Pel-mel o Covid-19 (díl 13.)

Petra Račková: Brzy by měl náš systém umět násilné činy předvídat

Lenka Hloušková

30. 10.

Petra Račková zmíní i to, že systém se vedle bezpečnostních rizik zabývá i těmi zdravotními. Na základě osvojených informací je schopen vytipovat nositele koronaviru pohybující se na veřejných místech. Za rizikové jedince považuje ty, kteří jeví znaky únavy, oproti jiným se pomaleji pohybují, potí se, smrkají, otírají si nos…

Celý článek najdete na webu Novinky.cz

***

Izraelská nemocnice objednala 1,5 miliónu dávek vakcíny Sputnik V

Jeruzalémský Hadassah Medical Center objednal 1,5 milionu dávek ruské vakcíny Sputnik V proti koronaviru. Prohlásil to ředitel nemocnice Zeev Rotstein pro izraelský deník Haaretz. Tato nemocnice patří k nejlepším v zemi, je nominována na Nobelovu cenu míru a produkuje 50% biomedicínského výzkumu v Izraeli. Nemocnice provede autorizaci vakcíny, aby izraelské ministerstvo zdravotnictví mohlo nabídnout očkování Sputniku V pro široké publikum. Ředitel nemocnice prohlásil, že „obavy v médiích o vakcíně jsou neopodstatněné a mají více co do činění s globálním bojem mezi Ruskem a Spojenými státy, než s vědeckými daty“.

Celý článek najdete na webu Middle East Eye

***

Kde jsou ty mrazáky?

D-FENS

5. 11.

Vydal jsem se včera prozkoumat, jak vypadají ty mrazáky na mrtvoly, co měly být od včerejška v ulicích. Fakt, říkal to pan Flegr. Ten pan Flegr, co o něm říkal pan Hamáček, že mu máme věřit. 20. října t.r. pronesl přední koronaprophet, že mrazáky v ulicích opravdu budou, jen je otázka, jestli už za 10 dní, nebo za dva týdny. Také říkal, že za to může Babiš a že je třeba vzdát se občanských práv. Nejzazší termin pro rozmístění mrazíků byl tedy včera. Tak jsem se jel podívat, kde jsou ty mrazáke.

Celý článek najdete na webu D-FENS

***

Prostá pravda o COVID-19

8.11.

Takže… co jiného bylo tentokrát? Ve skutečnosti nic. Podívejme se na infekční vlny ve všech zemích. Vypadá to, že neexistuje žádná spojitost mezi lock-downy nebo udržováním rozestupů a postupu infekční vlny. Země se striktními nebo žádnými opatřeními si vedly srovnatelně dobře nebo špatně v zamezení šíření viru. Nařízení o dodržování rozestupů se ve většině zemích nařídilo až po skutečné infekční vlně neboli po vrcholu hodnoty R. To naznačuje, že lock-downy neměly vliv na snížení případů.

Celý článek najdete na webu Otevři svou mysl

***

Covid zahltil krematorium. V Ostravě spouští venkovní mrazáky na mrtvé

Ondřej Koutník

9. 11.

Ostravské krematorium během víkendu vybudovalo speciální chladírenské zařízení na ukládání mrtvých. Důvodem byl rapidní nárůst zemřelých na covid-19.

Celý článek najdete na webu Seznam Zprávy

***

Bidenova nekonečná válka s covidem

Eric Best

9. 11.

Biden je krůček od zavedení Spojených států do další nekonečné války, aniž by se poučil z těch právě probíhajících. Zaorálek nyní doufá ve vytvoření nové mezinárodní aliance.

Celý článek najdete na webu Final Word

***

PCR, LAMP, antigenní nebo protilátkové. Každý test na covid má smysl, ale vždy jiný účel

Markéta Pakandlová

9. 11.

Během dvou dní otestovali na Slovensku tři a půl milionu lidí. V České republice se mají opakovaně na koronavirus testovat desítky tisíc klientů a zaměstnanců domovů pro seniory a dalších zařízení. V Česku i na Slovensku se k takto rozsáhlému testování využívají takzvané antigenní testy. V současné době existuje několik způsobů, jak odhalit v lidském těle přítomnost nového koronaviru.

Celý článek najdete na webu ČT24

***

Británie bojuje proti dezinformacím o koronavirové vakcíně. Ve Francii se demonstrovalo za uzavření škol

Markéta Pakandlová

9. 11.

Britská elektronická rozvědka GCHQ zahájila kybernetickou operaci, která má potírat propagandu proti budoucí koronavirové vakcíně. Nepravdivé zprávy údajně šíří některé státy, zejména Rusko, informoval deník The Times. Policie ve Francii v pondělí zasáhla proti studentům, kteří demonstrovali za uzavření školy kvůli epidemii. Stalo se tak v předvečer chystané celostátní stávky za uzavření škol ve Francii.

Celý článek najdete na webu ČT24

***

Samotné celoplošné testovanie nepomôže, tvrdí prezident Slovenskej lekárskej komory

9. 11.

„Doteraz nevidíme výsledok, ani nedisponujeme informáciami o výhodnosti tohto projektu, či už finančného alebo zdravotného,“ komentoval. Kollár zdôraznil, že lekárska komora vždy bola za testovanie. To má byť však selektívne, cielené a opakované v rizikových regiónoch, ohniskách nákazy, domovoch sociálnych služieb, zariadeniach zdravotnej starostlivosti či napríklad v strategických podnikoch.

Celý článek najdete na webu Topky.sk

5 2 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Botičky od Diora
Botičky od Diora
11. 11. 2020 9:05

Lékařská posudková AntiCOVID-služba ČR v akci:
https://www.youtube.com/watch?v=_xKVOzVwAFU

A fungovalo to :-)

PPK
PPK
11. 11. 2020 13:13

Ano, každý test má smysl, ale vždy jiný účel. Hospodářství totiž kvůli neprodejné nadvýrobě, celním válkám a problémům se zdroji v EU stojí, banky nemají komu půjčovat a tak je tu (už zas) KRIZE. Proto je třeba rozhýbat alespoň služby zdravotnické a ty další na ně navázané + výrobu tzv. „pomůcek“ = testů a „umělé inteligence“ – v tzv. boji proti pandemii – a to zejména v tom boji mediálním. 5G ale nebrat, protože 5G zatím umí jen Čína a ti nejsou naši kamarádi. Také je třeba přísně držet zákazy vycházení, Covid roušky a odstupy, jen v Bělorusku je správné… Číst vice »