Diskuze k článku


 • Gatta • 27. září 2019

  Nemohu nevzpomenout slova (před snad 5 – 10 roky) jednoho našeho egyptologa, že stačí jeden dva neúrodné roky v údolí Nilu a 100 milionů lidí se dá na pochod do Evropy …
  A taky nemohu (zase) nevzpomenout knihu „Kolapsy složitých společností “ (napsáno v roce 1988) kde autor v podsatě potvrzuje že poslední závěrečnou kapitolou před kolapsem společnosti je nedostatek potravin.
  (pozn. Kolaps je v knize chápán ve smyslu „přechod složité neefektivní a později i neživotaschopnné společnosti na systém jednodušší – primitivnější, který odpovídá existujícím zdrojům ve společnosti „.)
  Také předpokládá, že v globalizovaném světě neoddělených společností může nastat kolaps jedině globální, což v té době považoval za naprosto nemožné.

  Ještě k tomu zlehčování nebezpečí.
  Na jednu stranu může člověka odzbrojovat, na druhou stranu je to obrana psychiky před problémy se kterými se není schopna vyrovnat nebo je reálně vyřešit.

 • idiotronic • 28. září 2019

  ,,Nedávej všechna vejce do jednoho košíku“

  Gatta napsal
  v globalizovaném světě neoddělených společností může nastat kolaps jedině globální,

 • jb • 28. září 2019

  V tomto článku napravujcím zkreslenou optiku vidění a vnímání dnešního světa většinou (davem), tzn. řízeně v rámci globální politiky a za pomoci jejich nástrojů, je globalisty „zamaskován“ ještě jeden spuštěný proces (mimo jiné) – další úrovně. Ale velmi silný, dalekosáhlý a nebezpečný. Zatažení dětí do procesu odmítání vzdělání, jak osvětlil i v článku zmíněný Pjakin ve svém posledním pořadu zde https://www.youtube.com/watch?v=mxDQCaiuLTU (od 1. do 17. minuty).
  Správné a nedefermované vnímání a souvislostí běžících dějů také prokázal prezident Zeman svým lapidárním shrnutím, které bylo dáno do titulku článku – Ekologická konference je jen jedna velká mediální bublina. Poslal bych Gretu do školy. https://www.hlavnespravy.sk/zeman-ekologicka-konferencia-iba-jedna-velka-medialna-bublina-gretu-by-poslal-do-skoly/1899414 Proces je spuštěn a k odmítání vzdělání, aby se lidstvo nedokázalo globalistům bránit proti jejich plánům, které nejsou v našem zájmu pomocí svých znalostí, vědomostí a chápání, jsou již řízeně připraveni další „náhradníci“ , jak je například patrno z tohoto článku https://www.msn.com/en-us/news/world/greta-thunberg-isnt-alone-meet-some-other-young-activists-who-are-leading-the-environmentalist-fight/ar-AAHXB2s?ocid=spartanntp nazvaném – Greta Thunbergová není sama. Seznamte se s dalšími mladými aktivisty, kteří vedou ekologický boj.

 • Patrik • 28. září 2019

  „Celý Střední východ a severní Afrika vysychají. A vysychají už dlouhodobě. V kombinaci s válkami povede vysychání těchto oblastí k tomu, že se nepohnou pouhé tisíce či desetitisíce lidí, ale stovky tisíc a spíše miliony. Pro Evropu to může být šok. Zapomínáme, že lidstvo má s vysycháním regionů a stěhováním národů bohaté zkušenosti. Například tisíc dvě stě let před Kristem se kvůli dramatickému vysychání změnil celý tehdejší svět. Stěhování národů přispělo i k úpadku Římské říše. V raném středověku to pak byly vpády mongolské hordy. A vždy to souviselo i s poměrně rychlými a zásadními klimatickými změnami.
  Přesto přese všechno ale vznikla ze změti tehdejších dramatických změn vždy další etapa civilizačního vývoje, na kterou můžeme být hrdi. A nynější migrační vlna? Zatím jde jen o malý „trénink na rozjezd“.
  https://nazory.aktualne.cz/rozhovory/miroslav-barta-bojme-se-sami-sebe-ne-islamistu-ci-ruska/r~c4758068304811e59db2002590604f2e/

  Střední Asie
  https://www.researchgate.net/publication/312472017_Mrtve_srdce_Stredni_Asie
  https://www.e15.cz/zahranicni/sucho-a-valky-vedci-predpovidaji-stredni-asii-chmurnou-budoucnost-1219434
  Hrozba jaderného konfliktu mezi dvěma jadernými velmocemi, Indií a Pákistánem
  https://cz.sputniknews.com/svet/201610304040403-prvni-jaderna-valka-zeme-zacatek-voda/
  http://www.enviweb.cz/92553
  Kolem Kašmíru přituhuje
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/indie-pakistan-kasmir-nalet-armada-letadlo-mrtvi-civiliste-konflikt.A190227_072737_zahranicni_pmk

  O smrti generála Petrova, johannesburgské konferenci a vodě
  https://www.youtube.com

  Zachránit svět může jen ten, kdo má zdroje a k tomu vizi, jak s nimi v budoucnu nakládat v zájmu jak přežití, tak další existence lidstva. Společnost nadále postavená jen na konzumu je v tom cestou do pekel.

 • dodo50 • 28. září 2019

  pojmu to heslovitě, můžeme vest linku v těchto asociacích?
  1. velmi dobře zpracovaný článek na A2larmu viz zde:
  https://a2larm.cz/2019/06/pohled-do-propasti/
  Všimněme si zvláště jednoho odstavce, což je vlastně velmi banální sdělení které odpovídá současné racionalitě člověka, a to:
  „..Z uvedených katastrofických vyhlídek se přitom může zdát, že by krize měla mobilizovat všechny – dokonce i fosilní korporace. Známý teoretik Douglas Rushkoff minulý rok publikoval článek o své konverzaci s nejbohatšími lidmi světa. Na přednášce o budoucnosti technologií několik hodin odpovídal světovým elitám na otázky, které se točily kolem jediného tématu: jak si udržet kontrolu a bohatství po klimatickém kolapsu. Později si uvědomil, že právě tohle pro jeho publikum přednáška o budoucnosti technologie znamenala: jak díky ní utéct před osudem, který čeká zbytek lidstva. Miliardáři si staví své apokalyptické hrady v Kanadě a na Novém Zélandu, a vytvářejí si záchranné oblasti pro případ klimatického rozpadu. Koneckonců i u nás jsme mohli takový projekt vidět. Angažovala se v něm exmanželka uhlobarona a miliardáře Pavla Tykače…“
  2. snad docela dost lidí zná fenomén Georgijských poradních kamenů
  viz zde:
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Georgijsk%C3%A9_poradn%C3%AD_kameny
  Můžeme zde vyslovit hypotézu, že máme jakožto lidstvo před sebou zjednodušeně dvě cesty. A to buď přijmeme globální zchudnutí všech obyvatel zemí západního typu, nazvěme to „soft“ variantou návratu do moderního feudalismu, anebo globální elity, 1 %, nebo jakkoliv nazveme „muže za oponou“, přistoupí k „hard“ variantě, a to naplnění prvního bodu z deseti poradních kamenů, jenž zní:
  „Udržujte počet lidí pod hranicí 500 000 000 v trvalé rovnováze s přírodou“.
  Jsme tedy odsouzeni toto logické divadlo pouze fascinovaně sledovat

 • jb • 28. září 2019

  dodo50 napsal

  2. snad docela dost lidí zná fenomén Georgijských poradních kamenů

  Díky za informačně nabitý odkaz (link) a také za připomenutí Georgijských poradních kamenů – zmínil je rovněž VVPj ve svém posledním pořadu ve svém posledním pořadu zde https://www.youtube.com/watch?v=mxDQCaiuLTU

 • Bety • 28. září 2019

  Obávám se, že má autorka článku pravdu a že jde o další verzi –
  – Všichni si na pár let utáhněme opasky.
  – A tentokrát do toho netahejte politiku a kapitalismus, jde o život!
  A výsledek má být stejný, jako s těmi opasky.

 • Patrik • 28. září 2019

  Bety napsal

  Obávám se, že má autorka článku pravdu a že jde o další verzi –
  – Všichni si na pár let utáhněme opasky.
  – A tentokrát do toho netahejte politiku a kapitalismus, jde o život!
  A výsledek má být stejný, jako s těmi opasky.

  Georgijské kameny i s videem
  https://aeronet.cz/news/video-georgijske-kameny-jedna-svetova-vlada-jeden-svetovy-jazyk-jedna-vira-ale-jen-pul-miliardy-lidstva/

  Německo do třetice v hlavní roli – prorocké malby v Denveru
  https://aeronet.cz/news/vsichni-se-sejdeme-pod-jednou-duhou-prorocke-malby-a-nemecko-do-tretice-v-hlavni-roli-a-o-cem-bude-rec-putina-v-osn/

 • dodo50 • 28. září 2019

  díky za Pjakina, občas jej sleduji, ale tento díl jsem ještě neviděl a vidím, že jsem s ním fakt ve shodě (teď vypadám, jako bych ho vykradl , :-)) ). Ale myslím, že obecně není tak velký problém toto vydedukovat, informace na netu jsou, stačí jen přemýšlet. Jen to popření vidět realitu nám dělá potíže, když ona je tak cynická až odlidštěná…
  V souladu s myšlením Molyneuxe, viz video níže, pokud jsme s větší či menší nadsázkou dobytkem v megafarmách, a hospodář uzná, že svá stáda neuživí v následujícím období, jako správný hospodář zredukuje počty svého dobytka na rozumnou mez, rozuměj zachování chovu a přiměřené produkce v období nedostatku, takže se moc divit nemůžeme, když tuto logickou a z jeho pohledu „správnou“ strategii zvolí….
  https://www.youtube.com/watch?v=ADa1gzGOLuk

  jb napsal

 • Gatta • 28. září 2019

  Bety napsal

  Obávám se, že má autorka článku pravdu a že jde o další verzi –
  – Všichni si na pár let utáhněme opasky.
  – A tentokrát do toho netahejte politiku a kapitalismus, jde o život!
  A výsledek má být stejný, jako s těmi opasky.

  Re – už před roky mi došlo, že „zelená politika“ nemusí být jen více cyklostezek, kvalitní potraviny a zdravé lesy, ale také snížení životní úrovně většinové populace až … kamkoliv.

  „Přelidnění“ v ČR sice nepozorujeme, ale exponenciální růst počtu obyvytel planety je neoddiskutovatelný a zdroje (globální dostupností čehokoliv a technologicky už tak vyhnané na dnes dosažitelné maximum) mohou pokrýt jen určité množství poptávky. Tedy omezení nárustu obyvatel a umírněné dobrovolná skromnost je na místě.
  Jistě znáte pojem technologická past … Zavedením nové technologie se systém společnosti nastaví na vyšší nové zdroje a cesta zpět je prakticky nemožná nebo bolestivá a velmi obtížná. Příklad zcela nedramatický, nemusí jít ani o zemědělství bez traktorů a umělých hnojiv: Město nějak funguje – postaví se v něm nový most – po čase se most musí uzavřít a postavit nový – pochopitelně nastane dopravní kolaps.

  Ovšem to by tomuto trendu muselo odpovídat i chování korporací a skrytých elit. Doposud na růstu populace, neomezené pažravé spotřebě a mnohdy i vnucené individuální mobilitě lidí – zatím tvrdě vydělávaly.

  Nicméně s Vámi souhlasím, že o utahování opasků (a zvýšení ovladatelnosti davu) jde v každém případě !!!

 • Bety • 28. září 2019

  Ale já jsem tím nechtěla odsoudit ekologii jako takovou, ale její zneužití.
  Osobně jsem přesvědčena, že ve hře je využití dosavadních zdrojů pro to
  jedno procento + jeho obsluhu stejným způsobem . Oni se omezovat nenechají.
  Ten zbytek … No potřebují přece jen tu půlmiliardu, ne?
  Lidí je opravdu dost, ale pokud by se jen nevyřvávalo o CO2 a k slovu by se
  dostali skuteční ekologové, zvládlo by se to.

 • idiotronic • 29. září 2019

  Četl jsem úvahu o tom, že v české zemědělské půdě chybí humus, protože v Česku silně poklesla živočišná výroba. Zároveň se objevilo řešení : dovážet (snad vlakem či kamiony) kejdu z Holandska, kde je jí nadbytek. Stoupla tam totiž silně živočišná výroba. To vše pod moudrým vedením EU. Nabízí se otázka : Není někdo blbej? (kromě mne, pochopitelně)

 • PPK • 29. září 2019

  Ano, měli bychom už konečně zapnnout mozek a uvědomit si, že jedním z nejzáludnějších výmyslů globálních finančních elit soudobého kapitalismu je pojem „přemnožené lidstvo“, které prý způsobuje přebytek CO2. Ona je totiž přemnožená jen ta sociálně třídní část lidstva, kterou dosud elity v pohodě vykořisťovaly a ten čas udržitelosti toho vykořisťovní tu najednou končí. Ergo, nyní elitám hrozí nebezpečí, že ta vykořisťovaná část v tom svém množství ty nepočetné elity může nejen fyzicky, ale zejména majetkově zničit už i jen holýma rukama, jestli ten plebs nebude míst co jíst. PROTO elity vymyslely ideologii fikce udržitelosti životního prostředí a zároveň tytéž elity zainvestovaly migraci jih-sever v naději, že se ty nábožensky a kulturně nesnesitelné civilizace černá-bílá a křesťanská-islámská vzájemně poněkud vyhubí a lidí práce zbude jen tolik, kolik by elity opět mohly v klidu ve výrobě vykořisťovat a zbytek těch chytřejších používat jen jako svou obsluhu ve statusu střední třídy. Proto i elity vymyslely žvásty typu „přírodní zdroje se vyčerpávají“ nebo „zeměkoule je zoufale přelidněná “ a „globální oteplování“ a že prý MY obyčejní lidé(!) se tedy dopouštíme „klimatického barbarství“. Proto se tu i žvaní o „Zdraví ekosystémů, na kterých my i všechny ostatní druhy závisíme“, anebo že „podnebí, aby nezkolabovalo, potřebuje omezení využívání zdrojů lidmi.“ (https://outsidermedia.cz/nova-kniha-naomi-klein-zapaleni-aneb-zhava-obhajoba-nove-zelene-politiky/ ) No a výsledek? Nedovzdělaní a nemyslící naivkové tomu věří.
  V principu se totiž elity nebojí ani tak o vlastní život vlivem toho vymyšleného „globální oteplování“, ale bojí se o to, že pozbudou výrobní prostředky a majetek pro dobývání renty, které jim vykořisťovaná část lidstva vezme – a obnoví socialismus.

 • dodo50 • 29. září 2019

  poslal jsem svým dvěma dětem odkaz na toto video s poznámkou:
  „doufám, že nebudete vypadat a přemýšlet jako tento vzorek mladé generace…“
  ptám se sám sebe, je to k něčemu? no, aspoň jsem to zkusil…
  https://www.youtube.com/watch?v=vpL5xkJ6fpU

 • Patrik • 29. září 2019

  V posledním pořadu hned v úvodu (od 2.min.) Pjakin zmiňuje World Wildlife Fund, je to ta panda https://en.wikipedia.org/wiki/World_Wide_Fund_for_Nature
  Fond založil stejný princ Bernhard,který založil i Bilderberg, spolu s A. Rupertem.
  WWF je součástí Klubu 1001
  https://en.wikipedia.org/wiki/The_1001:_A_Nature_Trust
  Obě organizace se m.j. věnují ochraně národních parků po celém světě, vždy však na něčím strategických územích – v Africe jsou to místa, kde je zlato a jiné zdroje
  https://isgp-studies.com/organisations/1001_club/2001_Peace_Parks_Foundation_park_supervision.jpg
  a například v Pakistánu m.j. na třech jeho strategických hranicích
  https://isgp-studies.com/organisations/1001_club/Northern_Pakistan_parks.gif

 • Patrik • 29. září 2019

  Že Pjakin zmiňuje i Severní Koreu, není náhoda, život bez ropy už odzkoušeli právě tam a na Kubě
  https://is.muni.cz/el/1423/podzim2012/ENS249/Zemedelske_krize_v_Severni_Koreji_a_na_Kube.pdf

 • Gatta • 30. září 2019

  Vždy když přehlédnu na nadpis článku, kak to čtu: „Krávy a prsatá Gréta … “
  Takový nesmysl … ☺

 • jb • 30. září 2019

  Tady je další do sbírky https://zemavek.sk/chlapce-stan-sa-politikom/ , honk kongský podpindosnik, pokročilý – mluvil v Kongresu, o životnosti mladého se nic nepíše…

 • jb • 1. října 2019

  Opisuji z jiného zdroje „opsanou Gretu“
  https://janica9.wordpress.com/2019/09/25/pieter-bruegel-starsi-dulle-griet/#comment-76928

 • Patrik • 1. října 2019

  jb napsal

  To video
  https://www.youtube.com/watch?v=oJJGuIZVfLM&feature=youtu.be
  a vůbec celý odkaz je potvrzením, že důležitost Johannesburské konference, na kterou zdejší článek upozorňuje, byla trefou do černého.

 • Patrik • 1. října 2019

  Tady jsou obě – „Greta“ 1992 a Greta 2019
  https://www.youtube.com/watch?v=ZOp5ATk_rlM

  Patrik napsal

 • Patrik • 1. října 2019

  Ještě „panda“ klub WWF a klub 1001
  https://isgp-studies.com/1001-club-of-the-wwf