Drahá Ukrajino, musíme si promluvit

Ukrajina je obrovská pračka na peníze…

Námět: Rado Miko

3.7 12 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PPK
PPK
5. 2. 2023 0:54

Pan podnikatel (profesí odstřelovač a pomocník Ukrajině) se zlobí slovy – „jde jim jen o prachy, prachy, prachy“. Nechápe, že obyčejní Ukrajinci povinně odvedení do války utéct z bojiště nesmí a ty prachy pro sebe a pro svou rodinu potřebují. No a že jsou to „prachy“ z příkazu a od elit Západu, to je nezajímá a snaží se jen tohle všechno přežít. Ostatně, v diskusi u dalšího videa stejného autora je příspěvek, který zní: (cituji)… Během čečenské války generál Lebeď řekl: „Nechte mě naverbovat rotu dětí elity a válka za den skončí.“ Potřebuje to snad další komentář?

Bety
Bety
5. 2. 2023 21:33

Je dobře, že tuhle kritiku nanesl někdo, kdo byl celý hrr do pomoci ukrajinskému
válečnému úsilí.
Ale jinak je to takový malý český Rambo, znechucený nejen tím, že se hází prachy do kanálu, ale i tím, že jeho snaha o zvýšení efektivity zabíjení přišla vniveč.

kolokol
kolokol
Reply to  Bety
6. 2. 2023 12:06

I když nesdílím s dotyčným blogerem jeho (dřívější) zápal pro jistou stranu konfliktu, bylo zajímavé slyšet postřehy přímého účastníka dění. A to postřehy o obou stranách. Je to něco jiného než propaganda z té nebo oné hlásné trouby.
Video mně navíc navedlo i na autora videa jako odborníka přes střelné zbraně. Například jeho povídání o úchopu pistole je kratičké, přesto velice podnětné.

orinoko
orinoko
Reply to  kolokol
6. 2. 2023 14:44

Rusové na Trubce dávají k dobru co si v okovech… pardon okopech… trapně jsem se spletl při pohledu na Bidetovy sevřené jurské svěrače… vaří k jídlu, jak se myji, a jak to dokáží rozbalit na garmosku ba i gitare. Samozřejmě, že je pořád halda problémů, ale už se srovnávají s kremelskymi minelami, ale hlavně… VYNUTILI si změnu naivních představ o koexistenci Kremlu se zachudnimi prasaty v dietním režimu. Dokonce i Sojgu pronáší zvláštní narážky na okolnost, že už se nechtěl angažovat, ale bylo mu to neschvaleno!
Západním směrem proniká ruské blues. A to vám povím…. nemá chybu!

https://youtu.be/6njHH-d928Q

https://youtu.be/gkSc8KZMTb8

Last edited 1 měsíc před by orinoko
Gatta
Gatta
5. 2. 2023 21:56

Trochu jinak o UA. Někde jsem zachytil, že VV má dobře načteného Machiavelliho Vladaře. Tak jsem se do něj podíval na jednu zajímavou kapitolu: Kapitola pátá – O tom, jak vládnout městům a knížectvím, jež žila svobodně, pod vlastními zákony, než byla dobyta Pokud jsou státy , dobyté zmíněnými způsoby, zvyklé žit pod vlastními zákony a svobodně, lze je spravovat trojím způsobem. První možností je zničit dobytá území. Druhá – přesídlit na něj svůj dvůr. A třetí – ponechat jim jejich zákony, vybírat poplatky a dosadit vládu několika tamních, novému vládci oddaných mužů. Ti potom dobře vědí, že obstojí jen… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
6. 2. 2023 15:04

Tak to bychom měli. Budoucí Jurský prezidentista je prý mužem tisíce prd@li.
Musí přidat. Do milionu chvilek je ještě dlouhá míle.

Gatta
Gatta
Reply to  Gatta
7. 2. 2023 20:42

PS – k Machiavellimu výše …

Tuším tak asi před rokem Putin řiíkal, že pokud se nějak rozumně nedohodnou, tak Ukrajina ztratí svoji státnost.
A ten člověk obvykle „nemluví do větru“.

PPK
PPK
6. 2. 2023 22:10

Jak je to skutečně s Ruskem a s Ukrajinou a proč ji Rusko už před téměř rokem celou vojensky nezabralo a totálně neobsadilo. přišlo mi mailem – jestli je autorem skutečně pan Vidlák, nevím, ale řekl bych, že to je vskutku zajímavá analýza situace a motivů politiky RF: Předmět: FW: VIDLÁK: Všechno je jinak > Minulý týden jsem měl zase jednou návštěvu z kategorie „nemluvit.“ Setkání se připravovalo několik týdnů a provázela ho (na mé poměry) docela slušná bezpečnostní opatření. Mezi mým hostem a mnou neproběhl žádný elektronický kontakt. Žádný mail, žádný telefon, žádný mesenger, nic takového. Prostě jeden „bývalý… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  PPK
6. 2. 2023 23:00

Mno, nic proti diplomatovi a Vidlakovi, ale pokud to bylo takto šachově promyšlené, tak snad některé vojenské ztráty… a tím vůbec nemyslím území, nýbrž vojenskou techniku a především lidské životy… byly úplně zbytečné. Mám na mysli Rusko. K jeho prvotnímu stahování od Kyjeva vedla údajně dobrá vůle po jednáních Haliče a Ruska v Turecku. Obrysy dohody měly obsahovat – Krym ruský, Donbas ukrajinský s velkou mírou autonomie… jenže Zachud do toho hodil vidle. To není žádná narážka, jen klasická česká metafora. Od začátku bylo jasné, že Rus západní frontu pokrývá omezenou bojovou kapacitou, neb hranice má obří a možností, jak… Číst vice »

Last edited 1 měsíc před by orinoko
Gatta
Gatta
Reply to  PPK
7. 2. 2023 21:18

Citovaný rozhovor nebyl špatný, je v něm dost pravdivého, ale chybí tam ještě víc podstatného. Pokud je někde obrovské nerostné a pozemkové bohatství, tak se válka nevede pro něčí krásné oči. Proč se tedy NATO tlačí ze všech stran na Rusko?? A že by Rusku stačily nějaké záruky, že … že CO ??? To už tu bylo. Slovy Hamleta: „Záruky? – slova, slova, slova …“ Proto ani žádné mírové řešení není na pořadu dne. Pokud by Rusku dnes stačily „záruky“ a “ uznání“, tak do 5 let tam má válku znovu – a horší. Jinak viz Machiavelli výše – Rusko… Číst vice »