Kauza Rozbořil a jiné pohádky

Nějak se poslední dobou vynořilo hodně mediálních kauz se společným jmenovatelem. Diskreditace levicovějších politiků a politiků, jež prezentovali slovy či činy smířlivější postoj vůči Rusku či nesouhlasný postoj k myšlenkám směřujících k realizaci NWO. Za kritizování KSČ hrozilo dle závažnosti před rokem 89 vězení. Dnes za nepříjemnou kritiku skutečně mocných hrozí víc. Epidemie dopravních nehod, záhadných nemocí, náhlých úmrtí či „obyčejná“ ztráta práce a konec kariéry.

Shrňme si fakta pravděpodobně se vztahující ke kauze. Den před inkriminovaným zásahem navštívili čirou náhodou Olomouc pan Pelikán (ministr spravedlnosti za ANO) a pan Babiš. Druhý den byl uskutečněn zátah. Zátah byl zpočátku naoko veden systémem „padni, komu padni“. Ovšem velice brzy z některých vlivných lidí (např. z jistého Ivana Langera) byla obvinění stažena, a naopak proti současnému hejtmanovi byl okamžitě zahájen čarodějnický proces. Na základě čeho? Několik spolu nesouvisejících útržků policejních odposlechů zkompilovaných a zčásti i přetvořených do konstruktu vedoucích ke kauze. Je to možné?

Zrekapitulujme si i mediální vyjádření související s kauzou.

http://www.novinky.cz/domaci/383504-obvineny-hejtman-rozboril-je-to-nedorozumeni.html

http://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/pristi-krajske-volby-nebudou-zrovna-v-rukavickach-rika-hejtman-rozboril-80151216.html

http://www.novinky.cz/domaci/383864-rozboril-staci-mi-jen-duvera-cssd-a-kscm.html

http://www.novinky.cz/domaci/383537-byl-jsem-ve-spatny-cas-na-nespravnem-miste-tvrdi-obvineny-hejtman-rozboril.html

http://www.novinky.cz/krimi/383529-advokat-obvineneho-hejtmana-rozborila-byla-to-jen-debata-v-hospode-u-piva.html

http://www.novinky.cz/krimi/383469-hejtman-rozboril-chtel-podle-uooz-zastavit-vysetrovani-a-nabizel-uplatek.html

http://www.novinky.cz/krimi/383472-policisty-v-olomoucke-kauze-zajima-hokej-i-akvapark.html

http://www.novinky.cz/krimi/383369-policiste-langra-po-vyslechu-propustili-z-jeho-bytu-vynesli-pytle-a-krabice.html

http://www.novinky.cz/domaci/383403-langer-netusi-kam-miril-policejni-zasah.html

http://www.ceska-justice.cz/blog/hejtman-rozboril-a-boj-o-pravni-stat/

Zpráva z internetové verze deníku Právo byla stažena a jeho tištěnou verzi s vydáním článku týkajícího se tématu nemám k dispozici.

Nijak nechci zpochybnit policejní práci v tom, že se snaží vyšetřit téměř stamilionové dotace do golfových, jezdeckých či vodních areálů či sypání peněz do černých děr profesionálních sportovních klubů. Ovšem položme si základní otázku. Kdy byla započata výstavba těch areálů či sypání prachů z rozpočtu v prospěch některých subjektů? Neřekl bych, že je shodná s dobou pana hejtmana ve funkci. A i kdyby se prokázala některá ovlivňovaní z pozice městského zastupitele, položme si další důležitou otázku: Komu to tenkrát prospělo a kdo všechno v tom měl prsty?

Nechci nijak lobbovat za politika ze strany, vůči které jsem poslední dobou zastával hodně kritické postoje. Ani toho pana hejtmana neznám. Dokonce jsem si vzpomněl na některé moje příspěvky na www.outsidermedia.cz, které narážely na podezření či případně i kauzy, které se týkaly i Rozbořilových blízkých spolupracovníků, jako např. prvního náměstka pana Aloise Mačáka. Ruku do ohně za pana Rozbořila dát nemůžu. Ale jak říká jeho spolustraník z regionu, předseda jedné z organizací, který nechce být jmenován: „Já mu prostě věřím“.

Nicméně není to nakonec jedno? Není už dostatečně tristní vážnost situace, že existuje důvodné podezření, že by tomu tak být mohlo?!!

A okolnosti tomu navíc nahrávají. Sliby o tom, že, ano, bude líp, takové naše „yes, we can“, nechalo Hanáky a hlavně a především lidi z periferie Olomouckého kraje chladnými a docela je ignorovali (často i za cenu podpory ještě větších zel). A aby se jim nic nevymklo z rukou, potřebovali aspoň ovládnout Hanáckou metropoli, byť to pan Babiš má do ní z dvorců TK Agrofert, co by tenisovou raketou dohodil…

 

Přejít do diskuze k článku 1 komentář