Diskuze k článku


 • Dolmen • 13. března 2016

  I naše „veřejnoprávní“ ČT má „určený úhel pohledu“. V dnešních pokroucených zprávách mě zaujala pozvánka na výstavu fotografií ze života bezdomovců. Ti, kteří mají neustále plnou hubu lidských práv nás zvou, abychom se pokochali životem bezdomovců, jakoby nás zvali do ZOO a vůbec se nepozastaví nad faktem, že je obrovská ostuda státu, který tolik dbá na dodržování lidských práv v Číně, že nechá tolik lidí padnout až na samotné dno a ještě z toho má plezír. Vzápětí následuje tiráda o lidských právech v Číně a lidi na to čumí jako uhranutí a vůbec jim nedochází, že tady něco setsakramentsky nehraje.

 • Sio • 13. března 2016

  Není možné měřit jakýsi koeficient lživosti článku. Jak? Každá informace v něm má různou váhu. Příklad:
  1+1=2
  1+1=2
  Poloměr čtverce je všeobecně znám.
  1+1=2
  1+1=2
  Jeden z 5 výroků je lživý, ostatní jsou známé pravdy. Je tedy článek z 80% pravdivý? Ale to by evokovalo (alespoň podprahově), že na výroku „Poloměr čtverce je všeobecně znám.“ opravdu něco bude. Vždyť je ve článku, který je z 80% pravdivý! No a pokud bude název článku třeba „Angela Merkel vyřešila problém kvadratury kruhu“, tak to jistě většina německých médií uveřejní a nejméně 80% Němců tomu uvěří.
  10% proto, že neumí německy nebo neumějí číst, ale zbožňují Mutti Merkel, tak to musí být pravda. Říkal to šéf.
  20% umí německy, ale neví, co je to poloměr, ale také věří Mutti Merkel.
  30% sice dobře ví dobře, co je to poloměr, ale neví, co je to kvadratura kruhu. Mutti Merkel má ovšem pro ně vždycky pravdu.
  Dalších 20% sice ví i to, co je to kvadratura kruhu (Němci jsou vzdělaný národ), něco se jim na tom nezdá, ale Mutti Merkel také věří. Možná se i v tomto plete, ale co Mutti dělá, dobře dělá.
  Dalších 10% sice ví, že se jedná o blbost, ale mají z politiky Mutti tak štědré zisky … no přece nebudou oslabovat autoritu Mutti. A tak spiklenecky na mrknou a pokračují ve sledování toků peněz.
  Posledních 10% remcá. Vždyť je to totální volovina! Jak může mít čtverec poloměr! A ti lidé jsou, milé děti, rasisté, xenofobové, remcalové, extrémisté, podpůrci spikleneckých teorií a hlavně – agenti Putina! Zakryjte si uši a neposlouchejte, ať se nám nenakazíte!

 • Béda • 13. března 2016

  fajt napsal

  http://instory.cz/2105-sokujici-odhaleni-na-vyplatnici-cia-byl-dlouha-leta-clovek-u-ktereho-byste-to-nikdy-necekali.html

  U Havlových kámošů (vrána k vráně) bych to bral jako standard.

 • hudryper • 13. března 2016

  Pěkná ukázka práce s fakty mainstreamového webu novinky :
  Titulek :
  Politické zemětřesení se v Německu nekoná, Merkelová oslabuje, AfD posiluje

  Výsledky zemských voleb v Německu (po sečtení 2/3 hlasů)

  Sasko-Anhaltsko Bádensko-Württenbersko Porýní-Falc
  CDU 30,0 27,0 31,8
  SPD 10,5 12,7 36,2
  Zelení 5,0 30,5 5,2
  AfD 24,8 14,9 12,7
  Levice 16,0 3,0 3,0
  FDP 5,0 8,3 6,2
  zdroj: ARD
  Pro jistotu tam nesrovnávali dnešní výsledek se stavem podílu stran v těchto zemích před volbama.
  Takže žádná očekávaná senzace,AfD z O má dnes jen o 5 % méně než dosavad vládnoucí CDU…to
  nevypadá na pouhé zemětřesení,to je jasný vzkaz vládě – jděte od toho včas,než bude pro vás pozdě.

 • peter. • 14. března 2016

  TV Prima radí ženám
  http://www.czechfreepress.cz/podoteky/tohle-mysli-televize-opravdu-vazne-radi-nam-ze-mame-zkusit-sex-s-cernochem-a-zduvodnuje-proc.html
  Tá V.Žilková vedela dobre o čom hovorí.No ale keby išlo len o to „pyžmo“,tak toho je aj u nás požehnane.

 • J. Hruška • 14. března 2016

  Přátelé, pokud někdo z vás čte rád sci – fi, mohl by mi možná poradit. Před lety jsem četl povídku, ale zapoměl jsem název i autora. Děj byl o tom, že se někdo dostal do superbohaté země, kde hned dostal luxusní byt, zařídil si ho luxusním nábytkem a na stěny dal originály starých mistrů. Pak potkal přítele, který mu prozradil, že část toho, co vidí je iluze. Existují ovšem filtry, které jednotlivé vrstvy iluze odstraňují, aby mohli ti, kteří společnost řídí vidět věci, jaké jsou. Hrdina povídky se k těm filtrům dostane a postupně je používá. Napřed zjistí, že originály starých mistrů, které má na stěnách jsou jakési čmáranice. Pochopitelně. Kde by se vzalo tolik originálů, aby si s nimi mohl každý tapetovat pokoje. Potom, po použití dalšího filtru že výtah, ve kterém mu bylo vždycky horko neexistuje a horko je mu od toho, jak šlape po schodech. A tak dál. Docela rád bych si to znova přečetl, připadá mi to docela aktuální. Jenže, jak už jsem řekl, nevím kde to hledat.

 • Béda • 14. března 2016

  http://www.noveslovo.sk/c/Dobri_a_zli_nacisti

  „…V súvislosti s výsledkami parlamentných volieb na Slovensku z 5. marca 2016 sa veľa hovorí o náraste pravicového extrémizmu, xenofóbie a fašizmu. ..

  Ako som už pred časom písal, téma rasizmu, nacizmu a xenofóbie sa pravidelne objavuje aj v OSN. Jedným z dôvodov rezolúcií OSN sú práve pochody nacistov v Lotyšsku a v Estónsku. Napriek tomu, že Lotyšsko a Estónsko nie sú v týchto rezolúciách výslovne spomenuté, rezolúcie sú priamo zamerané proti oslave Waffen SS v Pobaltí….Podobná rezolúcia proti rasizmu, nacizmu a xenofóbii sa v OSN opakovane schvaľuje, v podstate každý rok. A, žiaľ, obraz hlasujúcich je takmer vždy ten istý. Rezolúcie proti nacizmu podporujú štáty Latinskej Ameriky, Afriky, Ázie a Rusko, naopak, odmietajú ju USA, EÚ a niekoľko ich spojencov. Napriek odporu Západu však rezolúciu vždy podporí obrovská väčšina krajín sveta. V roku 2014 hlasovali proti len tri štáty (USA, Kanada a Ukrajina) a 55 štátov sa zdržalo.

  Zatiaľ čo USA hlasovali proti rezolúcii otvorene, štáty EÚ sa zachovali pokrytecky a zdržali sa hlasovania. Lenže pri hlasovaní si musíme uvedomiť, že hoci zdržanie sa je formálne neutrálnym hlasovaním, fakticky ide o hlasovanie proti. Postoj štátov EÚ je v skutočnosti odôvodnený tým, že medzi štátmi EÚ existujú prípady otvorenej glorifikácie nacizmu a jednotiek Waffen SS, ide najmä o pobaltské štáty. Veľmi zaujímavý je aj postoj Ukrajiny, novo asociovanej k EÚ: v roku 2013 za V. Janukovyča rezolúciu proti rasizmu, xenofóbii a nacizmu podporila, ale v roku 2014 za P. Porošenka hlasovala proti napriek tomu, že išlo o skoro identický text. Aj menej podozrievaví ľudia v tom môžu vidieť zmenu postojov k nacizmu na Ukrajine…

 • Béda • 15. března 2016

  Starý Majdanista a obecní *** (píp – autocenzura) promluvil: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rusove-k-nam-vozi-uprchliky-pravil-Zaoralek-426264

 • peter. • 15. března 2016

  Dnes má ČR výročie.
  https://www.facebook.com/tomas.haas.1/posts/10206223440324968

 • denda • 15. března 2016

  Jéjej Zaorálek..
  Co to bere?
  5000 uprchlíků letadly.
  Nepočítá tam i turisty?
  Nebo jinak.
  Nevím jak to má Rusko se Sýrií s vízi, ale i kdyby, stačí si kdekoliv na netu koupit letenku. S přestupem na Šeremetěvu…a vše Areoflotem.
  Pokud postrčí další igelitku tak i bez víza.
  A jsou li k dispozici falešné pasy budou i víza.
  Do Ruska nevkročí (přestupní zóna se nepočítá.
  Jen nevím, jestli jsou všichni ni uprchlíci tak blbí, letenka Damašek Kodaň .

 • Béda • 16. března 2016

  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7624-hillary-clintonova-rychle-zapomnela-na-americany-zabite-v-libyi

  „Kandidátka na prezidenta USA Hillary Clintonová prohlásila, že Spojené státy neztratily ani jediného člověka během libyjské kampaně, a nezmínila se tak o obětech útoku na americký konzulát v Benghází. V úterý 15. března o tom informovala televizní stanice Fox News…V důsledku ozbrojeného útoku na americký konzulát v Benghází, k němuž došlo 11. září 2012, zahynul velvyslanec USA Christopher Stevens, pracovník zpravodajského oddělení Shawn Smith a bývalí příslušníci jednotek zvláštního nasazení Tyron Woods a Glen Doherty…Okolnosti tohoto útoku se staly předmětem vyšetřování speciální senátní komise. V říjnu roku 2015 byla na zasedání vyslechnuta i Clintonová, která v roce 2012 zastávala funkci ministryně zahraničí. Politička tehdy prohlásila, že si je vědoma své odpovědnosti za smrt diplomatů, protože nebyla náležitým způsobem zajištěna jejich bezpečnost.“

 • Béda • 16. března 2016

  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/397726-orban-evropa-neni-svobodna.html

  „Maďarský premiér Viktor Orbán v souvislosti s migrační krizí upozornil na to, že Evropa není svobodná. „Svoboda začíná vyslovením pravdy. V Evropě je nyní zakázáno říkat pravdu,“ uvedl Orbán v úterý při slavnostním projevu u příležitosti 168. výročí protihabsburské revoluce 1848…“

 • Béda • 16. března 2016

  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7623-guardian-varuje-protiruska-propaganda-zapadu-hraje-do-not-putinovi

  …K dispozici je například velmi málo důkazů o tom, že Rusko touží podporovat evropské ultranacionalisty a mělo nějaký skutečný dopad na jejich vzestupu. Spíše se v tom odráží zneklidnění v rámci Evropy: pochybnosti o legitimitě Evropské unie, obavy o kulturní homogenizace a nekontrolované migrace, nostalgické mýty o „starých dobrých časech“, které nikdy nebyly.

  Pro Západ je snadnější tvrdit, že je na vině ruské spiknutí, protože nás zbavuje nutnosti přijmout ostřejší, tvrdší a sebekritičtější pohled na to, kde jsme selhali. Znehodnocením veřejné diskuse o Rusku si děláme medvědí službu kontraproduktivní a agresivní politikou, které chybí nuace, usuzuje Galeotti.
  Kromě toho, pokračuje autor, ve skutečnosti se ukazuje, že mnohá z obvinění proti Rusku jsou neopodstatněná. Například migrační krize vypukla dlouho předtím, než se zahájily ruské vojenské operace v Sýrii, a nestala se jejím důsledkem, jako někteří politici tvrdí.

  V závěru uvádí, že Západ nemusí nutně souhlasit s ruským vidění světa, ale prostě musí akceptovat, že také má svou vlastní logiku, a měl by si uvědomit, že démonizováním Ruska a používat vůči němu bojovou politiku, jen ubližuje sám sobě a dodává materiál k posílení jeho vlastní paranoidní propagandy…