ČT 2, pořad Nedej se: Megapodvod s vodou 2 – Praha

Celý proces prodeje akcií PVK a to, co vedlo k uzavření smluv a bezúplatnému vyvedení zisků z vody na fr.Veolii jsem popsal na  stránkách www.pravdaovode.cz/okres-praha/praha-privatizace/.

Najdete zde také:

  1. Přehled vodného a stočného v Praze a vývoj inflace
  2. Výroční zprávy PVK a PVS
  3. Porovnání zisků z vody a jejich rozdělování v rámci uzavřených smluv
  4. Informace o vzniku a struktuře PVK a PVS

Více informací najdete na webu Pravda o vodě

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PPK
PPK
17. 4. 2015 7:36

V otázkách pitné vody je jediné smysluplné řešení ve zpětném návratu vlastnického statusu jejích největších zdrojů do celospolečenské ekonomicko vlastnické a investiční správy a s tím souběžně i její celostátní zdravotnické kontroly, financované ze státních a potažmo i z místních obecních prostředků. Jenže, to nejen politicko mocensky vyřadí ze hry spekulanty se základním prostředkem životní potřeby obyvatelstva a jeho zdraví, ale vyžaduje to i povinnost politiků příslušných úrovní k funkčnosti všech technických prvků pitného vodohospodářství převzít zpět nejen vlastnictví zdrojů a vodovodní dopravní sítě do organizační pravomoci, ale zároveň převzít i zodpovědnost za bezchybnou a celospolečensky hospodárnou funkci takového systému.… Číst vice »

envi
envi
17. 4. 2015 9:15

Přitom nejde vůbec jen o cenu vody, ale také její kvalitu, která neustále klesá!!! Voda dnes v Praze podivně zapáchá a má hnusnou chuť. Navíc PVK (na můj dotaz dle jejich vyjádření) vůbec nesleduje ve vodě např. tyto nebezpečné prvoky http://www.szu.cz/seminar-problematika-prvoku-rodu-cryptosporidium-a-giardia

Bety
Bety
17. 4. 2015 10:22

Naprosto souhlasím s PPK. Soukromé firmy cítí zodpovědnost asi tak, jako liška v kurníku. T.j. sežrat všechno co stihnou a zbytek nechat v co nejhorším stavu. Náš stát se opravdu bohužel zbavuje veškeré „zátěže“, jen daně vybírá od obyčejných občanů s co největším entusiasmem. Netýká se to jen vody. Je to tak dva roky, co jsem mluvila s jedním lékařem z hygieny. Dostali tenkrát z ministerstva ne přímo zákaz, ale důrazné upozornění, že je zbytečné zabývat se kontrolou složení potravin. Dobré, že? Například takové uzeniny nebo sýry – nejsou sice plné různých bacilů / to se ještě namátkově kontroluje/, ale… Číst vice »

fajt
17. 4. 2015 10:54

Bety napsal Naprosto souhlasím s PPK. Soukromé firmy cítí zodpovědnost asi tak, jako liška v kurníku. T.j. sežrat všechno co stihnou a zbytek nechat v co nejhorším stavu. Náš stát se opravdu bohužel zbavuje veškeré „zátěže“, jen daně vybírá od obyčejných občanů s co největším entusiasmem. Netýká se to jen vody. Je to tak dva roky, co jsem mluvila s jedním lékařem z hygieny. Dostali tenkrát z ministerstva ne přímo zákaz, ale důrazné upozornění, že je zbytečné zabývat se kontrolou složení potravin. Dobré, že? Například takové uzeniny nebo sýry – nejsou sice plné různých bacilů / to se ještě namátkově… Číst vice »

Aleš
Aleš
17. 4. 2015 20:39

envi: Tyto oboje závažné problematiky vody jsou vzájemně ovlivňované. Pro změnu kvality pitné vody bude nezbytně nutné, to co píše pan PPK. A kvůli propojenosti jevů budou nezbytné mnohem hlubší změny než jen návrat vodárenství do rukou lidu. Pokud nám tu korporace budou do půdy a na rostlinstvo valit tuny chemie, voda možná zlevní, ale nebude se dát pít bez zdravotních následků. A pokud politiku a ekonomiku budou ovládat struktury nad zákony, budou si dělat z jakýchkoliv norem dobrý den.

envi
envi
18. 4. 2015 7:29

Aleš napsal envi: Tyto oboje závažné problematiky vody jsou vzájemně ovlivňované. Pro změnu kvality pitné vody bude nezbytně nutné, to co píše pan PPK. A kvůli propojenosti jevů budou nezbytné mnohem hlubší změny než jen návrat vodárenství do rukou lidu. Pokud nám tu korporace budou do půdy a na rostlinstvo valit tuny chemie, voda možná zlevní, ale nebude se dát pít bez zdravotních následků. A pokud politiku a ekonomiku budou ovládat struktury nad zákony, budou si dělat z jakýchkoliv norem dobrý den. Souhlas. Já jsem dokonce pro znárodnění všech velkých podniků, včetně zahraničních. Korporativismus je zhoubný pro celý svět. Vodárny… Číst vice »

Mudrc
Mudrc
19. 4. 2015 6:40

Berlín má asi 3 miliony obyvatel a také měli zprivatizovánu vodovodní síť Veolií, ale už si jí vykoupili nazpět a provozují sami. Když to šlo v Berlíně,tak proč ne v Praze. Ale v Berlíně se lidé zvedli a masivně zatlačili na magistrát a dnes mají vodné asi o 15% lacinější. Jenom je nutné chtít, dát se dohromady a jít stejnou cestou. Vodné je velké politikum a nevím proč zisky z vodného mají odcházet do ciziny a to se netýká pouze Prahy! V Praze byla privatizace vodovodní sítě korupční, takže je možné napadnout smlouvy soudně, ale to je možné pod tlakem… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
19. 4. 2015 7:04

Mudrc napsal Berlín má asi 3 miliony obyvatel a také měli zprivatizovánu vodovodní síť Veolií, ale už si jí vykoupili nazpět a provozují sami.Když to šlo v Berlíně,tak proč ne v Praze. Ale v Berlíně se lidé zvedli a masivně zatlačili na magistrát a dnesmají vodné asi o 15% lacinější. Jenom je nutné chtít, dát se dohromady a jít stejnou cestou. Vodné je velké politikum a nevím proč zisky z vodného mají odcházet do ciziny a to se netýká pouzePrahy! V Praze byla privatizace vodovodní sítě korupční, takže je možné napadnout smlouvy soudně, ale to je možné pod tlakem veřejnosti… Číst vice »