Chemický útok v Sýrii – malé resumé

  1. Asad neměl absolutně žádný důvod použít chemické zbraně vůči protivníkovi, který ležel již prakticky na lopatkách. Celá situace připomíná první použití chemických zbraní, na základě kterého chtěly USA vtrhnout do Iráku – jak se později ukázalo šlo velice pravděpodobně o použití CHZ dovezených z Turecka spolubojovníkům USA z řad umírněných al-kájdistických džihádistů. Otázka je, komu, když tedy ne Asadovi by použití CHZ vyhovovalo?
  2. Asad pod mezinárodním dozorem nechal zlikvidovat všechny CHZ a provozy, které by je mohly vyrábět, které měl v té době syrský režim. Zbylé výrobny  CHZ zůstaly na území ovládaném „umírněnými“ řezači křesťanských hlav.
  3. Chemické zbraně mnohokrát opakovaně, bez většího zájmu mezinárodní veřejnosti a světových médií použili umírnění řezači křesťanských hlav v Iráku i v Sýrii.
  4. Posudek předložených dokumentů provedený profesorem MIT Teodorem Postolem nasvědčuje, že oficiální popis použití CHZ v Idlíbu neodpovídá technickými charakteristikami tomu, co je předkládáno. Při leteckém bombardování CHZ by kráter po letecké munici byl mělký a existovalo by množstvé střepin rozesetých do dálky. Záměrem leteckého použití CHZ je co největší plošné působení. Krátery na snímcích byly hluboké, to znamená, že letecké bombardování bylo provedeno klasickou municí a někdo se snažil na zemi imitovat použití leteckých bomb s chemickou náplní.
  5. Západní země žádají jednostranné vyšetřování (podobně jako v případě malajského letadla nad Ukrajinou) již předem stanoveného viníka, nikoliv nezávislé vyšetřování za účelem vypátrání a usvědčení viníka na základě důkazů z místa činu. Rusko, (jeden z možných podezřelých)  Sýrie a Írán žádají o nezávislý průzkum a vyšetření na základě přímého šetření a sběru důkazů vyšetřovateli (OPCV) přímo na místě činu. Někdo zjevně nechce záměrně provést šetření na základě „padni komu padni“ s respektováním presumpce neviny. Vždyť výsledek je již po raketovém útoku USA předem určen. USA provedly evidentní mezinárodní zločin a skutečně nezávislé nejednostranné šetření by to mohlo potvrdit.
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
24. 4. 2017 16:11

Chemický útok v Sýrii podle všeho již byl USA a jejich spojenci mediálně a politicky vytěžen. USA předvedly svaly, mainstream způsobil poprask, v OSN předvedly standardní cirkus s ruským vetem v RB. Rusku před veřejností mediálně nasadily další čertovskou čepici blokátora vyšetření chemického útoku.

A hned to překryly další kauzou – KLDR. Jenom Bůhví jaké další svinstvo připravují nyní. Zcela jisté je že nepřipravují hloubkové forensní vyšetření všech souvislostí přímo na místě činu – a pokud vůbec k nějakému pokusu o mezinárodní sběr dat přímo na místě činu dojde, pak s odstupem času, kdy již důkazy budou obtížně dohledatelné.

Starý doktor
24. 4. 2017 19:08

Вести недели с Дмитрием Киселевым от 23.04.17
https://www.youtube.com/watch?v=LOy_6aW6zPk

Bety
Bety
25. 4. 2017 8:55

OSN zřejmě vsadilo na politiku „Udělejme kozla zahradníkem“. Nejenže Saudská Arábie bude předsedat Komisi pro práva žen, ještě k tomu Afghánistán bude mít pod palcem Mezinárodní radu OSN pro kontrolu narkotik.
Jako fór by to bylo dobré, ale jinak??? To z OSN chtějí udělat organizaci, která už bude všem jen k smíchu??? Už teď je zřejmé, že četník si z ní dělá slepou a hluchou posluhovačku a aby to nebylo málo, ještě jí k tomu přifaří červený šaškovský nos.

Točmistr
Točmistr
25. 4. 2017 9:02

Slyšel jsem zajímavou verzi události – člověk si pokládá otázku, proč byly neoficiálními kanály informování ruští vojáci na místě, proč to nešlo oficiálně.
Cílem mohly být ve skutečnosti ruské prostředky elektronického boje, jinými slovy jim řekli „koukejte mít ty svoje systémy při útoku zapnuté“, ale kdyby to šlo oficiální cestou, někomu z vyššího velení by došlo co mají za lubem a mohl by jim plán zhatit. Cílem tedy mohlo být získat nové informace o fungování ruských system a obrany.

Béda
25. 4. 2017 9:11

Bety napsal OSN zřejmě vsadilo na politiku „Udělejme kozla zahradníkem“. Nejenže Saudská Arábie bude předsedat Komisi pro práva žen, ještě k tomu Afghánistán bude mít pod palcem Mezinárodní radu OSN pro kontrolu narkotik. Jako fór by to bylo dobré, ale jinak??? To z OSN chtějí udělat organizaci, která už bude všem jen k smíchu??? Už teď je zřejmé, že četník si z ní dělá slepou a hluchou posluhovačku a aby to nebylo málo, ještě jí k tomu přifaří červený šaškovský nos. Paní Bety, v poslední době to vypadá zvenčí tak jako kdyby se snad celý svět zbláznil. Otázkou je, jestli… Číst vice »

Béda
25. 4. 2017 10:04

Točmistr napsal Slyšel jsem zajímavou verzi události – člověk si pokládá otázku, proč byly neoficiálními kanály informování ruští vojáci na místě, proč to nešlo oficiálně. Cílem mohly být ve skutečnosti ruské prostředky elektronického boje, jinými slovy jim řekli „koukejte mít ty svoje systémy při útoku zapnuté“, ale kdyby to šlo oficiální cestou, někomu z vyššího velení by došlo co mají za lubem a mohl by jim plán zhatit. Cílem tedy mohlo být získat nové informace o fungování ruských system a obrany. I to je možné. Velice bych se divil, kdyby ty nižší jednotky okamžitě neinformovaly nadřízené velení a jednaly zcela… Číst vice »

Bety
Bety
25. 4. 2017 12:09

Bédo, mně to připadá jako výsměch a facka do tváře těm, kdo ještě spoléhají na mezinárodní právo. Největší producent opia bude dozorovat boj proti narkotikům. Tedy ne že by si člověk dělal o OSN iluze, ale co je moc, to je moc.
Nemyslím, že OSN ovládli muslimové, spíš nám NWO, nebo ten jejich hluboký stát dává na vědomí jaké má páky , a že si budou dělat co chtějí. Do toho zřejmě bohužel patří i islamizace Evropy.

Gatta
Gatta
26. 4. 2017 5:40

Bety napsal Bédo, mně to připadá jako výsměch a facka do tváře těm, kdo ještě spoléhají na mezinárodní právo. Největší producent opia bude dozorovat boj proti narkotikům. Tedy ne že by si člověk dělal o OSN iluze, ale co je moc, to je moc. Nemyslím, že OSN ovládli muslimové, spíš nám NWO, nebo ten jejich hluboký stát dává na vědomí jaké má páky , a že si budou dělat co chtějí. Do toho zřejmě bohužel patří i islamizace Evropy. Celé slavné OSN, honosné mezinárodní organizace, jakož celý ten moderní svět mi připadá jako krásná budova, kterou její správci postupně vyrabovali… Číst vice »

Béda
26. 4. 2017 6:03

Bety napsal

Bédo, mně to připadá jako výsměch a facka do tváře těm, kdo ještě spoléhají na mezinárodní právo. Největší producent opia bude dozorovat boj proti narkotikům. Tedy ne že by si člověk dělal o OSN iluze, ale co je moc, to je moc.
Nemyslím, že OSN ovládli muslimové, spíš nám NWO, nebo ten jejich hluboký stát dává na vědomí jaké má páky , a že si budou dělat co chtějí. Do toho zřejmě bohužel patří i islamizace Evropy.

Třeba to má širší kontext s tou islamizací: http://aeronet.cz/news/desivy-pribeh-emmanuela-macrona-byvaly-zamestnanec-rothschild-bank-absolvent-a-premiant-skoly-pro-vychovu-elit-muz-odnikud-s-podporou-sionistu-ktery-chce-zakazat-vyuku-tory-ale-posilit-talmud/

Béda
26. 4. 2017 7:22

http://www.hlavnespravy.sk/mamontov-spalenie-odesanov-v-dome-odborov-riadili-americania-nulandova-vsetko-sledovala-v-priamom-prenose/981026 Operáciu s cieľom likvidácie obyvateľov Odesy odporujúcich novému kyjevskému režimu 2. mája 2014 riadili kurátori z kyjevskej sekcie ukrajinskej tajnej služby SBU pod dozorom špecialistov z americkej CIA. Vo vysielaní talk-show relácie „Speciaľnyj korrespondent“ to povedal redaktor televízie „Rossija“ Arkadij Mamontov… Podľa Mamontovových slov všetko toto v priamom prenose premietali pomocníčke ministra zahraničia USA Victorii Nulandovej, ktorá sa v tom čase nachádzala na americkom veľvyslanectve v Kyjeve: „O všetkom vedeli, všetko bolo rozpracované do konca. Mesto bolo pripravené na krvavý kúpeľ. Nemirovskij, gubernátor Odesy, Fučedži (zástupca náčelníka odeskej polície) mi všetko povedal – do vášho (odeského) oddelenia SBU z… Číst vice »