P. C. Roberts: Putin mi slíbil ruský pas

Roberts na svém webu píše:

Poté, co mě nejkanálovější americký deník Washington Post spolu s dvěma stovkami dalších Američanů označil za „ruského agenta“, napadlo mě, že bych tuto absurditu mohl roztočit do vyšších obrátek tím, že coby ruský agent požádám prezidenta Putina o vydání ruského pasu. Ten by mi totiž proti americkým úřadům, které mě po tomto obvinění – z něhož jako nejvážnější uvádí Washington Post mou podporu Trumpa – jistě přijdou zatknout, mohl poskytnout diplomatické krytí.

Prezident Putin se do mé hry s gustem zapojil a před pár hodinami mi dal vědět, že můj ruský pas je připraven.

Ruská agentura Sputnik k případu uvedla:

Paul Craig Roberts, který jako náměstek ministra financí sloužil v někdejší Reaganově vládě, požádal prezidenta Vladimíra Putina o ruský pas. Učinil tak v reakci na článek v deníku Washington Post o tzv. ruské propagandě v USA. V dopise, který je jakoby psán Putinovi, ale autor jej v ironickém tónu zveřejnil jen na svém webu, Roberts píše:

„Nyní, kdy agent CIA C. Timbery skrývající své pravé zaměstnání za činností novinářskou prozradil čtenářstvu Washington Post, že jsem ruský agent, napadlo mě, zda bych Vás nemohl požadat o vydání ruského pasu, abych tak pro sebe získal alespoň ždibíček diplomatického krytí. Dověděl jsem se totiž, že jste už poskytl ruský pas i Stevenu Seagalovi, a tak doufám, že coby ruský agent budu pro vás stejně užitečný jako herec, který vás ve filmech učí jen střílet. V žádném případě pak nevěřte Vašim ruským oponentům z řad tzv. atlantickým integralistů, kteří Vás budou přesvědčovat o tom, že v pozadí mé žádosti o ruský pas je složitá hra CIA, která má nás dva dát dohromady jen proto, abych Vám mohl škodit. Ani má kritika washingtonského zvyšování napětí mezi nukleárními mocnostmi, ani podpora Vaší politiky, která má toto napětí naopak snižovat, nikdy nebyla a ani dnes není mým špionážním taktickým tahem. Skutečně dávám přednost tomu, aby svět nevyletěl do povětří v důsledku termonukleární války.

Tímto svým postojem jsem se samozřejmě stal v USA osobou krajně podezřelou, ale doufám, že v Rusku bude takovýto postoj přijatelný.

Pochopitelně na mě budou mít teď v USA pifku za to, že jsem se stal členem americké vlády a tedy též držitelem nejtajnějších vojenských a bezpečnostních informací jenom proto, abych je mohl coby ruský agent zneužít. Jsem si ostatně jist tím, že Washington Post brzy odhalí, že jak agent KGB Ronald Reagan, tak i já jsme bohatým snižovali daně s jediným cílem –  utlačit americký lid do té míry, že povstane a kapitalistický režim v USA svrhne.“

Jak už bylo shora řečeno, Kreml na Robertsovu hru coby ruského agenta přistoupil a oznámil mu, že věc zváží hned poté, co Roberts svoji žádost o ruský pas vyplní a předá ji ruskému zastupitelskému úřadu ve Washingtonu.

Zdroj: Paul Craig Roberts

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
1. 12. 2016 20:53

fajt napsal

http://aeronet.cz/news/video-manazer-americke-firmy-vyhazuje-delniky-z-prace-a-drze-jim-rika-ze-jejich-tovarna-se-stehuje-do-mexika-kdyz-to-slysel-trump-zacaly-se-dit-veci-cz-titulky/

fajt:
Ten odkaz som už dal pod „Perličky z tisku“,tak len zopakujem čo som k nemu napísal.
Aj keď Trumpove gesto vyznieva sympaticky obávam sa,že ak jeho stratégiu sťahovať výrobu späť do USA preberú aj iné(európske) štáty,bude to mať na nás katastrofálny dopad.Nemci,Francúzi a Briti môžu túto stratégiu prevziať kvôli zamestnaniu imigrantov a potom Slovensko príde o USS Steel(VSŽ) o Volkswagen,Peugeot aj Jaguár(zatiaľ vo výstavbe).A bude po Slovensku.

zajoch
1. 12. 2016 21:33

Ještě něco k předchozím dvěma:
http://rusvesna.su/news/1480625497 Trump pohrozil americkým společnostem, které převádějí byznys za hranice.

fajt
1. 12. 2016 22:31

peter. napsal fajt: Ten odkaz som už dal pod „Perličky z tisku“,tak len zopakujem čo som k nemu napísal. Aj keď Trumpove gesto vyznieva sympaticky obávam sa,že ak jeho stratégiu sťahovať výrobu späť do USA preberú aj iné(európske) štáty,bude to mať na nás katastrofálny dopad.Nemci,Francúzi a Briti môžu túto stratégiu prevziať kvôli zamestnaniu imigrantov a potom Slovensko príde o USS Steel(VSŽ) o Volkswagen,Peugeot aj Jaguár(zatiaľ vo výstavbe).A bude po Slovensku. ano, to vše může nastat ( z největší pravděpodobností i nastane), ale s tímto stavem si bude muset poradit další generace, která byla vychovávaná kapitalistickou zdivočelou ulicí, krom toho nemůže… Číst vice »

Irena
2. 12. 2016 12:31

Олланд официально отказался идти на второй срок

Подробнее на РБК:
http://www.rbc.ru/politics/01/12/2016/5840784c9a794735602ba063

Bety
Bety
2. 12. 2016 16:25

K tomu videu – Je to čistě byznys rozhodnutí. Úplně mi naskočil Kmotr – tam, když bylo třeba někoho zabít, tak to doprovázeli prohlášením: To není osobní, je to obchod.
Peter, když budou chtít zavřít VSŽ, tak co kdybyste jim to znárodnili, hm????

peter.
2. 12. 2016 16:55

Bety napsal Peter, když budou chtít zavřít VSŽ, tak co kdybyste jim to znárodnili, hm???? Bety: Znárodňovať nemusíme nič.Oni jednoducho odídu a tú obrovskú fabriku nám(štátu)nechajú.Američania do toho nič nedali a sú u nás len preto,že štát im poskytuje čoraz výhodnejšie tzv.“hmotné stimuly“.Prednedávnom,keď im vypršala doba „daňových prázdnin“už boli na odchode,ale vláda im zase poskytla také výhody,že ešte zostali.Nejde len o výrobu.Ide hlavne o odbyt no a o trhu rozhodujú veľké nadnárodné oceliarske koncerny,ktoré tiež musia bojovať s dumpingovými cenami čínskej ocele.Jedine,že by sa toho ujalo Rusko.Lenže v Rusku majú oceliarstvo v rukách takí istí kapitalistickí smradi-oligarchovia,ako sú tí americkí.… Číst vice »

peter.
2. 12. 2016 17:37

Myslím,že ak Nemci ešte stále cítia vinu za II.svetovú vojnu,tak je to správne.Povedal Gideon Levy,bývalý poradca izraelského expremiéra Šimona Peresa a novinár izraelského ľavicového denníka Haaretz. pozn.Pocit viny za II.ww od svetových židovských bankárov,ktorí Hitlera financovali pán novinár nepožaduje. Ďalej Levy hovorí:Európa má dosť miesta aby absorbovala chudobných ľudí z Afriky a Stredného východu.V Európe je dosť miesta pre imigrantov,napokon aj v USA.Mali by ste prijať viac a viac chudobných ľudí.Skrátka bohaté krajiny by mali prijať chudobných ľudí,to je solidarita. Pozn.Tu si treba všimnúť,ako sa k africkým imigrantom správa štát Izrael.Neprijíma nikoho,strieľa do nich a tých ktorí preniknú drží v… Číst vice »

Bety
Bety
2. 12. 2016 18:02

Peter. Čechy a Morava na tom nejsou lépe – montovny, montovny. Vlastně celý bývalý východní blok je na tom stejně. Takže nám nakonec nezbude nic jiného, než se vrátit k vzájemné spolupráci. Berte to tak, že Slováci přece přežili i před průmyslovou revolucí a nakonec si to stejně jako my budou muset všechno vybudovat znova. Holt jak se říká – za blbost se platí.

Alena
Alena
2. 12. 2016 18:23

už by bylo na čase, aby se Česko a Slovensko spojili. A když to nepůjde takto, tak aspoň Morava a Slovensko. Slováci jsou naši bratři, tak to jako Moravanka cítím.

peter.
2. 12. 2016 18:26

Alena napsal

už by bylo na čase, aby se Česko a Slovensko spojili. A když to nepůjde takto, tak aspoň Morava a Slovensko. Slováci jsou naši bratři, tak to jako Moravanka cítím.

Cítim to rovnako ako vy a Bety.Len sa najskôr musíme zbaviť tých trtkov čo nám vládnu.U nás,aj u vás.

peter.
2. 12. 2016 19:19

Ukrajinci majú naozaj vygumované mozgy.Ich heroj a staviteľ „obranného valu“na ruskej hranici,hlodavec Jaceniuk si za svoje ťažko zarobené peniaze kúpil viac ako 20 stavebných objektov – víl v Miami.
http://www.hlavnespravy.sk/media-informovali-o-jacenukovom-nakupe-dvoch-desiatok-vil-v-miami/866778
Odporúčam dve videá na ktoré sú odkazy v diskusii.Jedno je o Porošenkovom obytnom komplexe a v druhom je prejav lásky Krymčanov k Porošenkovi.
Tak či chcem,alebo nechcem,stále musím myslieť na tie ženičky s hrncami na hlave,s visiacim sopľom od zimy,ako na Majdane hrozia „Moskaľom“svojimi vyrobenými mozoľnatými ručičkami a ako vreštia „Slava Ukraini“ !Hop-hop-hop.

peter.
2. 12. 2016 20:07

Roberts : Putin mi sľúbil ruský pas.
Porošenko Ukrajincom:Nesiem vám bezvízový styk s Európou:
comment image

Irena
3. 12. 2016 10:38

Сенат Западного Берлина в начале 1970-х проводил „социальный эксперимент“ по передаче беспризорников под опеку педофилам. Шокирующие подробности европейского прошлого. По данным исследователей, профессор психологии и педагогики Гельмут Кентлер, ныне покойный, убедил управление сената по делам молодежи в целесообразности такого опыта. Жертвами эксперимента стали мальчики в возрасте от 13 до 17 лет.

http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/27910-absurdnye-novosti-2-dekabrya-2016-goda.html

Irena
3. 12. 2016 10:59

Минобороны России сравнило свой гуманитарный вклад в Сирии с британским

http://www.rosbalt.ru/russia/2016/12/03/1572663.html

Sio
Sio
3. 12. 2016 11:10

Tak nějak si nejsem jist, zda té mantře o montovnách věřím. Pokud si někdo myslí, že třeba manažerské zvládnutí výroby ve VSŽ a že třeba přípravky pro výrobu jsou snadná věc nebo že se k nim dělají návrhy v Německu nebo u US Steel, je na omylu. A pokud si myslí, že v tom není žádné know-how, mýlí se také. Trochu se zamysleme. U VŠ vystudovaných po roce 2005 mám jisté pochybnosti ohledně kvality, ale pokud vezmeme absolventy do roku 2005 technických oborů – kolik znáte takových, co by neměli práci? Pokud budou firmy donuceny nechat ty „montovny“ doma, přitáhnou… Číst vice »

peter.
3. 12. 2016 11:13

Nečakane obludné rozmery nadobúda pedofília v radoch boháčov,rkc.kléru a politikov.Nedávno som sa zmienil o pedofilnom škandále v radoch britských politikov a boháčov,je obecne známy výskyt pedofilov v radoch rkc.kléru,bola tu zmienka o afére „Pizza Gate“v USA a zmienil som sa aj o výskyte pedofilov v štátnej Dume RF,najmä medzi poslancami „Jednotného Ruska“.Zarážajúce je to ako sa toto zločinné svinstvo šíri po svete.V Holandsku už pedofilovia požiadali o uzákonenie ich organizácie v ČR sa oficiálne zúčastňujú „dúhových pochodov“a ako sa zdá,všetko smeruje k tomu,že z malých detí sa stane komodita a bude si ich môcť kúpiť každá zvrhlá sviňa ak bude… Číst vice »

peter.
3. 12. 2016 11:18

peter. napsal
Nečakane obludné rozmery nadobúda pedofília v radoc

Komentár patrí pod odkaz p.Ireny o pedofiloch.

peter.
3. 12. 2016 11:35

Sio napsal Tak nějak si nejsem jist, zda té mantře o montovnách věřím Sio: Žiadna „mantra“ale holá realita.V montovniach automobilov neexistujú oddelenia vývoja,konštrukcie ani designu.To je fakt,ktorý nevyvrátite nech by ste sa akokoľvek snažil. K USS Steel len toľko,že vo VSŽ bola výroba manažersky zvládnutá už od r.1962.USS Steel využili know how ktoré tu už bolo.Žiadne prípravky na výrobu ktoré by už dávno neboli vyvinuté američania vyvíjať nepotrebovali.A máte pravdu v tom,že šikovný inžinier sa uživí v zahraničí.Ale nie doma!A rozveselil ma váš predpoklad,že ak sa raz taký inžinier vráti domov,tak plný entuziazmu sa pustí doma do výroby automobilov alebo… Číst vice »

Sio
Sio
3. 12. 2016 12:56

peter. napsal Sio: Žiadna „mantra“ale holá realita.V montovniach automobilov neexistujú oddelenia vývoja,konštrukcie ani designu.To je fakt,ktorý nevyvrátite nech by ste sa akokoľvek snažil. K USS Steel len toľko,že vo VSŽ bola výroba manažersky zvládnutá už od r.1962.USS Steel využili know how ktoré tu už bolo.Žiadne prípravky na výrobu ktoré by už dávno neboli vyvinuté američania vyvíjať nepotrebovali.A máte pravdu v tom,že šikovný inžinier sa uživí v zahraničí.Ale nie doma!A rozveselil ma váš predpoklad,že ak sa raz taký inžinier vráti domov,tak plný entuziazmu sa pustí doma do výroby automobilov alebo ocele. Peter, o entuziasmu jsem nepronesl ani slovo, tudíž jste se… Číst vice »

hudryper
hudryper
3. 12. 2016 13:16

peter. napsal Rozlieza sa to a metastázuje ako rakovina po celom tzv.“civilizovanom“svete.A bude to pokračovať do vtedy,kým ľudstvo nenájde v sebe dostatok síl na to,aby tieto pedofilné svine vyzbieralo a do jedného fyzicky vyhubilo. peter.Citovat Módní sexuální pedofilie se rozšířila v rámci uskutečňovaných neoliberálních změn ve světě. Stala se nejsilněji působícím zdrojem kompromitujících materiálů na členy servisních elit, působících ve vrcholných pozicích států i mezinárodních institucí. Jde o klíčový faktor politiky prosazované proti zájmu svému i národa,jemuž vládne.Při pohledu na tyto politiky se zdá být něco takového absurdní, leč časem se pravda vynoří společně s vysvětlením událostí,na něž dosud žádná… Číst vice »

peter.
3. 12. 2016 13:37

Sio napsal Ale vidíte lepší východisko? Celá táto diskusia sa odvíja od predpokladu,že po nástupe Trumpa do funkcie,začnú USA sťahovať výrobu z rozvojových štátov zpäť do USA.Tak ako to už Trump predviedol v súvislosti s Mexikom.Ja som len prezentoval svoj názor,že to isté môžu zopakovať aj veľké európske ekonomiky z dôvodu prílevu migrantov.Upozornil som na to ako by to ovplyvnilo ekonomiku SR.Trvám na tom,že čo sa automobiliek na Slovensku týka tak ide výlučne o montovne.Viem to,lebo môj syn,absolvent vojenskej vysokej školy leteckej v Košiciach-odbor motory-draky,pracuje v jednej z tých troch automobiliek,kde riadi oddelenie kvality.Pred asi desiatimi rokmi pracoval v Jičínskom… Číst vice »

Sio
Sio
3. 12. 2016 14:22

peter. napsal Celá táto diskusia sa odvíja od predpokladu,že po nástupe Trumpa do funkcie,začnú USA sťahovať výrobu z rozvojových štátov zpäť do USA.Tak ako to už Trump predviedol v súvislosti s Mexikom.Ja som len prezentoval svoj názor,že to isté môžu zopakovať aj veľké európske ekonomiky z dôvodu prílevu migrantov.Upozornil som na to ako by to ovplyvnilo ekonomiku SR.Trvám na tom,že čo sa automobiliek na Slovensku týka tak ide výlučne o montovne.Viem to,lebo môj syn,absolvent vojenskej vysokej školy leteckej v Košiciach-odbor motory-draky,pracuje v jednej z tých troch automobiliek,kde riadi oddelenie kvality.Pred asi desiatimi rokmi pracoval v Jičínskom Continentali,takže má dosť skúseností… Číst vice »

peter.
3. 12. 2016 14:35

hudryper napsal
Módní sexuální pedofilie se rozšířila v rámci uskutečňovaných neoliberálních změn ve světě. Stala

Je to jasný zámer skupiny ľudí,ktorého cieľ si môžeme len domýšľať.V tejto súvislosti musia každého napadnúť myšlienky na starý Rím,Caligulu a Neróna,na biblické mestá Sodoma a Gomora.Pádu ríš,vždy predchádzal morálny úpadok.
http://www.hlavnespravy.sk/svedska-liberalna-mladez-pozaduje-legalizaciu-incestu-a-nekrofilie/750282

Sio
Sio
3. 12. 2016 14:51

peter. napsal
Je to jasný zámer skupiny ľudí,ktorého cieľ si môžeme len domýšľať.V tejto súvislosti musia každého napadnúť myšlienky na starý Rím,Caligulu a Neróna,na biblické mestá Sodoma a Gomora.Pádu ríš,vždy predchádzal morálny úpadok.
http://www.hlavnespravy.sk/svedska-liberalna-mladez-pozaduje-legalizaciu-incestu-a-nekrofilie/750282

Jo, tomu se říká fialový hnus.

peter.
3. 12. 2016 15:13

Sio napsal Jo, tomu se říká fialový hnus. Aby nevznikol dojem,že som nejaký moralizujúci puritán,tak sám mám toľko hriechov,že ak by som mal niekedy ísť na spoveď,tak by som sa najskôr presvedčil o dobrom zdravotnom stave farára,aby ho po vypočutí si mojich hriechov nevystrelo. Ale to,čo je príčinou môjho rozhorčenia je ubližovanie malým deťom.Viem si predstaviť,že takého človeka by som dokázal nemilosrdne ubiť na smrť.Veď ak sa aj našej polícii podarí občas vypátrať a postaviť pred súd pedofila,tak ho nemôžu zavrieť medzi ostatných väzňov,lebo by medzi nimi neprežil ani hodinu.Ubili by ho,čo sa niekoľko krát v našich väzniciach aj stalo.Lebo… Číst vice »