Korporace žalují USA skrze smlouvu NAFTA

Prezident Obama, který v zájmu korporací smlouvy jako TTIP a NAFTA pilně fedruje, nyní asi ochutná svou vlastní medicínu.

Starší článek o zločinné formě korporátních smluv typu TTIP ukázal na nesmírné možnosti, jak okrást danou zemi, která si chrání své národní zájmy, hodnoty, nebo životní prostředí (Smlouva TTIP: korporátní revoluce, která požere své děti ). Prezident Obama, který v zájmu korporací tyto smlouvy pilně fedruje, nyní asi ochutná svou vlastní medicínu.

Ve středu 6. 1. 2016 oznámila korporátní společnost TransCanada, že bude vládu USA žalovat o náhradu škody ve výši 15 miliard dolarů. Tato škoda prý vznikla v důsledku rozhodnutí Obamovy administrativy, která zrušila plynovod Keystone XL. Viz náš článek Indiáni odmítli jednat o ropovodu Keystone na svých územích . Společnost využila klauzule korporátní dohody zvané NAFTA, která zruinovala Mexiko (Smlouva NAFTA po 20 letech a zničené Mexiko ). Volný obchod podle korporací možná začne ruinovat i americké poplatníky. Žaloba podaná v Houstonu viní vládu s tím, že žádá změnu jejího rozhodnutí a chce, aby se ekonomicky zbytečný a ekologicky zničující projekt rozběhl.

Společnost pláče nad tím, kolik už do projektu vrazila investic s tím, že je vymáhá zpět na daňových poplatnících formou mezinárodních obchodních smluv, které podepsali politikové ovlivnění či koupení korporacemi. Tomu se říká socializace ztrát a privatizace zisku. Zisk je v tomto způsobu podnikání ohromný, protože nemůžete nikdy prodělat. Ale je třeba mít pod palcem příslušné vlády a lobbisticky si koupit příslušné parlamenty. Připomeňme, že v současné době běží tajná jednání ohledně smlouvy TTIP mezi USA a EU. Podle dosavadního průběhu jednání bude mít smlouva na naše peněženky stejný dopad, jako má NAFTA na peněženky mexických, kanadských a amerických daňových poplatníků.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 400 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde , nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlas
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
16. 1. 2016 13:52

Zatímco v Polsku : Polští exekutoři − podobně jako ti čeští − nemají nejlepší pověst. Navíc protože soudy v Polsku pracují pomalu, i náprava škod způsobených exekutory trvá dlouho, pokud k ní vůbec dojde. Větší regulace exekutorů vychází vstříc poptávce veřejnosti a konzervativní vláda strany Právo a spravedlnost naplňuje svůj volební program a sliby. Mezi nimi je větší vstřícnost státního aparátu vůči občanům a řešení potíží, které trápí obyčejné Poláky, což během kampaně neustále opakovala premiérka Beata Szydlová. Mezi připravovanými změnami je především ta, že exekutor už nebude pracovat na vlastní účet, ale to, co vydělá, půjde do státní kasy.… Číst vice »