Informace od QUER-DENKEN: Něco visí ve vzduchu!

Je pravděpodobné, že Porošenko plánuje v příštích deseti dnech vyhlášení válečného stavu. Tlačí ho především Pravý sektor.

Podle informací z tohoto zdroje plánuje Západ pravděpodobně nějakou akci pod falešnou vlajkou. Podivná regulace a ustanovení fluktuačního pásma ceny zlata, tedy omezení skokové ceny zlata na chicagské burze na období od 21. prosince 2014 do 6. ledna 2015 ukazuje, že by k nějaké události – černé labuti – mohlo právě v těchto dnech dojít.

Východní Ukrajina

Jak uvádí zdroj, jehož informace ale v tuto chvíli nemůžeme ověřit, bude velmi těžké, aby Rusové pouze přihlíželi a nechali zdecimovat obyvatelstvo v Doněcku a Lugansku, jestliže Porošenko vyhlásí těmto oblastem válku. V Kramatorsku se údajně soustřeďují tanky a těžké obrněné vozy, které ale nesou označení Ruské federace a pohybují se směrem ke Slavjansku. Očividně chce někdo předvést světu ruskou invazi, na kterou nás média celý rok připravují. K čemu to má být dobré, je nabíledni: Západ „musí“ udeřit na Rusko!

Předevčírem byla zaznamenána dělostřelecká aktivita u Stanichna poblíž Luhanska. Stejně tak u Sokolnik a Valujska, milici se však podařilo nejhoršímu zabránit. Byly poškozeny jenom dva domy. Ukrajinská vojska směřují od Marjuky směrem na Krasnogorlovku. Tady zaujímají západní Ukrajinci nové bojové pozice. Stažení těžkých zbraní dle dohody v Minsku se nekoná. Stahují se : Ale v opačném směru.

Letiště v Charkově, Záporoží a Dněpropetrovsku jsou pro všechna civilní letadla uzavřena. V Záporoží byla 13. prosince vyložena dvě nákladní letadla z USA. Poblíže Kramatorskashazují letadla vojenskou výzbroj. Uzavření letišť slouží zjevně k tomu, aby USA mohly vyložit zbraně bez přítomnosti zvědavých očí.

Na ruské straně ukrajinsko-ruské hranice se formují ruské vojenské jednotky.

Západní Ukrajina

Chaos se stupňuje a Pravý sektor vystupuje stále agresivněji. Předevčírem zmlátili jeho příslušníci dva členy opozice – příslušníky „Mladých eurasijců“ , kteří jsou zastánci federalizace Ukrajiny, Sergeje Parhodu a jednoho dalšího člena této organizace. Parhoda měl přednášku ve škole, když do ní vstoupili aktivisté Pravého sektoru, a účastníky, mezi nimiž měl být i jeden Američan, zmlátili. Parhodu a jeho kolegu odtáhli do lesa a zmlátili je tam.

Západ připravuje záminku k válce s Ruskem, píše blog quer-denken.de a žádá a přeposílání informací.

Stanův komentář: O „false flag“ prý údajně hovořil s Vladimírem Putinem i francouzský prezident Francois Hollande při své nečekané a neplánované zastávce v Moskvě. Všude začíná být cítit pach krve. Braňme se!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
80 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
zedd
zedd
16. 12. 2014 17:35

Taky si říkám, že tu něco hodně smrdí. http://www.globalresearch.ca/gold-financial-markets-and-the-international-monetary-system-one-foot-on-a-banana-peel-the-other-in-a-grave/5419975 Dávalo by smysl, aby finanční a majetková End Game byla doplněna horkou válkou. K tomu připočtěme jednání OPEC, které zkrátka nedává smysl. Frakovací chiméra je při 60$ za barel zcela neudržitelná. Tímto způsobem likvidovat US bublaninu může mít z členů zájem tak maximálně Venezuela a Irán. Že by se zbytek členů připravil o tučné zisky jen proto, aby znepříjemnil život Rusku, se mi zdá nepravděpodobné. Vychází mi z toho následující: Celá ta frakovací šaráda je teď míněna jako válečný nárazník. Až bude válka, bude jedno, za kolik se těží. Klidně se… Číst vice »

Libor
Libor
16. 12. 2014 18:02

Konflikt většího rázu je pro Ukrajinu nevyhnutelný. Bankrot je přede dveřmi a průšvih s letadlem MH17 se asi neututlá. Takže musí přijít něco většího, aby se západní země postavili za Ukrajinu finančně a vojensky a na sestřelené letadlo se zapomnělo.

Miloslav
16. 12. 2014 18:12

Co se to v současné mezinárodní politice děje?
Z přemíry špatných zpráv čiší zoufalá beznaděje.¨
Na prahu dvacátého prvního století
bude druhá studená válka prokletí.

Situace v mezinárodní politice je tak nerudná.
že je i třetí světová válka pravděpodobná.
Stojí za to připomenou klasikova slova:
„Další válka bude klacky a kameny vedena.“

Je na světě velké množství rozumných lidí,¨
Jak se dohodnout na budoucnosti nikdo nevidí.
Naznačený problém má jedno možné řešení,
které je třeba uvést bez zbytečného prodlení.

PROGNÓZA BUDOCNOSTI LIDSTVA
bude všude každodenní čtení,
TEORIE VŠEVÝVOJE večerní modlitba.
kterou zavedou všechny církve bez prodlení.

prognóza: http://miloslav7.blogspot.cz/2013/12/prognoza-budoucnosti-lidstva.html

teorie: http://miloslav7.blogspot.cz/2014/07/teorie-vsevyvoje-posledni-definitivni.html

ducatista
ducatista
16. 12. 2014 19:08

Béda: díkybohu, důležité je teď do konce týdne stabilizovat situaci a zabránit runu na banky. Odkaz na graf, kde je vidět neskutečná volatilita posledních dnů
http://www.investing.com/currencies/usd-rub-chart

Béda
16. 12. 2014 19:20

ducatista, celé se to houpe v základech. Lidi krmeni mainstreamem a růžovými ordinacemi bezstarostně žijí svů život, v řadě zemí, dokonce „za humny“ se válčí, podvodný finanční systém stojí před kolapsem. Jako obětního beránka zvolili Rusko, aby odvedli pozornost od průseru, který dlouhodobě vyhnil uprostřed „civilizace“. Všechno je na vodě. Mezinárodní právo, lidská práva, demokracie, svobodný trh, morálka – všechno se postupně ukazuje jako jeden velký kolosální podvod. Mezinárodní právo neplatí pro všechny a slouží pouze jako klacek pro nejsilnějšího vůči slabším, lidskými právy se nejvíc ohání a za mravního arbitra je považován ten co jej nejvíc porušuje, demokracie se… Číst vice »

fajt
16. 12. 2014 20:00

snad si v Kremlu nemysleli, že jim to od celosvětových fašistů projde jen tak lehce a že ti se poddaj jako Gorby položil sověty – doufám, že na to i dost trénovali a maj plán a hlavně odhodlání pro další krok. ..)

Béda
16. 12. 2014 20:03

fajt,

šachová partie se již blíží své koncovce. Doufejme, že zbyde někdo, kdo bude moct posoudit její výsledek.

fajt
16. 12. 2014 20:06

http://politikus.ru/v-rossii/38229-kadyrov-nameren-poprosit-putina-otpustit-ego-v-donbass-chtoby-pomoch-opolcheniyu.html – asi tak, možná je načase vypustit vzteklé psy ( při vší úctě k atamanovi) , ten je opravdu schopný udělat pořádek na Novorossii a pak vyrazit na Kyjev a potom nach Berlin, nach Brusel …a ani bílá chýše opičáka by mu nebyla v cíli malá. ..)

K. J.
K. J.
16. 12. 2014 20:43

On to bude s takovou vánoční symbolikou v podstatě souboj Ježíšek versus Santa Claus, versus děda Mráz. Akorát ty dárky budou stát asi za hovno…

petr
petr
16. 12. 2014 21:03

Počátkem týdne Rusko oznámilo, že přistupuje k testování svého nově navrhovaného systému měnového clearingu. Ten je plánován na květen 2015, a testovací fáze byla uspíšena a přistupuje se k ní 15. prosince, ano tohle pondělí! Proč? Proč posunují datum zahájení? Dá se předpokládat, že i oni něco vědí, nebo alespoň vidí jako bezprostředně potřebné, aby byli schopni provádět peněžní clearingy k obchodování mimo systém SWIFT. Když tohle domyslíte, tak Rusko bude mít potom schopnost zařizovat JAKÝKOLIV obchod mezi JAKÝMIKOLIV dvěma či více stranami při vyloučení použití dolarů… a mimo dohled šmírovacího oka Ameriky! To znamená, že jakékoliv sankce na Rusko… Číst vice »

peter.
17. 12. 2014 6:33

Zmena rétoriky alebo zrada.Lavrov prehlásil,že Rusko nepredpokladá na Donbase vznik federácie ani autonómie.Z Donbasu druhý Krym nebude.
http://www.vz.ru/world/2014/12/16/720707.html

Sio
Sio
17. 12. 2014 7:15

peter. napsal Zmena rétoriky alebo zrada.Lavrov prehlásil,že Rusko nepredpokladá na Donbase vznik federácie ani autonómie.Z Donbasu druhý Krym nebude. http://www.vz.ru/world/2014/12/16/720707.html Jak sám článek upozorňuje, je to otázka interpretace toho, co bylo řečeno a momentální taktiky. Rusové stejně Donbas materiálně podpoří a bojové akce v zimě se neočekávají. Kyjev také bude mít pravděpodobně hodně starostí sám se sebou. Zrušením projektu Južnyj potok také stoupá zájem EU na tom, aby plynovod přes Ukrajinu byl funkční. Rusové už na něm závislí nebudou, ale doprava přes Turecko bude pravděpodobně za jinou cenu, protože pokud mám dobré informace, ve hře je zkapalňování. A to má… Číst vice »

peter.
17. 12. 2014 7:45

Sio napsal Jak sám článek upozorňuje, je to otázka interpretace toho, co bylo řečeno a momentální taktiky. Rusové stejně Donbas materiálně podpoří a bojové akce v zimě se neočekávají. Kyjev také bude mít pravděpodobně hodně starostí sám se sebou. Zrušením projektu Južnyj potok také stoupá zájem EU na tom, aby plynovod přes Ukrajinu byl funkční. Rusové už na něm závislí nebudou, ale doprava přes Turecko bude pravděpodobně za jinou cenu, protože pokud mám dobré informace, ve hře je zkapalňování. A to má být v režii plynárenských firem EU, stejně jako budování trubek po Evropě. Sio Dnes sú veľmi dobré analýzy… Číst vice »

tatar
tatar
17. 12. 2014 7:55

Já akorát nechápu, proč musel Hollande letět vládním speciálem do Moskvy, aby Putinovi řekl, že se chystá „false flag“, když si to Putin mohl v klidu přečíst na outsidermedia.cz :-)

Béda
17. 12. 2014 8:00

tatar,

zeptej se Hollanda. Ten to ví nejlépe. False flag proti Rusku běží již od operace „chemický Alí“ v Sýrii.

Béda
17. 12. 2014 8:03

A možná že začal již slibem Gorbačovovi, anebo v Kosovu, v jižní Osetii, pokračoval Sýrií, znárodněním vkladů na Kypru a kyjevským pučem. Amíci jsou horlivými pokračovateli Goebbelse – jeho nejpilnějšími žáky. Takových podvodů a svinstev jako oni není nikdo schopen. Dnes by jim už ani učitel Goebbels nestačil s dechem.

Béda
17. 12. 2014 8:20

„MMF říká, že Ukrajina zbankrotuje „do několika“ týdnů a že potřebuje dalších 15 miliard dolarů na válku proti východní Ukrajině; EU vyhrožuje Rusku dalšími sankcemi, pokud Rusko nechá Ukrajinu zbankrotovat; EU přijde na Ukrajině o miliardy, pokud je Rusko nouzově nevyplatí…“ http://www.zvedavec.org/komentare/2014/12/6267-eu-pozaduje-aby-rusko-nouzove-vyplatilo-eu-a-ukrajinu.htm

ducatista
ducatista
17. 12. 2014 8:34

peter: pěkný rozbor od Chazinova, k tomu není co dodat… V tuto chvíli je úplně jedno, kolik má Rusko surovin, uzavřených kontraktů do budoucna atd. Pokud nebudou k dispozici peníze, ekonomika se poskládá jak domino. K sešupu rublu pomáhají i ruské firmy, protože ke konci roky jsou splatné úvěry od zahraničních bank v řádu miliard dolarů a musí proto nakupovat dolary ve velkém. Pokud to je tedy útok na rubl – a všechno tomu nasvědčuje – tak načasování je dokonalé. CRB včera údajně intervenovala zhruba 2 mld dolarů, kurz se jí pro tentokrát podařilo srazit. A dnes se rubl zatím… Číst vice »

Sio
Sio
17. 12. 2014 8:49

peter. napsal Sio Dnes sú veľmi dobré analýzy na vlkovo bloguje.Je tam Chazinov rozbor situácie na valutných trhoch a aj otázka budúcnosti Donbasu. http://vlkovobloguje.wordpress.com/ Rusko má pruser väčší ako si je ochotné pripustiť a podľa mňa bude teraz veľmi dôležité ako sa v danej situácii zachovajú Zjuganovovi komunisti.Dúfam,že podporia Putina. na mojom odkaze si kliknite na Ukrajinská svodka zo 16.12. a zaujímavé state sú pod mapami. Peter, nevím, který z těch článků myslíte, ale můj přístup zní, nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko. Něco mi říká, že je tu ve hře více faktorů, než jen ty viditelné. Tento… Číst vice »

peter.
17. 12. 2014 8:54

Sio napsal
Peter, nevím, který z těch článků myslíte, ale můj přístup zní, nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko. Něco mi říká, ž

Pod mapami a grafmi.Ja zdieľam váš názor,napriek tomu musím tým analýzam priznať isté rácio.

Aleš
Aleš
17. 12. 2014 10:26

peter. napsal Sio Dnes sú veľmi dobré analýzy na vlkovo bloguje.Je tam Chazinov rozbor situácie na valutných trhoch a aj otázka budúcnosti Donbasu. http://vlkovobloguje.wordpress.com/ Rusko má pruser väčší ako si je ochotné pripustiť a podľa mňa bude teraz veľmi dôležité ako sa v danej situácii zachovajú Zjuganovovi komunisti.Dúfam,že podporia Putina. na mojom odkaze si kliknite na Ukrajinská svodka zo 16.12. a zaujímavé state sú pod mapami. Když komunisti nepodpoří Putina a oligarchy, kteří jsou s ním na stejné lodi, přijdou jiní oligarchové, kteří současné komunisty zničí nebo uplatí. Nehledě na to, že ruští komunisté, pokud jsou skutečnými komunisty, nevezmou si… Číst vice »

petr
petr
17. 12. 2014 10:35

Analytik Jan Campbell se podíval na krizi v Rusku. Je to prý úplně, úplně jinak!
Pedagog, konzultant a analytik Jan Campbell se zcela upřímně zasmál nad množícími se zprávami o blížícím se krachu Ruské federace. Výkyvy rublu jsou podle něj vyvolávány uměle, a to americkou kolonou působící na měnové burze v Moskvě. Devalvací rublu se prý totiž Američané snaží zabránit krachu vlastní měny.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Analytik-se-podival-na-krizi-v-Rusku-Je-to-pry-uplne-uplne-jinak-350506

Sio
Sio
17. 12. 2014 11:04

peter. napsal Pod mapami a grafmi.Ja zdieľam váš názor,napriek tomu musím tým analýzam priznať isté rácio. Jasně. Málokdo je odporněji racionálnější, než já. Ovšem také vím, že jakákoli logika vystavěná na špatných premisách je k ničemu. Proto jsem zdrženlivý, nikdo nic pořádně neví. Padání rublu je realita, ale jaké to bude mít následky, to nikdo pořádně neví. Pád ruské ekonomiky – opravdu nevím proč. To jakože ruská ekonomika se položí, pokud nebude dostatek valutových nákupů? O tom dost pochybuju. Pokud obyčejní Rusové vykupují valuty, tak přece ty valuty zůstávají v Rusku, ne? Tudíž tam budou i utraceny, možná i hodně… Číst vice »

hudryper
hudryper
17. 12. 2014 11:29

A co na to všechno Číňané ? Čína chce zavést vlastní Petro Yuany! Čína chce vydat vlastní future kontrakty na ropu, které budou denominovány v Yuanech. To by vedlo , mimo jiné také k velkému odtoku kapitálu z termínových burz v USA a Británii směr Šanghaj. Za sebe dodávám – Čína sice momentálně, jako největší dovozce surovina zejména ropy na světě, momentálně mocně profituje z ekonomické války proti Rusku , protože nakupuje svojí ohromnou spotřebu za výprodejní ceny, nicméně jsem byl zvědav, kdy podnikne nějaké zásadní kroky, když vidí, co západ provádí Rusku, aby se nedostala do stejné pozice. A… Číst vice »

peter.
17. 12. 2014 11:41

Súhlas. zaujali ma tie možnosti ktoré tam blogger ponúkol. -Návrat k totalite -Rozpad Ruska a jeho rozkradnutie Nevšímal by som si to,keby som včera na pravda.ru nečítal článok od nejakého profesora ,spústa titulov pred aj za menom,proste žiadne ekonomické béčko v Rusku a on napísal približne toto. CB nedokáže stabilizovať rubeľ,lebo je agentom FED-u.Rusko musí znárodniť CB,prestať platiť cudzie dlhy a spustiť novú železnú oponu. Včera večer bol ten článok na titulke no dnes ho neviem nájsť.O komunistoch v Rusku som písal preto,že ide o druhú najsilnejšiu stranu v Rusku,ktorá vo voľbách získala skoro 20 % podporu.A sa teda Putin… Číst vice »

Alena
Alena
17. 12. 2014 11:50

Hlavní představitelé Ruska k pádu rublu mlčí. Pouze prohlásili, že jejich CB je jedná samostatně. Stejně mlčeli, když se domáhali realizace jižního proudu a v tichu připravovali variantu s Tureckem. Přitom od ledna mají probíhat obchody za plyn a ropu v rublech. Každý se jich nyní zbavuje. Má ČR a ostatní státy EU připraveny ruble na tyto obchody?

Sio
Sio
17. 12. 2014 11:51
peter.
17. 12. 2014 11:57

Ducatista
Vidím,že ste na rozdiel odo mňa v problematike financií zorientovaný a preto mám na vás dotaz.
Čína ako je známe je najväčší veriteľ USA a vlastní najväčšie dolárové rezervy.Nemohla by teda nejakým spôsobom zasiahnuť v prospech rubľa?

peter.
17. 12. 2014 12:00

Sio napsal

Tady je poněkud jiná analýza. Je méně logická?
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Analytik-se-podival-na-krizi-v-Rusku-Je-to-pry-uplne-uplne-jinak-350506

Balzam na moju ubolenú dušu.

Thor
Thor
17. 12. 2014 12:47

Něco přes 5 let tu,přes úsměšky nevěřících,říkám, že vše je připraveno na černou labuť.Ta právě přistává a rok 2015 vstoupí do historie.Důvodů je hafo, ale ten základní je, že parazitní koncepce trvalého růstu na úkor někoho jiného a na nesplatitelný dluh prostě dospěla na konec cesty,dál nevede,ať si mocní myslí ve vlastních iluzích,co chtějí.Dojde k monumentální srážce politicky korektní lži a podvodů s realitou,kasina s potřebou ulice přežít,pánů peněz (a světa) s nasranou lůzou,dalšímu krachu systému FIAT měn,keťasy kontrolovaných plouvoucích kurzů měn,úžeru s reálnou produktivní ekonomikou, atp.. Dlouho upozorňuji na roli zlata, coby jediného funkčního barometru a měřítka ekonomické aktivity.To,… Číst vice »

Neználek
Neználek
17. 12. 2014 12:58

Hlavne je třeba si uvědomit, že kdyby Putin neukradl komunistům vítězství ve volbách, tak by se dnes nic takového nedělo.

zedd
zedd
17. 12. 2014 13:17

Taky si nemyslím, že bezprostředně hrozí krach ekonomiky RF. Resp. hrozí krach z pohledu Západu, tedy krach finančního systému, který je ale v rukách RF jen tak napůl. Do reálné ekonomiky se kolaps rublu jistě tvrdě promítne, problémy budou velké, ale nikoliv fatální. RF je co do základních potravin více méně soběstačná a to chytře od rodiny nahoru, nikoliv od státu dolů. O energii – o tom nejdůležitějším – ani nemluvě. Luxusnější zboží nebude pro většinu dostupné, životní úroveň klesne, nastanou všemožné těžkosti. Nicméně z pohledu drtivé většiny Rusů bude na vině Západ, nikoliv Putin. Finanční kolaps mu dá mandát… Číst vice »

Thor
Thor
17. 12. 2014 13:29

pokr. 6 rodinami kontrolované globální masmédia plodí strach z budoucnosti a ze změny po léta.Žádná lež není dost velká pro oblbnutí ulice.Zahlcují nás desinformacemi a blbostmi, abychom hleděli jinam, než potřeba a viděli nepřítele, ohrožení tam, kde není. Abychom netušili, že úhlavního nepřítele naší existence, přežití a mírového spolužití je nutno hledat doma, na Západě, který se sype před vidoucíma očima. „Trápí“ nás osud Ruska, Sýrie, nevím koho, ale že přežití dolaru je obětována Evropa, budoucí válčiště (pokud budeme zase blbí), na kterou se střílí ekonomická torpéda japonskými počínaje,americkými pokračuje, proxy-americkými (Ukrajina, Polsko, Británie, a další kolonie všehoschopných) konče, a… Číst vice »

nikdo
nikdo
17. 12. 2014 13:33

zedd napsal Taky si nemyslím, že bezprostředně hrozí krach ekonomiky RF. Resp. hrozí krach z pohledu Západu, tedy krach finančního systému, který je ale v rukách RF jen tak napůl. Do reálné ekonomiky se kolaps rublu jistě tvrdě promítne, problémy budou velké, ale nikoliv fatální. RF je co do základních potravin více méně soběstačná a to chytře od rodiny nahoru, nikoliv od státu dolů. O energii – o tom nejdůležitějším – ani nemluvě. Luxusnější zboží nebude pro většinu dostupné, životní úroveň klesne, nastanou všemožné těžkosti. Nicméně z pohledu drtivé většiny Rusů bude na vině Západ, nikoliv Putin. Finanční kolaps mu… Číst vice »

zedd
zedd
17. 12. 2014 13:36

Srovnejme to s postojem obyvatel Západu: Krom horních 9%, které sice se současným režimem souzní, ale zas není ochotno osobně bojovat, tu máme tak 40% nemyslících, 30% mrmlajících a zbytek hódně nas….ných. Válka je v zájmu jen toho zbývajícího procenta úplně nahoře. Otázka je, zda těch 40% nemyslících lze dostatečně zmasírovat, aby vyprdělo nějakou bojeschopnou sílu pro rozsáhlejší konflikt. To platí více méně pro celou EU s vyjímkou Polska a pobaltských států. Švejci z Prahy teď projevují bojovnost v nejlepších husitských tradicích, ale až půjde do tuhého zjistí, že jsou nepostradatelní pro hladké fungování týlu a nastane nová sháňka po… Číst vice »

zedd
zedd
17. 12. 2014 13:42

Takže co když se nejedná o false flag na Ukrajině, ale o útok na nějaké US město – ideální by byl Seatle, kousek k Rusku a spousta levičáckejch parchantů … Tohle by US řádně válečně naladilo a zároveň aktivovalo článek 5 NATO.

hudryper
hudryper
17. 12. 2014 13:46

Neználek napsal kdyby Putin neukradl komunistům vítězství ve volbách, tak by se dnes nic takového nedělo. K ukradení vítězství nedošlo ani náhodou. K tomu,aby se Putinova vláda zajistila proti fíglům s petrodolary a eury by musela zavést monopol zahraničního obchodu a finančně úvěrového systému už dávno. Ale v Medvěděvově vládě straší ještě pořád neoliberální nesmysly o „nezávislé“ pozici centrálních bank,jenže ve skutečnosti dceřiných společností Rotschildova finančního mocnářství. S tím bude zřejmě rychle konec a Číňané ukazují cestu jak dál,aniž by se musely opakovat chyby kasárenského socialismu.Už v knize Johna Greye “ Al Kaida aneb jak být moderní“ nám sděluje, že… Číst vice »

zedd
zedd
17. 12. 2014 13:55

@nikdo: Myslím, že mnoho obyvatel RF si plně neuvědomuje závažnost situace, ale to se dost možná rychle změní. A samozřejmě kolem každé krizové situace se vyrojí spousta spekulantů. Ty bude muset Kreml zkrotit, stejně jako chytit pod krkem ty, co si nahrabali při minulých krizích. A ano, bude to bolet a bude to vynikající záminka jak Putinovi nasadit tak asi 15. psí hlavu. Zatím bych si z Vámi předestřené reakce nedělal těžkou hlavu. Co je pro mne velká neznámá je pozice Číny. V normálním světě a v delším výhledu se jí vyplatí spíš aktivní spolupráce s RF a jakože normální… Číst vice »

ducatista
ducatista
17. 12. 2014 14:01

peter: Nechci si hrát na odborníka, chápu sice jak funguje obchodování s měnami / v podstatě jde o syntetiku/, jak je měnový trh ovlivňován korelací s různými komoditami, akciovými indeexy a úrokovými mírami, ale nedokážu posoudit stav v globálním měřítku. Na to jsou jiné kapacity, i když ty, co se objevují v naší televizi, jsou většinou k smíchu… Každopádně Čína může pomoct Rusku dodáním potřebné likvidity, kterou ruské banky potřebují jako sůl, jelikož jsou odstřižené od úvěrování ze západu. Dle mého skromného názoru však Čína neudělá nic, co pro ni nebude výhodné, oni hrají svoji vlastní hru. Bude to něco… Číst vice »

ducatista
ducatista
17. 12. 2014 14:08

zedd: nemyslím, že Čína hraje s USA. Ale mírné oslabení Ruska jim vadit nebude – i když se dohodnou na nějaké formě pomoci, vyberou si to později za tučný úrok.

Thor
Thor
17. 12. 2014 14:09

pokr. Putin tam jel se dohodnout. Dostalo se mu posměšků klaunů jako Abbott a Harper, a po jednání s Merkel předčasně odejel. Deutsche Bank Frau dštila po jednání síru. Co si vyslechla od Vladimíra asi nebylo hezké. Default ruských ropáků, omítnutí splácet dluhy?Platby za ropu a plyn v rublech,odmítnutí nejen dolaru ale i eura?Co platby za energetické suroviny za fyzické zlato?Finito Benito.Tohle by nevydýchala ani ekonomicky nejrozvinutější kolonie světa.“Řešení“ důsledků Majdanu za ruble? Nada, vaša problema, vaše dělo. Kopete za FED a City?Sežerte si, co vám vaří. Západ konzumuje největší dluhovou bublinu všech dob-bublinu státních obligací,akciové trhy jsou dávno mimo… Číst vice »

Aleš
Aleš
17. 12. 2014 14:17

Nejde o krach, ale krizi. Vyvolání strachu. Proto to uklidňování v ruských médiích. Pád rublu nepříjemný je. Indie vsází na jadernou energetiku. Čína nakoupí ve velkém levné zásoby surovin. Ale to nezmenší tlak na jednu osobu, který musí být obrovský. Neexistence dnešní dlouhodobé vize existence USA neznamená, že nevytváří možnosti realizace prvního globálního úderu a spuštění totálního restartu ekonomiky s miliony mrtvých. Řešení krize může sice semknout lid, ale oslabit pozornost. Přivede chudší obyčejnější lidi tak jako u nás k řešení vlastních existenčních problémů a neřešení globálnějších. To všechno může být součástí strategie těch, co vsadili vše na jednu (prázdnou… Číst vice »

Neználek
Neználek
17. 12. 2014 14:18

hudryper napsal
Ale v Medvěděvově vládě straší ještě pořád neoliberální nesmysly o „nezávislé“ pozici
centrálních bank,jenže ve skutečnosti dceřiných společností Rotschildova finančního mocnářství.
S tím bude zřejmě rychle konec

No a kdyby neukradli komunistům volby, tak byste tohle ani nemusel psát.

Pokud by totiž seděl v Kremlu Zjuganov, Medvěděv by tak maximálně řídil program domestikace ledních medvědů na Nové zemi.

Thor
Thor
17. 12. 2014 15:01

Poslední poznámka : je-li dolar/euro a jejich tvůrci a strážci na tom tak zle, jak to vypadá, je prioritním zájmem všech kreditorů USA a EU, nejen RF a ČLR, zbavit se těch inflačních papírků co nejrychleji a nejelegantněji, jak to jen půjde.Vlastně jde i o reexport inflace zpět domů do místa vzniku. Je to i v zájmu „ruských“ oligarchů,kteří mají zaparkované biliony USD právě v těch systémových vyvolených bankách,co nebudou váhat ani minutu a jejich účty zmrazí a zkonfiskují,tak jak to udělali se Sadámem,Muammarem, Iránci,a v poslední době kradou už i Saúdům.Bakalové byli stvořeni úvěry institucí jako Barclay´s a ty… Číst vice »