Osel, seno a státní rozpočet

O třetí adventní neděli vysílal Český rozhlas dvojka hru, pohádku. Vím, neměl bych to poslouchat a infantilní sklony spíše potlačovat, navíc byla i politicky nevhodná, hrál v ní Moučka-Pláteník a navíc hrál dobře. Ale člověk dvakrát…

 

Politická kultura leží na chodníku

Namísto přirozené slušnosti a zdůraznění pozitivních stránek vzájemných vztahů blbé kecy pravicového veřejnoprávního šmoka, který si svou pravicovost přelešťuje při každé, i zcela nepřípadné příležitosti. Politická kultura po česku.

 

Sváteční den, jak pro koho

Těch dvacet dva let pro mě uběhlo jako voda. (Mladým lidem se zdá, že je to celá věčnost, dávná minulost.) A v této pro mě krátké době jsme z obrovských počátečních nadějí uvařili současný guláš nebo bramboračku, jak chcete, pokrm chuti odporné, smradlavé, kyselé, při jehož každodenní konzumaci se chce strávníkovi zvracet.

 

Cesta ze současného marasmu vede přes kritiku ČSSD a KSČM

Jak je možné, že okrádaný a k existenčnímu minimu tlačený občan je ochoten to pořád házet pravici, v míře, která činí výsledek budoucích voleb nejistý (viz ona třetina nerozhodnutých), vždyť je už zcela jistě přichystán další kubicomádlovský, veverkářsko-knížecí zázrak!?

 
 

Dajli nebo nedajli alespoň medajli?

Spojené státy jsou řízeny oligarchií. Tady žádná demokracie neexistuje. Je to všechno faleš, přetvářka, show. Amerika je ve skutečnosti řízena Wall Streetem, vojensko-bezpečnostním komplexem, ropnými společnostmi, zemědělskou lobby a v menší míře pojišťovnami a farmaceutickými firmami. A samozřejmě Americko-izraelským výborem pro veřejné záležitosti.

 

Klausova Matějská

Když byl Václav Klaus malý, tak se – vedle stavby barikád a hry na foukací harmoniku – rád houpával na houpačce, na čem jiném. Zůstalo mu to dodnes.

 

Romové ante portas

…Zatímco se rozhořčuji nad poměry ve světě, v českých městech i vesnicích začíná klíčit naše vlastní Kosovo.

 

Úředníkům s láskou

Předpokládám, že pro genderově vyváženou komunikaci s úřednictvem mají Renčínovi strejcové v maštali i nějakou tu tlumočnici. Stračenu.

 

Na světě je krásně

Svět se stává divadlem, ve kterém se neposuzuje myšlenka, ale grimasa a póza. Namísto charakteru vypracovaný sval. Namísto inteligence emoce. Správný outfit nahrazuje morálku. Místo naslouchání partnerovi a poctivých odpovědí robotizované asertivní sračky.