Kverulant podal stížnost proti zastavení vyšetřování vysokého státního úředníka v IT kauze NEN

Reklama


Kverulant v minulosti odhalil a popsal řadu tunelů, ale jen jeden z nich zavádí i významnou inovaci. Neřeší totiž žádný skutečný problém. Tímto tunelem je Národní elektronický nástroj (NEN).

Jde o software, který by měl sloužit k zadávání elektronických výběrových řízení tam, kde to zadavateli ukládá zákon. Takové programy ale už dávno vyvinula řada IT firem a některé jsou i zadarmo. Přestože Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) za NEN utratilo již přes 0,6 miliardy korun, stále není hotov.

MMR soutěžilo práce na NEN tak flagrantně protizákonně, že mu ÚOHS dokonce zakázal plnění jedné ze smluv. Kverulant má však důkazy, že práce probíhaly i přes tento zákaz. Proto již v roce 2017 podal na konkrétního úředníka MMR trestní oznámení pro podezření z maření výkonu úředního rozhodnutí. Kverulanta pak dosti překvapilo, když policie loni jeho trestní oznámení odložila. Kverulant se však nevzdává snadno, a tak ještě v roce 2017 podal proti odložení stížnost a dozorující státní zástupce mu vyhověl. Nedávno však policie Kverulantovo trestní oznámení opět odložila.

Kverulant se s odložením tohoto případu opět odmítl smířit a dnes podal další stížnost proti odložení věci.

Přejít do diskuze k článku 1 komentář