Debatní klub o zahraniční politice ČR: Michal Semín / Ivo Strejček

Před zhruba dvěma lety jsme pozvali do Debatního klubu na téma Zahraniční politika České republiky Petra Druláka, tehdy prvního náměstka ministra zahraničí České republiky Lubomíra Zaorálka a novinářku Terezu Spencerovou. Protože byl vznesený požadavek, abychom připravili tématické okruhy, rozhodli jsme se pro následující formulaci otázek:

Je zahraniční politika ČR realizovaná výhradně v zájmu republiky? Co je pak oním zájmem, když se uskutečňují kroky, jako například bezvýhradná podpora USA, státu Izrael, bezvýhradná podpora současného politického vedení Ukrajiny na straně Kyjeva, zásadní odpor vůči Rusku, obzvláště proti Putinovi, politická nebo přímá vojenská nebo logistická podpora operací Západu a jeho partnerů v Sýrii, Lybii, Mali, Jemenu, Iráku a podobně. Druhou rovinou problému jsou zahraniční smlouvy a závazky – NATO, EU, TTIP, aktuálně protiruské sankce a podobně. Tedy, jaké zájmy má hájit zahraniční politika České republiky? Česká republika má samostatnou a nezávislou zahraniční politiku nebo je pod tlakem mocností a musí více nebo méně poslouchat?

Po relativně dlouhé době, s odstupem dvou let, zjišťujeme, že otázky jsou stále živé a témata aktuální. Petr Drulák vystoupit odmítl, proto jsme témata nabídli někomu jinému.

Do Debatního klubu přijali pozvání Michal Semín, český katolický publicista a Ivo Strejček, bývalý poslanec Evropského parlamentu.

Více debat najdete na stránkách Debatního klubu

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
petr
petr
3. 3. 2016 18:11

Rozhovor Jan Koukal – Veselovský
V rakouské společnosti je silná touha po tom, mít národní stát, země se výrazně posunuje a distancuje od německého tlaku, začne se uzavírat, říká bývalý velvyslanec v Rakousku Jan Koukal. Vztahy mezi zeměmi EU se teď podle něj hodně vyostří. Koukal tvrdí, že Německo se prostřednictvím migrační vlny snaží rozbít národní státy a národní povědomí. Je to prý vize Merkelové, která Evropu ohrožuje. Podle Koukala by se okolo visegrádské čtyřky mohla vytvořit větší skupina států, třeba právě s Rakouskem nebo Slovinskem, která bude opozicí EU.
http://video.aktualne.cz/dvtv/je-tu-diktat-z-berlina-merkelova-chce-pomoci-migracni-vlny-r/r~f5e3d406df1111e5a457002590604f2e/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-0

fajt
3. 3. 2016 20:59

výbor pro neamerickou činnost v české kolonii má svůj první oficiální cíl – Zemana. ..)

peter.
4. 3. 2016 7:17

Ako vidno z obrázkov,tak svoje zvyky vo vzťahu k “ ďaurom“nezmenili.
http://aloban75.livejournal.com/1676160.html
O nevďaku Bulharov sa dá napísať len jedno:“Urob susedovi dobre,ose..e ti plot“!

peter.
4. 3. 2016 7:40

peter. napsal

Ako vidno z obrázkov,tak svoje zvyky vo vzťahu k “ ďaurom“nezmenili.
http://aloban75.livejournal.com/1676160.html
O nevďaku Bulharov sa dá napísať len jedno:“Urob susedovi dobre,ose..e ti plot“!

http://www.hlavnespravy.sk/dacic-srbsko-nevstupi-do-nato-ale-chce-vyuzit-moznosti-partnerstva-za-mier/751688
Neodvážil sa ignorovať vôľu Srbov a zmenil názor.Teší ma to,lebo sám som štvrtinový Srb.

mm
mm
4. 3. 2016 21:47

video jsem neviděl, ale mám pro vás jiné, s Gorbačovem, jak si žere a slaví, aneb hvězdy padají vzhůru https://www.youtube.com/watch?v=IvUU8joBb1Q peter, ako u volebnej urny? Skončí Slovensko na cintoríne dejín?

mm
mm
4. 3. 2016 21:50

Přehrávání videí není mou silnou stránkou, a tak se omlouvám.

Béda
5. 3. 2016 7:02

Ještě že není v nadpisu ČESKÉ zahraniční politice. Zahraniční politika tzv. českého ve skutečnosti již zcizeného státu není česká = v zájmu Čechů. Je v zájmu věřitelů a cizích vlastníků tzv. českého státu – ve skutečnosti závislé, nesvéprávné, nesuverenní kolonie, ve které loutková vláda pouze plní cizí pokyny.

Lze to doložit celou řadou příkladů počínaje podporou všech mezinárodních zločinů paktu NATO, podpory loupeže Kosova, fašistického převratu na Ukrajině, protiruských sankcí etc. Všechny jmenované aktivity poškozují zájmy českého lidu, podkopávají stabilitu regionu, zvyšují bezpečnostní rizika, poškozují českou ekonomiku.

Béda
5. 3. 2016 8:12

Poslouchal jsem to souznění až do momentu, kdy oba protagonisté začali žvanit o tom, že marxismus leninismus zvítězil na Západě a o neomarxismu. Dál už ne, protože nesmysly poslouchat nemíním. Pro oba dva aktéry bych opět zopakoval Marxismus = historický materialismus, marxistická ekonomie objasňující povahu a podstatu vykořisťování za kapitalismu a dialektika. Je to učení, odhalující protikladné třídy, základní antagonismus obou hlavních tříd v kapitalismu a o revolučním poslání proletariátu. S tím tzv. neomarxismus = rozbředlá břečka eliminující z marxismu všechno podstatné, kterou snad musel financovat sám velkokapitál aby eliminoval pro sebe nebezpečnou podstatu marxismu rozhodně není. A tzv. Marxismus… Číst vice »