Myšlenky, zákony, peníze a síla

Někde jsem slyšel, že teprve energie myšlenky odstartuje společenský pohyb a že teprve peníze lidi udělají skutečnými lidmi. Jsou tedy myšlenky a peníze zdrojem pohybu, způsobu a kvality života civilizací?

Domnívám se, že tak docela ne. Myšlenky i peníze společensky fungují totiž jen tehdy, když ideje mají smysl a když peníze lidé uznávají jako hodnotu, přičemž tuto jejich hodnotu uznávají za zákon pro své jednání. Jinak ne.

Tudíž, jsou zákony tím jediným souborem pravidel chování lidí? Ano jsou, ale také – ne tak docela. Jsou jimi jen tehdy, jestliže se lidé rozhodnou ty zákony uznávat a k tomu se rozhodnou jen tehdy, když v pozadí toho požadavku bude stát síla, schopná právě ty důsledky zákonů vynutit.

Kdy tedy vlastně organizační schopnosti manažerů a generálů politiky skutečně plně a spolehlivě zapůsobí? Zapůsobí jen tehdy, jestliže schopnosti organizátorů budou mít za sebou – opět v nějaké podobě, skrytě či otevřeně – sílu, kterou mohou použít. Jinak ne.

Kdo tedy civilizacím vládne? Jsou to vlastníci resp. držitelé zdrojů síly a držitelé hmotných prostředků, kteří tu sílu živí a fyzicky udržují v její schopnosti silově (až násilně) lidi ovlivňovat.

Co to znamená? Znamená to, že manažeři, ideologové, další mediální a dějepisní „mluviči a psavci“, ba dokonce i bankéři a politici, to vše jsou jen herci na jevišti, kteří plní scénař jim určený od majitelů síly. Jen majitelé síly jsou totiž ti, kteří (pokud mají zdroje), jsou schopni svou silou všem určovat, co kdy a jak mají dělat a udělat.

Kdo tedy společensky nevládne, ačkoliv on jediný má faktickou sílu řídit Planetu? Schopnost vládnout proto mají jen držitelé zdrojů a těmi je pouze příroda a myslící vlastníci schopností a technologie lidské práce.

Protože však je otázkou, zda někdo také vlastní i ty vlastníky lidské práce, anebo zda ti vlastníci práce jsou naopak zcela svobodní, proto se také ti všichni shora uvedení ideologové a „organizátoři“ vždy budou ze všech sil snažit manipulovat držitele lidské práce a tím i jejich přírodní zdroje. Lidi a jejich zdroje, kteří jediní mají schopnost i vědomosti ty zdroje přírody využít.

Vytváří se tím však zajímavý paradox: Ti, kteří chtějí být řediteli (prediktory) síly, se té samé síly vlastně sami bojí, protože kdyby se ta síla rozhodla na nich nezávisle jednat, skončilo by to s nimi existenčně zle.

Proto typické a „elitami“ pečlivě skrývané na tom všem je, že svět je vlastně kolektivně ovládán lidmi ze samozvaných „myšlenkových elit“, a to jen prostřednictvím jejich neustálých vzájemných kontaktů a přenosem mocensky potřebných informací mezi nimi.

Svět je tak fakticky řízen neustále komunikujícím kolektivem(!) jedinců, pilně organizačně spolupracujících a zároveň pokrytecky hlásajících „masám práce“ jako základní životní filosofii – individualismus. Proč? Inu proto, aby „dělníci planety“ svým „elitám“ neviděli do karet.

A tak je tu otázka poslední: Proč ideologové kapitálu nám všem ostatním tak moc, neustále a pilně hlásají onu blahodárnost tzv. konkurenčního prostředí? Protože oni dobře vědí, že nás, „dělníky planety“ a majitele síly výsledků naší práce, jedině toto, vždy alespoň na čas, organizačně a myšlenkově rozdělí a tím i silově oslabí.

Proto, a teprve takovým způsobem, také i ti ředitelé zeměkoule mohou sílu „dělníků„, faktických majitelů svých schopností práce, ovládat a směrovat do žádoucího kurzu vlastních sobeckých elitářských zájmů.

Takže, ač to na první pohled vypadá složitě, je to všechno vlastně docela jednoduché. Leč dál to ještě rozvíjet, to by už jen znamenalo, vyučovat dialektiku, analýzu kapitalismu a starý známý marxismus. Marxismus, jehož poznatky elity chytře využívají, ale nikdy o tom nemluví a v případě potřeby – to klidně i zapřou.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
21. 2. 2016 22:03

Svět je tak fakticky řízen neustále komunikujícím kolektivem(!) jedinců, pilně organizačně spolupracujících a zároveň pokrytecky hlásajících „masám práce“ jako základní životní filosofii – individualismus.

Toto je správně řečeno až na to, že ten individualismus je pouze jednou z ideologií, kterou jsou schopni k ovládání mas použít. V podstatě mají vždy rozehráno několik ideologií, které dokážou vnutit masám a tím rozbít jakékoliv pevnější struktury, které se tak jako tak vždy na základě každé ideologie mohou začít tvořit, pokud nejsou z jejich hlediska žádoucí.

Gatta
Gatta
22. 2. 2016 16:08

Osobně slovo „síla“ chápu v jeho víceméně přírodovědecká podobě – tedy jako „schopnost působit na svoje okolí“ ve společnosti s dotatkem – “ ve svém zájmu“. Tedy naproslo obecně – tuto agresivní schonost má dravá voda, kyselina, jakékoliv záření …, nebo pasivně – třeba jen problémový velký balvan uprostřed cesty. U lidí to může být naprosto cokolivv – zbraň v ruce, milý úsměv, známosti, výmluvný jazyk, pevná vůle, rychlé nohy, inteligence, tučné konto v bance, dobré postavení ve společenské hierarchii … – prostě vše, co dává člověku „schopnost působit na svoje okolí ve svém zájmu“. Totéž platí pro všechny skupiny… Číst vice »

hank
hank
22. 2. 2016 21:46

Když už se teda někdo chce odvolávat na Marxe, tak by to měl dělat pořádně a důsledně. Svět – tedy předpokládám, že je řeč o společnosti – neřídí nikdo, svět se řídí sám, a to vývojem vzájemného působení výrobních sil a výrobních vztahů. Jakmile kapitál coby výrobní vztah přestane vyhovovat úrovni rozvoje výrobních sil, což mimochodem v přímém přenosu sledujeme právě teď, uspořádají se vztahy jinak – a třeba bude důsledkem i zánik kapitálu a jeho nahrazení jiným vztahem. A jestli se to vzájemné působení něčím řídí, jsou to zákony dialektiky. Jediné, co Marx nemohl vidět, bylo to, jak výrobní… Číst vice »

peter.
23. 2. 2016 15:46

Irena napsal
Svět je tak fakticky řízen neustále komunikujícím kolektivem(!) jedinců, pilně organizačně spolupracujících a zároveň pokrytecky hlásajících „masám práce“ jako základní životní filosofii – individualismus.

p.Irena:
Svet sa hlavne neodvolateľne, veľkou rýchlosťou a za prevolávania hesiel o „ľudských právach“ mení nezadržateľne na riť!
http://www.hlavnespravy.sk/vedome-sirili-chorobu-udanie-pachatelov-je-podla-europskej-siete-organizacii-porusenim-ludskych-prav/747858

aram
aram
23. 2. 2016 16:52

peter. napsal
p.Irena:
Svet sa hlavne neodvolateľne, veľkou rýchlosťou a za prevolávania hesiel o „ľudských právach“ mení nezadržateľne na riť!
http://www.hlavnespravy.sk/vedome-sirili-chorobu-udanie-pachatelov-je-podla-europskej-siete-organizacii-porusenim-ludskych-prav/747858

„Overtonovo okno“ aneb „technologie zkázy“ neboli „i kanibalové mají svá práva“?

PPK
PPK
23. 2. 2016 19:28

Děkuji všem diskutujícím za názory. Ireno, máte pravdu, přesnější by bylo, vložit před slovo „individualismus“ ještě zkratku „mimo jiné“. Gatta – tentokrát mi nešlo o přírodu, jen o politiku. Takže, jak? Dokonce už i nižší „elity“ dnes mají luxusu nadbytek a proto chtějí vedle majetku a moci bez zodpovědnosti, vlastnit ještě adrenalin zážitků vládců. Proto vymýšlejí všechny ty lži a zvrácené ideje a v jejich duchu i zvrácené zákony. Proto „neziskově“ financují ty, kteří v tom všem hrají sice pomocnou ale goebbelsovsky důležitou roli. A aby měli co největší rozkoš vnitřních zážitků, soustavně organizují a zvyšují vůči bezradnému plebsu svou… Číst vice »

Bety
Bety
23. 2. 2016 19:39

Čím se liší např. pomalá otrava arsenikem od toho, když vás někdo vědomě nakazí chorobou, která vás pravděpodobně zabije? Takže podle ochránců lidských práv měli lékaři držet hubu a říkat dalším a dalším pacientům: Máte AIDS. Mohli jsme tomu zabránit, ale to bychom porušili práva těch hajzlů, kteří vás schválně nakazili.

peter.
23. 2. 2016 20:40
PPK
PPK
23. 2. 2016 21:57

peter. napsal

p.PPK:
Myslím,že tento odkaz pod váš článok patrí
http://www.casopis-sifra.cz/jedinecny-rozhovor-s-americkou-kongresmankou-kdo-zabil-kennedyho/

Velmi zajímavý materiál. Díky!

Gatta
Gatta
24. 2. 2016 8:15

Re PPK – vím, já to vnímám stejně – v přírodě i v politice.

“ … A co nesnášejí nejvíc? Když je někdo nejen neposlouchá a odporuje jim, ale navíc je i občas štiplavě zesměšní.“

A kde to začíná ? „Když se lidi přestanou bát“ – buď ze záchvatu statečnosti, nebo proto, že jim nic jiného nezbývá.
Jen ustrašeným a zlomený se dá vládnout – lidem jako zvířatům.

Aleš
Aleš
24. 2. 2016 10:59

Tohle jsem dnes rozesílal emailem: Včera běžel dlouhý dokument na tv stanici Kino svět o vyšetřování smrti JFK, bratři Dullesové jsou podezřelí nejen z ní, ale i z dalších násilností na severoamerickém a jihoamerickém kontinentu, včetně Mexika! (ne náhodou byl papež přímo tam, než se setkal s patriarchou na Kubě). A tímto posílám odkaz na zajímavý informační zdroj, časopis Šifra. Pár jeho výtisků mám vypůjčených z naší skvělé knihovny. A taky dodávám pár důkazů, že svět si nenechá lhát a srát na hlavu až donekonečna. http://www.ceskatelevize.cz/porady/10846616042-jfk/ http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1248405-jackie-verila-ze-za-atentatem-na-jfk-stal-johnson Tohle se skutečně vyskytlo na naší veřejnobezprávní televizi, film jfk jsem i viděl.… Číst vice »