K výročí Krymu aneb Co ve filmu nebylo

Popis loňských události na Krymu od místního obyvatele

Odjíždět jsem se nechystal. Za prvé není kam. Za druhé můj děd neosvobozoval Krym od fašistů proto, aby jim ho jeho vnuk daroval. Chystal jsem se na nejhorší, protože žiju v oblasti, kde je plno Tatarů. Každou chvíli se mohlo stát, že nám začnou vylamovat dveře. Viděl jsem ty tváře sousedů… Měl jsem z nich pocit, že po nocích brousí nože. Jediné, co mě uklidňovalo, že mě jen tak nedostanou… a pár si jich sebou do záhrobí vezmu. Pak se ale objevil Babaj s kamarády a začalo to být klidnější.

Zvláštní pak bylo, že až do září jsem nemohl dostat ruskou občanku, protože ti samí Tataři doslova okupovali všechny kanceláře migračního. Poté, co se ukázali „zdvořilí lidé“, Tataři začali vášnivě milovat Rusko. Ačkoli si moc dobře pamatují na jejich oranžové nálady, když v roce 2004 začal vládnout Juščenko. Jak se později ukázalo, „zdvořilí lidé“ přišli jen tři dny před připravovaným pogromem, který chystali Američané. Ruce měly být tatarské, řídit to měl Džamilev. Sám jsem viděl, jak k Mustafu Džamilevovi přijížděli ti samí gentlemani, kterým na čelech přímo svítilo „CIA“ a „State Department“. To oni mu vnukl myšlenku „samozachvatů“ (squattingu). Obyčejní Tataři byli přinuceni zaplatit za provedení samozachvatu 5 tisíc dolarů. Znám to nejen z doslechu, protože jsem pracoval v televizi a měl kontakty s její tatarskou redakcí. Pindosi prostřednictvím Džamileva a Čubarova slibovali Tatarům domy zabitých Rusů a motivovali je asi takto: „Oni vás deprotovali, vy proto máte právo na jejich veškerý majetek.“ Když si vzpomenu, co se dělo, zdá se mi, že spím a mám při tom noční můru.

Když jsem se dozvěděl, že nad vládními budovami zavlály ruské vlajky, uklidnilo to moji duši. Od té chvíle nebyl v ulicích vidět ani jeden Tatar, žádné mítinky a shromáždění. A to už se má duše upokojila ještě více. Zvláštní poděkování patří Ramzanu Kadyrovovi.

Jeden z místních Tatarů nám řekl, že přijel člověk, který jim předal poselství od Kadyrova. A podle jeho slov znělo asi takto: „Jestli se nějakému Rusovi zkřiví vlas na hlavě, tak celou tu vaši sebranku do 24 hodin zlikvidujeme!“ No, a od té chvíle skončily všechny mítinky a pochody. Chvála a sláva našim Bohům, že jsme znova v rodném Rusku, že jsme znova sjednocený stát. A že máme tak moudrého a silného Hospodáře! Ať žije Rusko! Blahopřání všem ke Krymskému vítězství!

O Čečencích se nemluvilo. Oni však byli zde i na Gončaru. Už jen svojí přítomností pomohli schladit horké hlavy mezi radikálními Tatary, ale i mezi nacisty, kteří se pokoušeli prorazit na Krym. Navíc ještě pročesávali Krymské hory, likvidovali úkryty a tábory Hizb ut-Tahríru. Musím upřímně říci, že to změnilo naše mínění o Čečencích radikálně k lepšímu.

Zdroj: Andrej Kuprikov – Livejournal

Překlad: Stan

Námět: Starý doktor

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
zajoch
20. 3. 2015 18:14

Vypadá to tak, že Kadyrov v Čečensku žádné zlotřilé Čečence netrpí. Ti už utekli do radikálních skupin do zahraničí a tam vybíjejí svoji krvežíznivost. Byly dvě čečenské války (nebo víc? to nevím), byly zdolány a najednou je ta země klidná a silně proruská, což doložily poslední volby prezidenta. Vypadá to i tak, že si Západ v Čečensku zatím nezahraje.

fajt
20. 3. 2015 18:20

je hezké a milé jak rychle západ zapomněl na chcíplého Němcova, vono vůbec západ dosáhl dalšího rekordu v politické demenci a paměti, tohle musí být ráj pro Kreml ( ale být na místě Camerona, tak se moc dementně neraduju, že Londýn ještě stojí, tohle co provedl, mu ruský medvěd vrátí, jemu osobně ). ..)

hudryper
hudryper
20. 3. 2015 19:08

fajt napsal
ale být na místě Camerona, tak se moc dementně neraduju, že Londýn ještě stojí, tohle co provedl, mu ruský medvěd vrátí, jemu osobně ).

A nejen na jeho . Obdržel jsem před chvíli tuto znepokojivou zprávu :

(http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/2168-vrcholna-americka-velitelka-zatcena-protoze-odmitla-vypustit-jaderne-strely-na-rusko)

Stan
Admin
Reply to  hudryper
21. 3. 2015 6:20

Ten zdroj (Sorcha Faal) se mi opakovaně ukázal jako velmi nedůvěryhodný. Skoro bych se vsadil, že žádná americká velitelka jaderných sil toho jména neexistuje, tak jako se nelze dostat na jediný v původním článku odkazovaný zdroj, který působí seriózně.

Bety
Bety
20. 3. 2015 19:25

hudryper napsal
(http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/2168-vrcholna-americka-velitelka-zatcena-protoze-odmitla-vypustit-jaderne-strely-na-rusko)

Nevím, jestli je to důvěryhodné. Omezený jaderný útok proti Rusku by mohl nařídit jen sebevrah. Myslíte, že by mohli být až natolik debilní?

hudryper
hudryper
20. 3. 2015 19:43

Bety napsal
Nevím, jestli je to důvěryhodné. Omezený jaderný útok proti Rusku by mohl nařídit jen sebevrah.

Taky jsem se nad tím zarazil. Ale pak jsem si vyposlechl posledního Pjakina na leva-webnode ,je
už i s překladem, a kupodivu zdá se,že to dává smysl. Žijeme v opravdu podivném světě.

fajt
20. 3. 2015 21:24

hudryper napsal A nejen na jeho . Obdržel jsem před chvíli tuto znepokojivou zprávu : (http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/2168-vrcholna-americka-velitelka-zatcena-protoze-odmitla-vypustit-jaderne-strely-na-rusko) ano, už to chvíli běhá po netu a na sajtech komentuje, mi stačilo jak západ úporně a hystericky vyhledával Putina, ztratil se jim z dohledu, tedy z hledáčku, za to Kreml je v jaderném kolimátoru měl všechny, jenom je rozmáznout, americký brouky . ..) je zajímavý, že ruská strana už oficiální západní i pro západní media skoro neinformuje a věnuje se informativně alternativním zdrojům, západ tak pomalu přichází o jednu ze svých zásadních zbraní hromadného ničení, tedy o media, které jim v informační válce… Číst vice »

fajt
20. 3. 2015 21:57

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/364865-stovky-tanku-kdekoli-na-svete-do-sedmi-hodin-rusko-vyviji-nove-transportni-supersoniky.html – linky z novinek moc nedávám, ale tenhle tak trochu zahřeje na srdíčku, tedy v předvečer americké invaze v čezku. ..)

bmw525i
bmw525i
21. 3. 2015 0:26

Ach jo. Ta informace o zatčení té kapitánky USA, je s největší pravděpodobnosti hoax. Původní informace byla publikována na webu What Does It Mean (http://www.whatdoesitmean.com/index1849.htm) , přeložena a publikována na webu http://orgo-net.blogspot.cz/2015/03/americka-kapitanka-odmitla-vypustit.html. Mně se to moc nezdálo, navíc na tom originál webu jsem již jednou četl podobný neuveřitelný článek, tak mimo jiné jsem tuto informaci hodil do diskuse na Zvědavce. No a Stwora okamžitě reagoval ve smyslu – „Sorcha Faal (pozn. autor článku), je takový Dietl na steroidech. Má úžasnou fantazii a schopnost vybrat relevantní odkazy a střípky mozaiky, ale skládá z ní úplně nesmyslné obrazce. Cokoliv vychází u Sorchy,… Číst vice »

Béda
21. 3. 2015 6:15

http://www.hlavnespravy.sk/podla-prieskumu-s-politikou-kyjeva-nesuhlasi-vyse-polovica-ukrajincov/582495

Z prieskumu vyplynulo, že premiéra Jaceňuka nepodporuje 68 percent obyvateľov a prezidentovo konanie neschvaľuje až 58 percent Ukrajincov…

Béda
21. 3. 2015 6:16

a dále: „Vyplýva to z výsledkov najnovšieho prieskumu verejnej mienky, ktorý uskutočnila domáca mimovládna organizácia Research & Branding Group. Podľa dnes zverejnených údajov prieskumu, ktorý sa uskutočnil v dňoch 6.-16. marca, konanie prezidenta krajiny neschvaľuje 58 percent Ukrajincov. Jedna tretina respondentov (33 percent) hodnotí Porošenkove aktivity pozitívne. Premiéra Jaceňuka nepodporuje 68 percent obyvateľov, zatiaľ čo 24 percent za jeho krokmi stojí. Prieskum zároveň odhalil, že ani politické strany či médiá nemajú veľkú dôveru ukrajinskej verejnosti. Iba osem percent opýtaných uviedlo, že dôveruje ukrajinským stranám, kým 81 percent obyvateľov je v tomto ohľade skeptických. 58 percent respondentov uviedlo, že nedôveruje ukrajinským… Číst vice »

hudryper
hudryper
21. 3. 2015 9:14

fajt napsal je zajímavý, že ruská strana už oficiální západní i pro západní media skoro neinformuje a věnuje se informativně alternativním zdrojům, západ tak pomalu přichází o jednu ze svých zásadních zbraní hromadného ničení, tedy o media, které jim v informační válce začínají vycházet dost naprázdno. ..) Nedostatek relevantních informací si zřejmě opatřují poměrně prvoplánově sami. Zprávu o vraždě genplk. Zolotova jsem překopíroval z ukrajinského zdroje,který předtím pravděpodobně čerpal z : http://www.kasparov.ru/material.php?id=55055A862E5EE , tedy z Ruské vládě nepřátelského portálu. Včera jsem se dověděl z velmi seriozního zdroje,že šlo o dezinformaci s cílem znejistit ruskou veřejnost a její elitu v souvislosti… Číst vice »

Asfalt
Asfalt
21. 3. 2015 9:34

hudryper napsal:
„Obávám se ale,že neoconi ,budou-li se cítit totálně v koutě, jsou schopni
rozpoutat přímý konflikt s Ruskem. Doufejme,že se užitečným idiotům v Polsku rozsvítí a něco podniknou se svými naprosto neodpovědnými elitami. Protože i omezený konflikt by pro Poláky jako národ znamenal definitivní konečnou a my bychom si v nejlepším případě lízali utržené rány z titulu kolaterálních ztrát.“

V konvenční válce má prý NATO převahu. Proto pokud by vůbec na konvenční válku došlo, rychle přeroste v jadernou. Vaše: „(…) my bychom si v nejlepším případě lízali utržené rány“ pak považuji za těžký eufemizmus.

peter.
21. 3. 2015 9:55

Pokiaľ by chceli USA začať vojnu proti Rusku,museli by jedným úderom zabrániť akémukoľvek odvetnému úderu zo strany Ruska,pretože ten by bol jadrový.
USA by museli udrieť konvenčnými zbraňami,lebo keby udreli jadrovými,zničili by aj sami seba(rádioaktívny mrak).Ak uvážime ,že Rusko má okrem stacionárnych odpaľovacích zariadení svojich rakiet s dlhým doletom v silách aj mobilné,ktoré sa pohybujú po Rusku (napr.maskované za bežné železničné vagóny) a na ponorkách,tak je jednoducho nemožné zabrániť mu v odvetnom údere.Zodpovední a triezvo rozmýšľajúci politici a vojaci si to musia uvedomovať.Otázka je,či v USA sú momentálne pri moci múdri a triezvo rozmýšľajúci politici a vojaci.

fajt
21. 3. 2015 10:05

Hudrypere – považuji ruské zpravodajce za bezkonkurenčně nejlepší, jejich práce s rezidenty to je věc, která jde přes generace, a schopnost analýzy a rozklíčovaní soupeře je taky na vysoké úrovni, ale to by bylo na dlouho, – jasně , že je válka a ta informační patří k te nejvíce provařené, kde je to s pravdou a s fakty kolikráte jako v lízaném mariáši, kde o fixlování není nouze, tady pomáhá jedině čas ( tedy pro pozorovatele, pro aktéry hry se ho zase nedostává ), který odplaví sračky a pak zůstanou pouze činy. Poláci maj svoje dějinné trauma, krom toho v… Číst vice »

peter.
21. 3. 2015 10:46

peter. napsal
je jednoducho nemožné zabrániť mu v odvetnom údere.Zodpovední a triezvo rozmýšľajúci politici a vojaci si to musia uvedomovať.

A myslím,že je potrebné zobrať do úvahy aj reakciu Číny na prípadné napadnutie Ruska.Vojna medzi USA a Ruskom zákonite skončí katastrofou pre celé ľudstvo a svet.

peter.
21. 3. 2015 13:52

Volyň,Chatyň,Odesa a teraz toto :
http://je-to-inak.livejournal.com/5992.html
Treba vykynožiť tú Haličskú nenormálnu zberbu aby z nej neostalo ani na semeno.Veď u nich sú tieto sklony dané geneticky.Treba ich vyhladiť alebo rozprášiť po svete.Ch.j s nimi!