Kverulant podal stížnost proti zastavení vyšetřování vysokého státního úředníka v IT kauze NEN

Kverulant v minulosti odhalil a popsal řadu tunelů, ale jen jeden z nich zavádí i významnou inovaci. Neřeší totiž žádný skutečný problém. Tímto tunelem je Národní elektronický nástroj (NEN).

Jde o software, který by měl sloužit k zadávání elektronických výběrových řízení tam, kde to zadavateli ukládá zákon. Takové programy ale už dávno vyvinula řada IT firem a některé jsou i zadarmo. Přestože Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) za NEN utratilo již přes 0,6 miliardy korun, stále není hotov.

MMR soutěžilo práce na NEN tak flagrantně protizákonně, že mu ÚOHS dokonce zakázal plnění jedné ze smluv. Kverulant má však důkazy, že práce probíhaly i přes tento zákaz. Proto již v roce 2017 podal na konkrétního úředníka MMR trestní oznámení pro podezření z maření výkonu úředního rozhodnutí. Kverulanta pak dosti překvapilo, když policie loni jeho trestní oznámení odložila. Kverulant se však nevzdává snadno, a tak ještě v roce 2017 podal proti odložení stížnost a dozorující státní zástupce mu vyhověl. Nedávno však policie Kverulantovo trestní oznámení opět odložila.

Kverulant se s odložením tohoto případu opět odmítl smířit a dnes podal další stížnost proti odložení věci.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
racek
racek
20. 11. 2018 22:17

Nic nového, zažil jsem to sám. Vlastními silami vyvinutý unikátní systém na nejmodernější platformě, který byl instalován i v několika zahraničních firem a připravován další prodej … pak změna vedení a nástup nového progresivního managementu a ihned soutěž o nový sofware, dost brutálně prosazovaný a porušující veškerá pravidla pro výběr … vybrána známá světová firma s pověstí nejdražšího a nejhoršího dodavatele … znalci vědí…no a uplynulo 10 let a dosud není implementace ukončena. Kolik se utratilo nechci říci, jen že to byl cca 10násobek. No jo. Ještě že ten progresívní management dostal několik let, ne tedy na Havaji. Bohužel za… Číst vice »