Kdo lže o 17.listopadu – Miloš Zeman, nebo Igor Chaun?

17.listopad 2016 prožíval Igor Chaun radostně a pochvaloval si, jak byli všichni lidé slušní. „Proč byl 17.listopad letos tak klidný? Protože tam nebyl Miloš Zeman“, říká Igor Chaun. Připadá mi to stejné, jako kdyby si členové Ku-klux-klanu pochvalovali, jací jsou slušní lidé, když nikde není žádný černoch. Oni jsou slušní, oni nic, lynčování a masakry, to všechno je vina těch černochů.

Radost pana Chauna nad neúčastí prezidenta je pochopitelná. Miloš Zeman totiž boří falešný mýtus o hrdinném studentském vůdci a událostech 17.listopadu 1989, který byl vytvořen. A to nemůže „studentský vůdce“ potřebovat. Miloš Zeman totiž říká:

„Výroky o masakru na Národní třídě jsem vždy bral s jistou rezervou. Nestalo se nic jiného, než že opět rozehnali jednu z našich demonstrací a trochu víc nás při tom mlátili. Když nás na Národní třídě odřízli, příliš mnoho nás tam ostatně nezbylo. Skutečný komunistický masakr trval přes čtyřicet let a byl to především masakr těch nepopravených a neuvězněných, masakr intelektu stejně jako přírody. Ale protože na tomto masakru se kolaborující národ většinou svých příslušníků spolupodílel, zůstává mimo náš záběr.“ (Miloš Zeman, Naše posttotalitní krize a její možná východiska)

Se zájmem jsem proto shlédla toto video, v němž Chaun tvrdí, že Zeman lže.

Zajímala mě konkrétní vyjádření k věci, která by mohla sloužit jako důkaz, obvyklá házení špíny na prezidenta jsem míjela bez povšimnutí. Jediné vlastní konkrétní svědectví Igora Chauna je vyjádření, že: „Byl to nesmírně brutální zákrok, já jsem tam byl, byla tam krev, roztrhané oblečení.“ „Byly tam zlomeniny, odražený měchýř.“

Posuzování brutality zákroku je věc subjektivní. Student Chaun toho zřejmě nezažil tolik, co Zeman, proto mohl být ranou pendrekem a nadávkami vyděšen více, než Zeman, otřískaný v mnoha demonstracích. V každém případě, toto je pořád jen tvrzení proti tvrzení. I když těžko říct, jaké tvrzení proti jakému tvrzení, když ani Zeman vyšší brutalitu zákroku nezpochybňuje.

Pojďme tedy k dalším důkazům, v podobě svědectví očitých svědků. Ano, ta jsou otřesná. Zejména toto:

Ke jménu Jana Opletala přibyla další oběť totality. Zprávu přinesla agentura Reuter a odvolává se na východoevropskou informační agenturu. Hovoří Petr Uhl: „Dnes bylo ve večerních hodinách potvrzeno, že dnes, 17.listopadu 1989 mezi 21. a 22. hodinou byl při manifestaci na Národní třídě ubit student matematicko-fyzikální fakulty University Karlovy Martin Šmíd. Svědkyně vypověděla, že viděla, jak několik parašutistů bije Martina Šmída pendreky, až upadl na zem. Poté do něj kopali těžkými botami a dupali po něm, takže jeho obličej byl k nepoznání. Martinu Šmídovi bylo 8.listopadu dvacet let.“

Objevují se i další hrůzná „svědectví“, o studentce rozdrcené mezi dvěma auty, jejíž mrtvola byla pak spálená, atd. Důvěryhodnost shodná s výše uvedeným „zabitím“ Martina Šmída. Konstatuji tedy, že důkazy veškeré žádné. Zbývá trapná pachuť z falšování historických událostí.

„Na počátku byl podvod“, napsal orinoko. Je otázka, kdo ještě i dnes stále potřebuje přepisovat dějiny a vytvářet falešné mýty, legendy a iluze.

Převzato z ostrova Janiky

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
23. 11. 2016 21:17

Ty brdo, zasnu. Původně jsem chtěl napsat něco delšího k Chaunovi. Ale nemá to cenu. Ten člověk je katastrofální hochstapler, z něhož se navíc vyvinul kadrovak, ze kterého by soudruzi Biľak a Fojtík měli tezke pětileté osypky. Soudruh Chaun se několikanásobně zdiskreditoval. Vy nejspíš asi netusite , oc u něj GO. Pripomenu jen tu poslední minelu. JEHO!! V době, kdy svet zastinil Mayský kalendář … a nase civilizace se ocitla na poněkud jiné trajektorii … bez ohledu na soudruha Chauna … tak právě tento pablb prohlásil, ze všude kolem, včetně sama sebe, vnímá závan nových větru! Sic. Asi mentolove zavany… Číst vice »

Sio
Sio
24. 11. 2016 11:23

Nějakého ču(m)áčka jménem Chaun se Zemanem nelze formátově vůbec porovnat. Že byl 17. listopad podfukem, to se ví všeobecně, žádný student Šmíd neexistoval. Chaun bude asi dnes členem pražské kavárny, neomarxistické svoloči vítačů, sluníčkářů a pravdoláskařů. Což je přesný opak Zemana.

fajt
24. 11. 2016 12:17

já si pamatuji Zemana, jak v dobách převratových v bedně cosi blekotal o nebezpečnosti hliníku v českých kuchyních, pak na nějakou dobu vyšuměl a v před se dostali rychlí privatéři z prognostického klanu, který v socialistických časech milovala KGB se svým radikálně oportunistickým křídlem. ..)

karpi
karpi
24. 11. 2016 13:19


„neomarxistické“ svoloči vítačů..
A od vás?? To bych nečekal.. ,)

orinoko
24. 11. 2016 15:20

Jen trochu odbocim z tématu. V moji TV kraksne jsem zahlédl TROJI lez , která se snaží čelit vědeckému nazírání a tzv. spiklencům. To poslední, to už bylo pres hranu. Šlo o dobývání Jericha. Jakýsi emericky vědecký pablb se snažil dokázat, ze the bajbl je v tomto punktu opravdu přesná. A tak židovské horny zborily zdi atd., atp. Přičemž se nemá pochybovat o tom , ze soudruzi Izraelité , zoceleni 40ti roky na Sinaji … ale nejspíše na Arabském poloostrově … vraždili úplně stejně jako soudruh Hitler. Nějaký holokaust jim nečinil absolutně žádné potíže. Jenom jakási tehdejší mala Hitlery „CEE… Číst vice »

Gatta
Gatta
24. 11. 2016 16:06

Igor Chaun – musel jsem si doplnit vzdělání – http://www.csfd.cz/tvurce/17824-igor-chaun/ … a vše zase klidně zapomenout …

Re orinoko – píšeš málo …
https://www.youtube.com/watch?v=ON_IwYg0nvs&list=RDON_IwYg0nvs#t=31

Bety
Bety
24. 11. 2016 18:02

Netušila jsem, co všechno PRAŽÁCI skousnou. Já na té Malé Straně bydlet, tak na ten jeho výtvor vezmu kladivo a oni tam na to hledí už 12 let!!! Také by mě velmi zajímalo, kdo to „veledílo“ na magistrátě schvaloval a čím takové hanobení České republiky odůvodnili. Ale vlastně co se divím, takový dlouholetý člen pražské kavárny může cokoli, vyjadřovat se může – já vlastně nevím, k čemu bych ho přirovnala, každý např. dlaždič by se mohl právem cítit uražen – a nevím, zda je to k smíchu, či pláči, že takoví ……….. se vyjadřují kriticky k prezidentově rétorice, a mají… Číst vice »

Sio
Sio
24. 11. 2016 18:10

karpi napsal


„neomarxistické“ svoloči vítačů..
A od vás?? To bych nečekal.. ,)

Proč? Pokud jde o neomarxismus, tak ten je přesným opakem marxismu.

peter.
25. 11. 2016 11:40

Už samotná otázka je podľa môjho názoru postavená zle.Zeman versus Chaun.Osobnosť versus hov.o tak malé,že keď ho rozmažete,ani smrdieť nebude.
Prezident zvolený v priamej voľbe versus nula.

peter.
26. 11. 2016 11:09

Sio napsal
Kde se ti duševní pygmejové berou?

Sio:
Soroš si ich vytypoval.Už aj v Rusku si všimli Štetinovu a Pánkovu mimovládnku „Člověk v tísni“.
https://cont.ws/post/441594