Co mně nejvíce vadí na odstranění sochy Koněva z veřejného prostranství

Teprve včera jsem si přečetl text pana Martina Kollera uveřejněný na webu Nová republika dne 15. 4. 2020 Ihned jsem využil jeho nápadu a na velvyslanectví Ruské federace poslal mnohem osobnější dopis následujícího znění:

Vážení vyslanci Ruského lidu.

V květnu roku 1945 mi bylo sedm let. Takže si velice dobře pamatuji, kteří vojáci mé městečko osvobodili. Do konce svého života už nezapomenu, jak mne jeden z nich pak vozil po našem dvoře na trakaři, když za tři dny nato válka definitivně skončila. Jsem si velice dobře vědom toho, že nebýt Rudé armády, nedožil bych se nejen svého věku, ale především bych se nedočkal svých četných pravnoučat.

Hluboce se mne proto dotýká, že i v naší zemi dneska dochází k činům, podporujícím revizi dějin Velké vlastenecké války Sovětského svazu. Cítím opovržení vůči všem těmto tendencím a pohrdám osobami, které se na nich podílejí. Neomlouvám se Ruskému lidu za jejich činy. Jsem si totiž jistý, že dojdou zasloužené odplaty.

Ještě jednou děkuji Ruskému národu za to, že jsem díky jeho obrovským obětem mohl prožít tak dlouhý a spokojený život. Moji potomci na to nikdy nezapomenou, to slibuji.

K tomuto dopisu dodávám, že když jsem byl mezi šťastnými, kteří se dožili osvobození, tak jsem vůbec nevěděl, že v Rudé armádě bojoval po celou dobu jeden můj vzdálený příbuzný.

O to víc se mne proto dotýká všechno, co i jenom vzdáleně připomíná komolení historie, především dějin Velké vlastenecké války Sovětské svazu. Je to totiž i akt, který pohrdá památkou člena mé široké rodiny. Takže každý, kdo se takového činu dopouští, je navěky mým osobním nepřítelem a prohlašuji, že je hoden nenávisti celého mého rodu.

To všechno nepíši z nějaké snahy veřejně se zviditelňovat, jak se říká v dnešní mediální hantýrce. To doslova křičím hlavně proto, že v mých očích není tím nejzrůdnějším činem samotné odstranění sochy Ivana Stěpanoviče Koněva z veřejného prostranství. Mnohem víc se mne osobně dotýká, že se v celé Praze nenašel jediný městský obvod, který by se rozhodl sochu získat a instalovat ji někde na svém veřejném prostranství. O to víc mne to irituje v době významného výročí vzpomínek nejen na naše osvobození, ale především na ukončení příšerné války. Již delší dobu totiž mnohé chování našich některých veřejných činitelů budí ve mně dojem, že „jim už otrnulo“, jak říkávala moje babička a eventuální války se tak neděsí, jako naše generace. Což o to víc děsí mne.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
sifrin
23. 4. 2020 8:44

Jsem rád, že se takové dopisy ruskému velvyslanectví posílají. Já teď jako svůj příspěvek předávám ke korektuře 1. díl Sovětské civilizace od S. G. Kara-Murzy a začínám překládat (ještě před 2. dílem) Manipulaci vědomím od stejného autora.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
23. 4. 2020 11:55

Děd Koláře, Otto Kolář, nar. 17.5.1908, jako bývalý čs. občan přijal v době okupace Československa německou státní příslušnost.
Roku 1941 vstoupil do služeb Gestapa v Českých Budějovicích a do r. 1943 tam pilně sloužil. Pak přešel na Gestapo do Prahy. Zúčastnil se zatýkání čs. občanů v době heydrichiády, eskortoval spolu s gestapem tři čs. občany, odsouzené k trestu smrti za schvalování atentátu na Heydricha.

Jeho syn Petr Kolář: https://eadaily.com/ru/news/2020/04/16/ssha-vnov-zasvetilis-v-voyne-s-pamyatnikami-krasnoarmeycam-teper-v-chehii

Pak se člověk nemůže divit, že se i vnuk Ondřej povedl.

racek
racek
Reply to  Botičky od Diora
23. 4. 2020 20:13

No, zdá se že v době narození otce mladého Koláře byl milý Otto nácek, údajný otec Petra Koláře, již 17 let po smrti. Takže asi shoda jmen. Chová se ovšem jako by mu z oka vypadl. Myslím že jeho kořeny jsou poněkud jiné. Raději na ně ani nemyslím.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  racek
23. 4. 2020 20:37

Ani matematika není Vaše silná stránka.
Petr Kolář se narodil 27. září 1962 v Č. Budějovicích. Jeho otec, nácek Otto ho zplodil ve svých 54 letech.

Lex
Lex
Reply to  Botičky od Diora
24. 4. 2020 6:13

Milé „Boičky“,
myslím, že šlapete vedle. To si opravdu myslíte, že prokazatelný „vyšetřující úředník“ Gestapa Otto Kolař by se v roce 1961, šestnáct let po válce jen tak mírnyx týrnyx producíroval po republice a plodil syny?
Otec Ondřeje Koláře se jmenoval /jmenuje?/ Josef. Otto Kolař mohl být jedině jeho děd, tj. pradět toho genia starosty Prahy 6 a bořitele památníků. https://www.pokec24.cz/nezarazene/pravda-nebo-lez-agent-gestapa-otto-kolar-neni-muj-pribuzny-tvrdi-starosta-kolar/
Jakkoliv shoda fotografií zde uvedených je zarážející, znáte to, co říkal sv. Tomáš o uvěření a vložení prstů do ran Ježíšových.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Lex
24. 4. 2020 8:30

Opravdu „Otec Ondřeje Koláře se jmenoval /jmenuje?/ Josef“?? A já myslel, že otec toho pošuka z Dejvic, „co má toho nejmíň“, je tento výkvět českého národa:

https://eadaily.com/ru/news/2020/04/16/ssha-vnov-zasvetilis-v-voyne-s-pamyatnikami-krasnoarmeycam-teper-v-chehii

Můžeme jen doufat, že neandertálci rodu Kolářů nejsou s to obšťastňovat 4 partnerky najednou s hbitostí íránského kulčíka (zvíře, pyšnící se tím, že dokáže udělat až sto padesát pánevních výpadů za vteřinu) a nebudou se rozmnožovat. To, co napáchali, stačí až-až. Jinak nepomůžou ani blaničtí rytíři :-)

racek
racek
Reply to  Stan
24. 4. 2020 22:19

No, asi proto, že zombie mrtvé už od roku 1945 nezatýkáme.

orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
24. 4. 2020 11:10

Cele by to ale davalo smysl. Kdopak se nam to houpal na kolenou K.H.Franka. Ze by Jenkii Dlouhan?

orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
24. 4. 2020 11:26

Cestou dale nachazime /terminologicky ponekud problematickeho/ hlubsiho nornika receno deep cochtan.

https://babylonrevue.cz/30-kdo-je-vaclav-havel/

Lex
Lex
Reply to  Lex
25. 4. 2020 8:11

Samozřejmě chybka se vloudila. Otec Ondřeje Koláře je Petr Kolář – představovat netřeba. A Josef je otcem Petra. Takže Otto leda praděd.
Ale to všechno bylo pochopitelné z článku na který jsem dal odkaz.

racek
racek
Reply to  Botičky od Diora
24. 4. 2020 22:18

No, při mém Vš studiu jsem absolvoval 4 zkouška z matematiky. U má druhé vysoké mi to už uznali. Navíc, Otto zemřel v roce 1945 v Rakousku. Běžte se přesvědčit.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  racek
25. 4. 2020 7:40

Lžete ve všem.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
23. 4. 2020 11:59

Socha Koněva leží vedle Slovanské epopeje. Rusové svou šanci propásli, říká Kolář

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/socha-koneva-lezi-vedle-slovanske-epojeje/r~286c6cc0847811ea9c800cc47ab5f122/?utm_source=volnyHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=default&utm_term=position-1&utm_campaign=Aktualne

„Další oslavu osvobození Československa už socha maršála Koněva neprožije v pražské Bubenči. Po čtyřiceti letech se přemístila kousek za Prahu do depozitáře uměleckých děl. Za zabezpečené dveře se měl možnost podívat deník Aktuálně.cz. Místostarosta Prahy 6 Jan Lacina je za odstranění sochy rád, už v minulosti se obával, že na shromáždění před sochou někdo někoho … ZASTŘELÍ“.
Co je tohle za společnost, jak jsme to dotáhli až ke střelbě??

Bety
Bety
23. 4. 2020 16:20

„Eventuální války se neděsí“.
To je právě ono. Ta minulá válka totiž podle těchto lidí dopadla zcela jinak než měla. A oni to Rusko nenávidí právě proto. Nemohou to (ještě)
říct na plnou hubu, ale co jiného je za jejich nadšenou podporou ukrajinských fašistů, propagací Landsmanschaftu, opovržením k našim národním buditelům a neustálé vyhledávání hnid na české povaze a historii. Být Slovan je stigma, kterého se chtějí zbavit a kdyby to jen trochu šlo, tak všechny ty opovrženíhodné Čecháčky naženou vykrvácet do nové války a to s potěšením. Slované proti Slovanům… paráda!

racek
racek
Reply to  Bety
23. 4. 2020 20:23

No, slované proti slovanům, to bylo vždycky. Poláci proti Rusům, dokonce až v Moskvě, pak Rusové 200 let ve Varšavě, pak Pisudci v Kyjevě a Tuchačevskij u Varšavy, balkánské války, nás taky obsadil Boleslav Chrabrý a vnutil nám neschopného panovníka, pak Břetislav vyloupil Velkopolsko a přivezl z Krakova ostatky sv. Vojtěcha… ono se to řezalo i u germánských národů celý středověk i novověk… mezitím Rusové zachránili Marii Terezii a pak zase naopak Bedřicha Velikého před konečnou porážkou, no jo …

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Bety
23. 4. 2020 20:27

War is better than depression, víte …

„Červený šátečku, kolem se toč,
máme jít na Rusa, nevíme proč.“

Patrik
Patrik
Reply to  Bety
23. 4. 2020 20:33

„Češi smrdí a kadí uprostřed místnosti“ http://skrytapravda.cz/domaci/3187-cesi-smrdi-a-kadi-uprostred-mistnosti-tvrdi-kamos-havla-kolar-taticek-toho-co-tajne-sejmul-sochu-koneva „Prezident Havel podle Koláře jednak pronášel důležité věty a formuloval velké myšlenky, ale také působil roztomile. „Jako medvídek,“ popsal prezidenta Kolář. Zato dnes jsme prý vnímání jako host, kterého si pustíte domů na návštěvu a teď nevíte, jak mu říct, že trochu smrdí. „Takový ten příbuzný, co jste si ho pustili domů a teď nevíte, jak mu říct, že už by si měl vyměnit ponožky a nekadit vprostřed místnosti na koberec a tak,“ popsal momentální obraz České republiky ve světě Kolář. A tím, že se Havel fotil s Rolling Stones, byli jsme světoví.… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
23. 4. 2020 21:25

Racionální a iracionální nenávist k Rusku – aneb zatímco Západ rozumem vnímá potřebu se za současné situace ve světě s Ruskem domluvit, protože nic jiného Západu nezbývá,, když se mu celý svět hroutí a bez Ruska se totálně zhroutí, tak podpindosníci Západu jedou pořád na iracionální nenávistné vlně s vírou, že Západ jim za to zatleská. Západ je ale akorát tak zruší, protože se mu iracionálně pletou do jeho zájmů, kterým oni, ti emocionální vzhlížeči k páníčkům v Londoně nerozumí bez ohledu i na to, jak bratranec Havla a první manžel M. Kubišové, Jan Němec, popsal londonskou zradu Česka, viz… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
23. 4. 2020 21:46

Pro úplnost a ať je to fér, myšlenka racionální a iracionální nenávisti k Rusku není z mé hlavy, je to Pjakin zde
https://outsidermedia.cz/v-v-pjakin-otazky-a-odpovedi-ze-dne-13-4-2020/
a v i psané formě zde
https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-13-aprelya-2020-g

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
28. 4. 2020 18:24

„Ale co už děbilama“ ala Kolářovi, Hřib a Novotný. Tím navazuii na svůj komentář zde https://outsidermedia.cz/co-mne-nejvice-vadi-na-odstraneni-sochy-koneva-z-verejneho-prostranstvi/#comment-96917 Za velmi výstižný totiž považuji tento dnešní text: „Jestli se má starosta Kolář dnes někoho bát, tak jsou to ti, kteří to všechno organizují a o kterých toho hodně ví. Už ho nepotřebují a jeho napadení a třeba i smrt jsou schopni využít proti Rusku jako další propagandistický argument na utvrzení memu ruské zákeřnosti a agresivity“ https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/kauza-pomniku-marsala-koneva-dospela-k-zasahu-vlady-a-prezidenta/ Kdo neviděl včerejší pořad „Reportéři ČT“, který navazuje na článek Respektu, tak v čase od 16:55 zde https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1142743803-reporteri-ct/220452801240016 A baví se více lidí: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ubozak-Kolar-by-za-to-Rusku-stal-smeje-se-Stefec-Ale-varuje-Kundru-z-Respektu-Mohli-by-se-ptat-622064 A někdy se… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
28. 4. 2020 18:36

PS: Zacharová: „Je zřejmé, že se třetí síly začínají angažovat do našich dvoustranných vztazích mezi Moskvou a Prahou, konkrétně je jen bortit,“ uvedla diplomatka. Připomněla řadu fám a nepřátelských kroků, které se odehrály, což „jasně naznačuje, že někdo chce zničit vztah mezi Moskvou a Prahou“.
https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/zacharova-ani-nevim-jak-mam-tu-dezinformaci-v-cesku-popsat/

Bety
Bety
24. 4. 2020 9:36

Jeden z mých oblíbených spisovatelů je Terry Pratchett, asi proto, že si o lidské povaze nedělá iluze a podává to s humorem. Ocituji kousek z jeho knihy Hrrr na ně! Zkráceno:“ A proč nás v lásce nemají? Vždyť sdílíme SPOLEČNÉ KULTURNÍ DĚDICTVÍ,“ argumentoval lord Žraloun. „To jistě, drahý pane, jenže to společné dědictví spočívá především v tom, že jsme spolu vedli války“ odpověděl Patricij. – Řekla bych, že Rusko je z tohoto společného kulturního dědictví vylučováno i z toho důvodu, že se do evropských konfliktů nijak zvlášť nehrnulo a když se někdo hrnul na ně, tak dříve či později odtáhl… Číst vice »

Aleš
Aleš
Reply to  Bety
24. 4. 2020 10:44

Vstoupit do diskuze…Duše kolaborantů DEEP STATE je tak temná, jako stojaté „vody“ Ankh-Morporku….
„NIKDY NEZAPOMEŇTE, JAK LEHCE JSTE SVOBODU ZTRATILI A JAK TĚŽCE A ZA CENU VELKÉHO ÚSILÍ A VELIKÝCH OBĚTÍ NAŠEHO A ZEJMÉNA SOVĚTSKÉHO LIDU JSME JI DOBÝVALI ZPĚT.“ Ludvík Svoboda

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
26. 4. 2020 20:15

Stanislava Kučerová: Hodnoty našich národních dějin nejsou ani prázdné fetiše ani falešná „simulacra“ či ikony
http://www.novarepublika.cz/2020/04/hodnoty-nasich-narodnich-dejin-nejsou.html

Botičky od Diora
Botičky od Diora
30. 4. 2020 15:33

Zastupitelé Prahy 6 zvažují, kam cestovat, aby je kvůli Koněvovi nevydali do Ruska Cesta do zahraničí může být pro zastupitele Prahy 6, kteří rozhodli o odstranění sochy maršála Koněva, určitým rizikem. Pokud by na ně Rusko vydalo mezinárodní zatykač, mohli by být zadrženi v kterékoliv zemi světa. Předseda pirátského klubu v Praze 6 Ondřej Chrást na léto plánoval cestu do Petrohradu, aby se podíval do slavné galerie Ermitáž. Kvůli tomu, že v zastupitelstvu hlasoval pro odstranění sochy maršála Koněva, mu však v Rusku hrozí trestní stíhání. Plánovanou cestu tak raději zrušil. „Chtěl jsem tam, ale odložím to. Určitou obavu z… Číst vice »