Honzik Schneider …. a dalsi …
Brzy to bude i o Lence Prochazkove. Ta je sekta sama o sobe.
Jsem rad, ze spousta lidi se umela narodit.
I tady na OM.

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
19. 4. 2016 20:51

Musím důrazně protestovat, Stane, protože jste z důvodů, nad kterými se raději vůbec nebudu ani zamýšlet, vynechal sektu křesťanských anarchokomunistů s ekologickou úchylkou a já se tím i při vší revoluční otrlosti cítím přece jen poněkud dotčen ve své integritě světonázorové, aktivistické i všelijakých dalších. A to už nemluvím o tom, že tamhle o lavici dále sedí Palestinská lidová fronta. Abych parafrázoval toho našeho Karla, problém není v existenci sekt (ani těch vrituálních), problém je v existenci materiálních podmínek, které názory lidí do virtuálních sekt kanalizují. Z toho už se tolik srandy nenadělá (je-li to deficit mé fantazie, omluva) –… Číst vice »

Sio
Sio
19. 4. 2016 21:14

No, jako humor dobré. Jako psychoterapie – každý máme jinou. Autor diskutovat nehodlá, což je možná dobře. Útočil bych na některá tvrzení, která podle mě neodpovídají realitě. Také klasifikace je problématická. Asi jsem nejblíž konzervativní levici, ale: – Stalin postavil SSSR na nohy, nakolik zavinil represe a koho se týkaly je neprokázáno, někdo mu připisuje i 60 miliónů obětí – co si o tom myslet? – Putin postavil Rusko na nohy – Proč je Putin liberál? Neprokázáno. – bez Bruslských dotací se obejdu v klidu – proč bych měl „píchnout kapitalistům v nouzi“ fakt netuším, snad kdyby to píchlo i… Číst vice »

Sio
Sio
19. 4. 2016 21:17

Velekněz Ratata napsal Musím důrazně protestovat, Stane, protože jste z důvodů, nad kterými se raději vůbec nebudu ani zamýšlet, vynechal sektu křesťanských anarchokomunistů s ekologickou úchylkou a já se tím i při vší revoluční otrlosti cítím přece jen poněkud dotčen ve své integritě světonázorové, aktivistické i všelijakých dalších.A to už nemluvím o tom, že tamhle o lavici dále sedí Palestinská lidová fronta. Abych parafrázoval toho našeho Karla, problém není v existenci sekt (ani těch vrituálních), problém je v existenci materiálních podmínek, které názory lidído virtuálních sekt kanalizují.Z toho už se tolik srandy nenadělá (je-li to deficit mé fantazie, omluva)– tedy… Číst vice »

jogín
jogín
19. 4. 2016 23:18

To škatulkování je moc nepřesné. Politické zádrhely vznikají především z nedostaku rozumu- pro natvrdlíka je samozřejmě nejjednodušší věřit či se nezajímat a nepřemýšlet. Pořádný podíl má taky víra ve vůdce, je to zcela obecné, když se opičák naučí přimět automat žetonem, aby mu dal banán, nikdo ho nenapodobí. Pokud naučíte totéž vůdce tlupy, všichni členové ho zkopírují. Navrch se lidská individua duševně liší natolik, že často nedokáží druhého pochopit. Jak říkal můj učitel fyziologie: Rozum používáme hlavně ke zdůvodnění emocionálních rozhodnutí. A pro směřování společnosti platí, že bez odchylek a konkurence nedochází k evoluci, čili globální svět neodvratně spěje k… Číst vice »

Béda
20. 4. 2016 1:48

Do které sekty patří J.Keller? https://www.youtube.com/watch?v=Epbg-7P4zV0

Dolmen
Dolmen
20. 4. 2016 4:28

Sio napsal
Jenže neomarxismus vůbec marxismem není. Ani trochu.

Na neomarxismu je pravdivá jen ta první slabika – neo. Ten zbytek onoho slova je vylhaný a celé to má jediný cíl – diskreditovat marxismus.

Sio
Sio
20. 4. 2016 5:58

Dolmen napsal
Na neomarxismu je pravdivá jen ta první slabika – neo. Ten zbytek onoho slova je vylhaný a celé to má jediný cíl – diskreditovat marxismus.

Přesně tak.

Martin (už bez taky m)
20. 4. 2016 6:59

Béda napsal Do které sekty patří J.Keller? https://www.youtube.com/watch?v=Epbg-7P4zV0 Do žádné. Ono i to rozdělení podle autora je trochu vtip a úsměvné popíchnutí. Někdy je ukazatelem stavu společnosti ochota rozumných lidí komunikovat či vystoupit před fórem, s jehož podstatou by jinak nikdy nechtěli mít nic společného… Někdy může jít o otevřenost, uvědomělý klid, rozvahu, někdy jen o „výkřik“, někdy „tak trochu obojí“, „třeba se něco rozumu ujme“, atd… Problém naší společnosti dneška je nejspíše mj. v tom, že „otcové zakladatelé“ již na začátku „stavby novodobé Čezké politické scény“ jako nějaký použitý vajgl zcela zahodili jakýkoliv postulát slušnosti a cti, férovosti „ve… Číst vice »

petr
petr
20. 4. 2016 14:06

Nenaštval, ale hodně zklamal.