Diskuze k článku


 • Béda • 17. prosince 2015

  Zajímalo by mě, kde na to mají lidé i obce vzít? Anebo se mají zdravě zadlužit? Větrné elektrány – hmmm není to pouze nestálý = doplňkový zdroj energie? To samé slunečné elektrárny. Anebo dokáží dodávat domácnostem a obcím elektřinu i večer, v noci, kdy spotřeba domácností stoupá a když nefouká vítr? Anebo budeme svítit pouze přes den a v době kdy fouká vítr? Co ekologická zátěž spojená s výrobou a likvidací slunečných kolektorů? Jakpak nám dopadla poslední fotovoltaická iniciativa – zk**ená pole, předražená energie, solární tunely?

 • Drak • 17. prosince 2015

  Jedno z největších znečistění, co do objemu polétavých částic, je způsobeno dopravou. Výrobci vozidel, kteří se dušují, že jejich vozidla splňují normy EURO- já ani nevím kolik už, podvádějí , montují do vozidel software, které umožňují zkreslovat výsledky měření emisí, ale všichni se tváří, že se nic neděje, přestože spaliny z provozu vozidel musí být nutně mnohonásobně vyšší, než se kterými se počítalo. Kolem silnic se kácí stromy, celé aleje mohutných stromů, které by lidi trochu chránily a tvořili kyslík atd…, a nejen kolem silnic, takže je to celé postavené na hlavu. Protože se však jedná o korporace, koncerny a pod. vlastně se nic neděje. Sejde se prostě konference o ničem, stanoví se cíl, který je vycucaný z prstu a jednotlivé státy mají volnou ruku ke zdražování čehokoliv, co se jim pod záminkou ochrany životního prostředí, zamane. Neziskovky, které cítí, že by na situaci mohly trhnou dost peněz se okamžitě zapojí do oblbování občanů a daňový poplatník cáluje, jen se z něho kouří. Že třeba Fukušima vypouští množství radioaktivity, konkrétně plutonia, převyšující 70 000 krát hodnoty po bombardování Hirošimy, toho si nikdo nevšímá, že toto vypouštění pokračuje a zamořuje světové oceány, to není důležité, hlavně, že můžeme občánky odrbat jinde a jinak. Když už je tu zmíněná DUHA, co dělá proti ničení přírody, co dělá proti kácení stromů v míře neobvyklé, co dělá proti Fukušimě, co dělá proto tomu, aby byly toky řek a potoků stíněny stromy, co dělá pro to, aby silnice a ulice byly obklopenyy zelení, která tlumí následky vlivu dopravy dříve uvedené? Nic, ale keců, jako koza před porážkou.

 • Drak • 17. prosince 2015

  Opravuji: co dělá proto , aby byly toky řek a potoků stíněny stromy
  Ještě bych chtěl dodat, že vláda ČR, jejíž ministr přijel z konference plný nadšení, co všechno je třeba udělat a která má takovou starost o naše zdraví povolila dvojnásobné limity neionizujícího záření, které už předtím byly hodně tolerantní.
  No a když nevadí elektrosmog, tak vlastně nevadí ani roundup, potom nebude vadit GMO a můžeme to zabalit. Tahle zeměkoule už nebude pro lidi, protože mlčíme, konzumujeme a vyděláváme.

 • Admirál • 17. prosince 2015

  Celá pařížská konference mi připadala jako setkání bojovníků s větrnými mlýny říznuté se školením na téma „jak prokopat penězovod z vašich do našich kapes“.

  Na vadných analýzách byly vědomě vytýčeny nesmyslné a neměřitelné a cíle.

  Jsem zvědav jak a kam budou páni politici strkat zeměkouli teploměr, aby se ujistili, že se neteplí víc než o 2 stupně. Docela by mě zajímalo hlavně kam, protože pak budu s určitostí vědět, kde že je ta pověstná prdel světa.

 • Vlastimil • 17. prosince 2015

  Hlavně, že polezou lidem do baráků, kontrolovat komíny vesničanů, kouř a povzbuzovat sousedy, aby na sebe práskali. Už vidím uhlobarony jak topí „ekologickým“ uhlím. Také by mne zajímalo, kde si to ekologické topivo mají koupit obyčejní lidé. Zlevněte elektriku, které je nadbytek a máte čisto na to tata. Už vidím davy lidí, kteří touží pořád skládat metráky uhlí, prášit si popelem a vymetat saze. Je to byznys jako prase. Kotel stojí pomalu jako malé auto,viz reklama v ČT, ale svinské sirné uhlí, jehož kvalitu kontrolovat nedokážete, vám před barák přivezou za čím dál tím vyšší cenu. Kdy si za kotel vymyslí odsiřovací jednotku je jen otázka času. Jistě to nějakého poslaneckého génia jistě brzy napadne. O ekoteroristech ani nemluvím.

 • racek • 17. prosince 2015

  Jo, ty domácí zdroje .. příklad neefektivního řešení problému, neboli vytloukání klínu větším klínem. Příkladů netřeba. Vše již bylo popsáno neščíslně krát. Konec konců vše, kde jsou dotace, je neefektivní. Resp. vynaložená energie na výrobu a provoz převyšuje energii získanou. Ona ta sprostá cena totiž taky docela přesně zahrnuje energii, neb sama je energií.

 • jogín • 18. prosince 2015

  Milý Draku, tažení proti GMO má dva cíle- zajistit Monsantu monopol a zachovat dodávky insekticidů do zemědělství. Zelení nejsou žádnou vyjímkou, mocenské struktury je dávno využívají stejným způsobem jako politici neziskovky.

 • cnemo • 18. prosince 2015

  Nechápu to Hnutí Duha. Jejich propagandistický vzor, kulhavý doktor Joseph Goebbels sice říkal, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou ale bohužel ani tisícinásobné opakování nezmění žádný fyzikální zákon.

  Proboha, kdo jsou Ti, co pořád memorují stokrát vyvrácené nesmysly a kdo jsou ti, kteří těm pitominám věří i když si na ně mohou skoro rukou sáhnout?

  Žádné funkční, plnohodnotné a ufinancovatelné domácí zdroje (zatím) neexistují. Kdyby ano, naši stavebníci, co staví rodinné domky na zemědělské půdě (to Duze nevadí) bez inženýrských sítí by to hromadně užívali.

 • idiotronic • 19. prosince 2015

  cnemo napsal
  Žádné funkční, plnohodnotné a ufinancovatelné domácí zdroje (zatím) neexistují. Kdyby ano, naši stavebníci, co staví rodinné domky na zemědělské půdě (to Duze nevadí) bez inženýrských sítí by to hromadně užívali.

    
  Citovat

  idiotronic
  Zbývá 1800 znaků.

  Dobrovolné příspěvky na provoz webu

  Číslo účtu 2900618307/2010
  Reklama

  The administrator needs to log in and select a Google Analytics account.
  Další články

  Retro: Radostná zpráva – Veselé vánoce!
  22. prosince 2008 Původ Vánoc a našeho letopočtu je odvozován od narození Ježíše Nazaretského, o kterém nám referují tzv. evangelia, radostné zprávy, které se přetvořily do písemné podoby až s dosti velkým časovým odstupem. Ježíš je v nich nazýván Mesiášem,…
  Jaroslav Waschek • 17. Prosinec 2015
  Boj proti nerovnostem je nutný k poražení nenávisti
  Celkem 60-70 % HDP této oblasti se soustřeďuje v ropných monarchiích, které čítají ani ne 10 % populace. V ropných monarchiích si neúměrnou část této „many“ hromadí menšina, zatímco široké vrstvy obyvatelstva jsou udržovány ve stavu polovičního otroctví. Jenomže právě…
  Thomas Piketty • 17. Prosinec 2015
  Spor Avakov vs. Saakašvili: Na koho si vsadíte?
  Podstata sporu není asi tak důležitá, jako spíš atmosféra, v níž jednají ukrajinské elity: Takhle to vypadá, když se Armén s Gruzínem rusky hádají, kdo je větší ukrajinský patriot. A ostatní se bojí pípnout, asi z obavy, aby neměli nějakou…
  Rado Miko • 16. Prosinec 2015

  Jeden funkční zdroj existoval a před pětadvaceti léty se kolem něj strhla medální (podle mne odkudsi placená) bitva.
  28. října 2015
  byl presidentem České republiky vyznamenán medailí Za zásluhy
  doc. Július Binder, hlavní osoba, spojená s projektem a realizací
  vodního díla Gabčíkovo – Nagymaros. Maďarská strana od stavby
  protizákonně ustoupila a vzpomeňte si na štvanici v čs. médiích proti dokončení stavby. Dnes je dílo dimenzováno na dodávku
  přes 700 MW elektrických, vzhledem k maďarskému postupu dodává jen polovinu. Najděte si ,,ropáka roku“, najděte si štvanici Duhy proti přehradě. Dnes přehrada funguje… ale co, vždyť je to všechno dohledatelné.
  Pozn. Nad textem se objevil nepřiměřeně rozsáhlý citát. Asi úryvek z Koránu či co. Tak ten nečtěte.