Neexistuje důkaz o účasti ruských hackerů v presidentské volbě USA

Okamžitě po porážce Hillary Clintonové v amerických prezidentských volbách zahájily protidemokratické síly USA kampaň za delegitimizaci zvoleného prezidenta Trumpa. Konečným cílem tohoto tažení je zbavit Trumpa jeho budoucího úřadu – a kdyby se to náhodou nepovedlo – oslabit jej delegitimizačními očerňovacími pokusy natolik, že nebude schopen uskutečnit své hlavní politické trajektorie. Hlavně pak ty týkající se jeho politiky zahraniční.

Nejpodstatnějším bodem, kolem něhož se tyto snahy točí, je reorientace amerického vojenského komplexu a k němu přidružených sil NATO od dosavadní války proti teroru k přímé konfrontaci s Ruskem a Čínou.

Jak k věci sděluje web Strategic Culture Foundation, sestává kabala usilující o takovouto zahraniční politiku USA z dosavadního prezidenta Obamy, poražené prezidentské kandidátky Hillary a známých neokonzervativců jako jsou Victoria Nulandová, republikánští senátoři McCain a Lindsay – a spolu s nimi celý americký vojenskoprůmyslový komplex (jeden z neokonzervativců a dřívější ředitel CIA James Wolsey, stojící až dosud za Trumpem, vhodil v nedávných dnech ručník do ringu a Trumpův tým opustil).

Hlavní role ve spiknutí padla na Obamova parťáka a současného ředitele CIA Johna Brennana a další byly přiděleny různým vojenským organizacím a think tankům NATO, jako jsou Atlantická rada, britská RUSI a vždy spolehlivá média..

Důraz dehonestační protitrumpovské kampaně spočívá na důvěrných emailech a listinných dokumentech Hillary Clintonové, které pro veřejnost odhalila Wikileaks. Snahou totiž je vyvolat dojem, že aspoň některé z těchto emailů či listinných dokumentů spatřily světlo světa kvůli ruským hackerům řízeným přímo ruskou vládou. Vychází se zde totiž z domněnky, že ruská účast je logická už proto, že Trump plánuje navázat dobré vztahy s Ruskem, takže posílit jej a naopak oslabit Hillary bylo v nejniternějším ruském zájmu.

Tato konstrukce má ovšem jistou vadu. A to tu, že pro ni neexistuje důkaz. Doslova žádný. A chybí až do dnešního dne.

Celý článek: Strategic Culture Foundation

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
35 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
10. 1. 2017 16:25

Zdánlivě neuvěřitelné!! : https://cz.sputniknews.com/svet/201701104493325-ek-vytvoreni-ministerstvo-pravda/
Spravedlivá Jourová vystoupila proti „ministerstvům pravdy“ s odůvodněním,že patří k lidem,
kteří zažili situaci s ministerstvem pravdy před 89.rokem a proto má zato,že jde o nesprávný postup ve členských zemích. Bude se tím „zabývat“ slovutná komise EU a střízlivý Juncker osobně
na nejbližším sedánku. Co se to v tom Bruselu děje ? Soudruzi zařadili zpátečku a couvají ?

Vaska
Vaska
10. 1. 2017 17:21

hudryper – spíš někteří soudruzi vycejtili kterým směrem fouká a „nechtěj zůstat jako kůl v plotě“

Béda
10. 1. 2017 17:54

„Soudruzi“ Clintonovci od Big Brothera jsou jaksik rozpolceni. Putinovi hackeři (tento pojem brilantně rozpitval L. Jakl na Parlamentních listech) jsou podle nich dost chytří na to,aby pronikli do nejtajnějších zákoutí amerických vládních a infrastrukturních systémů ale současně jsou to prý úplní debilové, kteří zanechávají za sebou stopy, aby je soukromá očka najatá americkými zpravodajci mohli polehku vypátrat. A to prý ruské hackery úkoluje KG-bák Putin. Asi v KGB neplatí, že prvořade je vždy po sobě důkladně zahladit stopy, případně vytvořit falešné stopy s cílem svést vyšetřování na falešnou kolej.

Kdoví jak to mají američtí zpravodajci?

Vaska
Vaska
10. 1. 2017 18:13

pro Béda – nejlepší na tom je že nám masmédia říkaj že ruskej mužík umí ovládat pouze ten jejich sčot (a to jen tehdy pokud není nalitej – což je málokdy) a na druhé straně dokáže prorazit nejzabezpečenější sítě a oblbnout 16 zpravodajských služeb SS – ten Putin musí bejt kouzelník – jinak to nelze vysvětlit !!

hudryper
hudryper
10. 1. 2017 19:33

Samí bývalí politikové Evropy kvílí strachem,že už se nikdy nedostanou ke korytům,na které byli
zvyklí a stačilo jim jen být totálně konformní k jakýmkoliv zvěrstvům supervelmoci. Viz tento dopis:

https://cz.sputniknews.com/svet/201701104495674-politici-vychodni-ebropa-trump-rusko/

Aleš
Aleš
10. 1. 2017 20:03

https://www.novinky.cz/domaci/426037-zeman-urednici-vnitra-neodhali-skutecne-dezinformace-nemaji-totiz-radi-trumpa.html
Není pravda, že by Zeman Chovance nepochopil, naopak. Moc dobře ho pochopil a moc dobře zareagoval.
Vzhledem k tomu, že Jourová v EU je v podstatě za korporátní fašismus, řekl bych, že máte pravdu chlapi.
Yankee murders go home!!!

Dana
Dana
10. 1. 2017 22:47

By mne zajimalo, kolik nevinnych Cechu uz americti imperialiste zavrazdili. :-) Jen cekam, kdy nastane u soudruhu kocovina a s Putinem bude po libankach. Trump chce zmodernisovat armadu, namornictvi i leteckou obranu. Mimotoho, Putin potrebuje desperatne finance , rozumej dolarky – a sibirske prirodni bohatstvi lezi ladem.. Rusaci zrejme nahackovali, coz jest, procitali si e-maily clenu Demokraticke strany, ktera nemela svoji postu radne zabezpecenou. K Republikanum-Trumpovcum se nedostali, ale i tak , ti jsou vetsinou opatrnejsi a dulezite veci si resi mezi ocima..Nic by stejne nenasli. Takhle se pohodlne ukazala podvodna tvar Clintonky, coz ovsem byla jen dalsi kapka pro… Číst vice »

Béda
11. 1. 2017 1:09

Dana Lehovitzová (tímto oslovením zdravím i vaše biologické dvojče)

Považuji za špatný vtip, když země která standardně špicluje VŠECHNY (i své spojence) a standardně ovlivňuje vnitřní politický vývoj v cizích zemích – začne někoho obviňovat z toho že špehuje co dělají její vlastní politici.

Něco natolik bezostyšně drzého se jen tak nevidí. I kdyby to nakrásně s ruskými hackery byla pravda, jakože je to hódně diskutabilní a důkazně nedoloženo, jakým právem zrovna USA s jejich pátými kolonami v cizích státech, odposlechy NSA, Svobodnou Evropou, ZHN v Iráku, zničením Libye, Majdanem, mediální virtualitou s politickým podtextem někoho obviňují?

Béda
11. 1. 2017 3:28

Stejně je paradoxní, když o ruském vměšování, špiclování, o ruské rozpínavosti, militantnosti, o ruské agresivitě, o ruských konspiracích vytrubují do světa zpravodajci a politici státu, který je PROKAZATELNĚ nerozpínavějším, nejmilitantnějším, nejagresivnějším, nejvíc expanduje, nejvíc špicluje, nejvíc konspiruje a nejvíc se vměšuje do vnitřních věcí jiných států. Je to celé jak z nepovedené černé komedie.

Admirál
Admirál
11. 1. 2017 7:44

Huderyper – Nainštalovat takto zkonstruovanou a prezentovanou ideopolicii v českých poměrech se může snažit pouze naprostý debil a ignorant bez jakékoli ani základní vazby na zdejší reálie. To samé se týká těch, co jsou ochotni do téhle instituce nalézt. Nesoudnost, neschopnost dohlédnout si na špičku nosu, ideologická zaslepenost. Strážmistr Flanderka by byl vedle nich gigant. A tihle lidé něco vytýkají komunistům, přitom jsou to bolševici nejhoršího zrna. Kterákoli politická strana, která se k tomuhle pohrobkovi přihlásí, si kope hrobeček. Soc.dem. projevuje tím, že ten kolosální výplod chorých mozků hned na počátku nestopla, 1. že má sebevražedná sklony, 2. že je… Číst vice »

fajt
11. 1. 2017 8:27

ruští a američtí oligarchové jdou na dohodu ( borok Stalin a jeho odkaz), uvidíme, jak tento kočkopes bude v praxi fungovat ( jestli ne, tak Trump bude mít největší potenciál pro třetí světovou). ..)

hudryper
hudryper
11. 1. 2017 13:39

Admirál napsal Huderyper – Nainštalovat takto zkonstruovanou a prezentovanou ideopolicii v českých poměrech se může snažit pouze naprostý debil a ignorant bez jakékoli ani základní vazby na zdejší reálie. To admirále podepisuji. Jakoby bylo v plánu zbavit ČSSD její dnešní věrchušky ve volbách a poté vytvořit nové vedení ze skoro úplně nových osob. Pár takových individuálně vystupuje opozičně, nemají však mezi sebou politického rétora,který by dokázal oslovit občany ,jako druhdy Zeman : „vláda co kryje podvody a zločiny je vláda podvodníků a zločinců…“ Osobně tipuji,že má před sebou kariéru předsedy té budoucí ČSSD kriminální justicí vyškolený MUDr.Rath,který bude-li osloven ve… Číst vice »

hudryper
hudryper
11. 1. 2017 14:11
Béda
11. 1. 2017 15:47

Protitrumpovská zpráva vznikla jako recese na fóru 4Chan, a CIA jí uvěřila

http://orgo-net.blogspot.cz/2017/01/socialni-sit-4chan-prohlasuje-ze.html

Vaska
Vaska
11. 1. 2017 15:56

Béda – zrovna jsem na to koukal – jestli se to potvrdí tak to bude gol – celé dopoledne se mohli podělat jen aby vytroubili do světa „jak zlej Putin ovládá Trumpa“ – typuju že budou držet Bobříka mlčení

Béda
11. 1. 2017 16:06

Vaska,

co to musí být za zoufalce, když formulují vztah svého státu k cizímu státu (přitom jde o dvě jaderné supervelmoci) na základě takových blábolů.

Béda
11. 1. 2017 16:21

Už i Švédsko chce házet ten svůj bordel zaviněný vlastními politiky na Rusko: https://cz.sputniknews.com/svet/201701114502633-svedsko-poplach-ruska-propaganda/

peter.
11. 1. 2017 18:10

fajt:
Ako to môže v tom Poľsku fungovať s takými ch.jmi vo funkcii ministra ako sú minister obrany Macierewicz z ktorého sa smejú všetci poľskí lampasáci a minister ZV Waszykowski,ktorý sa najnovšie preslávil týmto:
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/416373-obrovske-faux-pas-polskeho-ministra-rokoval-s-neexistujucim-statom/
Tú jeho výzvu o servilite k USA však beriem.

fajt
11. 1. 2017 18:26

peter. napsal
peter

v rzeczipospolitej teď jede fest informační válka, takže i každé přeřeknutí nebo ptákovina je brána smrtelně vážně, toho Macierewicze bych úplně nezatracoval, tedy neměl bych ho za úplně poslušného vola elitářů http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/354761/polsky-ministr-vzyva-protokoly-o-svetove-nadvlade-zidu-experti-je-maji-za-lzive.html – ale nikomu nestraním ani tady, jak už jsem napsal, nejlepší politik pro prostý lid, je prostě studený politik, na tom tvrzení neměním ani čárku. ..)

Béda
11. 1. 2017 18:26

Pokus o komplexní pohled politologa na rusko-americko-evropské vztahy: https://cz.sputniknews.com/nazory/201701114504287-ukrajina-belorusko-rusko-eu-politika-budoucnost/

fajt
11. 1. 2017 18:34

Béda napsal Pokus o komplexní pohled politologa na rusko-americko-evropské vztahy: https://cz.sputniknews.com/nazory/201701114504287-ukrajina-belorusko-rusko-eu-politika-budoucnost/ Ani jeden režim světa totiž nepadl pod tíhou vlastních chyb a zločinů. Moc se mění, je ochotna k ústupkům jedině v důsledku nátlaku – wau, přesně tak, chyby a zločiny mocných ( jedno v jakém množství a kvalitě) spolehlivě tlumí spodní davy, o moc se přichází v drtivé většině tak, že na mocné tlačí další mocní, takže jeden bohatý a vlivný v rozmaru vydá ( provede) více než frustrovaný a pokořený národ ( takže neexistuje žádná kritická mez nespokojeného davu, který sám o sobě udělá změnu, revoluci , či… Číst vice »

fajt
11. 1. 2017 18:37
fajt
11. 1. 2017 19:00

peter. napsal
peter.

teď na mně juknul Sobotka, opravdu slizký politik, který má neustále gzicht zrovna farářem zneužitého ministranta, to je teprve porno, ten oranžové gorily dovedl do stavu všeobecné politické prostituce futrované emerickým párkem a partajní potřebou jebat ovčana od rána do večera do všech možných dírek – tahle politická subka s emerickým straponem v zadnici české kurevnictví a všeobecné pracovní otroctví povýšila na vývozní artikl, to je teprve peklo za oranžového dne. ..)

fajt
11. 1. 2017 19:12

Trumpův otevřený nepotismus bude mít následovníky i v zemích, kde to nebylo skoro myslitelné – to je v podstatě v pořádku, proč stále předstírat něco, co prostě v této civilizaci nefunguje, proč by i jeden z hlavních světových protektorů se nemohl vrátit k po staletí prověřenému incestu a svůj dnešní majetek, moc a vliv chránit ještě důsledněji … viď, Francku. ..)

peter.
11. 1. 2017 19:55

fajt napsal teď na mně juknul Sobotka, opravdu slizký politik, který má neustále gzicht zrovna farářem zneužitého ministranta, to je teprve porno, ten oranžové gorily dovedl do stavu všeobecné politické prostituce futrované emerickým párkem a partajnípotřebou jebat ovčana od rána do večera do všech možných dírek – tahle politická subka s emerickým straponem v zadnici české kurevnictví a všeobecné pracovní otroctví povýšila na vývozní artikl, to je teprve peklo za oranžového dne. ..) fajt: Nedal som sem ten odkaz preto,aby som sa vás nejako dotkol.Dal som ho sem preto,aby som poukázal na to,že neľuďom ktorí si nárokujú vládnuť svetom,je v… Číst vice »

fajt
11. 1. 2017 20:02

peter. napsal
peter

ježiši, Peter, nejsem vůbec dotčený, váš pohled na svět je mi sympatický a beru ho za zdravě kritický a potřebný, takže určitě nemějte obavu :-)

fajt
11. 1. 2017 20:11

comment image?oh=10caa25fba39adab32898d91570f3c07&oe=58C24CDB

fajt
13. 1. 2017 8:12

hudryper napsal Zdánlivě neuvěřitelné!!: https://cz.sputniknews.com/svet/201701104493325-ek-vytvoreni-ministerstvo-pravda/ Spravedlivá Jourová vystoupila proti „ministerstvům pravdy“ s odůvodněním,že patří k lidem, kteří zažili situaci s ministerstvem pravdy před 89.rokem a proto má zato,že jde o nesprávný postup ve členských zemích. Bude se tím „zabývat“ slovutná komise EU a střízlivý Juncker osobně na nejbližším sedánku. Co se to v tom Bruselu děje ? Soudruzi zařadili zpátečku a couvají ? každý ministr vnitra čr po státním převratu v 89 si v této silové složce vytvořil vlastní, jemu oddanou gerilu – nejvíce aktivní v této věci byli Sokol ( jeho kondoři ), Ruml ( klausovi poskoci ), Langr… Číst vice »