Nizozemsko odmítlo odtajnit dokumenty o pádu MH17

Nizozemsko odmítlo předat novinářům dokumenty týkající se malajsijského boeingu sestřeleného nad územím Ukrajiny, oznámil televizní kanál RTL Nieuws.

Média se odvolala na zákon o otevřené vládě a zaslala interpelaci ministerstvu bezpečnosti a spravedlnosti se žádostí poskytnout informace mající vztah k tomuto případu. Avšak ministr Ard van der Steur oznámil, že přes to, že se jedná o informace pro společnost skutečně závažné, pokládá vláda v čele s premiérem Markem Ruttem za „mnohem důležitější udržet celou věc v tajnosti“

Celý článek najdete zde: http://cz.sputniknews.com/svet/20150813/906838.html#ixzz3igrT4JKq

Obsáhlejší anglickou verzi najdete zde: http://linkis.com/sputniknews.com/euro/epnVY

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
lomikel
lomikel
13. 8. 2015 11:26

jsou to kurvy, doufam ze je to bude stat karieru az se to provali. uz ted maj sevreny zadky pac za tohle by mohla padnout vlada.

arpi
arpi
13. 8. 2015 11:43

já si myslím,
že čím víc to všechno tají, tak tím víc lidí přesvědčují o tom,
že v tom prostě je nějaká levota…
Protože jinak by přece nebyl žádný důvod to tajit ;-)

Amenre
Amenre
13. 8. 2015 11:57

Pokud se ruske veto v OSN rovna priznani, tak co znamena nizozemske zatajovani informaci ? :)

Amenre
Amenre
13. 8. 2015 12:14

Spíše to sem nepatří, ale je tam i zmínka o MH17.
http://www.zemavek.sk/articles/view/predseda-asv-podozrieva-prezidenta-kisku-z-vlastizrady
Pan Žarnovičan je docela odvážný a podle toho, jak znám své známé na Slovensku, tak ho v médiích rozcupují.

hudryper
hudryper
13. 8. 2015 12:29

Připomínám Pjakinova slova o tom,že všechny vlády světa vědí,jak k sestřelení Boingu došlo ,zde
se jedná o snahu udržovat veřejnost co nejdéle od pravdy,aby se na potřebu jejího odhalení nejraději zapomnělo. Zřejmě byli Rusové žádáni,aby se svými důkazy nevystupovali na veřejnost a
oni po malých dávkách dělají vše,aby se na tu velkou vraždu nezapomínalo. Myslím,že dělají v této kauze politiku chytré horákyně,což musí organizátory a realizátory udržovat naštvané a v napětí.

abx
abx
13. 8. 2015 12:44

kto ma rad tanky, zbrane, bojove umenie: tankovy biatlon v Rusku nazivo, semifinale
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2oWOkekgHxU

abx
abx
13. 8. 2015 12:46

nic neprezradia, lebo Holandsko podpisalo dohodu o mlcanlivosti vo veci zostrelenia MH17 ukrajinskymi fasistami
http://www.globalresearch.ca/the-causes-of-the-mh17-crash-are-classified-ukraine-netherlands-australia-belgium-signed-a-non-disclosure-agreement/5397194

Vaska
Vaska
13. 8. 2015 14:25

pro abx – a ještě jedna věc : SS jím vrátili zlato (kdežto na Merkela se vykašlali) – soudruzi z SS hned tak něco nevrátěj a proč jím to zlato asi vrátili ?

Bety
Bety
13. 8. 2015 14:51

Nizozemský premiér se vyjádřil, že zveřejnění zprávy by poškodilo jejich vztahy s jinými zeměmi. Takže tím vlastně vyloučil jakékoli podezření proti Rusku, protože a) Rusko o to zveřejnění žádá
b)Vzhledem k sankcím by vlastně Rusko obvinili rádi.
Takže obvinit Ukrajinu ,aby ze sebe udělali hlupáky, kteří podporují svinský režim schopný jen tak sestřelit civilní letadlo vlastně nemůžou. Navíc mluvil o vztazích s jinými zeměmi, tedy množné číslo, a koho se tak asi mohou bát, a kdo už jim za mlčení zaplatil tím, že jim milostivě vrátil jejich zlatý poklad?

koloděj
koloděj
13. 8. 2015 15:45

Myslím si, že je toho hodně, co musí komise tajit. Nejde jen o samotné sestřelení … také otázka pasažerů bude zajímavá, protože nejeden svědek pádu Boeingu hovořil o strašném puchu z mrtvol několik desítek minut po pádu.

Ovšem toto utajování je více než přiznání viny „jiných zemí“. Kdo sestřelil letadlo, je dnes jasné myslím všem, kdo se trochu o dění kolem sebe zajímají a nemají IQ houpací kůň. Ale jsou i další věci, které nikdo nechce z té žumpy vytáhnout na světlo.

koloděj
koloděj
13. 8. 2015 15:46

a nemusím doufám zdůrazňovat, že členové komise jsou zřejmě již dnes mrtví muži.

Viky
Viky
13. 8. 2015 16:11

Kolem věci je tolik „podivností a nestandardností“ až to tříská dveřmi. „Normálně“ by měl celou vyšetřovací anabázi zastřešovat ICAO. Jenže to nejde, protože ICAO je příliš nepolitický a odborný institut. ICAO by kupříkladu nedopustil ponechat část trosek na místě, když jsou dohledatelné a volně ležící. ICAO by nepřipustil označit část trosek za nepotřebné pro vyšetřování. atd. Tak se vytvoří „národní vyšetřovací komise“ a ICAO je z toho elegantně skorovynechána. Úplně ne, to by bylo podezřelé, ale v zásadním ano, protože by se pod některé věci ICAO nepodepsala. Jednotlivé expertní vyšetřovací postupy provádějí laboratoře běžně spolupracující s ICAO. Ale výsledky se… Číst vice »

abx
abx
14. 8. 2015 16:39

prehovoril vojak z „312“ posadky BUKu, ktory podla medialnych manipulatorov mal patrit opolcencom a ktorym mali zostrelit MH17: Skôr prehovoriť nemohol: iba pred niekoľkými dňami sa z armády vrátil do civilu. Známy novinár a bloger Anatolij Šarij ho našiel a porozprával sa s ním. Bývalý vojak povedal veľa mimoriadne zaujímavých a prekvapivých vecí… Hneď odmietol tvrdenia, že ten Buk patril Rusom alebo povstalcom. Tvrdí, že Buk č. 312 vždy patril výlučne ukrajinskej armáde a nikdy sa nedostal do cudzích rúk. Na druhej strane prisahá, že tento Buk nezostrelil Boeing a vlastne v žiadnom prípade ho zostreliť ani nemohol. Vysvetlil, čo… Číst vice »