Pel-mel o Covid-19 (díl 19.)

Kvíz: Najděte v grafu nejvražednější epidemii za posledních 100 let

Zdroj: Vox Populi

***

Brusel varuje Maďarsko pred dovozom a použitím ruskej vakcíny proti koronavírusu

19. 11.

Plány Maďarska dovážať a prípadne aj používať ruskú vakcínu Sputnik proti novému druhu koronavírusu vyvolávajú podľa Európskej komisie (EK) bezpečnostné obavy a môžu tiež podkopať všeobecnú dôveru voči očkovacím látkam. Informovala o tom agentúra Reuters.

Celý článek najdete na Info.sk

***

Kdo je tady sobec?

D-FENS

21. 11.

 • Vy nutíte mě, abych si zakrýval ústa a nos nějakým směšným hadrem a hrál s vámi dětinskou hru na to, že to k něčemu je. To všechno proto, aby vy jste se cítili bezpečně.
 • Vy nutíte mě, abych byl já, moje rodina a moji přátelé zavření doma, aby vy jste se cítili bezpečně a nenakazili jste se ode mně. Já od vás nic nechci.
 • Vy nutíte mě, abych neposílal moje děti do školy, protože by se tím prý šířila infekce, které vy se bojíte.
 • Vy nutíte mě, abych opustil svoji práci, protože sníte o tom, že „vypnete“ ekonomiku, abyste se vy cítili bezpečně.
 • Vy nutíte lidi, aby kašlali na svoje rodiče a blízké a nenavštěvovali je, protože by se tím prý šířila infekce a z té jste vy posraní strachy.
 • Vy nutíte mě, abych odepsal část svého majetku a úspor, protože je znehodnocuje vláda tím, že tiskne prachy jako v rovníkové Africe. Ty peníze využívá k tomu, aby z nich financovala fakticky neexistující pracovní místa, která vy nehodláte opustit.
 • Vy to budete, kdo mě zanedlouho bude nutit napíchat si nějaké narychlo vyvinuté svinstvo s neznámými vedlejšími účinky, abyste se vy cítili bezpečně. Já bych si po vás nikdy nic podobného požadovat nedovolil!
 • Vy nutíte mě, abych měl strach, protože ho máte vy.

Celý článek najdete na webu D-FENS

***

O boji proti koronaviru a globální ekonomice. Putin vystupoval na G20

21. 11.

Rusko podporuje návrh klíčového rozhodnutí tohoto summitu, jehož cílem je zpřístupnit účinné a bezpečné vakcíny všem. Prostředky k imunizaci musí být samozřejmě všeobecným společenským vlastnictvím. A naše země Rusko je samozřejmě připraveno poskytnout vakcíny vyvinuté našimi vědci těm, kteří je potřebují.

Celý článek najdete na webu Sputnik

***

Onet: Maďarsko je hrdé, že dostalo vakcínu Sputnik V – a Brusel vrčí!

kou

21. 11.

Zprávy o tom, že Maďarsko jako první v Evropě dostalo testovací vzorky ruské vakcíny Sputnik V, okamžitě vyvolaly odpor Evropské unie… „Otázkou je, zda hodlá členský stát dát svým občanům vakcínu, která nebyla schválena Evropskou agenturou pro léčivé přípravky (EMA)?“ reagoval mluvčí Evropské komise na plány Budapešti na testování a případně výrobu ruské vakcíny v Maďarsku.

Celý článek najdete na webu První zprávy

***

Sledování lidí a mrazáky v ulicích. Jak se profesor Flegr mýlil v katastrofické předpovědi

21. 11.

Současný stav Flegrovým slovům naštěstí neodpovídá, počty nakažených i hospitalizovaných setrvale klesají, celkový počet lidí zemřelých s koronavirem už překročil sedm tisíc, ale v průměru za poslední týden narůstá o 150 denně. Profesor nadále mluví o „zlém snu“ a kritizuje chystané rozvolňování opatření.

Celý článek najdete na webu Echo24

***

Epidemiolog Roman Prymula: Kdo se naočkuje, bude moct volně cestovat a být bez roušky

Rudolf Šindelář

21. 11. 2020

Současný plán Evropské unie mluví jasně o tom, že lidé, kteří se nechají očkovat proti koronaviru způsobující onemocnění covid-19, bude mít posléze příjemnější život. Podle epidemiologa Romana Prymuly, který pro ŽivotvČesku.cz nastínil závěry EU, bude mít takový jedinec výhody pokud půjde o cestovaní či nošení ochrany úst a nosu.

Celý článek najdete na webu Život v Česku

***

Na Slovensku začalo třetí kolo plošného testování na covid-19

Anita Mejzrová

21. 11.

Třetí kolo plošného testování na Slovensku se koná v sobotu a také v neděli, vždy od 8 ráno do 20 hodin večer. Týká se 458 měst a obcí, kde byla pozitivita v posledním testování vyšší než jedno procento. Testování je dobrovolné, neúčast nemá žádné dopady.

Celý článek najdete na webu Seznam Zprávy

***

Může covid-19 jen za menší část úmrtí? Experti předložili první výsledky pro Česko

Tomáš Pergler

22. 11.

Otazníky zůstávají. Podle analýzy ÚZIS zemřela v 1. pololetí bezprostředně na covid-19 jen pětina nakažených. Z výsledků ale také vyplývá, že koronavirus se s určitostí na většině úmrtí podepsal.

Celý článek najdete na webu Seznam Zprávy

***

Přehledně: Jaká pravidla se od pondělí mění

23. 11.

Zkracuje se tak doba nočního zákazu vycházení, déle mohou být otevřené obchody a výdejní okénka restaurací. Lidé se také mohou shromažďovat ve větším počtu než dosud, třeba i na svatbách, pohřbech a při bohoslužbách.

Celý článek najdete na webu Seznam Zprávy

***

Česko nakoupí vakcínu pro 5,5 milionu lidí

Klára Beranová

23. 11.

Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) nakoupí vakcínu proti koronaviru pro 5,5 milionu lidí. Celkově to podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) bude stát necelé dvě miliardy korun. Sdělil to po pondělním jednání vlády.

Celý článek najdete na webu Novinky.cz

***

Konečně rychlá diagnostika z moči! Stát ušetří miliardy!

Je nutno se vyčůrat u stromu a čekat:

 1. Přiletí včelky = diabetes
 2. Přiletí mouchy = zánět
 3. Moč rychle schne = příliš mnoho soli
 4. Moč má zápach masa = zvýšený cholesterol
 5. Zapomněl sis sundat trenky = Alzheimer
 6. Necítíš zápach moči = COVID

Námět: Hudryper

4 11 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
malymax
malymax
23. 11. 2020 18:40

PROČ mě jen s tou překotně uváděnou vakcínou na trh proti koronáči napadá jistá souvislost, nebo také vzpomínka z mého dětství, kdy si dodnes vybavuji fotografie zmrzačených novorozených dětí bez rukou, bez nohou, nebo s jinými děsivými defekty ?! V roce 1954 získala německá společnost Grünenthal patent na výrobu preparátu, který již od roku 1957 předepisovali někteří lékaři těhotným ženám proti ranním nevolnostem v počátcích těhotenství. Že by mohl mít Contergan nežádoucí účinky na vývoj plodu nikdo v té době nezkoumal, preparát byl stažen z trhu až v roce 1961…více v němčině na YT pod Contergan – skandál. PROTO mě… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  malymax
24. 11. 2020 8:41

Možná bych doplnila, že žaloby rodičů postižených dětí byly bezúspěšné.
A u Gatesových a spol. vakcín jsou pokud vím farmaceutické společnosti zbaveny jakékoli odpovědnosti za nepříznivé následky už předem.

LiL
LiL
24. 11. 2020 0:27

Musím uznat, že český humor je lékem na všechna utrpení – díky Hudrypere. Ale jsou tu opravdu vážné indicie, které poukazují na to, že světová válka je vedena,, beze-zbraní,, a její logika se vymyká zatím naším představám. Izolace velkých skupin společnosti, komunikujících jen s pomocí internetu, poskytuje důležité informace k doplnění skládačky, která je opravdovou zbraní celosvětového významu. Vakcína, která tak v krátkém čase byla poskládána, poukazuje jen na fakt, že štěstí přeje připraveným a to v plném rozsahu.

idiotronic
Reply to  orinoko
24. 11. 2020 14:33

http://www.vlkovobloguje.wordpress.com
má ve vyhledavači NEŠTOVICE jako šestidílný seriál.
Mimochodem, dětská obrna vykazuje tutéž vlastnost, která stála za pokusem o úplnou eradikaci černých neštovic: vegetuje výhradně v člověku a nikde jinde. Ale třeba taková Nigérie (200 milionů obyvatel)
má polovinu obyvatel imunizovaných(křesťané) a polovinu z náboženských důvodů ponechanou jako rezervoár nákazy (muslimové).Opsáno u Petra Kubáče.

PPK
PPK
24. 11. 2020 13:05

Před dvěma roky jsem na OM psal o principu logické kauzality. O tom, že ani lísteček na stromě se nepohne bez příčiny. Nejde však jen o příčiny, jde zejména o viníky těch příčin. O ty, kteří jsou v pozadí problémů lidí nevinných. Problémů, jimiž si darebáci vytvářejí zisky, z nich pak systém JEJICH práva a z něho politickou moc, kterou si nahrazují sex. Proto pro války, vraždy i pandemie odjakživa platilo: Kdyby lidské katastrofy na planetě Zemi právě oni nechtěli, tak tu nikdy ty katastrofy nebudou.
https://outsidermedia.cz/humanitni-logika-pricin-a-nasledku/

fajt
fajt
24. 11. 2020 22:03

comment image

„Problém tohoto světa je ten, že inteligentní lidé jsou plní pochybností a blbci plní sebevědomí“. ..)