InSerbia: Putin převezl západní finanční žraloky

Za několik dnů Rusko skoupilo za babku svá naftová a plynová aktiva, která se nacházela v rukou západních finančníků, tvrdí InSerbia. A to všechno díky tomu, že došlo ke znehodnocení ruského rublu a na trhu se objevily fámy, že akcie půjdou dolů. Podle slov InSerbia to byla ta „nejpřekvapivější operace, se kterou jsme se měli možnost setkat od dob založení fondového trhu“.

Rusko udělalo nečekaný chod koněm“, píše InSerbia. Podle slov vydání dokázala Moskva díky pádu rublu získat zpět velkou část svých aktiv, která byla v rukou zahraničních vlastníků a navíc vydělat 20 miliard dolarů pouze během několika dnů.

Dříve prakticky polovina všech příjmů z prodeje ropy a plynu neplynula do ruské státní pokladny, ale do kapes evropským finančním žralokům. Kvůli krizi na Ukrajině začal rubl prudce padat, ale Centrální banka vůbec nereagovala, aby ho udržela. Objevili se řeči o tom, že Rusko na to jednoduše nemá dost peněžních prostředků. Ceny na akcie ruských energetických společností povážlivě spadly a finanční žraloci je začali rozprodávat, dokud se neznehodnotí úplně.

Putin vyčkal celý týden „a jenom se usmíval na tiskové konferenci“, a když ceny těchto akcí spadly maximálně, přikázal okamžitě vykupovat aktiva, která drželi Američané a Evropané. „Když finanční žraloci pochopili, že je podvedli, bylo už příliš pozdě, píše vydání. A teď zůstanou všechny příjmy z ropy a plynu v Rusku. Rubl bude růst sám od sebe a nebude nutné kvůli tomu utrácet zlaté a valutové rezervy.

Evropští finanční žraloci ze sebe udělali hlupáky: za pár minut Rusko za babku vykoupilo naftová a plynová aktiva v hodnotě miliard. S tak překvapivou operací jsme se nesetkali o okamžiku založení fondového trhu“, píše InSerbia.

Převzato z Ino TV

Překlad: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
2. 1. 2015 7:30

Každá podobná a dobrá zpráva potěší. I kdyby skutečný efekt pro Rusko byl menší,než uvádí tato již týden se objevující článek na netu,samotná logika popisovaného procesu ukazuje na to,že k němu opravdu došlo. A to zase pomáhá jinému důležitému procesu v Rusku -k mobilizaci jednoty národa a k víře,že se i proti mnohonásobně finančně silnějšímu protivníkovi dokáží ubránit, a to dokonce i specifickými zbraněmi tohoto protivníka ! Jde o podobný druh zpráv,jaké kolem sebe šíří třeba Pjakin a jež jsou jasně namířena dovnitř Ruska. Rusové se po svém fatálním neúspěchu v propagandě během a po osetinské válce v r. 2004… Číst vice »

zedd
zedd
2. 1. 2015 8:20

Velmi obsáhlé zhodnocení situace kolem UA a RF lze najít zde:
http://vineyardsaker.blogspot.cz/2014/12/2014-end-of-year-report-and-look-into.html
Nenajdete tam žádné převratné informace, ale přesto vřele doporučuji. Pohled je to komplexní a je zjevné, že autor umí myslet.

Sio
Sio
2. 1. 2015 16:32

No, uvidíme, co se ještě vyvrbí. Pamatuji si na pesimismus, co tu zavládl před Vánocema. Ale jak říkávali naši předkové – „Žádná kaše se nejí tak horká, jak se navaří“. A někteří dokonce tvrdí, že „Všechno je jinak“.

peter.
2. 1. 2015 16:44

Sio napsal

No, uvidíme, co se ještě vyvrbí. Pamatuji si na pesimismus, co tu zavládl před Vánocema. Ale jak říkávali naši předkové – „Žádná kaše se nejí tak horká, jak se navaří“. A někteří dokonce tvrdí, že „Všechno je jinak“.

Tiež si myslím
http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/941/valentin-katasonov-maxim-kalasnikov-namety-ekonomicke-sebeobrany

peter.
2. 1. 2015 16:53

Článok,s obsahom ktorého sa dokážem ztotožniť :
http://vzdor.org/?p=891

Béda
3. 1. 2015 8:46

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5313-spojene-staty-tlaci-rusko-a-cinu-k-vytvoreni-jednotne-meny

To zas bude nablito v hnědém pravdoláskařském mainstreamu. Americké velvyslanectví s rudokarbaníky možná vyhlásí v ČR Impeachment: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5312-cesky-prezident-milos-zeman-prijede-do-moskvy-na-oslavy-70-vyroci-vitezstvi

„Indie koupí v Rusku SU-30 místo francouzských Rafalů
Indie zvažuje variantu nákupu bitevníků SU-30 MKI v případě neuskutečnění dohodnutého nákupu francouzských bitevníků „Rafal“, informuje zdroj v ministerstvu obrany země. V lednu 2012 byl „Rafal“ vyhlášen jako vítěz největší zakázky v mezinárodním výběrovém řízení na dodávku výzbroje v historii Indie. Kontrakt na nákup 126 středních víceúčelových bojových letounů pro indické letectvo se odhaduje na 10 miliard dolarů.“ Převzato z nwoo.org t.č. nedostupné

http://www.czechfreepress.cz/ladislav-kasuka/nasim-hlavnim-ukolem-v-tomto-roce-je-jednoznacne-se-distancovat-od-proamerickych-valecnych-provokateru-z-naseho-parlamentu-a-vlady-a-nenechat-se-postvat-do-konfliktu-s-ruskem.html

Sio
Sio
3. 1. 2015 9:20

peter. napsal Tiež si myslím http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/941/valentin-katasonov-maxim-kalasnikov-namety-ekonomicke-sebeobrany Donutit „Západ, aby si napřed kupoval ruble – a jimi pak platil za ropu a plyn“, totiž – za „vlády stávajících ruských finančních a ekonomických špiček“ – povede snadno k tomu, že „Západ rozjede tiskárnu na peníze a dovede rubl až ke kursu 1 ku 1 dolaru“. Nejsem ekonom, ale aby k tomu došlo, musela by se cena dolaru snížit 60x nebo ne? Co by asi na to řekli občané USA vlastníci dolarů? Ruské HDP od roku 1998 zvýšilo více než 2,5 x. Padat je kam. Platí to i pro ruské makroekonomy. Makroekonom =… Číst vice »

Sio
Sio
3. 1. 2015 9:30

peter. napsal

Článok,s obsahom ktorého sa dokážem ztotožniť :
http://vzdor.org/?p=891

Správně chtějí mír. Paradoxem je, že bez hodně velké války nemají šanci na úspěch.