Kolik stojí „revoluce“

Nastalo přechodné zklidnění.

Přišel čas zabývat se věcmi konkrétními. Kolik peněz bylo nasypáno do roznícení (urychlené a masivní roznícení) nepovolených protestních akcí? A odkud ty třísky jsou?

Odpověď na druhou otázku se nalézá v oblasti předpokladů/hypotéz. Můžeme si připomenou jména oligarchů Fridmana či Potanina, uvažovat o jedné z nechvalně známých „Kremelských věží“*) a/nebo o jakýchsi půvabných lidech z oblastí, hovořit o Spojených státech a Spojeném království – přirozeně včetně tamních tajných služeb… Prostor je široký, protože daný projekt má hned několik beneficiantů.

Pojďme začít tím nejprostším – počítáním prachů…

Politolog a politický konzultant, profesor vládní finanční univerzity Oleg Matvejčev: „Pokud jde o peníze. Sešli jsme se dnes večer s technology z různých měst. Každý sdělil, co věděl. Kolik platili v jeho městě za odkup místního publika pro Navalného. Ve finále jsme se dopočítali, že za týden byla v celé zemi do projektu nacpána řádově 1 miliarda rublů (15 mil. USD). Do reklamy na film, organizace akcí prostřednictvím sítě, prostřednictvím publika blogerů. Někdo to pořádně zafinancoval. V podstatě se jedná o dvouletý příspěvek pro Navalného fond proti korupci od sponzorů. A teď – za týden. Kdo to zaplatil? Soudě podle toho, že Navalného film je překlad z angličtiny, platili to rovněž oni.“

Vedoucí informační agentury „News Front“ Konstantin Knyrik: „Přemýšlejme o tom – ale odkud jsou peníze? Pokud přicházejí zvenčí, a o tom jsem prakticky přesvědčen, není na čase tyto zdroje odhalit a zavřít?“

Na internetových burzách se v poslední době všechny fejkové účty okamžitě skupovaly. Jestliže dřív byly dostupné, tak doslova před těmito událostmi se skupovaly velmi rychle. Naši lidé, v zájmu studia situace, pečlivě sledovali tyto procesy, dělali odpovídající screeny. Podle naše hodnocení bylo skoupeno řádově 30 milionů účtů, a pokud vezmeme 3 hlavní sociální sítě, tak to vychází 30 milionů, a s přihlédnutím k růstu poptávky, byla cena za účet 150 rublů. Spočítejte si, jaká suma byla vynaložena jen na vytvoření imitace masovosti v sociálních sítích.

Všechny tzv. „hvězdy“, od herecké hvězdičky Saši Bortič do pseudohumoristů z různých TNT**) smetišť, neotvíraly svoje ústa zadarmo a jejich politickou prostituci oceňujeme přinejmenším na 100.000 rublů za vystoupení, kterých nebylo málo, a jsou dokonce elitní, na úrovni Lolity.

Reklamní společnost ve známých miniblozích v sociálních sítích něco takového publikuje jen za peníze.

Mediální mašinérie od regionálních médií po blogery, která usilovně pracovala a pracuje na tomto rozněcování.“

„Platí to vnitřní síly zaměřené na zabudování Ruska do Západu. Státní departament neplatí, ten inspiruje a říká:‘No tak ukažte, jestli vás můžeme vzít mezi sebe…’ a tak se oni snaží,“ říká spisovatel Sergej Orlov.

Politolog Dmitrij Jevstafjev je toho názoru, že vůbec nejde o Státní departament USA, ale o místní. „Teprve později bude MI-6 a CIA. Ale zrada není ve Washingtonu, ale tady, ve zdejších kancelářích. Možná by bylo dobře zmenšit počet „Věží Kremlu“.

Politolog, novinář, komentátor televizní stanice Cargrad Andrej Perla: „Miliarda, utracená v lednu na organizaci masových nepokojů není poslední. Navalného finančník Leonid Volkov***) prohlásil, že se o příštím víkendu budou konat nové protestní akce. Není důvod mu nevěřit tím spíš, že taktika obsahující mítinky, procesí každou neděli, dokud se policie neunaví a státní moc nerozuteče, je známou a efektivní taktikou revolucionářů. Jak se to dělá, jsme naposledy viděli v Bělorusku, kde protestní akce trvají už půl roku, a dokonce ani dnes nelze s jistotou říci, že skončí – třebaže je jasné, že běloruský stát s podporou Ruska odolal… Nepropadejme sebeklamu. Toho 23. ledna u nás nedošlo k živelným, ani ne k dobře připraveným protestním akcím. Třiadvacátého začala první fáze vzpoury, první fáze pokusu o státní převrat, první fáze pokusu o změnu státního zřízení v Rusku. Pokud jste ruským vlastencem a pochybujete, že výše uvedené je pravda, pak jste velkým optimistou. Realista musí uznat, že protivník podrobuje naši zemi a lid smrtelnému nebezpečí.“

*) Kremelské věže – populární název pro zájmové skupiny, obklopující prezidenta.
**) TNT – sedmá nejpopulárnější ruská televizní stanice, je zaměřena na mladé publikum
***) Leonid Volkov (1980) – ruský opoziční veřejný činitel, spolupracovník Navalného. Od roku 2019 žije v zahraničí (Vilnijus) – v Rusku je hledán pro podezření z účasti na finančních machinacích, spojených s Navalného fondem proti korupci.

Zdroj: Zavtra.ru

Překlad: st.hroch 20210127

5 12 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
28. 1. 2021 5:29

comment image

Irena
28. 1. 2021 6:57

Překlad Putinova projevu na ekonomickém fóru v Davosu

https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/243/preklad-celeho-putinova-projevu-v-davosu

Irena
Reply to  Irena
28. 1. 2021 6:58

Jde jen o strojový překlad, nevšimla jsem si, omlouvám se. Snad se z toho také něco dozvíte.

PPK
PPK
Reply to  Irena
28. 1. 2021 8:44

nevadí …

Irena
28. 1. 2021 8:34

Tak v Texasu už budou schvalovat v parlamentu oficiálně vydaný dokument o referendu o vystoupení Texasu z USA, pokud projde, bude referendum o vystoupení.
https://www.youtube.com/watch?v=axtu6DKJ5gk

A mimochodem dál deportují imigranty navzdory Bidenovu výnosu o zastavení deportace nelegálních migrantů

fajt
fajt
28. 1. 2021 9:56

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/diskuteri-prechytracili-wall-street-akcie-skomirajici-firmy-vyhnali-do-oblak-139769#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=KTluS4SOUPR-202101280949&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz – mimo přírodní logiku, nic nevytvoří, nevyrobí a ani nikoho skutečně civilizačně neobohatí – autističtí spekulanti jako hlavní výsledný produkt statisíciletého trápení opičáka na planetě ( čert ví v jakých mutacích to ničil jinde v kosmu). ..)

Botičky od Diora
Botičky od Diora
28. 1. 2021 11:57

Jeden z vůdců nedělních protestů – stvoření Andrej Petrov, brrrr:
comment image

Chci vidět Putina ve vězení!
Ve vězení televize je, určitě ho uvidíš :-)

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
28. 1. 2021 20:42