P. C. Roberts: Zteč na Trumpa

Jako člověk, který do politiky vstoupil z podnikání v nemovitostech a zábavním průmyslu, netušil Donald Trump, v jak hrozivém minovém poli se ocitne, promluví-li o potřebě navázat normální vztahy USA s Ruskem, či zauvažovat o smyslu další existence NATO. Ale stalo se, takže teď je nový prezident v samém středu tohoto minového pole a ty miny mu jedna po druhé vybuchují pod nohama. A to pod přímým destrukčním řízení amerického vojenskobezpečnostního komplexu, který jak žárlivá a svárlivá kvočna sedí na bilionovém ročním vojenském rozpočtu (bilion= milion milionů), určeném pro svou činnost a vyždímaném z nemilosrdně okrádaných amerických daňových poplatníků.

A jakého že to hříchu se to Trump vlastně dopustil? Toho nejzávažnějšího. Tím totiž, že plánoval normalizovat vztahy s „nepřítelem“, vytvořeným vojenskobezpečnostním komplexem jen proto, aby se jím dal tento bilionový vojenský rozpočet ospravedlnit, se představil jako hrozba moci a zisku státně-bezpečnostního státu, kterým dnes Amerika je.

Což je důvod, pro který bude Trump buď ohnut až k zemi, anebo bude zbaven úřadu.

Čímž se samozřejmě demokracie v amerických podmínkách prokazuje jako bezmocná. A současně není ve Washingtonu nikoho, kdo by Trumpovi mohl podat pomocnou ruku. Včetně např. mě, protože Senát, odkud by ta pomoc mohla přijít, je vlastněn výhradně jen vojenskobezpečnostním komplexem, Wall Streetem a izraelskou lobby. Nikoho, kdo ve vlastnictví těchto tří mocných není, výbor senátu za senátora totiž nepotvrdí.

Trump učinil pokus spojit americký lid s jeho vládou, což bylo posouzeno jako akt zrady na oligarchii, která nyní činí z Trumpa příklad politika, který má na věčné časy odradit všechny budoucí politiky od „líbivých apelů k lidem“, kterých se Trump tak neprozřetelně dopustil.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
21. 5. 2017 6:19

…..První zahraniční cesta Trump v sobotu v Rijádu zahájil své první zahraniční turné v prezidentském úřadu. Spojené státy a Saúdská Arábie podepsaly dohody ve zbrojní a hospodářské oblasti za bezmála čtyři sta miliard dolarů (přes devět bilionů korun). Saúdové například koupí 150 vojenských vrtulníků Blackhawk v hodnotě 6 miliard dolarů. Podle amerických médií jde o největší zbrojní kontrakt v historii USA. Dohody mají podle ministra zahraničí Rexe Tillersona pomoci „vyvážit“ vliv Íránu, který je v oblasti hlavním rivalem Saúdské Arábie. Z Rijádu Trump zamíří do Izraele a na palestinská území a také do Vatikánu. Po setkání s představiteli islámu, judaismu… Číst vice »

Béda
21. 5. 2017 16:16

Thttps://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/438433-trump-v-projevu-k-arabskym-vudcum-bojujte-s-terorem-jste-skveli-za-vsechno-muze-iran.html Trump v projevu k arabským vůdcům: Bojujte s terorem, jste skvělí, za všechno může Írán Americký prezident Donald Trump v neděli v saúdskoarabském Rijádu vyzval v projevu přítomné lídry 55 arabských a muslimských států, aby převzali iniciativu a sami bojovali proti terorismu, který brzdí velký potenciál blízkovýchodního regionu. V proslovu, který chvílemi působil až lísavým dojmem zejména směrem k hostitelské Saúdské Arábii, přitom veškerou vinu za násilí v oblasti připsal Íránu. Trump svůj proslov na arabsko-americkém summitu v Rijádu zahájil slovy díků k hostitelům za vřelé přijetí, Saúdskou Arábii označil za skvělou zemi a zdůraznil, že Amerika se nesnaží… Číst vice »

Dana
Dana
21. 5. 2017 18:45

Preesident B.Obama podlezal islamu jako celku, nezohlednoval, ze v islamskem svete jsou dva ruzne smery, ktere spolu bojuji uz od zacatku expanse viry. Jiste je zadouci, v dobach, kdy se lame chleba, aby se Spojene Staty priklonily k te privetivejsi strane isalmu, zvlaste, kdyz je to moralne tolerovatelne a take vyhodne ekonomicky..Uz nejsme budovatele narodu, protoze to nefunguje ve svete, ktery ma jine hodnoty. Taky nejde o nejake vymahani mezinarodnich lidskopravnich kauz, ci snazit se menit arabsky kulturni system u nich, ale myslim, ze jde o to, jak omezit roztahovacnost islamu tam, kde je to mozne.. Ze zkusenosti vim, ze… Číst vice »

Béda
21. 5. 2017 19:08

Pane Dano, 1/ „aby se Spojene Staty priklonily k te privetivejsi strane isalmu…“ Ta přívětivější je ta saudskoarabská, která expanduje wahábismus do Evropy a podporuje ISIL, transformovanou Al Káidu a „demokratický“ vývoz šaríji? Není váš nový pan prezident takto náhodou b*b? 2/ „Uz nejsme budovatele narodu“. To má být vtip? Je to vidět – na UkraDině, kde jste zinscenovali cizí rukou násilný fašistický převrat, to je vidět v Iráku, Libyi, Afghánistánu, v Sýrii, v Jemenu etc… 3/ „…ze jde o to, jak omezit roztahovacnost islamu tam, kde je to mozne…“ To jste se nad pomátl(a). Vždyť díky politice USA po… Číst vice »

Béda
21. 5. 2017 19:13

ad3 – “ díky USA „…ze jde o to, jak omezit roztahovacnost islamu tam, kde je to mozne…“ – vždyť systematicky likvidujete sekulární státy a nahrazujete je islámským kalifátem a skrze Soroše vyvážíte do Evropy islám.

Viky
Viky
21. 5. 2017 19:24

Bédo, co nelze „Trampujícímu Kačerovi“ upřít, je smysl pro hodně neordinární humor. Oba zásadní směry islámu mají své extrémní podoby. I šíitský i sunnitský. To, že je pro Saudskou Arábii typický sunnitský islám – nic proti, je tam doma. Ale prosazovaný(v Saúdské Arábii) směr uvnitř sunnitského islámu je wahábismus, a ten bez pochyb extrémní nesmiřitelný a nenávistný – je. Když si takhle emerický Kačer stoupne před světské představitele wahábismu a promluví o extrémismu a potřebě společně bojovat proti extrémistické terororistické hrozbě… Buď vůbec neví o čem to vlastně mluví, nebo musí mít vyhraněný smysl pro humor. Šíitský islám v Íránu… Číst vice »

Admirál
Admirál
22. 5. 2017 7:42

Viky – “ Když si takhle emerický Kačer stoupne před světské představitele wahábismu a promluví o extrémismu a potřebě společně bojovat proti extrémistické terororistické hrozbě… Buď vůbec neví o čem to vlastně mluví, nebo musí mít vyhraněný smysl pro humor.“

Taky mě to včera napadlo, když jsem poslouchal v rádiu, o čem že držel v S.A. Trump řeč.

Ještě by se to dalo parafrázovat „kázat čertu nebezpečí pekla“.

Aleš
Aleš
22. 5. 2017 8:57

https://cz.sputniknews.com/svet/201705225329872-McCain-urazka-adresa-Lavrov-Putin
Je absurdní až bizarní, když jakýkoliv zástupce NATO (nejkomplexnější teroristické organizaci všech dob) komukoliv káže o potírání terorismu. Ale pokud to dělá svým servisním týmům specializujícím se na nejzávažnější a nejděsivější formy terorismu, které jsou navíc mediálně profláknuté, nepostrádá to půvabu nejmorbidnějšího „humoru“. Jak jinak než s humorem lze brát to štěkání kačerových podřízených šílenců… A první dáma se zachovala jako dáma a ve vší počestnosti podpořila manžela absencí pokrývky hlavy…