Na povel! Start!

4. září vyšel na zprávách Seznamu.cz článek Fotky: Tak žijí chudí Rusové uvnitř rozpadajícího se dělnického ráje. Chtěl jsem vědět více a našel jsem na polském serveru Fakt24 článek Były dumą Rosji, teraz to slumsy. Zobacz zdjęcia ze stejného dne.

Říkám si, někdo opisuje? Lenka Glisníková, uvedená jako autorka textu, nám ale neprozradila zdroj. Zdroj nám neprozradil ani autor pod značkou MM,M na polském serveru. Aby taky uvedl. Jedná se totiž o domluvenou společnou propagandu s RFE/RL, která je financována z grantu Kongresu USA prostřednictvím Agentury Spojených států pro globální média (USAGM), viz článek RFE/RL Пролетарка. Разрушающийся «рабочий рай» ze… 4. září 2020.

Kdyby Lenka Glisníková byla čistě náhodou novinářkou, a ne placenou propagandistkou, tak by možná napsala či přeložila následující:

Tverská městská správa určila osud šesti morozovských kasáren ve dvoře Proletarky

17. srpna 2020, 14:30

Správa Tveru zveřejnila naráz šest usnesení, jež radikálně mění osud řady domů na Proletářském dvoře. Dokumenty odkazují na uznání bytového domu jako stavu nouze a rekonstrukce. Tento seznam obsahuje domy č. 17, 47, 118, 119, 122 a 156.

Do 31. července by měly být obyvatelům těchto domů zaslány návrhy na poskytnutí prostor z mobilního fond pro přechodný pobyt.

Připomeňme, že bylo oznámeno, že již byla vybrána plocha, kde budou postaveny domy s novými komfortními byty pro vysídlené osoby. Nová budova bude postavena na Frunzeho ulici. Poté, co se obyvatelé usadí, začnou přípravy na rekonstrukci Morozovského města. Již je známo, jak bude nakonec vypadat Proletářský dvůr. Studii si můžete prohlédnout zde.

Připomeňme, že státní společnost „VEB.RF“ má v úmyslu podpořit renovaci na území historického a architektonického komplexu „Morozovskij Gorodok“ postaveného v Tveru na konci 19. – počátku 20. století. Dohody bylo dosaženo v květnu 2019. V nadcházejících letech zde vznikne moderní komplex se sociální infrastrukturou na ploše asi 30 hektarů, sportovním komplexem a veřejným prostorem o rozloze 27 hektarů.

V únoru 2020 byla koncepce rozvoje území projednána na setkání šéfa regionu s generálním ředitelem DOM.RF (institut VEB.RF) Vitalijem Mutkem.

Projekt byl původně navržen na období 10 let. Vitalij Mutko však doporučil proces urychlit. K dnešnímu dni byly lhůty renovace města Morozovskij zkráceny na 7 – 8 let. Podle jeho výsledků by město mělo získat 1500 nových pracovních míst a více než 340 tisíc metrů čtverečních budov, z nichž 120 tisíc je obytných.

Dokončení první etapy renovace je naplánováno na rok 2022.

Zdroje:

Администрация Твери определила судьбу шести Морозовских казарм во Дворе Пролетарки

Как будет выглядеть Морозовский городок в Твери после реновации

Stanův komentář: Jestli chtějí „autoři“ podobných článků vidět chudinské ghetto, opravdu nemusí jezdit až do téměř 2000 km vzdáleného Tveru. Rád jim jedno ukážu, třeba v Novém Bydžově, z Prahy je to autem něco málo přes hodinu.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
6. 9. 2020 14:38

Kde je zlá vůle, tam se cestička vždy najde. Na začátku devadesátek vysílala ČT reportáž z Tachova, ve které kritizovala stavbu prý příliš velkého kulturního domu. Ale protože ta stavba vypadala dobře a byla zajímavě řešená, hodili místo ní na obrazovku novou budovu banky, na které bylo od pohledu vidět, že se na kulturák nehodí. Ostatně zářivým příkladem může být sám Havel, který při své spanilé jízdě po Čechách označil opuštěnou čtvť určenou kvůli těžbě uhlí k demolici – myslím, že to byl Most – jako příklad otřesného socialistického bydlení.

zajoch
6. 9. 2020 14:45

Pěkně zneužitá skutečnost, vlastně jen kousek skutečnosti, jak doložil autor odpovědi na tu nehoráznost Rado Miko. Udělat reprtáž, nebo převzít něco z hotových reportáží ze sídlišť našich nepřizpůsobivých – to by bylo dokumentů! A co takhle navštívit slumy USA, které jsou prý nejlépe vidět z letadel. Jak líčí očití svědci, nejsou to malé prostory. Grant Kongresu USA se zajisté nebude týkat vlastní chudoby. Tady by Lenka Glisníková, ani MM,M nebyli pochváleni.