Diskuze k článku


 • Béda • 5. března 2016

  Myslím, že tento článek se Tribunovi povedl. Mimo jiné ukazuje, že kapitalismus je systém sloužící lichvářům a ovládaný lichváři. I „kdyby na chleba pro všechny nebylo“ nepřímo vládnoucí parazit systému – lichvář (finanční spekulant a bankéř) si v něm vždycky přijde na své – vždycky donutí systém aby provedl taskové úpravy, aby parazit mohl dál vydatně bobtnat na celé společnosti. Když nemůže bohatnout na úrocích najde si jinou cestu skrze své pučmidráty (své bývalé a budoucí zaměstnance v „nezávislých“ centrálních bankách). A občan v kapitalismu, to je ve skutečnosti oslík určený k permanentnímu odrbávání. Když nefunguje dobrovolná spotřební reklama, abyste „byli in“ která na vás vyhoukne i z popelnice anebo z kanálu, donutí vás příkazy (tu si povinně vyměníte topidlo, onde automobil – protože jinak nebudete topit (leda pod hrozbou vysoké pokuty načerno), anebo jezdit – prostě vám to zakážou nízkoemisními zónami, až si koupíte nízkemisní kotel anebo vozidlo, za pár let vám změní podmínky, budete platit přemrštěné částky za fotovoltaiku, kterou nepotřebujete a třeba ani nechcete, budete platit za transfery cizí energie, budete platit církvím, …budete platit, platit, platit, až se povinně zadlužíte. Show must go on. Dluhy se splácet musejí, peníze se znehodnocovat a obracet musejí a lichvář nesmí tratit. Výrobní stroj a konzum se nesmí zastavit – to by se celý systém ocitl na prahu bankrotu. Když ani příkazy nestačí a parazitovi hrozí ztráta, stlačí se úroky do záporných hodnot (peníze přece musejí obíhat (kdo a proč by pak šetřil a ukládal si odpovědně na stáří a pro strýčka příhodu, když mu pak peníze zmizí z účtu aniž by z nich cokoliv měl?) a přejde se na povinné bezhotovostní bvankovnictví. Kdo na tom vždycky a za každých okolnmostí vydělá a kdo prodělá?

 • Béda • 5. března 2016

  Bavorské finanční instituce zvažují, že již nebudou „parkovat“ velké peněžní částky u ECB Vzhledem k tomu, že jsou banky za své vklady u ECB trestány zápornými úroky, zvažují německé finanční instituce, že budou raději přechovávat velké peněžní sumy v hotovosti ve vlastních trezorech.
  V současnosti trestá ECB banky záporným úrokem 0,3 %, ale nevylučuje se, že ECB záporný úrok zvýší na 0,4 – 0,5 %.

  http://www.zvedavec.org/vezkratce/12357/

 • hudryper • 5. března 2016

  Béda napsal
  německé finanční instituce, že budou raději přechovávat velké peněžní sumy v hotovosti ve vlastních trezorech.

  Další krok nepochybně již běžících příprav pro náhlý odchod Německa z měnové unie. To budou
  všichni v Evropě budou koukat jak vyorané myši a náhle pochopí pravý důvod absurdního chování
  frau Merkel s její politikou vůči imigrantům. V daný moment německý Verfassunschutz vyrobí zase nějakou obdobu Silvestra v Kolíně tak,aby teklo dost krve a bude následovat zavření hranic do dvou
  hodin,pravděpodobně v pátek,nejlépe na nějaký svátek,tedy prodloužený weekend. V tu chvíli se bude velice hodit hotovost v bankách a spořitelnách,která nasytí alespoň začátek runu na banky ,
  jakmile se lidé doví,že bude probíhat měnová reforma s návratem k „té naší staré dobré Marce“.
  A co s Eurovou hotovostí ? Rozdají ji imigrantům pod podmínkou,že opustí Německo a nebudou se tam už nikdy vracet. Najednou to budou všichni nevděčníci,kteří se chovají tak,že se mama Merkel
  rozzlobila a už je v Reichu nechce.Na cestu jim ale dá fůru peněz,ať si za ně něco koupí po cestě v Evropě…Ať si je vyhánějí z Evropy jinde a bez peněz…,které tak jak tak ztratí většinu své hodnoty.

 • idiotronic • 5. března 2016

  hudryper napsal
  Na cestu jim ale dá fůru peněz,ať si za ně něco koupí po cestě v Evropě…

  ČR by mohla hodně utržit za pozemky, vím o oblastech, kde nejdou nemovitosti na odbyt už léta…

 • peter. • 5. března 2016

  hudryper napsal
  všichni v Evropě budou koukat jak vyorané myši a náhle pochopí pravý důvod absurdního chování

  Nikdy som sa s ekonómiou nekamarátil,ale z tohoto článku, ak by som mu mal uveriť,to vyznieva tak,že Nemecko má namále.Ono napraviť škody ktoré spôsobila p.Merkelová svojim hlúpym gestom smerom k imigrantom nebude asi jednoduché a poriadne zamáva jak s ekonomikou Nemecka,tak aj s ekonomikou celej EU.
  http://www.nemesis.sk/vychod-zakruti-petrodolaru-krkom-lacna-ropa-bankrotuje-zapadne-banky/

 • hudryper • 5. března 2016

  Obávám se Peter,že jste mne nepochopil,zřejmě jsem se nevyjádřil dost jasně. Politika Merkelové vůči imigrantům není hloupá ! Je to pro okupované Němce možná způsob,jak se vysmeknout z vodítka a zachránit své bohatství. Jak jinak by mohli z ničeho nic zavřít náhle hranice ? Takový
  akt,až se to bude hodit,zruší definitívně schengenskou dohodu. Budou to potřebovat němečtí
  bankéři pro rychlý přechod od Mario Draghiho každoměsíčního ochuzování společné měny ve službách Goldmann-Sachs bank( okolo 80 mld inflačních peněz v Euro měsíčně)k vlastní DM.
  Tím by se stalo Euro inflačním oběživem se vším,co k tomu patří(viz dvacátá léta v Německu).
  Pokud se to Němcům podaří a začnou znovu hospodařit tak,jako dřív,kdy DM byla skvělá měna,
  zachrání Merkelová německé úspory voličům,zejména penzistům,zatímco ostatní evropské banky ožebračí své klienty .Dnes prý jen nad 100 000 Euro,ale zítra třeba nad 10 000. Se žrádlem roste chuť,jak známo. Měnový kolaps se určitě odehraje letos. Od 1.října bude čínský Juan nahrazovat
  ve značné míře us.dolary v devizových rezervách států světa a Němci by zřejmě neradi absolvovali
  poměry ve výmarské republice po IWW .Z nich mají dosud i potomci pamětníků špatné spaní.

 • peter. • 6. března 2016

  hudryper napsal
  Politika Merkelové vůči imigrantům není hloupá ! Je to pro okupované Němce možná způsob,jak se vysmeknout z vodítka a zachránit své bohatství. Jak jinak by mohli z ničeho nic zavřít náhle hranice ? Takový

  p.hudryper:
  Vopred som upozornil na to,že môj vzťah k ekonomike nemožno nazvať inak,ako vágny,hmlistý a neuspokojivý.Chcel som viac-menej upozorniť na obsah môjho odkazu a potom si prečítať reakcie tých,čo tomu rozumejú viac ako ja.Išlo mi aj o kvalitu a dôveryhodnosť webu „Nemesis.sk“,lebo niekedy sú tam články,ktoré zaujmú dokonca aj mňa,dušu naskrze neschopnú pochopiť ekonomické súvislosti.Veď preto aj moja rodina usúdila,že ja som človek nespôsobilý gazdovať s peniazmi a kasu preto u nás drží moja žena,ktorá ekonómkou je a to s povolania.
  K tej hlúposti Merkelovej a jej vyhlásenia smerom ku imigrantom – stále mám pocit,že sa v tomto prípade zachovala ako lekár,ktorý sa rozhodol liečiť pacienta s rakovinou tým,že ho nakazil ebolou,čím spustil epidémiu tejto choroby po celej Európe.Teda ak toto nie je „hlúposťou“,tak je to podľa mojej mienky celkom isto hrubou nezodpovednosťou voči občanom Európy.

 • Béda • 6. března 2016

  Peter,

  http://www.nwoo.org/2016/03/05/p-c-roberts-zahranicni-politikou-washingtonu-je-vrazda/

  Americkému vražednému běsnění na Středním východě a v Severní Africe podali pomocnou ruku Evropané, kteří washingtonským zločincům poskytli jak diplomatické, tak i vojenské krytí. Dnes za to platí přílivem milionů uprchlíků na své území. Německé ženy, uprchlíky znásilňované, mohou za své pokoření poděkovat washingtonské loutce – kancléřce, která krveprolití, jež uprchlickou krizi vyvolalo, svým postojem umožnila.

  Publicistka Mattea Kramerová upozornila na skutečnost, že ke všem svým dosavadním vraždám připravuje nyní Washington vraždění civilního obyvatelstva na širším základě – a to s pomocí dronů, které je budou kosit při svatebních obřadech, pohřbech, na dětských hřištích, ve zdravotnických zařízeních i v jejích domovech. Nic nemůže absenci morální integrity a svědomí amerického státu ilustrovat lépe než termín „vedlejší škody“, který americký establishment pro vraždění civilistů v současnosti zavedl. A jestliže se nějaký křik ze strany amerických vazalů proti vražednické vlně Washingtonu čas od času ozve, je příliš slabý na to, aby jej bylo v USA slyšet.

  Jak Kramerová uvádí, všichni současní kandidáti na funkci příštího amerického prezidenta soutěží v podstatě a též nejlítěji o to, který z nich dokáže – až se ujme křesla – spáchat ještě víc zločinů, než jich spáchali prezidenti dosavadní. Tak např. kandidát s největší nadějí na zvolení vyslovil svůj souhlas s mučením, a to bez ohledu na to, že je v USA zakázáno, a to jak podle amerického, tak i mezinárodního práva.