Je jen jedno východisko z krize

Klasický světový kapitalismus se opět nachází v hluboké ekonomické krizi. V krizi souběžného nedostatku potřebných zdrojů a zároveň neschopnosti prodat produkty. Produkty, o které není u elit zájem (už je mají), přičemž u ne-elit chybí dostatečná hotovost k placení. A proč u nich ta hotovost dnes chybí? Inu proto, že z principu systému, ty elity nikdy dobrovolně mzdy zaměstnancům a střední třídě nikdy nezvýší, aby jim – nadnárodním majitelům skutečně velkých výrobních prostředků – neklesly výnosy.

Nu a protože teď výroba stojí, tak byly postupně vymýšleny legendy k „vysvětlení“ krize a zároveň pokusy, aby důsledky krize zaplatily státy z rozpočtů. Nejprve to elitáři zkusili se zelenou propagandou globálního oteplování a se směšnou hrozbou údajného vyhubení lidstva sodovkovým plynem CO2, na který přitom každou noc „jedou“ rostliny po denním procesu fotosyntézy. Nepomohlo to. Tak to zkusili s imigranty a se šrotovným na auta a pak s kurzarbeitem. Jenže ani to trvale nepomáhá a jen nástup krize oddaluje. Tak byl nakonec vymyšlen a globálně zrealizován světový mediální coronavirus, aby v zastavené ekonomice údajně samospasitelného a nyní zamrzlého Trhu těm nuceně nepracujícím nezaměstnaným alespoň něco opět zaplatily státy.

Jenže ekonomické elity si neuvědomují, že za předpokladu, že světovou krizi už řešit nelze světovou jadernou válkou, tak že ty vlády států se nakonec zahojí právě na bankách a na elitách (které jediné mají volné peníze). Jak? Inu tak, že si v budoucnu pomocí nostrifikačních zákonů ty své rozpočty do rovnováhy opět daňově vynutí – a možná i občas něco dosud soukromého – zase znárodní. Budou totiž muset.

No a co se děje prozatím? Inu to, že když nyní krize je už jednoduchou logikou neobhajitelná, tak nastoupila poslední metoda elit na obhajobu systému – propagandou. Zoufale se mobilizují obhájci a kolaboranti „trhu“ a v těžké argumentační krizi alespoň překrucují dějiny, špiní někdejší socialismus, hledají nepřítele v Rusku a v Číně a spoléhají na to, že tím se odvede pozornost od krize. Je ale jen otázkou času, kdy zejména ti moudřejší a poctivější politici světa už konečně začnou ta prodejná media ignorovat a začnou jednat. Budou totiž muset.

A tak nejen Evropa, ale i Amerika např. za dováženou ropu a za dovážený plyn z Ruska a za výrobky z Číny bude muset dodavatelům opět poctivě platit. Jak? Nikoliv už jen nějakými zelenými papírky, ale barterem – svými hmotnými produkty skutečné práce a také – nikoliv vyzývavými, drzými a hloupými řečmi. Z reality krize se totiž dá vystoupit buď jen Velkou světovou jadernou Válkou s apokalyptickým koncem, anebo větší poctivostí v politice.

Proč? Inu proto, že ten, kdo té Evropě a těm USA může dnes zdrojově ekonomicky pomoci, ten o harašení zbraněmi a o zpupné a hloupé kecy už vůbec stát nebude.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
13. 5. 2020 15:07

Teď je snad už každému zřejmé, proč se Putin v prvé řadě staral o vývoj odstrašujících zbraní. Protože pořádná válka doteď vždycky jako východisko z krize spolehlivě zabrala. Jenže tzv. občanské války pořád ještě mají v rukávu, nemyslíte?

Dana
Dana
13. 5. 2020 16:32

…..A tak nejen Evropa, ale i Amerika např. za dováženou ropu a za dovážený plyn z Ruska a za výrobky z Číny bude muset dodavatelům opět poctivě platit. Jak? Nikoliv už jen nějakými zelenými papírky, ale barterem – svými hmotnými produkty…“ Kdyz bude ropa z Ruska levnejsi, proc ji nedovazet ? Ostatne ted je na svete ropy tolik, ze se s ani nevi, kam ji skladovat. Industrialni ropne firmy za odber a uskladnovani plati. O plynu ani nemluve, zdroje na americkem kontinente jsou nekonecne. Ani Rusku se nevyplaci tezeni podradne ropy ve Venezuele. Bude to chvili trvat, nez se ropa… Číst vice »

racek
racek
Reply to  Dana
13. 5. 2020 21:20

No, co se týče ropy a plynu, je to situace dočasná, oni nemají totiž žádnou alternativu. Jen spotřeba se mění a zdroje kolísají. |Zejména revoluce v těžbě (už jich bylo několik) těžba z moře, frakování, zvýšení výtěžnosti ložisek atd. Je to otázka jen několika let. Ono je to způsobeno také tak trochu ekošílenstvím, údajně čistým provozem elektromobilů a zákony nás tlačící do nesmyslů, to ještě potrvá. On na tom zatím profituje i p, Musk s jeho šíleně nadhodnocenou TESLOU … to je fakt proti přírodním zákonům… Ale ještě před 15 lety se zdály světové zásoby ropy v rozsahu několika desítek… Číst vice »

Petrc
Petrc
13. 5. 2020 18:22

Poctivě vědecky i pavědecky odvozujeme ekonomické a politické příčiny krize a zlořádu, ale na člověka jsme přitom nějak zapomněli. Ten se nám podvědomě jeví v jaksi pořádku, neboť podle sebe soudíme i druhé, ale člověk vpořádku vůbec není. Péče rodiny, školy a médií dědičné dílo zhouby jenom dokonávají. K čemu by nám případně měl být ten vyspělý ekonomický, ekologický, sociální a kulturní pořádek, když budeme evolucí osudu „superarbitrováni pro blbost“, pro chronický vrozený a akutně získaný kreténizmus? Nakažení starší se aspoň vyžvaní, zatímco nakažení mladší na to úplně kašlou. Souhlasím, že za a) „z reality krize se totiž dá vystoupit… Číst vice »

racek
racek
Reply to  Petrc
13. 5. 2020 21:23

No, stačilo byse sjednotit na jednom celosvětovém úkolu. Snížit počet obyvatel na cca 1 miliardu, víc země dlouhodobě neuživí. A to bez války. Jde to. Ale je to kruté. Takže to politici nevezmou a lidé nikoho takového nezvolí. Takže relativně brzy se zničíme sami.

Petrc
Petrc
Reply to  racek
14. 5. 2020 5:03

No, vy jste nevyléčený, možná nevyléčitelný, optimista. Patrně nemáte žádné, nebo řádné, zkušenosti se sjednocování lidí, respektive občanů (tj. mašin) na jednom celosvětovém úkolu. Politici jsou přece nádeníci, berou jen to, co jim jejich vrchnost nařídí, a jejich úkol spočívá v tom, aby spolčeným hašteřením nabarvili veřejnosti nejhorší řešení jako to nejméně špatné, ze všech špatných. Pokud začnete sjednocovat lidi, nebo to, co se za ně vydává (mašiny), na jakémkoliv světovém úkolu, přičemž obroda člověka je tím nejprvnějším a nejzákladnějším, tak vám ti sjednocovaní pěkně vypráší kožich a zpřeráží hnáty. Člověka však potěší, že vůbec někomu přijde na mysl sjednocení… Číst vice »

racek
racek
Reply to  Petrc
14. 5. 2020 22:30

Čína to dokázala. A za několik let začne populace klesat. Ale jak říkám, bylo to kruté, ale bez války a lidé, i když už ta opatření jsou hodně utlumená, se tím řídí. Samozřejmě, výpadek jedné generace lidí se projeví. Ale do budoucna pozitivum. Pořád jich bude dost, aby se ubránili. Já vím, že to celosvětově nejde. Naopak, ti lidé které zsschraňujeme před hladem, mají zase spoustu dětí kteří … atd. A zase ta Čína. Začína investovat do Afriky, staví silnice, továrny, doly, školy … a učí afričany modernímu životu. Aby přišli na to, že je také možno žít bez kupy… Číst vice »

Petrc
Petrc
Reply to  racek
15. 5. 2020 13:59

Přiznejme si, že rozmožování je povětšinou (99,999…%) nepodařený (nekompletní) pohlavní kontakt přenášející smrtelnou nákazu. U kompletního kontaktu (míněno bez jakékoliv umělé antikoncepce) děti vznikat nemohou, ale to je velice ojedinělé spojení. Na příčině je rozpadajícíci organizmus jedince, u kterého jeho složky (tělo, síla, mysl i vědomí) kolidují a chovají víceméně autonomně. Když spojíme dva takové degenerované jedince, jejich kontakt nemůže být kompletní. Způsob jakým se rozpadají oni sami, se přenáší na jejich potomky, kteří jsou na tom pochopitelně ještě hůře. Pouhými zevními opatřeními souhry organizmu nelze dosáhnout, a navíc není pro společnost ani její vládce přijatelný, neboť bytostný rozpad a… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  racek
16. 5. 2020 14:16

Uvědumujete si vůbec, Ptáku, jaké gatesově-himmlerovi uchylárny rozšiřujete? Pfůj.