Naše jejich armáda

Kdo chtěl, mohl se dnes dočíst, že naši zpolitizovanou armádu řídili Sověti. Kdo u čtení i přemýšlel, mohl si položit otázku, v čem je rozdíl oproti současnosti, kdy naší armádu řídí NATO? Že nás Sověti nutili přezbrojovat a kupovat ruské zbraně? Za prvé je celkem logické, že vrchní velení jakékoliv aliance chce, aby všechny jednotky byly navzájem kompatibilní, za druhé je to šikovný způsob, jak ze závislého území zinkasovat zisky. Že Sověti rozhodovali o tom, jak a k čemu bude naše armáda použita? Jistě, to je podstata koordinace činností a v NATO to není jiné. Armády malých členů NATO již dávno nejsou budovány na vševojskovém základě, ale specializují se a počítá se s tím, že chybějící kompetence v případě potřeby doplní další členové. Vezměte si jen takový detail, že si naše armáda pořizuje vybavení do pouště, přestože nikde v místech přirozeného působení naší armády, tedy plus mínus střední Evropa, žádné pouště nejsou. Tak proč? Protože NATO. Jeden podstatný rozdíl mezi Varšavskou smlouvou a NATO ovšem existuje: zatímco Sověti s naší armádou sice počítali, ale nikdy ji nepoužili, ani v Polsku, ani v Afghánistánu, za zájmy NATO (tj. USA) naše armáda bojuje nepřetržitě už dobře 10 let.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
48 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
mirror
mirror
22. 12. 2014 16:58

Tribun nedomyslel, že až se spustí boj za demokracii a lidská práva, promění se Česko v poušť. V poušti jsoutřeba zvláštní uniformy s vhodným maskováním.

Alena
Alena
22. 12. 2014 17:04

vůbec se nevyznám ve vedení válek, ale domnívám se, že na Ukrajině a v Sýrii je snaha spíše o genocidu obyvatel. Skutečná válka bude na bázi vypouštění střel, raket, nebo jak se ty sajrajty jmenují a bombardování letadly. Armádu fakt na tuto válku nepotřebujeme, a brannou povinnost také ne. Budou zapotřebí hasiči, policajti, případně vojáci, kteří budou pohřbívat torza civilistů

Béda
22. 12. 2014 17:14

Doporučuji navštívit vojenské muzeum v Lešanech. Tam návštěvník uvidí, co všechno z vojenské techniky se vyrábělo v Československu – mnohdy licenčně. A dnes? Dnes jsme odbytovým tržištěm. Nakupujeme nuceně z ciziny zbraně, které nemají nic společného s obranou ČR. Tehdy jsme nakupovali a zaváděli do výzbroje zbrně určené k obraně Československa. Vypovídající je taky případ radaru Tamara.

fajt
fajt
22. 12. 2014 17:24

http://www.novinky.cz/zahranicni/357098-klaus-dostal-padaka-od-americkeho-institutu-prilis-branil-putina.html – Podle dvou zdrojů serveru z tohoto analytického pracoviště ukončil Cato Institute 1. září v tichosti svůj „oficiální vztah“ s Klausem, kterého loni v březnu označil za významného vysokého činitele. Údajným důvodem rozkolu je podle citovaných zdrojů jeho „bezpáteřní obrana“ agrese ruského prezidenta Putina vůči Ukrajině, jakož i nepřátelský postoj k homosexuálům a zavděčování se osobnostem evropské krajní pravice – a celé Cato vede bývalý poradce Putina…nevadí jim, že falešný soudruh kradl jako straka ( dokonce i v přímém přenosu ) a že celý Davos považoval za klub vystrašených socialistů ( američany za Havla považoval za slabochy, co se… Číst vice »

Sio
Sio
22. 12. 2014 17:45

fajt napsal http://www.novinky.cz/zahranicni/357098-klaus-dostal-padaka-od-americkeho-institutu-prilis-branil-putina.html –Podle dvou zdrojů serveru z tohoto analytického pracoviště ukončil Cato Institute 1. září v tichosti svůj „oficiální vztah“ s Klausem, kterého loni v březnu označil za významného vysokého činitele. Údajným důvodem rozkolu je podle citovaných zdrojů jeho „bezpáteřní obrana“ agrese ruského prezidenta Putina vůči Ukrajině, jakož i nepřátelský postoj k homosexuálům a zavděčování se osobnostem evropské krajní pravice –a celé Catovede bývalý poradce Putina…nevadí jim, že falešný soudruh kradl jako straka ( dokonce i v přímém přenosu ) a že celý Davos považoval za klub vystrašených socialistů ( američany za Havla považoval za slabochy, co se bojí… Číst vice »

Irena
22. 12. 2014 18:03

fajt napsal
ale teď si hájí své nakradené zájmy a Putina pragmaticky bere za nejsilnější figuru na kapitálovém hnoji

Mám takový dojem, že se spíš hodlá infiltrovat do nepřátelského tábora programově. Oni ho bohužel Rusové ve zprávách citují, když prohodí nějakou tu svou perlu na jejich obhajobu, ale jinak jim snad nikdo nemusí vysvětlovat, co je to za ptáčka.

fajt
fajt
22. 12. 2014 18:36

něco mi na té Golgotě pravoslavně smrdí – ale nejsem nesmrtelný ( pro pořádek znova) a jako hédonistickému fatalistovi, který zažil ( a přežil ) mraky ober kurew, mi je to tak nějak v podstatě přiměřeně i šumafuk. ..)

Mudrc
Mudrc
22. 12. 2014 21:28

Armáda ČR má mít jasné zadání, což je obrana ČR. Jsme také v NATO, kde je jasný rozpor v zadání, protože do NATO jsme vstoupili jako do jasně definované obranné aliance!
Koho jsme však bránili třeba v Iráku, který byl napaden na základě vylhaných důvodů a také koho „bráníme“ v Afganistánu mně není jasné. Kanada,Holandsko,Francie již dávno z Afganistánu odešlo, jenom ČR musí zalézati do análního otvoru někomu! Pokud bychom také již dávno odešli jako jiné demokratické státy , nemuseli zahynout 3 čeští vojáci, jejichž smrt padá na vrub rektálních politiků ČŘ, kteří za jejich zabití nesou odpovědnost!!!

aram
aram
22. 12. 2014 22:25

jogín napsal

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Privandrovala-mensina-zvasty-ze-zfasizovane-Ukrajiny-rise-zla-USA-nove-otroctvi-Analytik-Martin-Koller-k-budoucnosti-351187

Zdá se, že Koller se naštval. A to tak, že velmi. Odpovídá hodně otevřeně a na ostří nože. Mělo by to viset všude, kde je to jen trochu možné.

mirror
mirror
22. 12. 2014 22:50

V poušti asi bojovat nebudeme. Nebezpečí je na dálném východě na Sibiři. Kdo ví, na jakou válku se připravuje Čína? Proroctví tvrdí, že Číňané dojdou až na Ural. Půl miliardy Evropanů se 150 miliony Rusů se zapotí.

https://www.youtube.com/watch?v=0PbJYkcp3WE
https://www.youtube.com/watch?v=P25psEvv8JE

petr
petr
22. 12. 2014 22:55

Marek Obrtel: Hluboce se stydím za zločineckou organizaci, jakou je NATO. Vracím vyznamenání – http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Marek-Obrtel-Hluboce-se-stydim-za-zlocineckou-organizaci-jakou-je-NATO-Vracim-vyznamenani-351287

Irena
22. 12. 2014 23:46

petr napsal
petr

Hustý, je to frajer!

Alena
Alena
23. 12. 2014 6:38

aram napsal Zdá se, že Koller se naštval. A to tak, že velmi. Odpovídá hodně otevřeně a na ostří nože.Mělo by to viset všude, kde je to jen trochu možné. Pan Koller je ostrý jako břitva. Asi ho to tady hodně s…. Alarmující je zejména jeho názor na TTIP, bohužel má pravdu. ………Smlouva TTIP je ukázkovým dokladem toho, jak lze hloupým, případně zkorumpovaným Evropanům podsouvat cestu do otroctví jako jejich ekonomické vítězství. Je to ekonomický a mediální podvod století. Můžeme se těšit na opravdovou show, kde budou vystupovat různí experti, nejlépe redaktoři a publicisté a rovněž někteří politici při propagaci… Číst vice »

Béda
23. 12. 2014 8:00

Skvělá zpráva. Konečně někdo ve veřejném prostoru s velkým dosahem řekl, že „král“ je zcela nahý a lež se stala dále neudržitelnou. A nebyl to jen tak ledaskdo. Oba dva – analytik Koller i MUDr. Obrtel jsou odborníci a mají osobní zkušenost s „humanitárními misemi“, takže velice dobře vědí o čem mluví. Jaká asi musí být míra jejich naštvanosti a sklamání, když vyměnili spokojený život mediálních hrdinů za život mediálních štvanců? Jistě jejich rozhodnutí podpořil mezinárodní vývoj a zahraniční politika ČR, když vidí, kam ženou zemi a svět USA a jejich politické loutky.

Sio
Sio
23. 12. 2014 8:41

petr napsal

Marek Obrtel: Hluboce se stydím za zločineckou organizaci, jakou je NATO. Vracím vyznamenání – http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Marek-Obrtel-Hluboce-se-stydim-za-zlocineckou-organizaci-jakou-je-NATO-Vracim-vyznamenani-351287

Tak toto je voják, ne žoldák! Smekám!

Sio
Sio
23. 12. 2014 8:44

mirror napsal

V poušti asi bojovat nebudeme. Nebezpečí je na dálném východě na Sibiři. Kdo ví, na jakou válku se připravuje Čína? Proroctví tvrdí, že Číňané dojdou až na Ural. Půl miliardy Evropanů se 150 miliony Rusů se zapotí.

https://www.youtube.com/watch?v=0PbJYkcp3WE
https://www.youtube.com/watch?v=P25psEvv8JE

No, kdoví. Faktem je, že Číňané potřebují mít odstrašující potenciál na úrovni Rusů a Amíků. Stává se z nich ekonomicky nejsilnější země světa, což vyžaduje schopnost se proti komukoliv ubránit.

Béda
23. 12. 2014 9:07

P.C.Roberts: http://www.zvedavec.org/komentare/2014/12/6271-na-pokraji-valky-a-ekonomickeho-kolapsu.htm „Chcete-li být předem varováni, a snad i připraveni, ohledně toho, co vám „vaše“ vláda chystá, a mít aspoň malou šanci přesměrovat běh událostí, čtěte a podpořte tuto stránku. Je to vaše stránka. Já tyto věci již vím. Píšu pro vás. Neokonzervativci, malá skupina válečných štváčů těsně napojených na vojensko-průmyslový komplex a Izrael, nám dali Granadu a aféru Contras v Nikaragui. Prezident Reagan je vystrnadil a mnozí byli stíháni, ale následně byli omilostněni Reaganovým nástupcem, Georgem H. W. Bushem. Pevně uhnízdění v mozkových trustech a chráněni penězi Izraele a vojensko-průmyslového komplexu se neokonzervativci opětovně vynořili za Clintonovy vlády a… Číst vice »

hudryper
hudryper
23. 12. 2014 9:11

Sio napsal
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Marek-Obrtel-Hluboce-se-stydim-za-zlocineckou-organizaci-jakou-je-NATO-Vracim-vyznamenani-351287

S hodnotnějším vánočním darem všem lidem dobré vůle jsem se dosud nesetkal. Pane doktore, máte mou hlubokou úctu !
Učinil jste zásadní krok ke své svobodě. Od nynějška už na Vás nemají všichni ti fízlové a donašeči,neschopní hochštapleři v
uniformách i bez nich. Dneškem jste se stal vnitřně svobodným člověkem,jehož si dobří lidé vždy hluboce váží. Děkuji vám.
Prosím zdejší čtenáře,aby okopírovali celý článek a rozeslali jej všem lidem ve svém adresáři.

fajt
fajt
23. 12. 2014 9:37

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Marek-Obrtel-Hluboce-se-stydim-za-zlocineckou-organizaci-jakou-je-NATO-Vracim-vyznamenani-351287 – hezké…ale pozdě, slova a ani nejostřejší gesta je už nezastaví, v zhoubném vlivu neomezí – budou ho úspěšně ignorovat a dav velmi rychle zapomene, když na to příjde, klidně zase odkráčí na jatka…to je prostě realita. ..)

Béda
23. 12. 2014 9:44

fajt napsal http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Marek-Obrtel-Hluboce-se-stydim-za-zlocineckou-organizaci-jakou-je-NATO-Vracim-vyznamenani-351287 – hezké…ale pozdě, slova a ani nejostřejšígesta je už nezastaví, v zhoubném vlivu neomezí – budou ho úspěšně ignorovat a dav velmi rychle zapomene,když na to příjde, klidně zase odkráčí na jatka…to je prostě realita. ..) Pravda se postupně klube na povrch a „verchuška“ nakonec zůstane jako „cool“ v plotě. Nedějné je, že je Putin i na západě skrze všakovou mediální a politickou masáž velice populární, v USA populárnější než americký prezident, že lidi ve většině zemí považují za největší nebežpečí pro mír USA. Nadějné je, že přes různé vydírání a zastrašování se najdou lidi – insideři,… Číst vice »

zedd
zedd
23. 12. 2014 13:10

Bédo, připojuji se k Vašemu přání a jen bych doplnil Váš předešlý příspěvek, který je tuším celý citací Robertse: Mohlo by se zdát, že jde o problém Republikánů, ale to je jen půlka pravdy. Nobelista, šáša Obama, rozvíjí dědictví svého republikánského předchůdce a sekunduje mu k tomu (nebo hraje prim?) Hitler v sukních z Clintonovic rodu (tahle madam se ani netají tím, že plní pokyny CFR). Presidentování jejího manžela také souzní s doktrínou PNAC. Jinak řečeno: Celá oficiální politická scéna USA byla již dávno někým unešena. Veškerá „politická“ debata – ie divadýlko pro voliče – v USA se točí kolem… Číst vice »

peter.
23. 12. 2014 13:39

fajt napsal
budou ho úspěšně ignorovat a dav velmi rychle zapomene, když na to příjde, klidně zase odkráčí na jatka…

Je to pravdepodobné.Napriek tomu klobúk dole a hlbokú poklonu pánu doktorovi odo mňa.
Možno odísť do zabudnutia ak necháme za sebou stopu.Nad jeho gestom ktoré určite nieje prázdne, sa ľudia, vojakov nevynímajúc,zamyslia a niektorých to aj v pozitívnom zmysle slova poznačí.Treba viac takto premýšľajúcich ľudí.

mirror
mirror
23. 12. 2014 15:22

hudryper napsal Sio napsal http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Marek-Obrtel-Hluboce-se-stydim-za-zlocineckou-organizaci-jakou-je-NATO-Vracim-vyznamenani-351287 Vojenský lékař se svým obdivem k Zemanovi mýlí. Zeman byl při vstupu do NATO a nebyl proti. Na vzdor lékaře si mimo alternativní weby nikdo nevzpomene. Když nebude zlobit, najde vhodné zaměstnání. Neznám nálady v armádě. Penzionovaní důstojníci tvrdí, že armáda je tady od toho, aby uposlechla rozhodnutí politiků. Až na ty, kteří přeběhli za vidinou kariéry, jak tvrdí bývalý ministr obrany Vacek, věřím, že jsou to vlastenci a nevím, nevím, jestli by byli ochotni střílet do vlastního obyvatelstva jako na Ukrajině. Naštěstí tradice a studium na akademii ovlivňovali ještě slušní staří vzdělaní důstojníci, protože… Číst vice »

hudryper
hudryper
23. 12. 2014 17:18

mirror napsal Vojenský lékař se svým obdivem k Zemanovi mýlí. Zeman byl při vstupu do NATO a nebyl proti Všichni jsme byli při vstupu do NATO. Protestovali jenom funkcionáři KSČM, ale ti to mají v popisu „konstruktivní opozice.“ Chápu co Vás na rozhodnutí MUDr.Obrtela podráždilo. Váš postoj k lidem,kteří byli ochotni strádat a někdy se doslova obětovat pro věc národa v souladu se svým chápáním morálky a osobní cti,je postojem k duševně nemocnému. Mezi tímto extrémem a tím druhým,kdy kriteriem správného počínání je kořist,co největší zisk,není ve výsledku zase až tak velký rozdíl. Vaše agitace proti Zemanovi může být škodlivější,než… Číst vice »

zedd
zedd
23. 12. 2014 18:30

hudrypere, já protestoval od Míráku až na Nuselák a přitom nejsem člen KSČM, natož její funkcionář. Kritizujete extremismus ? a při tom sám vynášíte kategorické soudy. V Zemanovi se nevyznám, tož poučte nás, jak nás pantáta spasí.

hudryper
hudryper
23. 12. 2014 19:23

Pantáta tu není v roli spasitele.Ten se narodí až zítra,zedd. Zeman je o tolik inteligentnější než jeho okoliční poskoci USA,že včas pochopil kam se obrací tok dějin a adekvátně tomu pouští do prostoru nesmysly zkřížené s pravdou.Není přitom náhodou,že to, co je mu vyčítáno neokony z Washingtonu,je současně projevem většinové vůle lidu této malé,nicméně zatím nerozložené země. Uvědomte si,že zvolením Zemana došlo z hlediska us.loutkovodičů (i když jde o team zhruba krajského us.přeboru v gorodkách) k neuvěřitelnému zázraku. Fajfku zajišťovala agentura,která až dosud své klienty vždy přivedla k nějaké podobě volebního vítězství, investovali do toho stovky milionů,takže o jeho prezidentuře… Číst vice »

Sio
Sio
23. 12. 2014 19:54

Zeman je prostě jen člověk inteligencí a vzdělaností tak o dvě ligy výše, než jeho okolí. Taková pozice se může zdát snadnou, ale není. Díky perfektní analýze a chápání probíhajících procesů, stejně jako znalosti základních prvků teorie regulace stejně jako Putin vidí realitu mnohem líp, než jeho okolí. To mu dává určitou výhodu. Na druhé straně čelí spojenému tlaku zkorumpovaných hlupáků zleva i zprava podporovaných vnějšími silami. Musí kličkovat a hledat spojence, což není jednoduché. Mimochodem, Mirrore, jedním z největších podporovatelů Zemana je nějaký Foldyna. Vzpomínám si, že se vám jeho projev líbil.

mirror
mirror
23. 12. 2014 20:30

hudryper napsal Zeman mistrně využil nepatrných prezidentských pravomocí k tomu,aby celou tu partu vlastizrádců okolo Kalouska, hlupáků vedení tehdejší ODS poslal do politického důchodu. Na alternativních webech je také jiná verze odstranění Nečase, který dal někde ústní slib ve věci dostavby Temelína. Američané dostali strach, že jim ten kšeft unikne, tak čtyřka Zeman (státní zástupce), Bradáčová, Ištván a Šlachta provedli palácový převrat. Samozřejmě nevím, jestli je tato historka pravdivá nebo je to jen výmysl. Zeman nijak nebojuje proti misím s NATO. Známá je historka s přeletem amerických bombardérů na Srbsko. Netvrdím, že musí vždy vyložit karty na stůl, ale když… Číst vice »

ducatista
ducatista
23. 12. 2014 20:39

Čestný a upřímný člověk, smekám s hlubokou poklonou…

mirror
mirror
23. 12. 2014 20:40

Sio napsal Díky perfektní analýze a chápání probíhajících procesů, stejně jako znalosti základních prvků teorie regulace stejně jako Putin vidí realitu mnohem líp, než jeho okolí. To mu dává určitou výhodu. Sio, koupil jsem si jeho dvě knihy klepů. Jedna z nich obsahuje verbální popis numerického řešení soustavy diferenciálních rovnic s počátečními podmínkami, které se v mém oboru hodně používá. Jeho text je převyprávěný popis, který vyslechl někde od nějakého matematika. Před převratem se u nás pracovalo na dynamických modelech národního hospodářství. Zeman může být jako jednooký králem mezi slepými. Foldyna ho podporuje asi ze stejných pohnutek jako já. Opakoval… Číst vice »

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
23. 12. 2014 21:26

Pánové, u mne Zeman skončil už „opoziční smlouvou“. Mám takovou soukromou představu, v níž Zeman s Klausem už na počátku plyšáku házejí kostkami o to, kdo bude jakože pravičák a kdo bude kalit vodu na levici, aby ve vyzkoušeném modelu dominujících dvou „nesmiřitelných“ politických stran vodili celou společnost za nos. Zemana jsem volil a podporovat jej budu, poněvadž menších gaunerů u nás nevidět.

hudryper
hudryper
23. 12. 2014 23:43

mirror napsal Není také žádným velkým národohospodářem. Banky zašantročil do zahraničí, a v Hranicích má pomník z obrazovek. Zřejmě jste ve svých národohospodářských studiích nepostřehl,že ty banky,které Zeman pod tlakem ze státního bankrotu musel prodat, byly totálně vytunelované a pět minut před insolvencí. S výjimkou ČSOB,která byla kapitalizována penězi Státního rozpočtu hned krátce po plyšáku. O vytunelování velkých bank a zřízení obrovského státního dluhu,schovaného v takzvané privatizační agentuře,později privatizačním fondu,se postarali géniové ekonomické zlodějny,poskoci panstva v zahraničí Klaus, Dyba,Tříska a další.Obrazovkám Zeman nerozuměl,taky to není jeho práce,na to měl na vládě „odborníky“ z městské rady Kocourkova. Pro Zemana šlo o… Číst vice »

mirror
mirror
24. 12. 2014 1:29

hudryper napsal Klaus, Dyba,Tříska a další Nemám nic proti tomu, že to byli darebáci. To neznamená, že Česko muselo být zbaveno všech bank ve vlastnictví českého subjektu. Štěpán Kotrba o Zemanovi tvrdí, že završil budování kapitalismu u nás. Podle Švihlíkové jsme se stali kolonií řízenou zvenčí. Profesor Zelený z Floridy se v televizi obvykle směje, že nás řídí ze zahraničí a že vlastně žádnou hospodářskou politiku nemůžeme dělat, protože skoro nic nám u nás doma někomu s českým občanstvím neříká pane až na několik drobných firem, které vznikly s užitím zdravého rozumu lidí, kteří se začali starat sami o sebe.… Číst vice »

mirror
mirror
24. 12. 2014 1:40

Kdysi v padesátých létech byla ve slabikáři básnička o tom, jak dlouho do noci na hradě svítí jedno okno, za kterým soudruh Gottwald za nás pracuje, což mohlo naznačovat, že i myslí. Tož to se mi vůbec v mém věku nelíbí. Není vhodné dávat někomu tolik důvěry, že se vzdáme vlastního názoru a necháme s sebou manipulovat. Mělo by se postupovat krok za krokem s možností průběžné kontroly. Kardinální chybou většiny národa bylo svěření důvěry silám (zájmovým skupinám), o jejichž skutečných cílech a motivech věděli jen oni sami a ostatní jen doufali, že jsou to slušní lidé, což nebyla pravda.… Číst vice »

mirror
mirror
24. 12. 2014 1:51

hudryper napsal
Zeman pod tlakem ze státního bankrotu musel prodat

V životě musíme všichni umřít, nic jiného. Naopak můžeme na znamení nesouhlasu odejít z funkce. Když to neuděláme, bereme na sebe zodpovědnost za všechny důsledky. Voliči zřejmě Zemanovi odpustili, čehož by si měl vážit a bít se za nás jako lev. Stěžoval si někde při svých zahraničních cestách, že se cítíme být kolonií?

Viky
Viky
24. 12. 2014 6:23

S článkem Tribuna lze než souhlasit. To, s čím bych já třeba nesouhlasil úplně, je méně podstatné. Vyjadřovat se k výzbroji a výstroji se mohu jen velmi omezeně, protože prostě spoustě věcí nerozumím. (nevím o nich dost, chcete-li) Tlak sovětů byl především na unifikaci a kompatibilitu a to je zcela pochopitelné. Tenhle tlak na kompatibilitu je zde stále, jen je veden z jiné strany, a zase je docela pochopitelný. Bylo mi řečeno, že přechod na jakýsi druh střeliva byl krokem zpátky a naopak přechod na jný druh střeliva byl jednoznačným pozitivem. (mluvím o soc. éře) Většina lehkých zbraní byla vlastní… Číst vice »

zajoch
24. 12. 2014 6:27

Mirrore, jak si vašich názorů hodně vážím a většinou se s vámi shodnu, tak tady nemohu. Připadá mi, že se na situaci díváte jen z pozice místa vašeho žití, jak by se mohlo postupovat například ve vašem bydlišti. Vám připadá, že má Zeman tak pevné postavení, že nemusí kličkovat, že se může postavit světu, ale především hegemonovi čelem? Že se může za nás bít jako lev zjevně? Možná máte před očima příklad maďarského Orbána, který se jeví a jistě je jaksi odvážnější. Ovšem Orbán nešéfuje Čechům, ale Maďarům. A v tom je podle mne dost podstatný rozdíl. Maďaři jsou hrdý… Číst vice »

mirror
mirror
24. 12. 2014 7:36

Paní zajoch a hudrypere, Zemana jsem ve druhém kole volil a pokládám tu volbu vzhledem Schwarzenbergovi za vhodnou. Mávat červenou kartou bych na ulici nešel, určitě bych šel na protidemonstraci. Jsou před námi rozhodnutí nebo činy, které musíme udělat, ale také nemusíme udělat. Zeman nemusel, přesto v rádiu přeložil veřejně do češtiny slovo pussy. To je jeho plus. Jako to udělaly jiné země už naše mise v Afganistanu mohla skončit. Nelíbí se mi posedlost Zemana posílat někde naše vojáky. Chtěl je poslat na Golanské výšiny, možná také na Ukrajinu. Hrubě se mi nelíbilo odseknutí stížnosti zástupkyně strany regionu na Ukrajině,… Číst vice »

idiotronic
24. 12. 2014 9:58

mirror napsal
jeho volba pro mne menší zlo než volba Schwarzenberga, a proto dostal můj hlas.

Mirrore, doufám, že vám neušlo, že Jiří Jírovec publikuje na Parlamentních listech…kdeže loňské Blisty jsou!
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Krajan-z-Kanady-Jirovec-Srabi-v-ceske-politice-vyvolavani-svetovych-konfliktu-kvuli-jistym-zajmum-

mirror
mirror
24. 12. 2014 10:19

idiotronic napsal
Mirrore, doufám, že vám neušlo, že Jiří Jírovec publikuje na Parlamentních listech…kdeže loňské Blisty jsou!

Díky za upozornění. Občas mu pošlu e-mail. Koupil jsem si jeho knihu na stažení Mé mladé přítelkyni.

Slobo
Slobo
24. 12. 2014 12:15

skelet, Pátrač
-Opět prokázaly svou kvalitu
http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=307&t=4372&start=3660

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
24. 12. 2014 14:18

Paní Zajoch, ptáte se, co mohl Zeman před uzavřením opoziční smlouvy dělat, když s ním nikdo nechtěl do vlády. Měl jít do opozice, poněvadž uzavřením smlouvy o spolupráci s pravicovou stranou zradila soc. dem. své voliče. Od toho dne obnovená ČSSD i Zeman touto zradou přišli o důvěru mnoha voličů a mnohé znechutili až k nevoličství. Tehdejší poslanec za ČSSD v Opavě Macháček mi vysvětloval, že vyvolat nové volby bylo nemožné, poněvadž by stály moc peněz něco kolem půl miliardy. Takže jsme ušetřili a já jsem si uvědomil, že hlavním znakem sociálního demokrata bude jako u černoprdelníků schopnost pro plné… Číst vice »

Alena
Alena
24. 12. 2014 14:43

dnes to není o pravici a levici, ale o tom, jak jsou strany poslušné kolonizátorům. V tomto smyslu si Zeman s Klausem rozuměli, takže se opoziční smlouvě nedivím. ODS a ČSSD postupně ale podlehly mocipánům.

r.m.
r.m.
24. 12. 2014 17:05

V poštním provedení nakoupila armáda ČR i Bible.“ …s obalem z hrubého plátna v pískovém odstínu…“ psali o zakázce 15. ledna 2014 – http://zpravy.idnes.cz/maskacove-bible-pro-armadu-dct-/domaci.aspx?c=A140115_100019_domaci_jw
Odborník z toho vyčte, kolik má naše armáda vojáků v polích, kde se dá už jen modlit.